Шоколадова чийз-торта.Още нещо божествено!

  • 34 425
  • 297
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 372
еее, решх, че ще правя тази торта!
ама дали не може да го изпека блата на 2 пъти, че много ме е страх от това разрязване  ooooh! или пък да рискувам  Thinking
отивам за продукти, и пак ще намина преди да я почвам  Peace
.... ама 2 блата по 1 час ... как час  Shocked
нищо - ще я правя  Confused

# 91
  • Мнения: 3 405
Няма страшно. Аз успях с конец за зъби  Grinning Пък и Селма казва, че не фатално, ако го пренесеш върху другия на парчета, няма да си личи изобщо.

# 92
  • Мнения: 2 478
addicted™ ще чакам да кажеш какво е станало.Аз ще я правя в събота Peace

# 93
  • Мнения: 7 420
   Момичета,не се притеснявайте за срязването на блата.Просто изчакайте да изстине много хубаво и смело напред! Wink Последните пъти(все ми я поръчват тази торта приятелите) така правя и нямам никакъв проблем! Hug
   Сега........за големината на тортата.За 15 човека една такава торта ,мисля, ще е малка. Бих направила поне доза и половина,ако не и две. Thinking

# 94
  • Мнения: 2 478
   Сега........за големината на тортата.За 15 човека една такава торта ,мисля, ще е малка. Бих направила поне доза и половина,ако не и две. Thinking

Мерси,Селма това ми беше важно да го знам.Ще я направя с доза и половина Wink

# 95
  • София
  • Мнения: 372
офффф, всичко ми се изтри  ooooh!
отначало  Twisted Evil
отчет:
Селма, и тук да ти благодаря   bouquet тортата наистина е много вкусна!!!
моята форма, която е Ф25 е много плитка, и аз пекох в по-голяма /като не съобразих да си купя дълбока  smile3527 / и както се вижда стана тънка



така даде и повече фира при изрязването на сърцето /защото нямам и такава форма  smile3553 / ама не се ядосвам - другия път - дебела  Joy
изрезките ги оползотворихме много добре - в купички с кремче и ги ометохме за нула време - таман да не точим лиги до утре



иначе я разрязах с конец - беше лесно, въпреки че беше тънка. засечка имах като пренасях блатовете - и мойте се счупиха /вероятно точно защото беше тънка/, ама само на две  Mr. Green и не си личи  Peace

много е сочно и вкусно  Peace

# 96
  • Мнения: 2 478
addicted™ браво,много е красива!И честита 1/2 годинка на дететнцето ти!Живо и здраво да е  bouquet

# 97
  • Словения
  • Мнения: 32
Здравейте, аз съм съвсем нова тук и всъщност все още не спадам към мамите.  Rolling Eyes Много харесах обаче рецептите, които сте публикували и трябва да отбележа, че са много по-хубави от рецептите на специализираните сайтове за готварство. Браво на вас!

Имам и един въпрос относно приготвянето на шоколадовата чийз торта - става дума за пудинга. Така и не разбрах в каква форма се слага - приготвя ли се или просто се изсипва на прах.

Благодаря предварително за отговора! Много ми се ще още днес да я направя!
Поздрави на всички!

# 98
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 522
...Имам и един въпрос относно приготвянето на шоколадовата чийз торта - става дума за пудинга. Така и не разбрах в каква форма се слага - приготвя ли се или просто се изсипва на прах.

Благодаря предварително за отговора! Много ми се ще още днес да я направя!
Поздрави на всички!

Не се приготвя, просто се изсипва при другите продукти.

# 99
  • Словения
  • Мнения: 32
Мерси много! Simple Smile
Надявам се, че и на мен ще ми се получи без проблем. Хубав ден и честита пролет!!!

# 100
  • Мнения: 22 867
Селма, направих чийзтортичката. Снощи бяхме на ресторант и, като се прибрахме по малките часове, понеже не ми се спеше, реших да опека блата, щото нали трябва да изстине преди нарязването. Тая сутрин я сглобих, наклепах я набързо, както написах в другата тема украсата е сюрреализъм+супермодернизъм+бездарие. Надявам се да ме спасява вкусът и. Ще я хапват близки хора, роднини, така че, мисля си, няма много да ме критикуват. Grinning Пък ако нещо......... Naughty на мен изварените изделия са ми слабост, ще си я хапна и сама! Joy
Благодаря ти за рецептата!  bouquet

# 101
  • София
  • Мнения: 5 606
Леле тортата стана супер, никой в къщи не яде извара, но тази торта вече е фаворит, а и става толкова бързо. Нито успя да изстине напълно блата, нито тортата престоя в хладилника - беше изядена за 1 час. Peace

# 102
  • Мнения: 226
Ето е нашата чийз тортичка
Вместо стафиди, сложих сини сливи. Киселият им вкус се съчетава добре със сметаната. Селма, благодаря за рецептата  Hug

# 103
  • Мнения: 7 420
   Лабрекс,такава украса е непостижима за мен! Grinning Не дей скромничиш много! Wink Белите звездички от бял шоколад ли са направени или?
    Миленка,Цвети, Hug !

# 104
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Здравейте  Grinning

Селма   bouquet, винаги страхотни рецепти публикуваш.

Направих днес тортата. Блата ми стана някак твърд и неможах да го срежа с конец, но с ножа нямах никакви проблеми. не само, че се сряза, но не се и начупи  Peace. Оказах се при сглобяването с малко сметана за крема, обаче и импровизирах, като към сметаната и какаото, добавих, сварен останалия шоколадов пудинг (пакетчето тук е 120 гр). Ще се пробва утре, след като отлежи, тогава ще напиша отзиви и ще публикувам снимка.
Ааа, да, понеже разфасовкат ана изварата тук е 300 гр, добавих още 50 грама Филаделфиа, за да изпълня грамажа от рецептата. Опече се без проблем  Peace

Общи условия

Активация на акаунт