Как изпускате пара?

  • 3 709
  • 89
  •   1
Отговори
  • Мнения: 110
Това е тема за обмяна на опит как да изпускаме пара здравословно, #Cussing out т.е. да не се ядосваме или как се ядосваме без да си го трупаме.  Mr. Green
Интересно ми е как е при вас, защото аз забелязах, че с времето много лесно и бързо се вбесявам дори за елементарни неща и после имам едно страшно главоболие и проблем с кръвното. Знам, че трябва по-спокойно да се гледа на нещата, но когато те заливат проблеми и безпаричие, по-лесно е да каже от колкото да се направи. Споделете опита си, моля. Hug

# 1
  • Мнения: 3 241
Разхождам се (сама) и/или си дискутирам с мъжа ми или приятели.

# 2
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Моя начин си го откраднах от един колега,а начина е все да си повтарям:
Аз съм над тея неща  Joy
 и
Ами, на съдба  Joy
Прекарвам страшно много време в градинката ми-успокоява ме  Peace

# 3
  • Мнения: 110
Аз се опитвам да го обръщам на майтап, но не винаги ми се получава. Казвам си "Горките хора". Ама на, днес някой е стъпил в лайно и е омазал стълбите във входа и не си е почистил. Как да реагирам, нали са зарази това? #Cussing out Няма да се махне само.

# 4
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
с 4аШа и цигара  Mr. Green

аз пък наопаки, с годините взех вси4ко много по_лежерно да приемам. много трудно се ядосвам.

# 5
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Хващам ютията и започвам да гладя, с възможно много пара.

# 6
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Мисля да се запиШа на кик боксинг. Thinking

# 7
  • Мнения: 110
Аз се опитвам да го обръщам на майтап, но не винаги ми се получава. Казвам си "Горките хора". Ама на, днес някой е стъпил в лайно и е омазал стълбите във входа и не си е почистил. Как да реагирам, нали са зарази това? #Cussing out Няма да се махне само.

# 8
  • Мнения: 3 521
Тегля една майна на всичко и си бия камшиците към някоя поляна. Сама.
В най-тежките случаи отивам на кино.

# 9
  • Мнения: 613
Със забележката, че няма да съм много по темата, 'щото моето изпускане на пара може да не се стори здравословно  Wink

Но - първо дъщеря ми заминава в леглото, по-рано от обикновено, защото за мен е важно в такива случаи да съм сама.

После чаша вино, някакъв деликатес си приготвям набързо (гледам да имам запас), изключвам телефоните и си намирам хубав филм.

# 10
  • Мнения: 110
А малко джиджи-биджи няма ли? gydi

# 11
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Зависи от количеството пАра.  Laughing
Със силна музика (със слушалки), или разходка, а понякога и си говоря сама (мърморя под нос срещу този/това, което ми е натрупало пАрата). Понякога комбинирам и трите, и кой ли ден ще ме дръпнат някъде за освидетелстване..... hahaha

# 12
  • Мнения: 1 526
И аз имам няколко начина според степентта, настроението и времето в което се случва.
- музика, силна и твърда
- разходка сама на зелено
- шопинг терапия
- дълъг разговор с добра приятелка и дружно теглене на майна

понякога го отнасят домашните с разговори на високо равнище (ако те са виновни)

# 13
  • Мнения: 2 401
- музика, силна и твърда

+ пиша у форома  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 738
Псувам. Много.

# 15
  • Мнения: 2 161
Ходя на масаж,на каланетика,въртя педалите на велоергометъра свирепо.И най-вече си казвам:А!Ама какво ми пука.Я да не се ядосвам,че да не ми увисват гърдите и да нямам бръчки.Я да си купя нещо,че пак нямам какво да облека.И така постепенно парата ми свършва.

# 16
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Я виж ти, темата вече е в клюкарника.

# 17
  • Мнения: 606
Аз не я изпускам.
Задържам, докато спра да издържам.

# 18
  • Мнения: 5 370
Ха. Това нещо е прехвърчало от нейде тук.

Аз изпускам пара с много силна музика в ушите. Ясно е чия, обаче ако в момента и вървя по улицата, става страшно. Щото не чувам нищо. Mr. Green

# 19
  • Мнения: 1 212
Музиката - силната е доказазан лек на главоболие и при мен .
Последно успешна терапия имах с "Lord of the dance"

Ей това       - прокужда всяка болка в черепа.

Мога да изпускам с всичко от рода на аеробика, тайбо и т.н. ,
включващо активно движение на музика , но нямам физическата и времева възможност.

# 20
  • Мнения: 686
Аз трупам в себе си до последно.Нито музика,нито разходка ми помага и вече когато прелее чашата е по-добре наоколо да няма никой Laughing.

# 21
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Казвам си: "Няма да се ядосвам,защото ще ходя и на друго място",обаче когато ми дойде в повече направо си вдигам скандал и отивам да пия кафе... Mr. Green

# 22
  • Мнения: 830
След една разходка в гората съм като нов човек, а най-обичам на плажа, комбинацията от море, вълни и слънце е най-добрата.

# 23
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 840
с як секс, а  вече и с фитнес!

# 24
  • Мнения: 4 892
Има прогрес - преди всички чистеха и готвеха.
Нема балами вече.

# 25
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 840
Има прогрес - преди всички чистеха и готвеха.
Нема балами вече.

аз, аз! забравих, че и чистя здравата, когато съм под пара Crazy

# 26
  • Мнения: 636
Има прогрес - преди всички чистеха и готвеха.
Нема балами вече.
Аз май съм от въпросните баламурници - щото с двете деца нямам никакъв шанс да го ударя на секс или разходки.

# 27
  • Мнения: 165
викам, а след това си купувам нещица и ми минава

# 28
  • Мнения: 1 352
През ушите, ей така  newsm61.

Сериозно сега - ако детето ме ядоса започвам да го гъделичкам и да го целувам по корема. Така се успокояваме и аз и той.
Ако е за нещо по-сериозно, сипвам си едно бакарди или каквото там ми се намира и след 20 мин. съм се зашеметила много приятно  Crazy, разходка на въдух също много помага.
Ще следя темата за други начини.

# 29
  • Мнения: 165
не само  hahaha

# 30
  • Мнения: 110
Как се оказа темата тук, не разбрах. Като кукла на конци.
Аз също си наливам по едно за утеха, но ако е рано няма как. Установих напоследък, че ми харесва да гледам мини зайчетата в зоо магазина. Така ме забавляват, че ми оправят настроението на момента. Даже си взех едно мини вкъщи и се чудя за второ newsm78 Ама ще ми станат две фабрики за барабонки newsm79  jumpuu

# 31
  • Мнения: 191
Напивам се с приятели и танцувам до сутринта  Laughing

# 32
  • Мнения: 718
Преди да забременея с дъщеря ми: силна музика, танци до сутринта, бутилка вино с приятелки, пътуване (желателно извън BG Simple Smile ), стреляне с пистолет на стрелбище, рафтинг, ден за разкрасяване Flutter, секс
След като се роди дъщеря ми: разходка в парка, силна музика и секс (поотделно де Joy ) след няколко месеца ще включа и другите неща Laughing

# 33
  • Мнения: 738
Преди да забременея с дъщеря ми: силна музика, танци до сутринта, бутилка вино с приятелки, пътуване (желателно извън BG Simple Smile ), стреляне с пистолет на стрелбище, рафтинг, ден за разкрасяване Flutter, секс
След като се роди дъщеря ми: разходка в парка, силна музика и секс (поотделно де Joy ) след няколко месеца ще включа и другите неща Laughing

Че то при такава програма остава ли ти време да се ядосаш?

# 34
  • София
  • Мнения: 2 161
Предимно с музика или с фитнес

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
голяма каша кафе + форум

# 36
  • Мнения: 54
Чрез вкарване във филми. И както вече писах не обичам да се вкарвам във филми стигна до там означава, че много пара трябва да се е събрала.

# 37
  • Мнения: 174
Обаждам се на майка ми /приятелка или съпруга/ . Повишавайки тон разказвам какво ме е вбесило, започвам да плюя. Изслушват ме, казват ми да не се ядосвам за глупости и така  Whistling

# 38
  • Мнения: 6 621
Просто споделям .
А имам нужда от напиване ,но нещо не ми се отдава от няколко години насам.

# 39
  • Мнения: 8 999
Опердашвам децата. Ако не помогне - опердашвам и половинката. Ако и това не помогне - шопинг терапия. Ако и това не помогне - чистене до припадък. Ако и това не помогне - прозорците ме чакат /да ги измия, не да се мятам от тях/. Ако и това не помогне - голяма компания и много бира. Ако и това не помогне ... хм, май не съм била толкова зле никога.

# 40
  • Мнения: 6 621
Опердашвам децата. Ако не помогне - опердашвам и половинката. Ако и това не помогне - шопинг терапия. Ако и това не помогне - чистене до припадък. Ако и това не помогне - прозорците ме чакат /да ги измия, не да се мятам от тях/. Ако и това не помогне - голяма компания и много бира. Ако и това не помогне ... хм, май не съм била толкова зле никога.
Ако започнеш отзад напред няма ли да е по добре Mr. Green

# 41
  • Мнения: 27
Слушам музика и пея, в нашето семейство много се пее - отиваме на вила разхождаме се с часове из природата и викаме колкото ни глас държи  Laughing
Нищо не ме освобождава от напрежението повече от това.

# 42
  • Мнения: 421
напълвам си ваната с ароматни масла ,запалвам и няколко свещти,чаша вино .на 5тата минута съм ок

# 43
  • Мнения: 2 386
Крещя.  Flutter

# 44
  • Мнения: 1 159
Ева на сцена,взе ми го от клавиатурата!и аз крещя,нацупвам се за 2 минути и ми минава!Изобщо не съм злопаметна и все се мъча да намеря доброто във всяка ситуация.Не винаги успявам,за жалост.

# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Псувам,крещя....да няма никой около мен....зла ставам

# 46
  • Мнения: 1 212
Има прогрес - преди всички чистеха и готвеха.
Нема балами вече.

Прогрес има , да .... но само ако приемем, че
всичко ни е изчистено и сготвено  Laughing

# 47
  • Мнения: 40
Мрънкам на мъжа ми докато се скараме и започнем да си викаме. Но от това не ми минава. Един хубав секс със силен оргазъм оправя всичко  Peace само дето като се скараме на него не му е до секс.

# 48
  • Мнения: 2 133
Играя народни танци!След тренировка всичко се е изпарило!
Не ми се случва често да изпускам парата.....

# 49
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Напоследък много попържам  Confused
Не са хубави тез работи...

# 50
  • Мнения: 940
Музика, разходки, танци или секс.

# 51
  • София
  • Мнения: 395
 

Като побеснея - чистя.

# 52
  • Мнения: 1 352
На вниманието на истеричките предлагам това парче, което няма начин да не ги успокои, особено ако разбират английски Wink:

Don't worry, be happy

Има една част от тази песен, която много ме кефи: .. If you worry, call me, I'll give you my phone number..  superuu

# 53
  • Мнения: 121
докато не се развикам или не се карам с някой или не счупя нещо не ми минава  Mr. Green,такава съм си-то си е до човека, зависи дали си по емоционална  Peace

# 54
  • Мнения: 106
аз нямам проблеми. Simple Smile защо ли? защото за всящо нещо, което ме дразни, правя забелжка. казвам: не става така. sorry, няма да мине. освен това всеки проблем се дискутира. в крайна сметка аз съм хаус-мениджър. и двамата ми мъже /мъж + син/ трябва да се съобразят. а парата испускам само като им кажа: пак сте настъпили мачето по опашката

# 55
  • Мнения: 1 210
Плувам, и плувам и плувам. Докато остана без пара.

# 56
  • Мнения: 110
Много зависи: реагирах бурно - малко на високо ниво започвах да провеждам разговора и нареждам "ама как така..... защо?"... при което след като се "изговоря", мъжът ми /мароканец е и, шапка му свалям - голямо спокойствие и контрол, дори когато аз излизам извън кожата си/, казва "Мила, не се ядосвай!" и аз започвам да се чудя защо съм се хабила да се нервя.

Излизам да се разходя.     

# 57
  • Мнения: 2 926
Тренирам бокс  Flutter
Помагама ми невероятно да излея целия си гняв и бяс.

# 58
  • Мнения: 502
  През устата. Опитвала съм със затворена уста,но трудно излиза през други отверстия парата.

# 59
  • Мнения: 3 157
Мятам детето в количката и обикаляме градинки,улици,магазини.
От крясъци няма смисъл-само се изнервят всички още повече.

# 60
  • Мнения: 54
аз нямам проблеми. Simple Smile защо ли? защото за всящо нещо, което ме дразни, правя забелжка. казвам: не става така. sorry, няма да мине. освен това всеки проблем се дискутира. в крайна сметка аз съм хаус-мениджър. и двамата ми мъже /мъж + син/ трябва да се съобразят. 

  Като чете човек ще си помисли, че парата се акумулира само от домашните дразнители.

# 61
  • Мнения: 54
Преди да забременея с дъщеря ми: силна музика, танци до сутринта, бутилка вино с приятелки, пътуване (желателно извън BG Simple Smile ), стреляне с пистолет на стрелбище, рафтинг, ден за разкрасяване Flutter, секс
След като се роди дъщеря ми: разходка в парка, силна музика и секс (поотделно де Joy ) след няколко месеца ще включа и другите неща Laughing

Къде останаха танците?

# 62
  • Мнения: 110
Много зависи: реагирах бурно - малко на високо ниво започвах да провеждам разговора и нареждам "ама как така..... защо?"... при което след като се "изговоря", мъжът ми /мароканец е и, шапка му свалям - голямо спокойствие и контрол, дори когато аз излизам извън кожата си/, казва "Мила, не се ядосвай!" и аз започвам да се чудя защо съм се хабила да се нервя.

Излизам да се разходя.     

Де да реагираха всички мъже като твоя, супер  Hug

Като чета какво сте написали, стигам до заключение, че или няма хора, които се ядосват или семейният живот докарва стрес.  newsm78

# 63
  • Мнения: 5 877
Пробвала съм и с вана, пробвала съм и с разходки, но нищо не може да се равнява с един хубав скандал Simple Smile
Шегувам се, де.

# 64
  • Мнения: 166
Не я изпускам. Използвам я за гориво.

# 65
  • Мнения: 2 309
Поемам си 3 пъти въздух,слагам маската  Grinning  и напред!
Новите покупки не ме правят спокойна и щастлива,нито продължителните разходки...
Самоконтрол,това е!
Аз съм страхотен артист в живота Mr. Green

# 66
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 239
Тренирам бокс  Flutter
Помагама ми невероятно да излея целия си гняв и бяс.


А аз блъскам възглавници да изтощение. Mr. Green

# 67
  • Мнения: 82
Преди време се качвах на колата и газ на музиката ,газ на педала и всичко ми минаваше.Сега обаче с тоя трафик и тия пишман шофьори ...Ще трябва да почвам да чистя.

# 68
  • Мнения: 662
Правя таверна вкъщи. LaughingМного лесно се паля, но бързо ми минава, ако успея навреме да излея ядът си.Не обичам да сдържам негативните си емоции, от опит знам, че, ако дълго време премълчаваш неща, които те дразнят или тормозят, после става лошо.
Като бях по-малка надувах музиката до дупка.

# 69
  • Мнения: 776
Чистя къщата дълго и ожесточено. След това започвам да звъня наред да си излея  душата на поне двама , трима близки хора и веднага се успокоявам и то до такава степен, че направо забравям. Ако обекта на гнева ми е около мен и ако не е шефа ми, всичко си казвам директно и в прав текст, понякога на висок тон  Embarassed
Опитвала съм се да се променя през годините и да стана по-сдържана, но не ми се получи. Това си има и положителните страни, защото четох, че най-сполучливите семейни двойки винаги си говорят за това, което ги изнервя, дразни или тормози, като по този начин отприщват периодично напрежението и семейният живот продължава по-хубав от всякога  Joy

# 70
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Фъншуйствам  Crazy пренареждам , местя мебели   nuts

# 71
  • Мнения: 66
карам колело , ама в къщи  Laughing

# 72
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
м...най-разпускам в такива ситуации,като трясна вратата.но така,че да се "откачи от пантите".Много бързо изпускам парата така.После една цигара .

# 73
  • София
  • Мнения: 2 481
Ако някой ме ядоса или обиди, му отвръщам незабавно, може да е просташки, но е по-здравословно, отколкото да го тая в себе си или да изморявам близките си. Инак се лекувам с биричка:)

# 74
  • по света
  • Мнения: 1 587
Обикновенно слушам любима музика,в краен случай с чистене.

# 75
  • софия
  • Мнения: 3 382
Добивам интересен блясък в очите Twisted Evil,започвам да тряскам врати,всичко се изнизва накъдето види и после ....чистене му е майката.И аз съм от баламурниците. Tired

# 76
  • Мнения: 1 144
По два начина - в зависимост от настроението:

1. Работа, сядам на компютъра и за два часа свършвам толкова, колкото друг път за един ден.
Като приключа, вече съм забравила за какво се ядосвам. Работата ми е моето малко бягство, моя личен свят, в който имам пълен контрол.

2. Книга, цигара и питие. Но ако съм много бясна, не мога да се съсредоточа в книгата, първият начин повече ми помага, там искам или не, вниманието ми е погълнато на сто процента.

# 77
  • Мнения: 1 447
И аз имам няколко начина според степентта, настроението и времето в което се случва.
- музика, силна и твърда
- разходка сама на зелено
- шопинг терапия
- дълъг разговор с добра приятелка и дружно теглене на майна

понякога го отнасят домашните с разговори на високо равнище (ако те са виновни)
Като изключа твърдата музика,по същият начин разпускам и аз. Wink

# 78
  • Мнения: 44
Понеже съм работохоличка изпускам като се втурвам в някакво ново начинание.Имам и други средства като напр.:високо слушане на музика,даже и танцуване /ако съм сама/,;дълга раходка навън,;питие с любим човек.

# 79
  • В светлото бъдеще на своята приказка...
  • Мнения: 222
Аз съм тежък случай в това отношение.  ooooh! Млъквам, затварям се в себе си и мога с месеци да я карам така.  Crazy
И все пак, ако предпочетеш да продължиш да ми чоплиш в раната, жална ти майка ...  newsm66 pletka
Виж, с по - леките недоразумения си изяснявам нещата на момента.  Whistling

Последна редакция: нд, 29 мар 2009, 14:01 от Pebibals

# 80
  • Мнения: 41
Oтдавам се на рисуване.Слушам силно фънк музика или джаз-рок.Не искам да виждам никого покрай себе си.

# 81
  • Мнения: 161
Чистя, мия чинии, гладя...и крещя.

# 82
  • Мнения: 1 455
Качвам се в колата, надувам музиката и карам без посока.
В краен случай звъня на някоя приятелка или приятел да си излея мъката и обикновенно след това съм 6.

# 83
  • Мнения: 0
Качвам се в колата, надувам музиката и карам без посока.
В краен случай звъня на някоя приятелка или приятел да си излея мъката и обикновенно след това съм 6.
Ей, тва е супер Simple Smile Пак ми припомни удоволствието да караш безцелно, без посока, по което и да е време на денонощието, дори и в 2 през нощта Simple Smile
Иначе и аз така, всеки път в колата си надувам музиката и някак си май превантивно си взимам вълшебното лекарство против кофти настроение  Mr. Green
А лафчето с приятел на кафе или по телефона си е задължително просто. Пак като превантивна мярка, преди да съм се скофтил  Simple Smile
Иначе като теб ако ще е за изливане на мъката, обаждане към приятел има много рядко.
Истината е в това да правим неща, които ни разтоварват преди да сме стигнали до кофти състояние  Wink

# 84
  • Мнения: 13 512
Качвам се в колата, надувам музиката и карам без посока.
В краен случай звъня на някоя приятелка или приятел да си излея мъката и обикновенно след това съм 6.
и аз така. Щастлива съм,е имам такива приятели!

# 85
  • Мнения: 1 983
Аз не се ядосвам само с домашните, напоследък по-често се ядосвам в работата.
Та като ми се случи там, ако дразнителя е колега го отнася той/тя, викове и т.н., стигало се е и до замеряне с документи. Embarassed После излизам да изпуша 1 цигара и да се оплача на колежка. Ако ме ядоса клиент, културно казвам "Дочуване" и затварям телефона и такива ги отнася, че.......... ooooh!
Ако някой от вкъщи ме е ядосал, пак викам. След което излизам да се разходя слушайки музика. След около час се прибирам вече спокойна и малко гузна. Confused
На моменти ми се иска да крещя, ама с пълно гърло, но има опасност да ме приберат. Crazy

# 86
  • Мнения: 60
Най- добрия лек за мен е да се обадя на най-добрата си приятелка (която е единствена няма друга като нея)всичко мога да и споделя да се нарева даже но след този разговор съм чисто нов човек.

# 87
  • Мнения: 515
напивам се и хвърлям един бой на мъжо  Laughing
 шегувам се  Laughing  да не се обадите в Анимус
чистя, готвя, пея  ooooh!

# 88
  • някъде другаде
  • Мнения: 629
А аз си мърморя под носа или викам до изтощение. А по някога от нервие свършвам толкова много работа , колкото никога през живота си. Зависи на кой и къде се ядосам.

# 89
  • Мнения: 19
- Шопинг-терапия най-добре ми действа
- фитнес
- дискотека - е там се наджасквам яко

Общи условия

Активация на акаунт