Аденом на хипофиzата - тема 3

  • 62 974
  • 756
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 4 700
lucky09, съжалявам zа всичко, преz което си преминала. Но важното е, че причината е открита. Дано да имаШ добър ендокринолог. Аz лично бих те посъветвала да се обърнеШ към специалиzирана клиника по стерилитет. Там най добре zнаят как да ти помогнат.  Hug

# 61
  • Мнения: 202
lucky09, и аз бях като теб. Имах поликистозни яйчничи и менструация само с медикаменти. Пих 2 години и половила Диане 35. След това ми откриха аденома, но моя пролактин беше висок. Спрях Диането и започнах Достинекс. Сега също нямам проблеми с менструацията.
Според мен трябва по-дълго време да пиеш противозачатъчни, за да има полза. Но наистина е важно да намериш добър ендокринолог и гинеколог най-вече.
Пожелавам ти успех  Hug

# 62
  • Мнения: 18
Благодаря ви за подкрепата и съчувствието. Мисля да изчакам още малко преди да се обърна към специализирана клиника по стерилитет. Сега имам надежди след лапароскопията. Мисля да пробваме няколко месеца и ако не стане ще предприема тази стъпка. Но мисля, че ще стане - обящах на мъжа ми, че за 30-тата му годишнина (която е на 28-ми май) ще му подаря положителен тест за бременност Simple Smile Успех на всички! И дано скоро да пишем повече в темите на мамите Simple Smile

# 63
  • Мнения: 112
Здравейте момичета!
В понеделник бях на ЯМР и се оказа, че аденома е пораснал с 2 мм и вече е 9 мм Sad Sad Sad Изпращат ме при неврохирург за консултация и евентуално операция..
Много съм притеснена..Някой би ли ми препоръчал добър неврохирург в Пловдив или София..Предварително благодаря! Sad

# 64
  • Мнения: 153
Здравейте момичета.
Съжалявам много Sofi_aa  Sad. Аз лично не мога да ти препоръчам добър неврохирург, но ти пожелавам късмет и ще стискам палци за теб.  Hug

# 65
  • Мнения: 90
sofi_aa чувала съм, че проф. Бусарски е един от най добрите. Прочети тук http://www.alexandrovska-hospital.org/show_doctors_info.php?doc=1

# 66
  • Мнения: 112
Благодаря за подкрепата момичета..Ако някой има тел.на проф. Бусарски, моля да напише. Аз също бях чула, че той е един от най-добрите..Въпреки, че то е до късмет..
Едни доволни - други не..Каквото е писано ще става.. Cry Cry Cry

# 67
  • Мнения: 202
sofi_aa, много съжалявам.
Ти какви хапчета пиеш?

# 68
  • Мнения: 112
Не пия никакви лекарства..Аденома ми е хормоно-несекретиращ и...няма как да пия..Всички изследвания са ми в норма..Включително и пролактина.Миналата година беше 7/5 мм. тази година, за съжаление 9/5мм Cry Cry Cry
Незнам на какво се дължи..Лекарите казаха, че не е много 2мм, може да е хванат под друг ъгъл или оператора, който прави ЯМР да е мръднал, но все пак трябва да посетя невро-хирург да си каже мнението..Много ме е страх от операция, не толкова от нея отколкото от последствията след това..Дано не се наложи да правя.. Аз затова събирам информация за добър невро-хирург, защото миналата година бях при един, но останах разочарована..Приятен ден на всички!

# 69
  • Мнения: 202
Аз за съжаление немога да ти помогна с информация за добър невро-хирург.
Стискам ти палци да не се наложи операция, но ако се наложи нито си първата нито си последната. Така че кураж!!!
Успех!!!

# 70
  • Мнения: X
Софи  Hug аз съм горе долу в твоето положение, преди месеж посетих д-р Кондов от Токуда и останах очарована, обясни ми неща, които за съжаление и ендото не ми беше казал. Ако искаш го посети, не ми отдели кой знае какво време, но беше предостатъчно за мен самата, това което ми трябваше го научих. Приема и през здравната каса, само трябва да си запазиш предварително час.
При мен остава огромното съмнение, че макар и пролактина да е в норма аденомът ми прави всички останали проблеми, 1 година нямам никакво повлияване от лекарствата и сериозно започвам да се чудя дали да не си изпрося някакво лечение и за хипофизата, само дето не знам какво, ще съм ммного благодарна, ако някоя от вас ми даде малко информация за достинекса (от листовката му) при какви точно случаи се пие и дали е само за пролактиноми  Hug Hug Hug

# 71
  • Мнения: 112
Здравейте отново!
Току-що разговарях с проф.Бусарски..Даде ми час за вторник..Надявом се, че не е като останалите си колеги, да предлага веднага операция.. Sad
Фрезия незнам ти от къде си, аз бях в еднокринологичната клиника в Пловдив..В сряда ме изписаха..Питах няколко лекаря там, дали не може да ми се предпише някакъв медикамент, който да подтиска поне растежа на аденома, отговориха ми, че няма такъв..
Лекарствата, които изписвали били само за пролактиноми..
Колко е голям твоя аденом? Ако искаш пиши ми на e-mail: sofia_a@abv.bg или на скайп sofi_aa
 Hug Hug :hu

# 72
  • Мнения: 71
Здравейте момичета!
В понеделник бях на ЯМР и се оказа, че аденома е пораснал с 2 мм и вече е 9 мм Sad Sad Sad Изпращат ме при неврохирург за консултация и евентуално операция..
Много съм притеснена..Някой би ли ми препоръчал добър неврохирург в Пловдив или София..Предварително благодаря! Sad
Здравей Grinning.Аз  съм оперирана от аденом на хипофизата.В София с две ръце ти препоръчвам проф.Романски -от всички лекари,които посетих той ми вдъхна най-голямо доверие.Освен аденома през 2002г. той ми оперира и киста на пинеалната жлеза през следващата година.Видях,че си се ориентирала към Бусарски,но аз не бих ти го препоръчала-след операцийте бях по около 2 седмици в отделението по неврохирургия и се разочаровах от отношението му към пациентите си.А по принцип хирурзите са си "касапи" и 98% от тях предлагат да бъде проведена хирургическа интервенция.Ако  няма друг изход освен операция не се отчайвай и не се поддавай на черни мисли-не е много страшно. Hug.Аз сега май отново трябва да правя изследвания,защото ми се появяват някои симптоми от преди операцията-дано  аденома не е рецидивирал,защото ми казаха ,че често става така.Съжалявам за дългият пост Wink Hug на всички вас.

# 73
  • Мнения: 112
МаМа На Жени- в коя болница е проф.Романски? Някакви негови координати? Телефон?
Аз така или иначе ще пътувам до София и ще посетя проф.Бусарски, имам час при него..
Искам да чуя неговото мнение, но това не означава, че ако се наложи операция ще ме оперира той..Ако имаш желание пиши ми на e-mail-a или ако имаш скайп, бих искала да ми кажеш нещо повече за самата операция..Колко голям беше твоя  аденом?
Приятен уикенд на всички.. Hug Hug Hug

# 74
  • Мнения: 2 422
Здравейте мили момичета Hug. Проверих дали личните лекари могат да давата направления за изследване на пролактина и се оказа, че това, което са казали по телевизията не е вярно. Личните дават само за два хормона - ТТх и Ф4 /за този не съм сигурна дали е точно той/. Так, че е по-добре да си вземаме направления за ендокринолог.
sofi_aa, мила съжалявам много за проблемите ти. Ти имаш ли някакви странични ефекти от аденома - главоболие, намаляване на периферното зрение и т.н.? А доколкото съм чела операции се правят, когато аденома е над 10 мм. Консултирай се наистина с неврохирург, но все пак провери няма ли някакво алтернативно лечение. Успех мила.
На всички много  Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт