Кое в чуждата образователна система ви кефи?

  • 18 723
  • 226
  •   1
Отговори
# 195
  • Германия
  • Мнения: 8 104
Леле! И оценката по рисуване накрая включена ли е в общата?! Аз намразих рисуването в 10ти клас, дойде нова учителка, с нея и кофти оценки, после в дипломата си имах четворка освен по математика и по рисуване Close Хайде математиката си беше заслужена, но да зубриш в езикова гимназия и едното рисуване да ти скапе накрая бала е тъпо. Е затова го харесвам тукашното, да си избереш накрая сам предметите за засилено обучение и матура.

# 196
  • Мнения: 5 183
Верно че и оценките по физическо и рисуване влизаха в бала. Мнооооооооооооого тъпо.
Кво ги интересува, ако ще кандидатствам право например?!  Rolling Eyes Crazy

# 197
  • Мнения: 3 804
. Мнооооооооооооого тъпо.
Кво ги интересува, ако ще кандидатствам право например?!  Rolling Eyes Crazy
Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy

а, с това,че е тъпо и аз съм съгласна  bowuu,освен това поведението също се оценява с оценка-която влиза в общият бал.

И един въпрос-по вашите страни има ли -труд и техника както в БГ навремето  newsm78- тук момичетата учат шеф и кройка и готварство

# 198
  • Мнения: 2 195
Има в основното, правят разни според мен безполезни неща  Rolling Eyes

# 199
  • Мнения: 1 335


И един въпрос-по вашите страни има ли -труд и техника както в БГ навремето  newsm78- тук момичетата учат шеф и кройка и готварство

А-ха, има. Само че не е само за момичета, а за всички. Което е още по-зле, момчетата вместо да ритат топка, готвят.

# 200
  • Мнения: 3 804
То и тук за момчетата има само,че е нещо техническо.

# 201
  • Мнения: 87
Е, като си спомня часовете, в които шиехме в училище ме навява някаква носталгия. Тук май няма такива часове, поне аз все още не съм чувала. Може би, ако не се прекалява с такива часове е добре да ги има. Мойте деца все още не са виждали човек да плете  Embarassed. Аз все се каня да си купя прежда и игли и да се хвана да им покажа, ама май време все не остава  Thinking.

# 202
  • Bristol
  • Мнения: 9 370


И един въпрос-по вашите страни има ли -труд и техника както в БГ навремето  newsm78- тук момичетата учат шеф и кройка и готварство

А-ха, има. Само че не е само за момичета, а за всички. Което е още по-зле, момчетата вместо да ритат топка, готвят.
И какво му е лошото едно момче, освен да може да рита топка и да има представа от готвене  Thinking newsm78

От тази тема се вижда колко са различни очакванията на родителите от училищата  ooooh! Ако на един му харесва едно, то друг напълно го отрича. Не виждам как би могло да се угоди на всички родители  Crazy

# 203
  • Мнения: 1 335


И един въпрос-по вашите страни има ли -труд и техника както в БГ навремето  newsm78- тук момичетата учат шеф и кройка и готварство

А-ха, има. Само че не е само за момичета, а за всички. Което е още по-зле, момчетата вместо да ритат топка, готвят.
И какво му е лошото едно момче, освен да може да рита топка и да има представа от готвене  Thinking newsm78

От тази тема се вижда колко са различни очакванията на родителите от училищата  ooooh! Ако на един му харесва едно, то друг напълно го отрича. Не виждам как би могло да се угоди на всички родители  Crazy

Мери, футбола и/или играта на вън като отбор е много по-важна за едно дете, особено момче, отколкото готвенето.  Децата не се приобщават да играят заедно, 2 са си самодостатъчни, при 3 -едното е в излишък, за това говоря, не дали едно момче трябва да може да готви.

Да, различни са очакванията на родителите, защото родителите са израастнали в различна семейна и социална среда, и нещо което е приемливо за едни, е недопустимо за други.

# 204
  • Мнения: 934


И един въпрос-по вашите страни има ли -труд и техника както в БГ навремето  newsm78- тук момичетата учат шеф и кройка и готварство

А-ха, има. Само че не е само за момичета, а за всички. Което е още по-зле, момчетата вместо да ритат топка, готвят.
Ако не готвеха, щяха ли да им дават да ритат топка в час по... както се казва въпросния предмет? Има си време и за топка, и за готвене.

При нас има Design and Technology, един от любимите предмети на сина. Последно правиха някакви коли с пружина, която се навива. Идеята май е да учат основни инженерни принципи в опростен, занимателен вариант.

За готвенето - много е полезно децата да се учат да готвят - и момчетата, и момичетата. 

# 205
  • Мнения: 1 335


И един въпрос-по вашите страни има ли -труд и техника както в БГ навремето  newsm78- тук момичетата учат шеф и кройка и готварство

А-ха, има. Само че не е само за момичета, а за всички. Което е още по-зле, момчетата вместо да ритат топка, готвят.
Ако не готвеха, щяха ли да им дават да ритат топка в час по... както се казва въпросния предмет? Има си време и за топка, и за готвене.

При нас има Design and Technology, един от любимите предмети на сина. Последно правиха някакви коли с пружина, която се навива. Идеята май е да учат основни инженерни принципи в опростен, занимателен вариант.

За готвенето - много е полезно децата да се учат да готвят - и момчетата, и момичетата. 

Колко часа  физическо имат на седмица?

# 206
  • Мнения: 934


Колко часа  физическо имат на седмица?
Два. Част от годината единия час е плуване.
Плюс спортни занимания по избор след училище.

# 207
  • Мнения: 87

И какво му е лошото едно момче, освен да може да рита топка и да има представа от готвене  Thinking newsm78

От тази тема се вижда колко са различни очакванията на родителите от училищата  ooooh! Ако на един му харесва едно, то друг напълно го отрича. Не виждам как би могло да се угоди на всички родители  Crazy
[/quote]

И аз това се питах, ама понеже съм майка на две девойки си замълчах да не взема да засегна майките на момчета  Joy.
Мда, угодния няма, то това е всеизвестно  Laughing

# 208
  • Мнения: 1 335
Момчетата са коренно различни от момичетата, и съпоставки не могат да се правят. Имат нужда от други неща, колкото повече екшън, толкова по-добре. Енергията все пак трябва да се изразходва някъде.



# 209
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
Мери, футбола и/или играта на вън като отбор е много по-важна за едно дете, особено момче, отколкото готвенето.  Децата не се приобщават да играят заедно, 2 са си самодостатъчни, при 3 -едното е в излишък, за това говоря, не дали едно момче трябва да може да готви.

Да, различни са очакванията на родителите, защото родителите са израастнали в различна семейна и социална среда, и нещо което е приемливо за едни, е недопустимо за други.
Аз не пращам детето си на училище с очакването, че ще го научат на всичко, може би там е разликата във вижданията ни. Аз очаквам там да му разширят мирогледа и да го запознаят с някои основни положения. А ако видят, че той проявява интерес в определени области, да му помогнат да задълбае малко повече в материала. Както ти си споменала, учат ги и на работа в колектив, което става не само на футболното поле  Peace
Часовете по физическо, както и Шемет е отбелязала и при моят са 2 пъти седмично. Отделно има спортни клубове към училището. Готвенето беше само половин срок, веднъж седмично. В часовете по физкултура ги занимават с различни спортове, колкото да придобият представа, футбол, баскетбол, ръгби, крикет, гимнастика, танци...  ooooh! Делят ги на момчета и момичета, както и на нива, според физическите им възможности. Не разчитам, че ще придобият кой знае какви умения в тези часове, освен някаква основна представа за различните спортове, както и да се пораздвижат и разтоварят от напрежението. Затова отделно наблягам на малко по-професионални знания след училище, които синът ми си ги е избрал, след като ги е пробвал в училище и са му допаднали  Grinning Отделно обедната им почивка е над 1 час. В началното училище редовно ритаха топка, без намесата на учител по физкултура. Сега в гимназията моят играе някаква игра подобна на стражари и апаши, дори и в дъждовно време се гонели навън, защото било голям фън след това да влезеш мокър в час  ooooh! Както виждаш екшън не липсва, ако детето разбира се има желание. Ако няма и всеки ден физкултура да има, няма да помогне  Crossing Arms
И да, момчетата са различни от момичетата. И аз се чудя, защо ги мъчат с часове по гимнастика и танци, лично моят ги мрази, много повече му харесваха часовете по готвене  Laughing Аз също не обичах гимнастиката, особено частта, където играехме на греда. Като имаш в предвид, че почти професионално съм тренирала волейбол и съм над 175 см  Crazy Но това са масови училища, колкото и да се стараят, няма как да обърнат достатъчно индивидуално внимание на децата. Затова сме насреща ние родителите  Peace

Общи условия

Активация на акаунт