Какви стъкла за очила

  • 146 989
  • 180
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 385
galia, благодаря за споделения опит  Hug
4ик4ирик, пробвай първо с корекция на рамките. В оптиката имат специални уреди за нагряване и огъване на рамката, така че да ти пасне. Всичките ми рамки са напасвани така  Peace

# 46
  • София
  • Мнения: 12 554
С изключително висок диоптър съм - късогледство 7,5 и астигматизъм.
Стъклата са ми с възможно всичките екстри - олекотени, изтънени, фотосоларни, антирефлексни. Италиански стъкла. Цена на едното стъкло 185 лева. Цена на рамките - 50 лева. Разбира се това са цени от 2006 година.

Напоследък обаче май пак ще се запътвам към офталмолога, защото работя нон стоп на компютър и май пак имам нужда от лека корекция.
"Зарадваха" ме, че нови стъкла на Essilor също с всички екстри ще ми излязат около 850 лева  #Crazy

# 47
  • София
  • Мнения: 67
Nina77, оптика Юниглас предлага стъкла с висок диоптър като твоя на цена около 90 лв/ изтънени 1,74 + антирефлекс/, ако там,където живееш няма Юниглас, то повечето оптики работят с техните продукти.

# 48
  • Мнения: 96
"Зарадваха" ме, че нови стъкла на Essilor също с всички екстри ще ми излязат около 850 лева  #Crazy

Защо не помислиш при този диоптър за лазерна корекция?
Стъклата на Есилор наистина са много добри, но изтъняването и високослойния антирефлекс ги оскъпява много, добавящ още малко пари и за няма и 5 мин. си решаваш зрителния проблем поне до времето на старческото далекогледство. Корекцията всъщност въпбще не е страшна и е добра алтернатива.

# 49
  • София
  • Мнения: 12 554
Nina77, оптика Юниглас предлага стъкла с висок диоптър като твоя на цена около 90 лв/ изтънени 1,74 + антирефлекс/, ако там,където живееш няма Юниглас, то повечето оптики работят с техните продукти.

Това ще го проверя, но държа на качествени стъкла. И на фотосолара.

Виан, няма начин за корекция просто. Корекцията е доста страшна и реално 20 процента от оперираните впоследствие имат страхотни проблеми с очите, включително ослепяване.

# 50
  • Мнения: 96
Ама кой така те наплаши?
Аз самата съм с корекция на доста висок диптър и астегматизъм, виждам идеално, самата процедура не трае повече от 4-5 мин. и няма никаква болка, ама наистина никаква, само лек дискомфорт, но минава бързо. Помисли върху това, наистина си струва до последната стотинка, а риска е толкова минимален, че не би трябвало да те тревожи въобще, освен ако нямаш някакво сериозно заболяване на очите, имам предвид патология някаква. Най-страшно е да се реши човек на такава процедура и да узрее за идеята...аз се чудих няколко години, докато не се престраших, понеже доста мои познати си направиха LASIK и нито един от тях не беше с оплаквания след процедурата.

# 51
  • София
  • Мнения: 6 011
Записвам се да не изпускам темата.  Peace Много сте полезни!

# 52
  • София
  • Мнения: 12 554
Ама кой така те наплаши?
Аз самата съм с корекция на доста висок диптър и астегматизъм, виждам идеално, самата процедура не трае повече от 4-5 мин. и няма никаква болка, ама наистина никаква, само лек дискомфорт, но минава бързо. Помисли върху това, наистина си струва до последната стотинка, а риска е толкова минимален, че не би трябвало да те тревожи въобще, освен ако нямаш някакво сериозно заболяване на очите, имам предвид патология някаква. Най-страшно е да се реши човек на такава процедура и да узрее за идеята...аз се чудих няколко години, докато не се престраших, понеже доста мои познати си направиха LASIK и нито един от тях не беше с оплаквания след процедурата.

Не е нужно някой да ме плаши.
Достатъчно съм прочела, а и професията ми е такава, че разбирам разни факти и цифри, които обикновения потребител на услугата никога няма да разбере.
Затова и ти казвам, че рискът изобщо не е минимален, както са ти казали. А аз очите си не мога и не искам да рискувам.

galia_ilieva опитах се да пиша по мейла на Юниглас, но явно не е актуален.  Sad

# 53
  • София
  • Мнения: 6 011
На мен за диоптри, подобни на тези на Нана всички лекари ми казват, че има 50% шанс да се възвърне диоптъра до 6 месеца след операцията. Затова на този етап и аз не искам да правя такава.
Това за Юниглас и мен ме интересува. Днес бях в Джой, където най-евтиният вариант ще ми струва 280 лв. за двете стъкла. Не ме урежда засега, защото нося очилата много рядко и не си заслужава да давам такива пари.

# 54
  • София
  • Мнения: 12 554
На мен за диоптри, подобни на тези на Нана всички лекари ми казват, че има 50% шанс да се възвърне диоптъра до 6 месеца след операцията. Затова на този етап и аз не искам да правя такава.

Само един факт - нито един очен лекар не си е направил лазерна корекция на зрението, както и на свои близки и роднини.
Интересно що ли националният консултант по офталмология носи очила?

# 55
  • Мнения: 31 212
На мен за диоптри, подобни на тези на Нана всички лекари ми казват, че има 50% шанс да се възвърне диоптъра до 6 месеца след операцията. Затова на този етап и аз не искам да правя такава.

Само един факт - нито един очен лекар не си е направил лазерна корекция на зрението, както и на свои близки и роднини.
Интересно що ли националният консултант по офталмология носи очила?
Този въпрос си задавам и аз. Имам висок диоптър и не се решавам на операция, а искам. От години се чудя. Очила носят и Опра Уинфри и Жак Вилньов и милиони още хора. Те защо не си правят корекции, като е толкова хубаво, още повече са пари имат бол?

# 56
  • Мнения: 96
В клиникта в Турция, където се оперирах аз половината от персонала са с корекция на зрението и нямаше нито един с очила само да отбележа.
Освен това  имам контакти с хора, които са се оперирали там преди 3 години без каквато и да е негативна промяна в зрителния статус, в това число и генералната мениджърка на самата клиника е била пациент.
Споменах ли че дават и доживотен застрахователен план за всяко от оперираните очи?
Искам да изясня нещо: във форума ние споделяме опит и мнения, не подстекаваме никого за нищо, като идеята на този вид комуникация е да си бъдем максимално полезни с мнение на база на преживян опит, за да може всеки да прецени за себе си как да постъпи.
Да, риск има дори човек да си убоде пръста на карфица...може да си умре от гангрена например...
Както и аз получих алергичен шок от един "прост и рутинен " апандисит и без малко да умра на операционната маса заради една проста операция, което се практикува от столетия при това ме оперира светило на хирургията...
Обаче ето сега виждам идеално. След 32 години мъки и тежко главоболие...
Въпрос на личен избор.
Ако мога да съм полезна за мен ще е радост, че съм успяла да помогна на някого с личния си опит...



# 57
  • София
  • Мнения: 6 011
Виан, аз приех поста ти именно като споделяне на опит и идея, не като подстрекаване! Peace Нищо не е станало, никой не спори, просто и ние изказваме мнение. Крайното решение всеки ще си го вземе сам, разбира се. В писменото общуване много често има неразбрани емоции.  Laughing
За един сравнително кратък период от 6 месеца посетих трима различни офталмолози и тримата бяха на едно мнение относно моя конкретен случай. Затова за себе си прецених, че няма нужда да се подлагам на нещо, на което шанса за успех е 50%, при положение, че с лещите водя нормален живот.
 Peace

# 58
  • София
  • Мнения: 12 554
Виан, аз реагирах на думите ти, че е безопасно и няма риск.
А това категорично НЕ Е вярно. Риск има и от постоперативна слепота и от възвръщане на диоптрите. И това е важно да се казва и да се знае.

# 59
  • Мнения: 96
... а риска е толкова минимален, че не би трябвало да те тревожи въобще, освен ако нямаш някакво сериозно заболяване на очите, имам предвид патология някаква.

Риск има в абсолютно всяка човешка дейност, дори в най-елементарната- например да не се събудим сутрин, да ни сгази трамвая като отиваме на работа, да се удавим с чаша вода, да реагираме на упойка, да не ни зарастне раната от порязване с кухненски нож или да се заразим със стафилококи, да ни ухапе комар и да се разболеем фатално от малария....
Всичко това лекарите го описват най-подробно в едно тесте документи и ти си слагаш подписа, че си запознат, също упоменават какво се случва реално и какво може хипотетично да се случи.
При здрави хора рискът е минимален, при това много повече от това да развиеш инфекция от вадене на зъб например...
Това също е важно да се знае.
И е факт, че има хора с непоносимост от един аспирин, затова фармацефтите го продават с дълга листовка със ситни букви.
Тук сме за да си помагаме, всичко останало се обезсмисля...

Общи условия

Активация на акаунт