Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 21!

  • 14 028
  • 294
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 146
Jes, за трудов да! За това спор няма..
Но след като не се внасят пенсионни осигуровки - дали се признава за пенсия?! Това ми е чуденката Simple Smile
Аз пък имам друга чуденка - двамата родители имат право на 6 месеца неплатен отпуск общо, или всеки поотделно има 6 месеца и дали могат да се прехвърлят...  newsm78
И ал.1 от 164 член или от 167 се признава за стаж???  Rolling Eyes
Може би наистина ще трябва да се консултирам с УЧР!
Jes, благодаря за цитата!!! Отново ми помогнахте!   bouquet
А сега по нашата си тема - малката от 3 дни е с ТТ 38 и нещо... Ходихме на лекар - гърдите са чисти, няма сополи, кихане и кашляне. Май е от кучешките зъбки, че един е пробил, а другите изглеждат подути. Освен това спря и да се храни отново и пак е само на кърма. Друго, което ми направи впечатление е, че главата и гори, а тялото не е толкова горещо.
Колко време продължава тоза кошмар и знаете ли някой номер за облекчаване мъките на детето?

# 271
  • Мнения: 1 725
Деси, да зачита се за трудов стаж.. обаче не се зачита мисля за пенсия  newsm78 Нали се внасят само здравни осигуровки..  Rolling Eyes
Като се замисля, в този случай би трябвало държавата да плаща социалните/пенсионните осигуровки, както, примерно, след съкращаване по съответния член за обезщетение. Тогава държавата ни плаща и обезщетението, и осигуровките, и се отбелязва като стаж в Трудовата книжка.
А за прехвърлянето на неплатения отпуск - Духи беше писала, че не може да се прехвърля. Ако работодателят е съгласен, може да се ползва натрупаният около 2 месеца платен годишен отпуск за периода на майчинството. (аз дори не знаех, че годишният отпуск не се губи през този период, а си се натрупва  Embarassed)

Последна редакция: пн, 25 май 2009, 02:33 от desi_sunshine

# 272
  • Мнения: 925
Записвам се при вас. От лентичката се вижда колко е голямо детето, кърмен е от първия ден. Няма намерение да се отбива, надявам се да си продължим кърменето още поне една година.

# 273
  • Мнения: 502
  Здравейте,момичета! Някоя от вас опитвала ли  е да отбива с горчивото лекарство. Преди една година коментирахме ето в тази тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=299438.msg7666181#msg7666181

  Споделете опит,ако сте пробвали. Аз още се колебая.

# 274
  • Мнения: 482
Не съм пробвала никакви методи за отбиване, баткото го молих да спре заеади бебето и ме разбра детето /беше на 2 години и 9 месеца/, аз вече бях бременна във втори месец и имах зацапвания, критично ниско ниво на прогестерон, трябваше да пия Утрогестан. Така се отби, знаеше, че може да създадем опасност за бебето и отведнъж се отказа, само нощем в просъница казваше "Нану" и после бързо се поправяше "Не, не нану", той можеше да говори всичко, но кодовото название си остана докрай "нану", сега малката го нарича "нане", вече ми казва "Мамо, дай нане!" Мисля и нея да не я отбивам с разни методи от рода на оставяне при баби за седмица, мазане с горчилки и т.н. Ще изчакам сама да се откаже  Mr. Green

# 275
  • Юпитер- Сатурн
  • Мнения: 536
[Като се замисля, в този случай би трябвало държавата да плаща социалните/пенсионните осигуровки, както, примерно, след съкращаване по съответния член за обезщетение. Тогава държавата ни плаща и обезщетението, и осигуровките, и се отбелязва като стаж в Трудовата книжка.
Да, ама не. Зачита се само за трудов стаж. Не се зачита за осигурителен стаж.

# 276
  • Мнения: 2 467
Цитат
отпуските за бременност и раждане и за отглеждане на дете, които се зачитат за осигурителен стаж с продължителността им, определена с КТ (както се зачитат и за трудов стаж) - виж чл. 38, ал. 3, т. 4 и 5 НПОС.
от тук http://sintez66.com/e107_plugins/content/content.php?content.32

Цитат
И ал.1 от 164 член или от 167 се признава за стаж???
И в двата члена  Laughing За 164 - в ал 4-та е посочено.За 167 чл. в ал.8

# 277
  • Мнения: 668
Здравейте отново... гледам тези дни и тук е затишие.
Моята бебонка беше болна от шарка, изкара я доста тежко - обилен обрив навсякъде, включително и в устата. Висока Т - 39 и ... градуса, трудно сваляне - абсолютна липса на апетит, та добре че ми е кърмаче, беше 3-4 дни почти изцяло на цок. Ако не беше нямам идея как щеше да се успокоява по време на кризите от сърбеж и подобни. Затова дай боже още колкото ни е писано да изкараме.
Чета ви, но не мога да се включа адекватно в разискваните теми все още.
 Simple Smile

# 278
  • Мнения: 376
Mikki, Duhi-Puhi, направо ме разбихте с това недоспиване... а не мога да си представя пък бременна и кърме6та какво е...И после кажете че е лесно кърменето... то че е лесно лесно е, ама с малко допълнения на по-голяма възраст.
 
Олив, и аз така, ставам посред но6тите даже малкия като спи...

Ира-Мира, 6те се радвам много да ги запознем Мирковците.  ще ти пратя подробности като наближи момента на лични.  Аз ще се радвам да се запозная и с други от вас Пловдивчанки като доиде седмицата на Кърменето, нали ще се организирате тогава, Бу със сигурност вече се е заела с това.  Да ви призная, маики кърмачки на повече от 1 година дете не съм виждала досега  Cry  

Евридика, привет и на вас, вие вече много сте пораснали!

desi_sunshine, и ние сме в този период на зъбките, голям зор, нали...

thedragonbg , как я хванахте тази шарка такива мънички? Милото дете

# 279
  • Мнения: 2 467
Martani среща на по бира  Wink и ще ти покажа кърмаче на 3г и 10м   Laughing

# 280
  • Мнения: 376
Martani среща на по бира  Wink и ще ти покажа кърмаче на 3г и 10м   Laughing

Хаха, страхотно!   Peace Hug

# 281
  • София
  • Мнения: 6 700
... Така се отби, знаеше, че може да създадем опасност за бебето и отведнъж се отказа, само нощем в просъница казваше "Нану" и после бързо се поправяше "Не, не нану", ...
Heart Eyes Много сладко. Забелязвам, че децата са изключително праволинейни, ако им се обясни защо нещо не може и защо например е лошо да се прави нещо, и те го разберат, всячески се мъчат да го спазят - това във всяко отношение, не визирам кърменето. Анна също има моменти, когато сама си забранява нещо, защото съм й обяснила причините да не го прави. Simple Smile

Аз също реших, че е по-добре да не ползвам силови методи за отбиване и забелязвам, че от известно време тя силно намали сученията - просто не се сеща, ако всичко е наред. Ако поиска да суче, знам, че е: гладна, жадна, скучно й е, страх я е и т.н., просто има някакъв дискомфорт. Но, явно с възрастта израстват нуждата от сучене.

# 282
  • Мнения: 381
Ми аз да кажа за моя опит за отбиване който е абсолютно неуспешен  Mr. Green намазах се с горчиво ма после се поизмих щото ми беше жал да и давам чак такава отврат  Sick и тя го прие на шега направи едни физиономии отказа се за момент ма после въпреки горчилката пак си зацока  Crazy и така де няма да се отбиваме и това лято предното имаше един момент в който сама искаше да се отбива ма тогава аз пък не исках и така до края на света  Peace  Wink

# 283
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Mikki, Duhi-Puhi, направо ме разбихте с това недоспиване... а не мога да си представя пък бременна и кърме6та какво е...И после кажете че е лесно кърменето... то че е лесно лесно е, ама с малко допълнения на по-голяма възраст.

Охо, да се събудиш да дадеш цица са бели кахъри. Дохранвала съм Мартина една седмица, това е най-кошмарната седмица. Да ставаш в 2-3 през нощна, да преваряваш вода, че за да се разтвори АМ трябва да е гореща, пък после да изстудяваш до Т, подходяща за хранене. И си представи през това време как бебето реве с пълно гърло от глад. И понякога заспи отново, докато ти приготвиш млякото. И се събуди след час и процедурата се повтаря, защото АМ не може да стои повече от един час на стайна Т.
Друг е въпросът, че некърмените също се будят, но това не се отчита като факт. С доста майки на деца, хранени с АМ съм разговаряла, и в повечето случаи на въпроса "Буди ли се нощем?" отговорът е: "Не, само за водичка става". В народопсихологията е залегнало, че щом не яде нощем, не се брои за събуждане.

# 284
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Големият ми син ядеше през нощта до 4 години с биберон.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт