Бъдещи мами - ЮЛИ 2009 - Тема № 21

  • 12 360
  • 278
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 423
Надето,и аз съм там на платен абонамент.Ти при коя си?Много ми нахвалиха Ковачева и се записах при нея.Други не познавам.

# 76
  • Мнения: 65
Здравейте, мили юлски мами, много пишете, човек ме може да насмогне да чете.
На Кукумявка и Вирджинити  Praynigсамо положителни емоции да се решат проблемите.
Добре дошли на новите мами,  лека и безпроблемна.  Честито на всички, видели цвета на гащите и направили покупки за новите членове на семействата. Аз още само гледам и избирам, но има време, не съм от суеверните и ще си купя и приготвя всичко преди да родя. Само за количката още не съм избирала, сестра ми има Стоке и ще се пазаря да ми я даде, но тя живее в Белгия и не знам дали ще и се разправя да я докара до България.
Може ли и на мен да ми дадете парола за албума да ви видя коремчетата, май само аз нямам още коремче и приличам на прекалила с вечерята, за мой гевезелък си купих дънки за бременни, ама са ми големи и само ходя и ги подръпвам, че падат. Но за щастие на таткото какви гърди имам, само гледа и преглъща, за секс даже и не обелва дума, 6 години сме го чакали бебето и сега щял да стиска, снощи насила му сложих ръката на корема да усети как мърда.
Я да разведрим темата, вие какво мислите за моренце, аз като варненка в София все се надявам, че юни ще се класирам, но последната дума е на док.

# 77
  • Мнения: 2 803
Наде,
аз съм от "оборудваните" от първата бременност с корито и количка. Имаме и легло,на което коша се люлее, но малката - порастнала бъдеща кака я отгледах в едно "оборотно" истинско кошче на Хаук. Сега в него расте едно двумесечно момиченце, но предполагам, че до момента на раждането ми, вече ще е малко за нея и пак ще го заемем. Количката преди време казах, че ми е на Чико с пълно легнало положение и сега,ако не се получи идеята ми за слинг в началото, ще взема допълнителната седалка за каката и дребното - в количката.
Коритото е с анатомични форми и с отцеждане - удобство за бебо и мен. Повивалника ми също в момента е в действие - пак при двумесечната принцеса и ще си го вземем по някое време.
Което ме подсеща, че Вирджинити беше поръчала тази седалка за количката - пристигна ли и как ти се струва като удобна и сигурна?

# 78
  • София
  • Мнения: 493
Оооофф..уж следя темата,но докато прочета всичкооо..  book
Аз съм на "Черковна" и "Оборище",вие сте по-близко до НДК.
И аз се взирам да я видя тая линеа негра,но нещо я няма май.А  пъпчето все още е нормално,то нали изскача като се увеличи значително корема? оф тия празници ще ми се видят вечни...чакам си резултатите от тоя ТЪП БХС  smile3511
Вече съм по-спокойна,благодарение на точния лекар при който бях.И аз бях спряла да мисля за колички и тем подобни неща докато не разбера всичко дали е наред.
Но сега като ви чета и се сетих пак ,че си харесах една количка от Чиполино,от интернет магазина...и като я видя...още си ми харесва и не искам друга..  Ето я: http://www.eshop.chipolino.com/?act=inside_product&product_id=378

# 79
  • Варна
  • Мнения: 1 012
Хайде да се отчета и аз за статистиката Simple Smile - пъпчето ми си е нормално, имам съвсем бледа линия, косми нямам Simple Smile
Днес разбрах, че Балев нямало да го има цял месец - вярно ли е?!? Че аз съвсем ще си изтърва периода - точно март месец съм от 19та до 23 седмица Sad Някакви други специалисти да препоръчате?

# 80
  • Мнения: 9 095
Аз вече почвам да си водя записки с + и – за количките - и накрая ще решавам, благодарение на вас Blush

Докато не съм забравила какво имам да пиша, почвам в разбъркан ред:

Фелисити - кръв и урина се пускат всеки месец, по принцип като ходиш на месечната консултация, док ги назначава. Поемат се и от касата - едно от малкото платени неща по програма Майчино здравеопазване Simple Smile Аз измислих една малка тактика и смятам да я приложа сега като ходя на преглед - предварително ще си пусна изследванията и като ида при док, да ги види направо, а не после да се разкарвам повторно (че при него се чака адски много, дори за да се остави само едно изследване..).

Дзимби май питаше за Кокона-та - чувала съм само хубави неща, ефикасно е, така че може да пробваш Hug

ARGHT - да не сте в Кърджали в момента? Точно снощи коментирахме с приятели, че искаме да идем до Перперикон...онзи район много ми харесва, а и от малка си го посещавам всяко лято, имам роднини. Приятен туризъм ви желая Hug

А за снимките - по принцип, станало е случайно, в смисъл, че фотографката ги е записала без да тества дали са реално записани - и после ми се обади да ме пота дали всичко е наред, тъй като не е проверила. Но няма проблем да ида днес за нов диск, просто не ми се разкарваше, студено ми е и ме мързи, днес ми се лежи...Иначе, албумът е невероятен, снощи го зяпах сто пъти - предполагам ми харесва, щото снимките вътре са фотошопнати и сме красиви Mr. Green

# 81
  • Мнения: 651
Мили бременни,кога усещате да ритат мъниците?Нормално ли е да не го усетя цял ден?Леко се побърквам  #Crazy

# 82
  • София
  • Мнения: 39
Здравейте и от мен,
за окосмяването - мъхчето, което по принцип си го имам от пъпа на долу се е увеличил, но не се притеснвам. Така беше и с първата бременност, но после нещата си дойдоха на място. Този калпазанин дето ми е в корема просто не спира,такова въртене - много му се радвам.
Почти всичко си имаме от каката, много малко неща ще купим, но по-нататък (не от суеверие) просто съм спокойна, защото най-необходимото е налице. Ще ни трябват шишета, МЪЖКИ дрехи, стерилизатор... за друго не се сещам в момента.
Много се радвам, че днес е петък. Пуснаха ме в отпуск за 4,5 и 6ти, та на работа съм чак на 9 март. Ще ходим до Осоговския балкан, надявам се да си изкараме много добре.
Между другото - страшно съм разсеяна, просто нямам думи...

# 83
  • Мнения: 9 095
Деянова, не се шашкай, нормално е да не го усетиш и с дни, на този етап. Предполагам се притесняваш, особено като четеш как другите мами споделчт за целодневни ритници, движещи се кореми и т.н. - но не забравяй, че всеки организъм е индивидуален, както и всяко бебе. Спокойно Hug
Сиско - приятно прекарване и на вас Grinning

# 84
  • Мнения: 179
Привет и от мен Hug
Виргинити- стискам палци за Лори Praynig
Кукумявче- при първата си бременност си смених лекаря просто казах , че ми трябват документите и изследванията защото, се местя в друг район.Без да обиждам или обеснявам на някого.Стана и неприятно осъмни се, но нямаше избор Wink
пазза- честита ти количка много е хубава знам от приятелки, че е много удобна и не е тясна да вметна има достатъчно място за малкия човек Peace
Надето- аз ще си ползвам леглото коритото кошницата, люлката надуваемия център и пързалката, количка, електрическа помпа ,шишета стерилизатор , ще копувам, а и все пак сега ще сме мъже и се вълнувам от пазара вместо кукли и гримове ще разнообразим с батман и спайдермен Laughing
Каката умира от радост, че щеси имаме момченце, защото щели сме да му купим нови играчки и нямало да и пипа нейните кукли и играчки и нямало да слага нейните рокли и поли #Crazy
При първата си бременност нямах линеа негра тогава бях бременна с момиченце сега съм с момченце и пак нямам както и нямам щръкнал пъп пак и при двети бременности.
Колкото до косопада е нормално да е в по голямо количество през пролетта и есента.По принцип по време на бременноста кожата и косата стават по хубави от хормоните, но е и индивидуално, но след раждането проблемите с косата са много по големи.
Добре дошли на всички новодошли мами Hug
Честито на тези които узнали пола на бебо Heart Eyes
Пъзелче-честит рожден ден на патерици всичко най най, smile3525 и през юли да се радваш на здраво и красиво бебче.

Последна редакция: пт, 27 фев 2009, 12:05 от gracia777

# 85
  • Мнения: 425
kukumiavka и аз за сега съм се спряла на тази количка. За сега само тя ми отговаря на всички изисквания и е на прилична цена. Иначе на външен вид има и други по хубави, но аз първо залагам на удобството и практичността.
P.S. кога ти взеха кръв за БХС, щото в инернет илизат на следващия или последващия ден, не е необходимо да чакаш 4 дена.

# 86
  • Мнения: 253
Добро утро и от мен  Hug Hug Момичета имам няколко ВЪПРОСА към вас
1.При нормално протичаща бременност,колко пъти е нормално да се прави секс на седмица?
2.Спермата и оргазма вредят ли на бебето?
3.Кой колички са по стабилни-триколките или с 4 колела?

Малко ме беше срам да пиша така директно,но нали затова сме тук Party
За изследванията за кръв и урина-всеки месец ми пуска моя доки
Galeto123 много ми хареса количката
Засега чао от мен Mr. Green
 Hug Hug на всички

# 87
  • София
  • Мнения: 493
kukumiavka и аз за сега съм се спряла на тази количка. За сега само тя ми отговаря на всички изисквания и е на прилична цена. Иначе на външен вид има и други по хубави, но аз първо залагам на удобството и практичността.
P.S. кога ти взеха кръв за БХС, щото в инернет илизат на следващия или последващия ден, не е необходимо да чакаш 4 дена.
coolcool Значи горе-долу имаме еднакъв вкус,мен и на цвят ми хареса..тази лилаво-розовата.. и въобще всичко друго ми харесва. Такава търся по принцип,дано само да я има още дълго време,защото не ми се купува още от сега.  #Shocked  Не съм от суеверните,но...за всеки случай.

# 88
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Хайде да се отчета и аз за статистиката Simple Smile - пъпчето ми си е нормално, имам съвсем бледа линия, косми нямам Simple Smile
Днес разбрах, че Балев нямало да го има цял месец - вярно ли е?!? Че аз съвсем ще си изтърва периода - точно март месец съм от 19та до 23 седмица Sad Някакви други специалисти да препоръчате?

Горещо ти препоръчвам Балева, дъщерята на Балев. Отново преглежда в Темелков в петък. Страхотен специалист е и се учи от най-добрия, така можеш да сисигурна, че винаги може да се консултира с баща си, със самия Балев  Peace

И аз къде съм бляла и не съм видяла, че има нова тема  newsm78 Изпуснах ви дирите май.

По обсъжданите теми да кажа, пъпа ми си е където трябва да е, не е стърчал нито предния път, нито и до този момент. Кафявата черта я нямах преди, сега също я нямам. Май аз съм единствената с вискоко кръвно и с доказана хипертония, която се прояви с предната бременност. Пия си хаповете за кръвно редовно и за сега съм добре. Имам малко страх, обаче, защото предния път в 9-ти месец си направих прееклампсия и ме приеха по спешност в болница, добре че Шушето не реши да се залежава много и излезе на 4-ти ден от приема ми  Heart Eyes

Аз сега малко съм позабравила бременилските истории, а треска ме тресе относно приема на детенце в детска градина. Търчим сега и подготвяме документи и в края на март месец живот и здраве висваме на опашка пред градината и се молим да ни пиремат.

Вержи, много прегръдки за теб и за Лори, дано всичко мине добре. Майчините притеснения край нямат и ти си знаеш как изживаваш нещата. Аз с Шушето съм имала сравнително малко ядове, но пък качествен. Като беше на 9 месеца си хапна отрова за хлебарки и тогава изкарахме един кошмарен ден и нощ в спешното, не искам да си спомням за него  Cry и другата драма беше покрай вродената й пъпна херния, която за щастие се размина без операция. Та много сили ти пращам и позитивни емоции и дай боже това да е последната ви операция  Hug Hug Hug

darka_jivko, ако нямаш изрична забрана от лекар да правите секс, щом имате желание обичайте се, нито оргазмът, нито спермата вредят, дори съм чела някъде, че оргазмът предизвиква хубави емоции и при бебчето. А за количките аз определено предпочитам тези на 4 колела и с една дръжка, но колкото и хора питаш, толкова различни мнения и доводи ще чуеш. Първото важно нещо е количката да е удобна на бебето и да е лесна за управление и пренасяне на майката

# 89
  • София
  • Мнения: 121
Стеф и аз точно това правя в момента - списък "Какво искам от една количка "  Joy Еми то толкова мнения и препоръки, чесъвсем се обърках вече..
А на мен не ми пускат всеки месец изследвания, до сега само 2 пъти са ми пускали  newsm78
ДаркаІЖивко аз така мисля , а и лекарката така ми каза: В зависимост от това как ти протича бременноста - къде е разположена плацентата , няма проблем да си правите секс колкото си искате, но без да е хард - т.е. да не се мятате като луди  в различни пози в леглото. Оргазма предизвиква контракции, доколкото съм чела , но не е страшно. А и бебето "знае", че на мама й е хубаво и няма нищо против.  А спермата няма как да попадне при него защото имаш "тапа" която запушва отвора на шийката. Знам , че няма проблем. Аз съм за 4колела, но това защото другите са ми нови като модел, а и защото тук съм чела , че 3 колките са по-нестабилни. Разбира се зависи от марката.  Peace Моля, поправете ме ако греша.
 Кукумявка, количката изглежда готина, сега ще й погледна параметрите.  Simple Smile

Джиджи  Hug

Последна редакция: пт, 27 фев 2009, 12:14 от galeto123

Общи условия

Активация на акаунт