Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 21!

  • 14 033
  • 294
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 376
else, gabonchi, mikki, мерси, бях позабравила за чаичетата с мед....моята настинка вече продължава седмица, а малкия се оправи за 3 дни....

ирамира, нашите мирковци маи са родени заедно като гледам лентичката ти. Вие борихте ли се за бебе на годината? На мен системите ми взеха наградата... Sick иначе като ни6то да ни познавахте вече от телевизията  Simple Smile не че исках де, просто така се случи.

Олив, представям си какво е 2 години и повече без пълноценен сън...опитвам се де...нека всичко да е леко занапред Praynig

# 256
  • София
  • Мнения: 6 718
Имахме един период на спокойствие и спане по цяла нощ - между 4 и 10 месеца, преди да започнат зъбите. Grinning
Но със всичко се свиква - аз вече се будя понякога нощем, без Анна да се е събудила. Crazy

# 257
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Мартани, моят Мирко го извадиха принудително на 03 януари. Много ме е яд, че не изчакаха ествествения ход, но минало- свършено вече. Но пък можем да ги запознаем Мирковците. Ти май беше от Пловдив, нали? И аз съм майна под прикритие Wink. Като идваме на гости на баба и дядо ще ти пиша и можем да си организираме една среща в Симеоновата градина или на Гребната.

# 258
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
представям си какво е 2 години и повече без пълноценен сън...опитвам се де...нека всичко да е леко занапред
Просто се свиква. И си намираш твоя си начин да не ти тежи. При мен се застъпиха нощните ставания, каката 1г и 6м, после бременността с нощните разходки до тоалетната, после новото бебе...и така вече 3г и 6м. Но аз отдавна съм си изградила система. Тъй като съм нощна птица, изчаквам будна първото събуждане, което е около 12-1 и на следващото събуждане го вземам при мен в леглото да си спим заедно. Отдавна съм установила, че така спи до по-късно и се събуждаме наспани всички. Grinning

# 259
  • Мнения: 8 242
Олив, представям си какво е 2 години и повече без пълноценен сън...опитвам се де...нека всичко да е леко занапред Praynig

Щото не си ме чела мен  Mr. Green

За портокола - 3 години вече си кърмя нощем .. и не ми пука..
Някъде към 6тия месец претръпнах Simple Smile Даже ми липсва, ако вземе да поспи повечко и само се събуждам..

Но да се "похваля" (пу-пу) напоследък се буди само 2-3 пъти .. и то по-скоро призори. Та имам "прозорче" за нон-стоп сън 4-5 часа и направо кеф  Crazy

# 260
  • Мнения: 1 725
Аз да не казвам голяма дума, но нали сме доста напред със зъбите и мисля, че дори и от големите кътници е започнал някой да се "обажда". Виждам детето си бърка навътре в устичката, лигави се много и яростно дъвче или най-малкото хууубаво "напоява" всичко, което докопа  Crazy Мисълта ми е, че ако излязат по-бързо и последните 4 зъба, и нощният сън, смятам, ще стане непрекъснат. Тя, така или иначе, вече отдавна започна да се буди по-нарядко, но покрай излизането на кучешките зъби наскоро пак малко се "поотпусна", а и сега също - още едно потвърждение на последните ми съмнения.
А като говорите за майчински и отпуски да ви питам, ако някой знае - неплатеният отпуск по принцип (или по-точно в случая за гледане на дете) зачита ли се за стаж? Логично, да - в крайна сметка стажът се изчислява от начална дата до крайна дата на дадено работно място (отдел, фирма), т.е. би трябвало да се равнява на времетраенето на трудовото правоотношение като цяло. Но... това са си по-скоро мои "логически" разсъждения, а дали е така... Дано не ви досаждам, но може би и за други, които ги касае, ще е интересно да разберат. Само не ме пращайте да чета някъде специализирано, че тъй ми е най-изгодно - да получа наготово и набързо инфото, вместо да се лутам.  Mr. Green
Духи, стискам палци Къдравелко да ти дава повече мира вече нощем, че то туй 3 години много, бре!  Whistling  То, вярно, че се свиква, ама и амортизацията си я има, дори и ние да не я забелязваме сами.

Последна редакция: пт, 22 май 2009, 04:48 от desi_sunshine

# 261
  • Мнения: 8 242
Деси, да зачита се за трудов стаж.. обаче не се зачита мисля за пенсия  newsm78 Нали се внасят само здравни осигуровки..  Rolling Eyes

# 262
  • FRANCE
  • Мнения: 2 239
Оппа здравейте и от нас!
Вярно че отдавна не съм писала, но още сме във вашите редици с по n-денонощни кърмения.

цунки на мами и цокльовци

# 263
  • Мнения: 146
Деси, да зачита се за трудов стаж.. обаче не се зачита мисля за пенсия  newsm78 Нали се внасят само здравни осигуровки..  Rolling Eyes
Някой знае ли със сигурност? Как така нямаме едно "счети" в редиците?  newsm78

# 264
  • Юпитер- Сатурн
  • Мнения: 536
Обещавам да попитам УЧР-то в понеделник. Нищо, че съм счети. Не знам. По моята логика би трябвало, но не съм чела много по въпроса. Колкото до нощните будения понякога ги докарваме до десет  Laughing. Е сега сме в положение на застой само 3-4 на вечер.

# 265
  • Мнения: 146
Обещавам да попитам УЧР-то в понеделник.
Мерси!   bouquet

# 266
  • Мнения: 2 467
Цитат
Чл. 164. (1) След използуване на отпуска поради бременност, раждане или осиновяване, ако детето не е настанено в детско заведение, работничката или служителката има право на допълнителен отпуск за отглеждане на първо, второ и трето дете до навършване на 2-годишната му възраст и 6 месеца за всяко следващо дете.
...
(4) През време на отпуск по предходните алинеи на майката (осиновителката) или на лицето, което е поело отглеждането на детето, се заплаща парично обезщетение при условия и в размери, определени в отделен закон. Времето, през което се ползува отпускът, се признава за трудов стаж.
...
Чл. 167а. (Нов - ДВ, бр. 52 от 2004 г.) (1) След използването на отпуските по чл. 164, ал. 1 и чл. 165, ал. 1 всеки от родителите (осиновителите), ако работят по трудово правоотношение и детето не е настанено в заведение на пълна държавна издръжка, при поискване има право да ползва неплатен отпуск в размер 6 месеца за отглеждане на дете до навършване на 8-годишна възраст.
...

(6) Отпускът по ал. 1 може да се ползва наведнъж или на части. Когато се ползва на части, продължителността му не може да бъде по-малка от 5 работни дни.

(7) Лицето, което иска да ползва отпуск по ал. 1, трябва да уведоми за това работодателя си най-малко 10 работни дни предварително.

(Sunglasses Времето, през което се ползва отпускът по ал. 1, се признава за трудов стаж.

Това е от Кодакса на труда.
До 2 г. - признава се за трудов стаж.
След 2г. - имаме право на 6 м, които се признават за трудов стаж. Може да се вземат наведнъж или на части (но не по-малко от 5 работни дни) до навършване на 8 годишна възраст на детето.

# 267
  • Мнения: 8 242
Jes, за трудов да! За това спор няма..
Но след като не се внасят пенсионни осигуровки - дали се признава за пенсия?! Това ми е чуденката Simple Smile

# 268
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 431
Jes, за трудов да! За това спор няма..
Но след като не се внасят пенсионни осигуровки - дали се признава за пенсия?! Това ми е чуденката Simple Smile
Ми че за какво иначе? Точно това означава трудов стаж. Mr. Green Би трябвало и за майчинство да важи...

Не помня вече дали се похвалих, но от известно време насам Халюша не е чак такъв цокоман навън и винаги успявам да я разсея или поне да поотложа "спешното" сукане. Вкъщи обаче все още не съм намерила начин, та като каже, "Искам малко да поТокна!", няма сила на земята, която да я отклони от целта. Laughing

# 269
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
И ние поразредихме сякаш сукането/да не ме чуе Дявола/.
Не знам как стана ,но 1-2 пъти прескачахме и реших вечерното в 7 часа да го махна.Имаше зор 5-6 дни,но гледах да сме навън или го оставях с баща му и сега знае,че ще цока чак като заспи.
Обаче такива са лисици тия малките -усещат кога се колебаем и кога няма да стане тяхната.Като кажа твърдо,че няма да дам да суче и се отказва. Laughing
И така вече след сукането наобяд,суче чак в 2-4 през нощта като станем да пишаме.
Намалихме бройката на 3-4 сукания на денонощие ,което си е направо супер.Да видим докога. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт