Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 20

  • 13 545
  • 292
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 6 703
....В противен случай, доколкото ми е известно, обедното кърмене за приспиване най лесно се премахва когато майката тръгне на работа, детето остане с баба/бавачка или ходи на ясла. Тогава, в общия случай, то се научава да заспива без мама и отпада необходимостта от това посукване.

....
Мяуче, че отпада - отпада, ама само когато мама я няма, иначе друг начин за приспиване в присъствието на мама няма  Grinning- поне ние сме така, аз ходя от 1 г. на работа и Анна заспива без проблем без мен през деня, но събота и неделя задължително суче, ако съм си вкъщи, за да се приспи наобяд.
Иначе съм съгласна за всичко написано от теб. Peace

# 256
  • Виена
  • Мнения: 1 247
Бу, Бенита, благодаря! С възстановяването на "екстрата" Филип се оказа със зверски обрив под памперса, който три дни не спря да се увеличава. Не бях виждала такова нещо. Друг път с две-три намазвания с "Бочко" отшумяваше, сега се засили. Днес сякаш се успокои. Не знам дали да го свързвам с процеса на "оцикляне", ама голям зор видя и детето.  ooooh!
Приятна седмица! На преследващите частично или пълно отбиване - успех и безстресово преминаване на новия режим!

# 257
  • Мнения: 3 810
Не бях чувала че като се отбият се разболяват, което никак не ми хареса.

Не е закон, т.е. може и да не се случи Wink
Къде да прочета написаното от Хедра?
Благодаря!  bouquet

# 258
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 426
Къде да прочета написаното от Хедра?
Благодаря!  bouquet
Ей тук, в блога й.

# 259
  • Мнения: 3 810
благодаря!  bouquet
И току що попаднах на поста на Айла... ooooh!

# 260
  • Мнения: 1 725
Колко съм се прецакала аз с това кърмене първите месеци  ooooh!  Не стига всички проблеми от неправилно организираното кърмене по принцип, ами и цикъла ми дойде рано рано, на 4-я месец, и мислех, че година е по-рядко срещано, но като ви гледам, явно съм грешала. Моята гинеколожка, помня, ми обърна внимание, ако не ми дойде до 5-6 месец, да отида на преглед, защото не било нормално. Аз я попитах не е ли в зависимост от честотата на кърменията и съответно и до по-късно да не се появи цикъл, но тя каза - не, то кърмене, кърмене, но все пак не е нормално да закъснее толкова. Сега като се замисля към днешна дата, обаче, имам чувството, че не беше вътрешно убедена, че е с актуална инфо по въпроса, тъй като не прозвуча много категорично.Само, че нали е авторитет, как би го признала! И все научавам по нещо ново - това с намалянето на кърмата при идване на цикъл не го знаех! Иначе, съм чувала, че някои деца не искат сучат през тези периоди - не им харесва вкуса на кърмата. Не съм забелязала при нас такова нещо до ден днешен.
Ние се базикаме с мъжо, че сутрин като тръгва на градина малкия ще идва с кроасан в ръка и казва "дай мамо малко топло мляко да си смокна за закуска"  Joy

Анита, Мадам наистина се е пошегувала с дискотеката, но този бъзик, който сте си направили с мъжа ти въобще не е базик. Тук реално има немалко мами, чиито деца ходят на детска градина и все още сучат. С тази разлика, че не използват точно тези думи - дай мляко за закуска - в една определена възраст сученето вече престава да е с цел наяждане, от храна се превръща просто в начин на успокояване и осигуряване на утеха, комфорт и не на последно място близост с мама. Те имат нужда от тази близост и затова тук обсъждаме това, колко е трудно да се отбият насилствено, т.е. ние да ги отбием, без тяхното съгласие, без те самите да са готови за това. Търсим някакъв баланс и компромис, кой повече, кой по-малко, в зависимост от обстоятелствата - работа и др. Аз лично ще се радвам да кърмя по-дълго време, тъй като имам вътрешното усещане, че все пак моите антитела я предпазват от болестите повече, отколкото ако е без тях. А и, разбира се, по-лесното приспиване. Засега единствено нощем започна да спи по-продължително, а не както до скоро през час да се буди за сучене, но денем е труден следобедния сън без мен до нея, по-точно твърде кратък, ако се измъкна и я оставя да спи сама. Но заспим ли и двете, голямо хъркане пада  Laughing , с поцокване някой и друг път. Нека спомена и приятното усещане за връзка с детенце.  Heart Eyes  А как се възприема дългото кърмене от околните мен лично не ме вълнува отдавна и то просто, защото нямам нужда от чужди съвети - информирала съм се достатъчно и зная вече кое е правилно за мен като избор. Няма нито едно доказателство досега, нито научно, нито предаване от уста на уста, от поколение на поколение, за това, че кърменето би могло да е вредно по какъвто и да е начин, колкото и дълго да продължи! Собствената ми майка го възприема странно - по нейно време не е било така, но пък собствената ми баба го смята за много полезно и удобно за самата майка (по отношение на приспиването на детето, например). Погледни по-нагоре - момичетата обсъждат блога на Хедра и споделеното от нея за 4-годишното и кърмене. Препоръчвам! Дава доста насоки за преодоляване на спънки, съмнения, проблеми, най-вече от чисто емоционално естество. Никога не се отказвай от нещо като кърменето, само защото "така е редно - вече е голям", особено щом това толкова ти харесва.  Peace   Hug

# 261
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Има ли някя без МЦ повече от 22 месеца?
Аз  Mr. Green Вече 24 месеца, надявам се на още малко поне. С каката бях 25 месеца без цикъл.  Почти съм забравила какво е това. От януари 2005 до сега съм имала само два цикъла. Това е то, или съм бременна, или кърмя.  Mr. Green

# 262
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 426
При мен пък бяха 23 месеца след раждането, или 32 общо, безциклие. Не ми беше много радостно, да си призная честно. Цикълът никога не ми е пречил, въпреки блезнения до припадък първи ден. А аменореята, въпреки че е физиологична, често се придружава и от други хормонални изменения, но няма да дълбая вече в тая посока. Mr. Green

Не съм забелязала връзка между количеството на кърмата и цикъла (при мен определено няма такава, но имам цикъл едва от Коледа), ообаче от известно време опитвам на вкус и се оказва, че кърмата ми вече не е толкова сладка и ванилена, а е някак по-блудкава.

После прочетох, че от даден момент нататък, простете, но не помня от кой точно (след захранването е със сигурност), в съответствие с нуждите на детето, кърмата става по-богата на мазнини и по-бедна на млечна захар (лактоза), та тъй си обяснявам тези промени.

# 263
  • София
  • Мнения: 6 703
Има ли някя без МЦ повече от 22 месеца?
Аз  Mr. Green Вече 24 месеца, надявам се на още малко поне. С каката бях 25 месеца без цикъл.  Почти съм забравила какво е това. От януари 2005 до сега съм имала само два цикъла. Това е то, или съм бременна, или кърмя.  Mr. Green
Grinning Браво, че си успяла да забременееш при 2 цикъла само, аз имам цикъл от 1 г. насам - откакто тръгнах на работа и през деня не я кърмя, но нещо забременяването не ми се получава - не че пробваме толкова активно, но поне не се пазим. Но аз и първия път забременях сравнително трудно - след 1,5 г. опити, може би трябва и сега да си пусна изследвания на хормоните, да видя този пролактин как влияе.
И аз като Мяуче си предпочитам живота с цикъл, без него имах някои странни усещания - суха кожа и т.н., нещо не се чувствах съвсем наред.

# 264
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 426
И ние посъщия начин, Olive, не че сме твърде активни, но все пак правим unprotected sex. Laughing И въпреки това... Аз реших да преустановя "опитите" за известно време, за да ми мирне главата и да се изчисти от бръмбари.

Мда, при мен наличието на цикъл е еквивалент на хормонално равновесие, а липсата на такъв сочи дисбаланс. Crossing Arms

# 265
  • Къде ли не
  • Мнения: 692
Значи аз съм от малкото " щастливки", на която й дойде два месеца след раждането. Кърмя на поискване от самото начало. Пауза по- голяма от 4 часа не сме правили и въпреки всичко на 50- тия ден ми спряха лохиите и на 60- тия ми дойде МЦ. При мен само последните няколко месеца  ми намаляше кърмата преди МЦ , но най - осезаемо ми намаля в дните когато трябваше да ми дойде последно и както е видно от втората ми лентичка не ми дойде  Blush
Olive, Мяуче ние пък се пазихме, а аз забременях!   Shocked Добре, че и мъжът ми и докторът ми нямат против да си кърмя.

# 266
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 841
Само минавам да ви подскажа, че не-забременяването не е обезателно дължащо се на хормонални промени, свързани с кърменето Grinning Няма ли резултат след 6-12 месеца активен секс в нужните дни при възстановена овулация, хубаво е да се помисли за изследвания.

# 267
  • София
  • Мнения: 6 703
Знам, Бу, благодаря, но с кърмаче в спалнята не бих нарекла секса чак толкова активен Wink, затова и не съм стигнала до изследвания. И въпреки това мисля, че пролактина подтиска някои други хормони, отговорни за зачеването, друг е въпроса дали при мен е заради кърменето, защото аз и преди съм имала повишен пролактин.

# 268
  • София
  • Мнения: 1 834
Момичета, искам да се похваля, че снощи, за пръв път от година и 5 месеца, моето момче заспа без да суче. Направо не мога да повярвам...Легна си на леглото, повъртя се насам- натам и заспа, без да дойде и да ми раздърпа блузата Simple Smile
Мож би има светлина в тунела..
Ако стане така, че сам да се откаже постепенно, ще съм много щастлива. Иначе засега си поцоква сутрин, обяд ( за заспиване) и вечер, преди лягане и разбира се през ноща, но незнам колко пъти (не ги броя).

# 269
  • Мнения: 2 282
Браво на детето! Дано му стане навик да спи сам спокойно! Hug

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт