Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 20

  • 13 539
  • 292
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 381
Да и аз искам да питам същото като desi_sunshine даже сега чувам че към втората година трябвало да се воят децата на ортопед и друго това по здравна каса може ли да мине, аз мойта я водих след 2-рия месец за проверка за луксации ама явно пак трябва да я заведа  newsm78

# 286
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Май има нещо такова... Аз я водих на ортопед веднъж на 2 месеца, но не беше по ЗК. То се случи така, защото първата година имахме абонамент в една частна педиатрична клиника и от там си имаха планови прегледи на 2-ри и 5-ти месец. На петия месец я водих и по ЗК. Личната изобщо не възрази като я попитах дали ще ми даде такова направление. Тогава говорих с единия ортопед кога трябва да я заведа за да провери за плоскостъпие. Аз мислех, че като проходи, но ми каза към 2-3 годишна възраст. За правила походка... не съм питала кога се прави  newsm78

# 287
  • Мнения: 1 725
Нашият ортопед, мисля, точно за плоскостъпие имаше предвид или други някакви отклонения, с/у които евентуално да се вземат някакви навременни мерки. Иначе самата походка, за да стане правилна, обясняваше, че доста години може да минат, не помня точно но бяха сякаш над 3, за да се изправят крачетата на детето от О или Х-образна форма.

# 288
  • Мнения: 283
Моята педиатърка отказа да ми даде направление за 2-ри преглед при ортопед, каза щом нямало проблеми с крачетата, нямоло защо да го водя на преглед!
А да ви попитам, вявярно ли е, че щом не е сукал 24 часа не трябва д аму давам пак??? newsm78 Било "вредно" така newsm78 Понеже явно моят син е решил сам да се отбива и последните 24 часа, че и повече не е сукал Confused

Лека вечер ви желая, момичета!  bouquet[/color]

# 289
  • Мнения: 8 242
Моята педиатърка отказа да ми даде направление за 2-ри преглед при ортопед, каза щом нямало проблеми с крачетата, нямоло защо да го водя на преглед!
А да ви попитам, вявярно ли е, че щом не е сукал 24 часа не трябва д аму давам пак??? newsm78 Било "вредно" така newsm78 Понеже явно моят син е решил сам да се отбива и последните 24 часа, че и повече не е сукал Confused

Лека вечер ви желая, момичета!  bouquet[/color]
Няма такова нещо Simple Smile С мита за 24те часа де  Laughing И кое е вредното  Mr. Green
И 240 да не суче и да си поиска - дай му ако искаш  Wink Никакви проблеми няма..
Постоянно пишат за големи кърмачета, несучещи с дни.. и после пак Simple Smile

А за ортопеда - не съм го водила и не смятам за необходимо.

# 290
  • София
  • Мнения: 2 348
Аз пък да ви питам за циците   Simple Smile . Следите ли да давате на всяко хранене различна гърда или и двете гърди? Аз не следя, освен ако не чувствам едната гърда по-пълна. Притеснява ме това, че понеже не следя, сигурно често се случва през 20тина минути или през час да давам все друга гърда и си мислех ,дали по този начин не правя така, че да се увеличава предното мляко  newsm78 . Разбрахте ли ме или по-логично да обясня?

 Когато децата ви бяха на по 1.5г. как им отказвахте да им дадете да сучат? Има случаи в които е твърде неудобно за кърмене, но моя син не знае "Не". Скимти, пищи и съжалявам, че съм му отказала, че така всички разбират, че става нещо. Или пък ако съм в рейса, искам да забавя кърменето поне докато слезем, но той е малък,за да му обяснявам, че след 5 минутки ще му дам.

А за питането - според някои даже пропускане на едно хранене е достатъчно, за да се счита, че детето е отбито и не трябва да се повтаря. Това ми го каза жена, която е отбила дъщеря си, защото една сутрин отказала да суче и тя я нахранила с друго  Sad . Значи децата на смесено хранене не само, че се повтарят и потретят, но се помилионват  Simple Smile

# 291
  • Мнения: 471
Ами скреч аз следя, да ти кажа. В началото си го наложих, сега някакси инстинктивно го правя, понякога като забравя коя беше последно може да объркам. Ама като дам два пъти една и съща гърда, другата много ми се пълни и избягвам.

# 292

Общи условия

Активация на акаунт