Кое в чуждата образователна система ви кефи?

  • 18 733
  • 226
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 11 327


И един въпрос-по вашите страни има ли -труд и техника както в БГ навремето  newsm78- тук момичетата учат шеф и кройка и готварство

А-ха, има. Само че не е само за момичета, а за всички. Което е още по-зле, момчетата вместо да ритат топка, готвят.
Това от кой клас?
При нас няма.
Тук имат физ. култура в зала - тренират гимнастика, лека атлетика, хандбал и народна топка. Отделно ходят и на плуване.

# 211
  • Мнения: 7 605


И един въпрос-по вашите страни има ли -труд и техника както в БГ навремето  newsm78- тук момичетата учат шеф и кройка и готварство

А-ха, има. Само че не е само за момичета, а за всички. Което е още по-зле, момчетата вместо да ритат топка, готвят.
Това от кой клас?
При нас няма.
Тук имат физ. култура в зала - тренират гимнастика, лека атлетика, хандбал и народна топка. Отделно ходят и на плуване.


По моето време имаше. Бродирахме, 3.ти или 4.ти клас да сме били, после правихме разни експерименти с ток  Crazy В 7-ми клас имахме часове по готвене, доброволни, но всички участваха, целия клас, дори турските момчета.

# 212
  • Мнения: 1 335


О, Мери, не мисля да споря с теб. Ясно е че всичко е както на теб ти харесва, за което много се радвам.
Аз съм бивш професионален спортист и мога със сигурност да кажа че за едно момче е много по-добре да рита с още 10 футбол, отколкото да бродира, или готви. Нямам против да има всякакви часове. Лошото е че това с готвенето и бродерията  е популярно и в занималнята. Т.е. прави се и в извън учебно време.

Веч, в 1 клас е. В училището имаха само първия срок (но ще повторят, беше експоеримент явно), в занималнята, нали децата са 1-4 клас, и по-често се случва.

# 213
  • Мнения: 871
Ами именно, Бис-кара, тъй като си била професионален спортист, можеш да погледнеш само от този ъгъл. Ако беше станала професионална модистка или шивачка, щеше да можеш да отсъдиш дали е толкова лошо едно момче да развие подобен вид сръчност. Доколкото знам, най-известните готвачи и модисти носят мъжки имена, а футболистите са подобни на Христо Стоичков  Crazy - като интелектуално развитие и възпитание  Peace

# 214
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
Bis-kara, не е въпроса до спор, просто споделяме различни мнения. Нямам за цел да те убеждавам в правотата си, а само в това, че хората възприемат нещата по различен начин. Това обаче не прави едните по-прави, а другите по-грешни Peace
И не ми харесва всичко в училището, но се опитвам да гледам реалистично на нещата. Няма как безплатното масово училище, да задоволи напълно потребностите на децата учещи в него. Може би частните училища предлагат по-добри възможности в това отношение, първо поради това, че разполагат с повече финанси, второ, децата като бройка са по-малко и може повече внимание да им се обърне, но пак се съмнявам, че могат на 100% да покрият индивидуалните им интереси и наклонности. 

Доколкото знам, най-известните готвачи и модисти носят мъжки имена...
Като Гордън Рамзи например Flutter, който се е пробвал да стане професионален футболист, но поради травма, прекратява кариерата си на 19 години. Продължава като готвач. Езикът му е останал все така цветущ, наследство от кариерата му като спортист предполагам  Laughing

Последна редакция: сб, 09 май 2009, 02:32 от Merry

# 215
  • Мнения: 1 335
Ами именно, Бис-кара, тъй като си била професионален спортист, можеш да погледнеш само от този ъгъл. Ако беше станала професионална модистка или шивачка, щеше да можеш да отсъдиш дали е толкова лошо едно момче да развие подобен вид сръчност. Доколкото знам, най-известните готвачи и модисти носят мъжки имена, а футболистите са подобни на Христо Стоичков  Crazy - като интелектуално развитие и възпитание  Peace


Ти нещо май се правиш че не разбираш, и не ти е за първи път. Напротив, ъглите са ми много разностранни, и спорта беше начин да науча нещо ново, а не да се хвана за едиственото което мога.  Футбола е пример за отборна игра, за събиране на децата с една цел на групи, защото в обществата в Запанда Европа е широко застъпена алиенацията. 

Ако обичаш в бъдеще давай примери със себе си, и недей да обиждаш без да познаваш хората, това е елементарно семейно възпитание.

А Христо Стойчков е талант, дали ти харесва на теб или не, си е твой проблем, а негов проблем е как се изразява.


Мери, да така е. И различните държави предлагат различни  възможности за обучение и изява на децата. Peace Аз нямам против да учат шев и кройка, но имам проблем с това че повече от дейностите се правят индивидуално. И това не се случва с моето дете и аз  не го споделям, защото той няма ангажименти, напротив, постарала съм се да е ангажиран максимално. Пиша го, защото е факт и смятам че училището е мястото в което трябва тази иницатива да се застъпва на 1во място.

Последна редакция: сб, 09 май 2009, 21:47 от Bis-kara

# 216
  • Мнения: 871
аа, ти защо си се обидила Бис-кара, нямам никаква идея  Rolling Eyes Явно съм казала някаква истина, която те е засегнала  newsm78 Тъй като ти беше дала пример със себе си, изтълкувах го в смисъла, който ти целеше да дадеш тон на дискусията.

И благодаря ще кажа за такива "таланти" като Христо Стоичков  #Crazy

Модерната думичка "елиенация" ми е съвсем непозната - явно имаш предвид отчуждаването. В този смисъл, дали ще е игра на футбол или курс по готвене/кройки, едва ли има значение за работата в група  bowuu

# 217
  • Мнения: 1 335

greendream, не съм се засегнала, и ти нямаш представа за моите истини. Ти обиждаш, и това е факт от написаното по-горе.
Ами именно, Бис-кара, тъй като си била професионален спортист, можеш да погледнеш само от този ъгъл. Ако беше станала професионална модистка или шивачка, щеше да можеш да отсъдиш дали е толкова лошо едно момче да развие подобен вид сръчност.

Аз примери със себе си мога да давам, ти не можеш да квалифицираш хора които не познаваш. Гледай себе си и толкова. Освен това аз дискутирах с Мери, не с теб.

Думичката хич не е модерна, съществува от доста време, но човек трябва да е запознат и попрочел това онова. От прочетото виждам че наистина ти е непозната, и преди да напишеш помисли, защото пишеш глупости, като тази:

Модерната думичка "елиенация" ми е съвсем непозната - явно имаш предвид отчуждаването. В този смисъл, дали ще е игра на футбол или курс по готвене/кройки, едва ли има значение за работата в група  bowuu

# 218
  • Мнения: 11 327


Веч, в 1 клас е. В училището имаха само първия срок (но ще повторят, беше експоеримент явно), в занималнята, нали децата са 1-4 клас, и по-често се случва.


Определено ще е бил експеримент на ваша почва. При нас и хабер си нямат да включат нещо подобно в програмата.

# 219
  • Мнения: 871

greendream, не съм се засегнала, и ти нямаш представа за моите истини. Ти обиждаш, и това е факт от написаното по-горе.
Ами именно, Бис-кара, тъй като си била професионален спортист, можеш да погледнеш само от този ъгъл. Ако беше станала професионална модистка или шивачка, щеше да можеш да отсъдиш дали е толкова лошо едно момче да развие подобен вид сръчност.

Аз примери със себе си мога да давам, ти не можеш да квалифицираш хора които не познаваш. Гледай себе си и толкова. Освен това аз дискутирах с Мери, не с теб.

Думичката хич не е модерна, съществува от доста време, но човек трябва да е запознат и попрочел това онова. От прочетото виждам че наистина ти е непозната, и преди да напишеш помисли, защото пишеш глупости, като тази:

Модерната думичка "елиенация" ми е съвсем непозната - явно имаш предвид отчуждаването. В този смисъл, дали ще е игра на футбол или курс по готвене/кройки, едва ли има значение за работата в група  bowuu

аа, виждам, че обиждаш и че ти липсва елементарно семейно възпитание! Язък ти за образованието, широките интереси и възпитанието на детето ти, след като се заяждаш най-просташки и пошло с непознати за теб хора в интернет!

Ще информирам модератор тутакси, защото се опитваш да ме дискриминираш да не участвам в дискусията, ограничавайки я до спор само между теб и Мери. Очевидно обаче, Мери дискутира с мен, защото е подкрепила моето виждане, нещо което ти е избягнало очевидно съвсем нарочно.

Междувременно дай определение на думичката "елиенация" и откога фигурира в българския език ?

# 220
  • Мнения: 1 335



аа, виждам, че обиждаш и че ти липсва елементарно семейно възпитание! Язък ти за образованието, широките интереси и възпитанието на детето ти, след като се заяждаш най-просташки и пошло с непознати за теб хора в интернет!

Ще информирам модератор тутакси, защото се опитваш да ме дискриминираш да не участвам в дискусията, ограничавайки я до спор само между теб и Мери. Очевидно обаче, Мери дискутира с мен, защото е подкрепила моето виждане, нещо което ти е избягнало очевидно съвсем нарочно.

Междувременно дай определение на думичката "елиенация" и откога фигурира в българския език ?

 Joy Joy #Crazy #Crazy
Ти започна, не аз. И да, липса на възпитание е да даваш квалификации за човек когото не познаваш.
Изобщо не ограничавам никаква дискусия, моят отговор беше към Мери. Всеки има право да си каже всичко по темата, без личностни нападки.

Алиенация- има нет, книги и т.н. Начини за ограмотяване, колкото искаш.

Последна редакция: сб, 09 май 2009, 21:48 от Bis-kara

# 221
  • Мнения: 871
отгоре на всичко си и неграмотна  Peace
няма дума елианация, а алиенация и означава точно отчуждение
намери си ти книги и си прочети, защото се показваш като страшно ограничена  Tired

# 222
  • Мнения: 7 605
Стига сте се дърпали за косите, поне минете на лични!

# 223
  • Мнения: 1 335
отгоре на всичко си и неграмотна  Peace
няма дума елианация, а алиенация и означава точно отчуждение
намери си ти книги и си прочети, защото се показваш като страшно ограничена  Tired


Просто се спри, и те помолих да не обиждаш.

Татяна, не започнах аз, и нямам какво да се обяснявам на лични.

Последна редакция: сб, 09 май 2009, 21:49 от Bis-kara

# 224
  • Мнения: 1 335


Веч, в 1 клас е. В училището имаха само първия срок (но ще повторят, беше експоеримент явно), в занималнята, нали децата са 1-4 клас, и по-често се случва.


Определено ще е бил експеримент на ваша почва. При нас и хабер си нямат да включат нещо подобно в програмата.

А, в по-горните класове нямат ли такива часове?

Общи условия

Активация на акаунт