Шоколадова чийз-торта.Още нещо божествено!

  • 34 442
  • 297
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 7 421
  Бобченка,ще споделиш после за резултата! Grinning Браво ще си намерила изход от безсметанието.. Wink Вкусът ще е различен,преполагам,но може хич да не е лош.... Thinking

# 106
  • София
  • Мнения: 2 024
Селма, поздравления за чудесната торта!  Hug
Аз  смятам да пробвам да заменя изварата с обезсолено сирене-крема.
С него правя Тирамису-то и става много добре.

# 107
  • Мнения: 22 867
   Лабрекс,такава украса е непостижима за мен! Grinning Не дей скромничиш много! Wink Белите звездички от бял шоколад ли са направени или?
   

Селма, много вкусна тортичка, нямаше как да снимам парче от нея, изяде се наведнъж. А за украсата си права, че няма как да я постигнеш - само ако си с две леви като мен, че и страшно бързаш на всичкото отгоре.! Joy Белите мацанички са от бял шоколад. Grinning Но на вкус беше чудесна. Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Ако направя двойна доза (щото твоята си е малка сега, няма какво да си кривя душата), мислиш ли, че ще се опече на един блат или е по-добре два да се пекат?

# 108
  • Мнения: 5 173
Опреледелно ще се пробва.
Доста време подминавах темата, не съжалявам, че влезнах Hug

# 109
  • Мнения: 7 421
  Лабрекс, Hug !
  За двойна доза бих опекла 2 блата поотделно,или един,но в доста по-голяма тавичка. Peace

# 110
  • София
  • Мнения: 2 024
Да се похваля, че и аз я направих днес. Селма, наистина е великолепна на вкус!   bouquet

От мен добавих орехи в блата и ромова есенция в блата и крема. Стана чудесно!
Само че при разрязването на блатовете допуснах грешка, че не ги изчаках да изстинат напълно и те се разчупиха.
Затова и не прилагам снимки.  Mr. Green

# 111
# 112
Невероятно вкусна!!!!! Вече стана любима на моето семейство! Лесна,бърза и зашеметяващо вкусна!!!! Браво!Възхитени поздрави на Авторката!!!!!  bouquet  bouquet  bouquet

# 113
  • Мнения: 2 478
Направих я newsm44 Обаче...фурната ми се прецака същата вечер и блата ми отдолу не беше добре изпечен.Като го изкарвах от тавата се начупи,аз се ядосах и нямаше как да го срежа.Но въпреки това,не се отказвам лесно,намазах го с крема,украсих го и се получи добре.Е не е красива като вашите,но беше ужасно вкусна.И това го потвърдиха всички,които се почерпиха с този чийз кейк.
Скоро пак ще го направя ,но първо ще сменя фурната  food002
И ето така изглеждаше ( не се смейте):

Последна редакция: сб, 28 мар 2009, 14:07 от Le Soleil

# 114
  • Мнения: 622
От доста време съм хвърлила око на тази рецепта и най- накрая дойде времето й. Сестра ми има рожден ден утре и реших да й спретна шоколадов подарък. Пекох блата около 50мин., изчаках го да изстине хубаво- изпекох го сутринта, а го разрязах преди малко, но някак си отвътре ми се стори суров... Или по- скоро сочен от изварата...  Thinking Не мога да преценя дали се е изпекъл хубаво, обаче кремът е направо божествен! Как остана да намажа тортата не знам.  Joy 
По- късно ще приложа снимки, а отзиви за вкуса на тортичката- утре.  Hug

# 115
  • Мнения: 649
Божееее, така вкусно изглежда, че още сега отивам за продукти и ще я направя.

# 116
  • Мнения: 7 421
Пекох блата около 50мин., изчаках го да изстине хубаво- изпекох го сутринта, а го разрязах преди малко, но някак си отвътре ми се стори суров... Или по- скоро сочен от изварата...  :
  Според мен,след като си го пекла 50 минути,няма как да е останал суров.Не се притесявай! Peace Simple Smile

# 117
  • Мнения: 622
Нямам търпение вече да я опитам!  Blush
Редактирам си поста, опитах я!  Mr. Green
Наистина е божествена, но сякаш блатовете бяха малко сухички. Дали защото ги пекох малко повечко или не беше попил хубаво крема, не знам, но определено пак ще я направя  ище пробвам да ги сиропирам леко. Ето и снимки http://www.snimka.bg/album.php?album_id=361182&pid=11496941

Последна редакция: чт, 09 апр 2009, 10:00 от lubopitko

# 118
  • БГ
  • Мнения: 1 163
Селма,   Hug  отново интересна и вкусна торта, благодаря!!!   bouquet 
Момичета, чудесно сте се справили, поздравления и за вас!!!    bouquet
Снощи късно направих блата, днес, като се върна от работа, ще го режа и ще правя крема. Нямах никакви проблеми с тестото и изпичането му (около 1ч на 170 градуса), използвах малка тефлонова тавичка и се получи блат с дебелина 2-3см. Прочетох поста на lubopitko и аз имам същата питанка, а именно, да сиропирам ли блатовете преди крема или да се надявам крема да попие достатъчно, че да не останат сухи? Непременно ще се включа пак с крайният резултат!  Peace

# 119
  • София
  • Мнения: 372
аз я правих два пъти - не съм сиропирала и не беше суха  newsm78 даже първия път изрезките ги подредих в  чашка със супер малко кремче /да има повече за тортата/ и пак беше достатъчно сочно. може наистина да зависи от печенето. кофти е, че като са тъмни блатовете наистина се преценява по-трудно готовността им. аз гледам да се е отделил от страни и да не остава нищо по клечката  Peace

Общи условия

Активация на акаунт