Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 20

  • 13 556
  • 292
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 3 869
Съвсем случайно вчера отворих блога и на места си поплаках от умиление  Blush
Така, сега вече съм се абонирала за тази тема, че живот и здраве се надявам да стигнем до 3 г., че и отгоре. Grinning (не съм фен на сукането от крави, било то и улеснено от кутиите и супермаркетите...)

# 241
  • Мнения: 1 725
Гъделичкане в корема нямам, ама сигурно защото досега не съм чела за такъв симптом. Laughing
И аз се присъединявам към това!  Laughing
Aila, написаното от Хедра си го копнах да го покажа на майка ми, макар че тя не толкова се притеснява, а повече ревнува, че не може да "разполага" с Настя така, както и колкото време на нея и се иска.
Мег, привет, радвам се, че си тук!  Flutter

Сега като попаднах пак на инволюцията - виждам, че все пак си зависи от това колко често е кърменето, т.е. ако намалее, ще започне инволюцията в един момент и сигурно да се прекъсне този процес и да се върне нормалното кърмене не е лесно, ако не невъзможно. Аз не искам още да отбивам Настя и се замислих, понеже в събота и неделя по цял ден се случва да не я кърмя, когато е при другата рода без мен, и през нощите вече по-рядко, и определено ми намаля млякото последната седмица. Не е зле да почета малко по въпроса, че да не се окажа в това положение, без обаче да съм го искала и процесът да е вече необратим. Настя се сеща сама да сучи повече като види самата гърда, отколкото сама да я потърси, т.е. аз и предлагам. Но няма насилие или манипулиране, не настоявам - тя винаги "изгаря" от нетърпение да посучи, освен ако не е преяла от храненето току-що. Всъщност дори и в тези случаи отделя малко време за "внимание" дори и за секунди само.
Та, имам разни въпроси, примерно, освен относно това дали след започнала инволюция може отново да се увеличи кърмата, също така и колко дълго може да продължи едно кърмене, ако е останало само на сутрешно и вечерно, или дори 1 път вечер или сутрин?

Последна редакция: ср, 01 апр 2009, 01:32 от desi_sunshine

# 242
  • Мнения: 668
И аз четох с умиление това което е написала Хедра, страхотно е. Идеята да се сподели това толкова съкровено нещо с другите е много смела, но би помогнала и дала насоки на много майки които се чудят колко и докога да кърмят.   bouquet
Деси-съншайн - според мен е малко рано за инволюция при теб, лично мнение, защото аз например кърмя само вечер, нощем и събота-неделя и през деня. Но пък моето кърмаче няма търпение като ме види да ми задърпа блузата и да си поиска. Напоследък обаче усещам че драстично намали нощните кърмения и аз успявам да се наспя, но се притеснявам дали няма съвсем да ми намалее кърмата от това. Засега няма признаци за това, но мен си ме гложди. Пожелавам ти успех с кърменето на Настя колкото ви се иска на вас двечките, без вмешателството на баби и тн.  Hug

# 243
  • Бургас
  • Мнения: 289
Все още не съм изчела всичо от темата, но сме от дългокърмещите - и денем и нощем, когато си поиска. Не намерих как ги отказвате от нощното сукане, не можах да отворя и на Хедра да прочета - дано успея друг път.
Преди малко пуснах тема че не знам как и кога се отбиват пристрастените кърмачета над 2 г.
Коко също спи при мен Дали ако го местя в кошарата ще се събужда по-рядко newsm78 Но много ми тежи това слагане и вдигане посрещ нощ и затова от м.08. миналата г. спим заедно. Когато съм вкъщи не иска дори кака му да го приспива.

# 244
  • Мнения: 1 725
Аз се притеснявам, че като не я кърмя често да поддържам лактацията и много ми намаля явно, щото изсуква каквото има за минута най-много, пък и по гърдите го разбирам - съвсем "изчезват". И в такива периоди вечер заспива по-трудно, не и достига "дозата" сякаш, необходима за приспиването. Затова си наваксвам като забележа, че производството е намаляло - кърмя я по-често и права на ръце, че иначе не и се занимава да дърпа млякото.
antineq, моля те, пусни линка към тази тема, че не можах да я открия. На нас ни е рано още, то, дет', се вика дали ще стигнем тая възраст не се знае, но мен ме интересува.

Последна редакция: пт, 03 апр 2009, 04:00 от desi_sunshine

# 245
  • Бургас
  • Мнения: 289
Здравейте!
Както писах Коко е пристрастен - ако не му дам когато си поиска да суче, започва да се сърди, реве, бута ме на стола и казва "тенни" -седни. А после ако има някой вкъщи се ухилва доволно и казва гън-гън - така казва на сученето.
Най ме притеснява нощоното кърмене.  Доста се притесних като четох темата за нощното кърмене и развалените зъбки, но там имаше и отричащи тази връзка, и аз естествено им повярвах, защото ми е по-изгодно Laughing
Дневните кармения ще ги разредим след малко повече от месец като започна работа. Това с лепенките първо през деня ли да го пробвам, за да се опитам да обяснавам и през нощта newsm78
Понякога нощем не суче а ме ползва за залъгълка, но като се дръпна и му я дам се сърди и реве. Понякога успявам, но друг път не. Такива случаи имаме и през деня. Вече му казвам че ако не суче а си игре ще се дръпна.
Прочетох че е най-добре плавното отбиване, а аз си мислех - той сам да се откаже, което значи рязко. Вече и аз не знам как трябва newsm78 Не бях чувала че като се отбият се разболяват, което никак не ми хареса.

# 246
  • Виена
  • Мнения: 1 247
Момичета, имам нужда да си помрънкам някъде и, извинете за това, но тук ми се вижда най-подходящо....  Blush След 38 месеца без менструация, от вчера съм отново в редиците. При вас имаше ли промяна в лактацията, когато ви се възстанови цикъла (ако се е възстановил, де)? След толкова дълга време (201/2 месеца след раждането) да не вземе да ми намалее млякото, се чудя. Нашият тандем не е готов за отбиване, ама хич... 
antineq , и аз съм биберон понякога нощем. Но все още го държа до мен на спалнята. Така и на мен ми е по-лесно, че поне не ставам. То че няма нормален сън, откакто родих, вече е ясно, но поне да не се разкарвам  Whistling

# 247
Здравейте мами
присъединявам се към вас със моя син на 1г 3м и се кърмим и незнам как да го отбия, мисля е ве4е голям , има 12 зъба, яде всичко и необи4а биберон.
Помагайте, със съвет -така ми е хубаво да кърмя, но и се чудя до кога  newsm78
 АКо мога няма да спирам но знам ли... толкова е прекрасно да се гушнем и заспим заедно,но  baby_neutral
Поздрави и пишете какво мислите по въпроса

# 248
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Renny, честито  Mr. Green
При мен нямаше регистрирана закономерност в намаляването на кърмата. Може би само на първия цикъл имаше нещо, но не знам дали аз не си го докарах с предварителна такава нагласа.  newsm78 Това май по-често срещано ако цикъка се появи в първите месеци след раждането  newsm78 Поне с такова в печатление останах от прочетеното из форума

# 249
  • Мнения: 471

Най ме притеснява нощоното кърмене.  Доста се притесних като четох темата за нощното кърмене и развалените зъбки, но там имаше и отричащи тази връзка, и аз естествено им повярвах, защото ми е по-изгодно Laughing

Това за първи път го чувам, дали е вярно? Къде е темата да чета?

# 250
  • FRANCE
  • Мнения: 2 248
Здравейте и от нас,
Макар и да не пиша ви чета редовно. Ние още сме сред вашите редици и то от най-активните Simple Smile

Има ли някя без МЦ повече от 22 месеца? Не че ми липсва Simple Smile Гинеколожката ми ме изгледа мноого странно като ходих на профилактичен преглед но ми каза че е възможно.  Общо взето се учудват, но никога не съм имала коментари че още се кърмим (освен веднъж в бг и то от лекар).

Да се оплача и Алекс има проблеми с горните предни зъбчета Sad И най-вероятно е причинено от факта че тя постоянно повръща (вобще не е ставало въпрос че кърменето може да го причини, но скоро сладки неща, сокове, посладена вода с биберон, не че Алекс употребява такива неща).

Анита 13 споко като трагнат по дискотеки сами ще се откажат  Joy и надали ще искат да спят с мама. Така че щом ви е хубаво с младежа кърмете си се Simple Smile

приятна вечер

# 251
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 857
Предния път бях без цикъл едва 17 месеца Confused Така исках да е повече, толкова лесно и приятно Laughing
Това с намаляването на кърмата преди/по време на цикъл е по-скоро изключение, отколкото правило Peace

# 252
madame, благодаря ти, ти си още по голям оптимист от мен. Ние се базикаме с мъжо, че сутрин като тръгва на градина малкия ще идва с кроасан в ръка и казва "дай мамо малко топло мляко да си смокна за закуска"  Joy
А за цикъла, наистина е различно -кърмех баткото 8м, а след 1г и 6м ми дойде, а с малкия още кърмя а цикъла дойде на 13м.
  bouquet за всички мами от сърце

# 253
  • Varna
  • Мнения: 603
Момичета не съм изчела всичко, но после ще се върна и ще наваксам.
Имам нужда от съвет.Искам да намаля кърменията или да махна среднощното или дневното за приспиване  и по време на сън. В голяма чуденка съм с кое да започна, а до колкото се познавам щом не съм решила твърдо кое от двете да е нищо няма да направя. Давайте мнения кое да е първото!!! Hug за всички
П.С. Сега ще пробвам с цитросепт, че се оказа,че прополисовия спрей си го цока вечер без никакъв проблем.

# 254
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 432
Gabonchi, преди да предприемеш спиране на някое от кърменията, помисли дали сега е подходящият момент за такава важна крачка. Ако например Поли все още не е "извадила" всички зъбчета, може и това да е причината за интензивното нощно сукане. В такъв случай, ветото над ц**ите сега, може да докара и на двете ви по-големи главоболия, отколкото досегашните с посукванията.

Ако прецениш, че не можеш повече да продължаваш, защото си прекалено уморена и/или изнервена, или поради каквато и да било лична причина, може би все пак е по-удачно да премахнеш първо среднощното поцокване. Добре ще е да ангажираш таткото (или някой, който нощем е с вас). Възможно е след като премахнеш нощното, обедното да отпадне само.

В противен случай, доколкото ми е известно, обедното кърмене за приспиване най лесно се премахва когато майката тръгне на работа, детето остане с баба/бавачка или ходи на ясла. Тогава, в общия случай, то се научава да заспива без мама и отпада необходимостта от това посукване.

Ето една статия за нощно отбиване на английски от сайта на д-р Сиърс. В статията се набляга на увеличаването на дневните контакти с бебето/детето, както и на ролята на бащата през нощта, когато бебето поиска да суче.

За отбиването като цяло потърси в БИБЛИОТЕКАТА На мен лично тези материали ми бяха изключително интересни, а и полезни.

Общи условия

Активация на акаунт