За домашните кучета,тичащи на воля из парковете

  • 8 624
  • 167
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 44 270
ама мен не ме интересува кое е мъчение за кучето...то е мъчение и това да бъде гледано в апартамент...ама сте си го взели....
И това че не хапе по принцип не значи че няма да го направи....
Благодаря, но като бях бременна де що има куче домно и бездомно се скъсваше да ме лае някои се опитваха и да ме хапят.....иначе били първи душици , кротки.....кой знае какво са надушвали, иначе такива проблеми нямам....

Или си представи едно малко дете без страх от кучета да отиде до някое и да го дръпне неочаквано за опашката например..... и т.н... или пък  да се сбие с друго куче сред  прохождащите деца...това че едно е кротко не пречи друго да е агресивно и да стане мелето.....

Кучетата или вързани, или с наморник, или на някое обособено място, или на безлюдно такова....

А не отвързани, без наморници след дечицата.....

# 121
  • София
  • Мнения: 9 886
 TiredХодих в районния инспекторат.Много съм разочарована,меко казано.Инспекторката ми каза,че може да направи само следното-като видя домашно куче без каишка ,да и се обадя на служебния телефон и тя ще дойде с полицай.И товасамо ако кучето е в 3или 4микрорайон на Люлин,защото моят постоянен адрес е там Rolling Eyes.Тоест аз трябва да събера телефоните на всички инспектори и да си ги нося на списък.Като видя куче първо казвам на стопанина:Стой да видя тука кой инспектор е.Звъня.След....н-минути идва инспектора с полицай и пишат акт на стопанина.Докато дойдат аз стоя въоръжена с воден пистолет и крещя срещу човека да стои и да не мърда,полицията идва. Rolling Eyes
Сори за описанието,но ако не беше толкова жалко,то щеше да е смешно.

# 122
  • Мнения: 489
Не мразя животните, но ако можех бих забранила със закон отглеждането на кучета в апартамент.Така ще се разреши проблема с кучетата в градинките и парковете. Това е мъчение и за кучето и за стопанина му. Не мога да си представя, всеки ден да го извеждам поне по 2 пъти и да му мия непрекъснато лапите след разходка, т.е да му "слугувам"...  По скоро ще отгледам още 2 деца, поне да има някакъв смисъл, но не и да се занимавам с такива глупости.

# 123
  • София
  • Мнения: 6 477
Не мразя животните, но ако можех бих забранила със закон отглеждането на кучета в апартамент.Така ще се разреши проблема с кучетата в градинките и парковете. Това е мъчение и за кучето и за стопанина му. Не мога да си представя, всеки ден да го извеждам поне по 2 пъти и да му мия непрекъснато лапите след разходка, т.е да му "слугувам"...  По скоро ще отгледам още 2 деца, поне да има някакъв смисъл, но не и да се занимавам с такива глупости.

Ама никой не те кара да си го представяш миенето на лапи щом не те кефи! А това със забраните ми намирисва на тоталитаризъм от близкото минало - тогава така се решаваше всичко - няма куче, няма проблем! Айде малко по-либерално и нормално тълкуване и разбиране за нещата от живота!
Колкото до мъчението за кучето - моето е от приют, все си мисля, че условията, които има са по-добри от приюта или евтаназията....Или може би Дезирела е добра майка, но кръвожадно иска всичкото кучета из градовете да мине под ножа?!

# 124
  • София
  • Мнения: 9 886
Отново крайни мнения!
Не ме интересува кой колко си усложнява живота,гледайки куче.Не ме засяга.Нали аз вкъщи нямам куче.
Обаче след като написах развоя от жалбата,който е никакъв,вярно,но пък повече никой не писа нищо.Що така?Дайте да измислим нещо.Не може ли да прати Общината по двама полицаи в парк за два три дни.Да глобяват,да пишат актове.И така два три пъти месечно.Ще се научат стопаните така.

# 125
  • Мнения: 9 990
Морганче, истината в момента е, че има куче-има проблем.Трябва рязко и кардинално.Аз лично имах проблем, с нееднократни нападения.Кел файда, че е обезпаразително и пуснато.Прибира се, ако някой като теб дойде и си го хареса-чудесно !Взима го и се Грижи адекватно.Ама не дойде ли-не се пуска обратно.Колко са хората, колко са кучетата?И като не всеки иска да взима от приют какво?Да не взима въобще ли? Thinking
Валенце, не пиша, защото няма какво да ти кажа повече.Минала съм по твоя път.Безизходица е.

# 126
  • София
  • Мнения: 9 886
Добре,а това за полицаите в парковете?Не всеки ден,и два пъти месечно е нещо.Къде може да се предложи?

# 127
  • Мнения: 9 990
Валенце, те нямат ресурс с похитители да се справят, нямат и Желание да се занимават с кучета по паркове.Това не е за полицията действие.Инспектори, не полицаи.Полицаите принципно само констатират.Нищо повече.И не се занимават с кучета и собственици.Вьсичко е много зиначално.Имаме във входа едно, което, според собсртвениците си го гледат екстра, но истината е, че пречи.НА останалите.И след като пречи-на тях може да им е много мило, но не бива да е там животното.Обаче мен никой не ме е питал и не ме пита приятно ли ми е да се пикае във входа.След като на събранието не се гласува да се махне кучето-аз нямам какво повече да направя.Това е.

# 128
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
TiredХодих в районния инспекторат.Много съм разочарована,меко казано.Инспекторката ми каза,че може да направи само следното-като видя домашно куче без каишка ,да и се обадя на служебния телефон и тя ще дойде с полицай.И товасамо ако кучето е в 3или 4микрорайон на Люлин,защото моят постоянен адрес е там Rolling Eyes.Тоест аз трябва да събера телефоните на всички инспектори и да си ги нося на списък.Като видя куче първо казвам на стопанина:Стой да видя тука кой инспектор е.Звъня.След....н-минути идва инспектора с полицай и пишат акт на стопанина.Докато дойдат аз стоя въоръжена с воден пистолет и крещя срещу човека да стои и да не мърда,полицията идва. Rolling Eyes
Сори за описанието,но ако не беше толкова жалко,то щеше да е смешно.
Чак сега видях, че си написала какъв е развоят на събитията.
Според мен инспекторката добре си е измила ръцете. Много безотговорно ooooh! а като се обадиш дали ще дойдат до 2-3 минути или тогава ще има някакъв друг проблем newsm78. С две думи на никой не му пука за кучетата без каишки, за бездомните кучета които са по голямото зло. Глоби няма да има то е ясно а без глоби никой няма да се научи да спазва някакви правила.
Няма идея какво можем да направим. Ще следя темата.

# 129
  • София
  • Мнения: 9 886
Пенелопа,инспекторката ми каза,че тя не може да пише актове и да налага глоби.Само полицай може да го прави.Тя само може да направи забележка. Confused
ivben ,и аз я питах кога ще дойде.Тя каза -веднага.ама само ако е в нейните два микрорайона.За другите не отговаря.Тоест на инспектор по два микрорайона на Люлин.азд трябва да знам тел на всички инспектори.и ако кучето е на границата на районите какво да направя?!Да го помоля да се мръдне ли?

# 130
  • Мнения: 9 990
 А на мен от полицията ми казаха, че не е тяхна работа това.... Tired

# 131
  • варна
  • Мнения: 1 395
 Валенце, аз съм полицейска съпруга и, да ти кажа последното което ги вълнува са кучета и котки.
 Мен много ме е яд,че по нашата улица се паркилат коли и камиони на три реда и изобщо не мога да се придвижа с количка,а сина ми се връща от училище през тях.
 Дори и това не могат да оправят, да пишат актове 2-3 дни.

# 132
  • София
  • Мнения: 44 270
Какви ти кучета, че то конната полиция не се тревожи дори от огромните купчини л---а, оставящи животните им, които никой не чисти, ни полицай, ни хората от поддръжката на парка, вие очаквате за кучетата да се тревожат.....

# 133
  • Мнения: 1 763
Мдаа, общо взето независимо от закона, правото е на страната на по-силния. Отвързани кучета от едрите породи тичат без каишки из парковете, а днес човек от охраната на парка дойде да ми направи забележка, че детето ми ходи по зелената площ и мачка тревата.

И по темата- много обичам кучета, макар че всъщност котките са ми страст, обаче ме е страх от пуснати да тичат свободно домашни кучета, дори повече отколкото от бездомните. Синът ми пък не се страхува и тръгва да ги гони и умирам от ужас, че може да хване някое. Според мен спасението е в завишения контрол и глобите. Нека всеки си гледа куче, щом иска, но да не го оставя да тича без каишка.

# 134
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Много неща не могат да оправят полицаите,изобщо няма оправия в тази държава,защото никой не спазва законите. А на тези дето трябва да следят за спазването им не им пука.Нали се оплакваме,че няма пари в бщджета за това или онова.Да мобилизират всички полицаи за две седмици да видиш колко пари ще се съберат - свободно тичащи кучета на детски площадки, неправилно паркирани коли ,масово завиващи на ляво от лента за направо /например/,минаващи на червено и т.н и т.н. За да се научат да спазват законите явно на много хора им трябват санкции без възможност да се измъкнат ако "почерпят" санкциониращия. Confused

Общи условия

Активация на акаунт