Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 21!

  • 14 030
  • 294
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 381
чакайте да ви се оплача счупихме си 2-та предни зъби  Sad е не фатално в смисъл вътрешните ъгли са счупени ма ми е кофти  smile3506 сега смятам да я заведа за първи на зъболекар ма не заради това а по принцип, как мина при вас първото ходене те разбират ли какво трябва да правят и как се държаха вашите мъничета?

# 286
  • Мнения: 1 065
Софи, за пръв път заведохме голямата ни дъщеря на 3 години, така че на вашата възраст не мога да кажа. На 3 години нямаше проблем.
Да се оплача и аз- за втори път ми се случва вече да ми се цепне зърното на около сантиметър от върха. Предния път по този повод си купих Ламизил. Сега се опитвам да щадя това зърно, мажа, но тъкмо позарасне малко и пак се цепва. Имам чувството, че се е увеличила малко цепката. Вече усещам как се стягам като иска да направи так (мъжът ми твърди, че правела тик- так  Laughing като сменяла гърдите, а тя го прави често). Някой супер ефикасен трик за бързо зарастване да споделите?

# 287
  • София
  • Мнения: 6 707
Да мажеш със сребърна вода?

# 288
  • Varna
  • Мнения: 603
За зъболекаря да споделя - водих я преди 3 месеца, че се бях притеснила.Виждаха ми се дупки на последните избили кътници.Отидохме ние, но аз седнах на стола и тя в мен.Зъболекарката реши да не и святка с лампичката, за да не я изплаши. Аз я помолих да си отвори устата и взе, че стана.Прегледаха я без проблем!(по принцип е много притеснителна пред непознати, но беше виждала как кака и сяда на този стол преди и правеше същото, а и аз надълго и нашироко и обяснявах преди да влезем в кабинета какво точно ще се случи.За стола бях обяснила, че е като асансьорче и като седне ще я вдигнат нагоре)

# 289
  • Мнения: 109
Аз да се похваля,малкия както сам се отказа от сукането,сега преди около седмица сам реши да изхвърли и бибероните.Аз се възползвах от момента и ги прибрах всичките и сега не се и сеща,само го гледам като сме навън от време на време се заглежда в децата които имат биберон в устичките си,но се надявам скоро и това да отмине Simple Smile

# 290
Записвам се и аз. Моят Боян е на 1 година и 11 месеца и коронната реплика е: "мама - цици - аам - Боби"  Simple Smile  На поискване сме от първия ден и само разходките (не винаги) ни разсейват. Embarassed Simple Smile

# 291
  • Мнения: 1 065
Да мажеш със сребърна вода?
Ще опитам, благодаря  Grinning. Надявам се, че няма вероятност да ме погледнат странно в аптеката.

# 292
  • Мнения: 381
Ще опитам, благодаря  Grinning. Надявам се, че няма вероятност да ме погледнат странно в аптеката.
Няма споко не е толкова трудна за намиране както си мислех аз  Peace

# 293
# 294
  • Мнения: 1 725
[Като се замисля, в този случай би трябвало държавата да плаща социалните/пенсионните осигуровки, както, примерно, след съкращаване по съответния член за обезщетение. Тогава държавата ни плаща и обезщетението, и осигуровките, и се отбелязва като стаж в Трудовата книжка.
Да, ама не. Зачита се само за трудов стаж. Не се зачита за осигурителен стаж.
Значи, при изчисляване процента за увеличаване на РЗ се взема предвид, нали? Само при пенсиите не важи, така ли или греша? Понеже мен това повече ме интересува на този етап. За добро или зло не мисля за старините си, нещо бягам от реалността, така да се каже.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт