Пролетта е вече тук, ЮЛЧЕ прави все на пук!

  • 10 926
  • 294
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 568
Сестра ми за първа година я пуска да се прибира сама и то защото е през деня. Сутрин винаги някой я води. Проблемът е, че родителите са разведени и всичко е на майка й. Добре, че е дядото да помага също, понякога и ние се включваме. Но... ще ни е обица на ухото.  Sad Добре, че не осъзнава какво точно е искал този от нея.  Sick Но като повтори думите му ми настръхна косата.

# 46
  • Мнения: 4 300
Не знам дали ще има някаква оправия, ако тук стане като в други страни- да има официална информация къде във всеки район живеят педофили. За съжаление е много трудно за доказване  Rolling Eyes
Наистина освен това, което казва НР друго решение не виждам. Дори съм си мислела, че ще се наложи да наема човек, който да води и врръща детето като тръгне на училище. Или да спра да работя в офис, и да мина на по "свободно" работно време.

Стискам палци детето да се стресира прекалено покрай случката   Praynig

# 47
  • Мнения: 312
привет Simple Smile

Борянка, АБ има смисъл единствено при доказана бактериална инфекция. Иначе е абсолютно безмислено да го тъпчеш с това.

Фил, здрасти Simple Smile

Семирамида,   bouquet

Гери, ужас. А полиция никой ли не е извикал? Не знам дали има полза, но поне да се задейства процедурата, току виж се събудила системата като цяло...

# 48
  • София
  • Мнения: 3 524
Орязаха ни майките на близнаци родени 2007 и 08 да не си помислите нещо исках ме си парите за това че имаме 2 деца а те ни дават като за едно,видях че и програмата за детегледачки спря ли,ще се спасявам при Албена и Велина в кризата им ако ми излез не ЗК
иве, какво са орязали?
ако става дума за помощите по ЗСПД, нищо не е орязано.
Аз ти бях писала, ако те иинтересува, пиши ми на ЛС Peace

# 49
  • Мнения: 384
Герка,отврат!Направо тръпки ме побиха!То и по наше време си имаше такива изцепки,уж било спокойно.И ни пускаха свободно.Докато можем да сме с тях ще сме,но после..Имам приятелки с големи деца и казват,че не се свиква с това да си спокоен като ти излиза само детето,а някой път и вечер.Дано милата го преживее и не го потиска,добре че е споделила.Понякога възрастните хора се намесват,но повечето са перде.Тва е болест на обществото ни,всички са като в Матрицата.
Силве,а Доротея боледувала ли е?Сподели как я третираш.Имала ли е 5-6 дни висока и постоянна температура и как сте се справили?

# 50
  • sf
  • Мнения: 10 189
Тръпки ме побиха  #Crazy  Sick добре,че детето е реагирало адекватно и се е скрило в бензиностанцията.

Мъка ми е за времето, в което ще трябва сами да излизат.
Ние с мъжо сме си говорили,че при първа  възможност ще запишем Роки на курс по самоотбрана.

# 51
  • Мнения: 312
Силве,а Доротея боледувала ли е?Сподели как я третираш.Имала ли е 5-6 дни висока и постоянна температура и как сте се справили?

Доротея не е боледувала особено сериозно, имаше 2 случая, в които беше дни наред с висока Т (над 38). Първият път беше лятото и някаква докторица, извикана от нашта педиатърка за 2ро мнение изписа АБ "за всеки случай" и аз отказах да й давам (личната лекарка беше на същото мнение като мен щото бяхме пуснали и кръвни изследвания, които си бяха съвсем наред). 2рият път беше преди около 2 месеца, давах панадол при Т над 38 и не когато падне Т. Не съм някакъв идиот да си държа детето болно зорлем да не давам АБ, но когато има нужда. Антибиотикът е лекарство, което действа срещу бактерии и то определени бактерии, прави се антибиограма, за да се установи на кои антибиотици реагира съответния причинител на болестта. Това, естествено, си е мойто ЛМ, ама щото попита... Wink.

# 52
  • София
  • Мнения: 568
Силве, никой не се е намесил и съответно не са извикали полиция. Тя като видяла, че никой не й помага решила да се спасява сама.  #Crazy В паниката си не се сетила, че има телефон да се обади на някого от нас, например. След като служ. на бензиностанцията го изгонили този тя почакала малко и се прибрала набегом.  ooooh! И пак се питам, не можаха ли тези възрастни, като я виждат уплашена да я "подсетят" да се обади на човек, който да я прибере оттам.  Thinking Просто нямам думи...
А за АБ и кръвните изследвания си права, лошото е, че много малко лекари ги назначават.  Confused
Яна, права си за матрицата, ама нали все пак имаме свобадата да избираме между синьото и червеното хапче. Май все по-малко избират the red pill.

# 53
  • Мнения: 1 786
Герка, горкото детенце  Cry Аз в първи клас имах среща с такъв изрод, беше ме настигнал на площадката на 6-я етаж (не работеше асансьора), добре че излезе съсед и онзи се изплаши. не ми се разказват подробности, но помня всичко много добре и ако тогава не съм разибрала всичко с вермето го осъзнах...

Гери, превенар и на Wyeth

Ели, видя ли информацията, в предишния ми пост за превенар?

Бубе, когато Никола направи ларингита имаше 3 дни температура, но аз тогава си мислех, че е от ваксината и не давах нищо. След това се появи кашлица, казаха, че е ларингит и започнах лечение за това. След лечението още един ден имаше температура, значи му се събират четири дни. Лекарства не е пил, антибиотик също, но все пак ти го виждаш Дели, най-добре можеш да прецениш дали се подобрява или влошава. Прави ли му кръвни изследвания. Масларски как му изписа антибиотика? Надявам се да се оправи до утре малкото пате  Heart Eyes

Ува, много ти е свеж аватара

Според мен като са болни децата не трябва да се извеждат,  ЛМ. Това е и теорията на Мангъров, той си я обосновава и научно  Wink но аз съм на това мнение, защото съдя по себе си - ако съм с температура и някакви други симптоми и излизам навън вместо да почивам (особено зимата) се влошавам винаги. Никола не го извеждах, само проветрявах през половин час

Дани, браво за отрицателния резултат

# 54
  • Мнения: 312
Гери, точно това имам предвид, някой от възрастните не се ли е сетил да реагира... щото като го изгонят той може или да я причака, или да се насочи към следващото дете...

# 55
  • USA
  • Мнения: 559
Леле, Гери, как може да има такива ненормалници  #Cussing out Гокото дете. Добре, че е успяла да се спаси. Много ме е яд как хората си затварят очите пред такива ситуации. През лятото в БГ мъжът ми видял някакъв как тормози едно момиче и хората ей така си го отминавали. Гледат и се правят, че не се случва. Той се беше намесил и момичето му благодарило през сълзи и избягало. Понякога само трябва някой да им скръцне със зъби на тези ненормалници. Тези от бензиностанцията не са отреагирали адекватно.
И друг път съм писала, Превенара тук е от задължителната програма. Нямал е реакции към ваксината.

# 56
  • Мнения: 384
Силве,мерси за отговора!Исках да обменим опит,винаги ми е интересно твоето мнение.И аз досега не съм попадал на доктор,който да прави антибиотикобиограма.  Sad

# 57
  • София
  • Мнения: 3 414
Аз им правих самосиндикално,а като водиха ники в Токуда са му пускали ПКК.
Марти а аз като съм болна ми е по добре на вън,немога да лежа още по зле ми става,даже МЦ ако ме боли трябва да обикалям като кон и ми минава.

# 58
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
Гери, като чета и издивявам  #Cussing out Иде ми да  #2gunfire  Може ли да не извикат веднага полиция? Ако те нямат деца, то близките им имат. Дано се съвземе малката и да не се случва на никой  Praynig

Идва днес педиатърката ни в къщи и каза, че си е Варицела. Да питам аз мога ли да пренеса заразата? Знам, че се предава по въздушно-капков път, но аз мога ли да я предам на друг?

# 59
  • София
  • Мнения: 568
Мими, мисля, че не можеш да я пренесеш, ако си я карала. Леко да им мине на децата, нали предпочиташ да са двете накуп.  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт