Страхувам се и се чувствам виновна

  • 13 012
  • 122
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 191
Виждаш ли колко бързо се развива детенцето с голямата любов, която получава  Laughing Страхотно, толкова се радвам!

# 76
  • Мнения: 737
Мила Пух, малко остана и ще сте си съвсем заедно. Ще видиш как бързо, стремително ще наваксва, а с такава чудна мама, която така хубаво пише, не само сложни, но и въпросително изречения ще прави след първата седмица заедно. Толкова се радвам за вас!

# 77
  • Мнения: 8
 Поздравления, Пух!!! Ти си поредното доказателство, че с любов и търпение всичко се постига!!! Много се радвам за вас!!!

# 78
  • Мнения: 799
Пух, как мина делото? Моля те, разкажи подробно...
Леле, още само 1 седмица и ще сте заедно постоянно  Praynig

# 79
  • Мнения: 49
Делото мина.....Неприятна работа......Усещането за това, че хем -  ей сега всичко ще свърши, хем - ами ако не стане - ако нещо се е объркало. Всичко това придружено с факта, че съм си  сама, без някого до себе си - ей така за кураж.  По отношение на бюрокрацията - българска работа - 4 дела насрочени за един и същи час.  В съда студено и неуютно ( аз какво искам - мека мебел ли? пред залите), озвучителните уредби са по-лоши и от тези на най-занемарените малки гарички.    Доброто бе, че макар и по служба, началничката на отдел "Социално подпомагане" и началник-отдел "Закрила на детето" , бяха дошли и с тяхната спокойна благоразположеност към нас (имаше още едно дело за осиновяване - за дете от същата група на Веско - от два месеца се засичаме - водим заедно хлапетата на разходки в двора и те гледайки един от друг се приспособяват по-лесно и научават по-бързо някои неща), та всъщност изсмукахме само по един Валидол, вместо по три. Laughing  Делото: влизаш вътре, малка зала, изправяш се на катедрата, и през цялото време гледаш Съдията в устата - не дай си боже да пропуснеш нещо, тя прочита разни неща от досието проформа, пита те дали са те запознали с правата и задълженията ти, осъзнававаш ли каква отговорност поемаш, и май дали предполагаш какво те чака (някои неща ми се губят - по едно време всичко ми бе в мъгла), двамата началника потвърдиха че са ме запознали, че съм подготвена и че е в интерес на детето да бъде осиновено, прокурора каза същото и най-накрая съдията каза, че преценява, че е в интерес на детето да бъде осиновено от мен.  Сега чакам да мине срока за обжалване - минималния срок е 10 дни, но ми казаха, че заради празниците може да е 2-3 седмици. Доколкото разбрах,  с решението на съда трябва да се запознае и биологичната майка (никъде не споменаха името и, или от къде е, но поне е в България), да го подпише, че е съгласна и чак тогава като се получи в Плевен това съгласие, аз официално ще мога да си взема Веско в къщи и повече няма да стъпи в този Дом там.  Сега чакам...... Не съм чувала и не познавам някой който да обича да чака... Да не говорим, че се и притеснявам, ами ако нещо стане ненаред..... Отгоре на всичко и Веско е с температура, сополяв и кашлящ и "кисел, кисел"... Тъй тя.... Знам, че всичко ще мине, обаче докато мине..... newsm78

# 80
  • Мнения: 3 246
Puch, честито майче   bouquet, това са хубави новини, много се радвам за вас. Hug  емоциите при делото са напълно нормални, аз не знаех на кой свят съм, само да попитам защо срокът за обжалване е 10дни, аз мисля че е 7 newsm78. Желая ти много бързо да мине това време на чакането и скоро малкият герой да е в къщи с мама Peace Hug

# 81
  • Мнения: 737
Мила Пух, като самотна мама много добре те разбирам, но като знам какво става после, ще ти кажа:
1. Търпение, още малко остана
2. Имаш малко време спокойно да доогледаш бита, ремонт, чистене, пране, пазаруване, защото после всичко това ще правите заедно (знаеш ли как се пуска прахосмукачка с юнак на гърба или като виси на тръбата - това е за неговата стая, всичко останало се прави спешно, когато спи)
3. Виж се с приятели, защото после ще ги виждаш само в най-прекрасната компания, която най-закономерно няма да разбира защо не говориш само с него или само за него с приятелите (в краен случай)
4. Иди на кино и почети книжки (аз в този период препрочитах Спок, който обичам, макар той да не е привърженик на осиновяване от един родител), защото после още дълго ще ходиш само на детски филми и ще четеш само детски книги, за друго няма да има време.
5. Наспи се

И после поеми дъх и се впускай в най-прекрасното, най-трудното - да си мама! Надявам се не звуча назидателно, пиша това с усмивка и лек ужас от СВОЯ стрес като си спомням началото ни преди пет години. Но май човек няма как да е подготвен

Желая ти спокойствие, търпение, стабилност (това е за теб) и бърза и лека адаптация после (това е за двамата)

И пиши как са нещата при вас, макар и дистанционно, духом сме с теб, не си сама, а и е удоволствие човек да те чете

# 82
  • Мнения: 1 325
Мама Ира, всичките ти точки ми харесват. Все едно за мен си ги писала. И за Пух, която ще ги "изпита" на собствен гръб и за всички "самотни" майки.
Дръж се Пух, всичко ще е наред! Ще видиш! Hug

# 83
  • Мнения: 3 715
Изведнъж се сетих и седнах да ти кажа, Пух, макар че не знам дали не е вече късно, но ти като страна по делото можеш да отидеш в деловодството на съда и да видиш всички документи по делото и да си снимаш или препишеш всички данни за биологичните родители на детето, социалния доклад и всякакви други неща, защото доста от нещата съм сигурна, че са пропуснали.

# 84
  • Мнения: 49
Благодаря, и аз си бях намислила да направя това.  Ще сложа  после документите в кутия на гардероба и ако някога малкия ги поиска ще му ги дам.

# 85
  • Мнения: 286
Пух   bouquetпрекланям се пред вас осиновителите.Дай боже да има повече такива хора като вас.В случая съм пристрастна,защото на такава силна жена дължа това което съм.Все пак отдавна искам да кажа на всички осиновители едно голямо БЛАГОДАРЯ!  bouquet
Много ти благодаря за милите думи!!!!

# 86
  • космополитно
  • Мнения: 941
Делото мина.....биологичната майка (никъде не споменаха името и, или от къде е, но поне е в България)...

И Моята информация за БМ и БРоднини клони към нула- Две имена, възраст, от къде е паспортната и регистрация. (Затова се изненадах, че някои родители тук притежаваха в съдебното решение и ЕГН НА БМ)!?
Соц. доклад на детето пък така и не видях


..не знам дали не е вече късно, но ти като страна по делото можеш да отидеш в деловодството на съда и да видиш всички документи по делото и да си снимаш или препишеш всички данни за биологичните родители на детето, социалния доклад и всякакви други неща, защото доста от нещата съм сигурна, че са пропуснали.

Кудко, докога ( в какъв период от време) осиновител има право да посети съда и да има достъп до всичко, което изреждаш? Thinking За мен тази информация е нова, а от делото минаха повече от 2 г

# 87
  • Мнения: 3 715
Ами не съм юрист, но мисля, че докато не е излязло съдебното решение може да се направи, после май се архивират ли, не знам точно и май не може, но дано се включи някой знаещ, да не говоря глупости.

# 88
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
Венециас, не се чуди. Аз за едното дете имам три имена на майката и бащата и други данни в Решението на съда и документите, които ми дадоха от Дома, а за другото - само как се казва бащата по презимето и фамилията в първия акт от предоставените ми документи. Каквото знам, успях да го разбера от социалните работници със специални въпроси. Различните съдилища явно имат различна практика. А може би дори и от съдията, който пише решението, си зависи.

# 89
  • Мнения: 2 172

Кудко, докога ( в какъв период от време) осиновител има право да посети съда и да има достъп до всичко, което изреждаш? Thinking За мен тази информация е нова, а от делото минаха повече от 2 г

Не съм юрист, но отговрям- аз видях дкументите по делото след 15 г., можеш и ти, вероятно.

Общи условия

Активация на акаунт