Нови впечатления за Априлци и Чифлик, моля !

  • 22 358
  • 143
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 429
Колко стаи има къщата и какви са цените?
Ето тук има инфо за цените и стаите http://www.apriltsi.org/index.php?page=hotels&hotel_id=4.
Сега ще ви разкажа и за другите хотели, от които имам някакви впечатление (обсъждали сте ги вече, но да кажа и моето мнение). Имам приятел, който е от Априлци и преди да заминем го помолих да ми препоръча хотели, като единствените ми изисквания бяха да е тихо, чисто и не много скъпо. Той ми препоръча следните 4 хотела:
1. Хотел Панорама http://www.panoramabg.info/
Доста соц е, но мястото и гледката са уникални. Вечеряхме няколко пъти в ресторанта, именно защото се влюбих в гледката от терасата им. Има басейн, който може да се използва и от външни хора. Има и люлки за дечицата, но не можеш да оставиш малко дете да си играе само из двора, защото  има има доста стълби. В стаите не съм била,но в двора и в ресторанта имаше приличен wireless.
2. Хотел Марагидик http://www.maragidik.com/ Доста подходящо зе дечица, защото е равно и могат да си играят. Иначе не мога да кажа, че ме впечатли особено. И там имаше wireless Simple Smile
3.Сватовете е другият хотел, който ми препоръча http://svatovete.com/. Храната била много вкусна, но ние така и не стигнахме до него.
Ако имахме по-голямо детенце може би щяхме да се замислим за хотел с повече забавления, но Карапиреви беше идеалното място за нас, в което открихме тишина и спокойствие. Хотелчето не блести с особен лукс, но е спретнато и чисто, а за мен това е най-важното. От ВеЦ-а в кв. Видима започват 2 еко пътеки, които си струва да посетите.

# 106
  • Мнения: 13 512
http://www.apriltsi.org/index.php?page=hotels&hotel_id=12
a този е на новия министър на финансите.

# 107
  • Мнения: 429
Това ли е хоптелът, който работели по някаква еко програма и всичко , което готвели била "био"  newsm78

# 108
  • Мнения: 13 512
Това ли е хоптелът, който работели по някаква еко програма и всичко , което готвели била "био"  newsm78
да.
ТАка казват- не знам от опит.

# 109
  • Мнения: 337
Ние се върнахме преди два дена от Априлци и единственото, което мога да кажа, е, че съм омагьосана от този край. Природата е много красива, хората -изключително усмихнати и мили, заведенията-приятни, а хотелите и къщите на много високо ниво. Другото важно нещо е, че има места за всеки джоб и наистина е прекрасно място за почивка с деца. Ние бяме отседнали в самостоятелна къща заради спокойствието, атмосверата и естествено цената. Останахме изключително доволни и сигурно догодина пак ще отидем. Къщата се казва"Релакс". Съвсем нова е и нямаше други почиващи освен нас. Сигурно за това ни хареса толкова много или пък на сме имали големи очаквания. Беше чисто, удобно направено за почивка. В къщата имаше всичко необходимо за едно домакинство и най-вече спокойствието, от което се нуждаехме.
 Иначе всички други места, които сме посетили, ми харесаха. Детето ми се забавляваше много на детския кът в Марагидик, докато ние пиехме кафе. На Панорама също ми хареса, но беше доста топло през деня. Просто на парзалката е доста слънчево. Обядвахме в Карапиревата къща и както ми бяха хазали, храната им е много вкусна. Разгледах и хотела-според моите разбирания чудесен-просторни стаи, обзаведени с вкус. Собсвеничката е много мила. Единственото, което не ми допадна, е, че ресторанта е под терасата и ако има повече хора може да е шумно. Иначе мястото на хотела също ми хареса-близо до пътя, но малко в страни от главното шосе. Изобщо според мен би бил добър избор.
Прияно изненадани останахме и от парка в центъра на Ново село-много сенчесто, чисто и спокойно. Малката се забавляваше добре и даже си намери компания. Какато и навсякъде другаде, между другото. Това също е голям плюс-Априлци е пълен с почиващи деца, така че скуката е невъзможна.
И последно бих препоръчала на хората, които искат да си напълнят очите и душата с красота, да отидат да разгледат Маришница. Пътят е лош и малко дълъг, но пък такива прекрасни къщи с огромни дворове има там. Много от тях се дават под наем. Ние бяхме на гости при роднини в "Нечо". Толкова е красиво, че със сигурност ще се върнем. Изобщо аз съм от тези, на които всичко им е харесало. Ако някой има въпроси след цялото това излияние-насреща съм.

# 110
  • Мнения: 10 634
Заинтигувах се и намерих 'Нечо'- ето линк http://www.obiavibg.com/showad.php?adid=118314.

# 111
  • Мнения: 719
barboran4e, а как е храната в ресторанта на Карапиреви?

# 112
  • Мнения: 625
В квартал Видима повечето къщички и дворчета бчха като изписани. Бравос на хората! Догодина може би ще потърсим нещичко за отдих там HugМонда, да не би вашата вила да е в този квартал? Blush

# 113
  • Мнения: 429
Единственото, което не ми допадна, е, че ресторанта е под терасата и ако има повече хора може да е шумно.
Нашата стая беше точно тази над механата. Когато хотелът се напълни беше шумничко, но в никакъв случай не ни пречеше.
Шушони, на мен много ми хареса храната, а и цените  Hug

# 114
  • Мнения: 13 512
В квартал Видима повечето къщички и дворчета бчха като изписани. Бравос на хората! Догодина може би ще потърсим нещичко за отдих там HugМонда, да не би вашата вила да е в този квартал? Blush
Не, в Острец е, до реката- от Карапиреви още нагоре 300-400 метра

# 115
  • Мнения: 719
Шушони, на мен много ми хареса храната, а и цените  Hug

Благодаря ти!   bouquet
На мен най-ми допадна твоето предложение.  Blush Дано успеем да се вредим с един уикенд там.

# 116
  • Мнения: 429
Шушони, на мен много ми хареса храната, а и цените  Hug

Благодаря ти!   bouquet
На мен най-ми допадна твоето предложение.  Blush Дано успеем да се вредим с един уикенд там.
Oпределено обаче по-хубаво и спокойно е през седмицата, защото уикенда е пълно с хора. В нашия случай, след 5 дни прекарани самички н а спокойствие, хората през уикенда не ни пречеха. Не знам дали щяхме да сме толкова доволни, ако по време на целия ни престой беше пълно с хора  newsm78. Приятно изкарване и да споделиш впечатления след това!

# 117
  • София
  • Мнения: 4 294
и ние за завърнахме от Априлци, отседнахме при "Сватовете", хубаво, чисто, любезни и усмихнати, през седмицата беше спокойно, но в петък се усети веднага пренаселването, заслужава си през седмицата да се ходи  Peace

Една част от снимките ни

# 118
  • Мнения: 719
Аз ли не се оправям, отваря ми се линк само с няколко снимки във фейсбук, но те ли са от Априлци... Rolling Eyes

Последна редакция: вт, 18 авг 2009, 13:43 от Шушони

# 119
  • София
  • Мнения: 4 294
Аз ли не се оправям, отваря ми се линк само с няколко снимки във фейсбук, но не са от Априлци... Rolling Eyes
Албумът е в профила ми във фейсбук от пътуването ни в Априлци и посещението на Етъра, незнам какво виждаш  Wink

Общи условия

Активация на акаунт