За домашните кучета,тичащи на воля из парковете

  • 8 619
  • 167
  •   1
Отговори
# 135
  • сусурлево
  • Мнения: 474
Здравейте мили дами , аз съм собственик на куче и си разхождам кучето по улиците на каишка, а в парк без, ако не тичаше по колите бих го пуснала и на улицата без. Кучето ми не хапе и съм 100% сигурна в това ( "Кучето прилича на стопанина си"  Simple Smile) Естествено като видя малко дете си хващам кучето ,не че ще го ухапе , а защото детето ако му се зарадва то ще скочи и да не се стресне детето . И аз изпитвам страх от   някои кучета , просто такова чувство ми създават като ги видя , необяснимо за мен. Мога да кажа на всички мами , че повечето хора (винаги има изключения) които си пускат кучетата свободно в парка са сигурни в тях , че няма да нападнат. Относно изпражненията ако има както в някои др.страни и кофи за куч.изпражнения с пликчета .. да ще събирам изпражненията ,но в БГ  още сме много далеч от тези неща ,  но няма да излезна на разходка с една раница с лопатки и пликове,. . Относно това къде се изхожда кучето определено не там където деца си играят. По голям проблем са бездомнте кучета , които се изхождат в пясъчника . Понякога родителите създават фобиите на децата си . Пример : кучето ми е вързано пред магазина, майка с дете излиза и детето и иска да погали кучето , майката бързо го хвана и удари , а след това удари и кучето ми - това редно ли е .
А да попитам какви глоби да се наложат на мамите хвърлящи памперси в парковете и някои и през прозорците си .
Ако има паркове спец.за кучета бих си водила там моето.   Peace Peace Peace

# 136
  • София
  • Мнения: 9 880
juliana_p ,то понеже всичките стопани на кучета са сигурни,че чеденцата им не хапят,затова все дават по тв хора,нахапани от домашни кучета,не от улични. Rolling Eyes

# 137
  • сусурлево
  • Мнения: 474
juliana_p ,то понеже всичките стопани на кучета са сигурни,че чеденцата им не хапят,затова все дават по тв хора,нахапани от домашни кучета,не от улични. Rolling Eyes
Не очаквах разбиране . просто изказах  мнение като  собственик на куче. Това куче не ми е първото и го познавам достатъчно добре , не е и от агресивните породи , а че има изруди които нарочно си озлобяват кучетата и това е вярно , както и че има и такива които ги гледат само за печелене напари това също е така . Да има и ухапани от домашни кучета , в повечето случаи от агресивните породи . В някои страни някои породи са забранени . Това би било едно добро решение. Но определено аз изпитвам ужас от глутница бездомни псета , неваксинирани и ръсещи бълхи навсякъде  отколкото от домашно и то пуснато свободно и собственика е наоколо . В двора те пък са съвсем др.категория кучета - това са кучета пазачи в повечето случаи вързани там да охраняват. Имам и дворно куче и в никакъв случаи не е само пазач , вързан вечно и подхвърляно му по някой суров кокал или сурово месо. Но хора всчкакви .

# 138
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Има кучкари и кучкари, има майки и майки - нито е редно кучето да се разхожда на детската площадка, нито е редно родителите да си плашат децата с животни и да си хвърлят боклуците където им падне.
 За да има контрол трябва да има правила, няма как да стане иначе - трябва детските площадки да са за деца, кучешките полянки за кучета. И не виждам никакъв проблем в събирането на кучешките изпражнения, както не съм намирала никакъв проблем в изхвърлянето на какъвто и да е боклук в кофата.
 Темата е актуална, но напълно безсмислена защото всеки си настоява на своето и нищо не се прави по същинския проблем, най-малко пък от институциите чиято работа е. За да се стигне до решение първо е нужен диалог, а за да има такъв трябва да се чуваме едни други и после трябва да има постигнат консенсус за да може да се настоява за конкретно решение, без да има ощетени (или да са възможно най-малко).
 Това е положението - ние можем да си чешем тук клавиатурите колкото ни е кеф (или ни трае ПМСто), но с нищо няма да помогнем.

# 139
  • Мнения: 9 990
Скъпа Джулиана!Чудесно е, да си отговорен собственик, но ти не спадаш към тези хора, защото не спазваш елементарни правила.Казвам ти го като гледала не едно и две кучета.Чужд човек/дете/ не Трябва да посяга да погали непознато животно, вързано пред магазин.Първо.Второ-това с репликите-ама аз познавам моето и то не хапе предизвиква истеричен смях у всеки, гледал наистина сериозно  куче.Представи си следната ситуация-минава дете покрай куче, детето реве, кучето приема ревовете като заплаха и напада.Мдам, куче, в което стопанина се кълне, че го познава.Ех....Детето не посяга към кучето, детето просто минава от там.Как се контролира ревът на дете?Представи си следната ситуация-дете играе с лопатка.Размахва си я, играе си.Кучето приема махането на лопатката за заплаха, въпреки, че не е насочена към него.Докато имах куче-съм видяла всичко това.От кучета, които стопанина се кълне като теб, че познава, и че не хапе.Аз самата, също като теб тръбях как си познавам животното.Еми-случи се и анмен, предвид всички обучения, които бяхме минали, предвид всичко, което бях изчела и приложила.Кучето ми не ухапа, но подходи агресивно към нищо неподозиращ субект.Няма оправдание ревящо дете ли е, клошар ли е, стар човек с бастун ли е.Кучето ми не бе виждало жестокост, за да реагира предварително защитно,и въпреки това подходи агресивно.В тази връзка, съвсем съзнателно ти казвам, че само ти си мислиш, че си познаваш животното и си сигурна в него.Аз самата, като патологично обичаща животни от дете не веднъж съм посягала да погаля, хем съм научена как да подам ръка-имам няколко захапки.

Последна редакция: пт, 17 апр 2009, 10:51 от пенелопа

# 140
  • София
  • Мнения: 1 508
Скъпа Джулиана!Чудесно е, да си отговорен собственик, но ти не спадаш към тези хора, защото не спазваш елементарни правила.

Абсолютно. И не само от гледна точка на безопасността на околните, но и на самото куче. Я си представи, че минете покрай човек, който мрази кучета до дъното на червата си, и той посегне на кучето или тебе? Или си представи, че нещо изплаши кучето, и то побегне нанякъде без да гледа и го блъсне кола? Или намери нещо привлекателно за хапване, а то е фрашкано с отрова? И най-добре обученото куче може да има моменти на затъмнение.

# 141
  • сусурлево
  • Мнения: 474
Скъпа Джулиана!Чудесно е, да си отговорен собственик, но ти не спадаш към тези хора, защото не спазваш елементарни правила.Казвам ти го като гледала не едно и две кучета.Чужд човек/дете/ не Трябва да посяга да погали непознато животно, вързано пред магазин.Първо.Второ-това с репликите-ама аз познавам моето и то не хапе предизвиква истеричен смях у всеки, гледал наистина сериозно  куче.Представи си следната ситуация-минава дете покрай куче, детето реве, кучето приема ревовете като заплаха и напада.Мдам, куче, в което стопанина се кълне, че го познава.Ех....Детето не посяга към кучето, детето просто минава от там.Как се контролира ревът на дете?Представи си следната ситуация-дете играе с лопатка.Размахва си я, играе си.Кучето приема махането на лопатката за заплаха, въпреки, че не е насочена към него.Докато имах куче-съм видяла всичко това.От кучета, които стопанина се кълне като теб, че познава, и че не хапе.Аз самата, също като теб тръбях как си познавам животното.Еми-случи се и анмен, предвид всички обучения, които бяхме минали, предвид всичко, което бях изчела и приложила.Кучето ми не ухапа, но подходи агресивно към нищо неподозиращ субект.Няма оправдание ревящо дете ли е, клошар ли е, стар човек с бастун ли е.Кучето ми не бе виждало жестокост, за да реагира предварително защитно,и въпреки това подходи агресивно.В тази връзка, съвсем съзнателно ти казвам, че само ти си мислиш, че си познаваш животното и си сигурна в него.Аз самата, като патологично обичаща животни от дете не веднъж съм посягала да погаля, хем съм научена как да подам ръка-имам няколко захапки.
Кои са елементарните правила  които не спазвам ? Че съм си вързала  кучето пред магазина ли ? Или ,че не събирам изпражненията му - ако са ми създали условия за това , ок ще го правя , немалко съм събрала досега .
Какво ще кажете за бездомните кучета пред магазините които не са вързани и децата посягат към тях , докато майката си бъбри сладко по телефона .
Не съм хапана от куче досега дано не ми се й случва.
Мое куче е хапало ,но случката беше следната : Когато бях дете имах доста голямо куче на двора , всеки ден си играех с едно момиче , което отлично познаваше кучето (впоследствие голяма кучкарка) , но един ден кучето на улицата свободно разхождащо се и намерило кокал и си го ядеше , когато приятелката ми слизайки от колата го вижда и отива да го погали и то я ухапа , известно време родителите се сърдеха (което е разбираемо) , но пък думите им бяха "Тя не е знаела , че не трябва да  пипа куче докато то яде "  , а кой е трябвало да й каже ? Е до ден днешен сме много добри приятелки с момичето , както и родителите ни . Всеки спор винаги има две страни , в всяка една има малко правота .
На мен домашните кучета не ми пречат . Пречат ми бездомните .
Защо така ме нападнахте , изразих менение , форума и темите са за това да се чуят различни мнения на различни хора , а не да се нападаме .
Едното ми куче е френски булдог - няма такъв лигльо . Другото кавказка овчарка - нея ще си я гледам на двора (още е мъничка 60 дни) и определено няма да я разхождам по улиците , колкото и добра да е , на нея вида й е страшен .
Неможе да ме убедите , че един лабрадор или голден ретривър ще нападне дете . Овчарките също са много умни кучета.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=374040.msg10500671#msg10500671  Ето още една тема относно кучетата/котики  иглика 333 има много хубави постове . Прочете и малко мнения на хора имащи и деца и животни , за отношението на кучетата към децата.
Пак казвам има и изключения и всичко зависи от нас , а не от животното.
С най - добри чувства съм към всички вас . И аз някога мога да променя мнението си  newsm78 , но засега е такова и колкото и да ме обиждате или нападате неможете вие да ми го промените - човек трябва сам да се убедни за някои неща.
Дръзнах да изкажа мнението си в темата Ви , защото прочетох един пост в който някой беше казал ".... нека се изкаже и един собственик " ... е направих го и ме изядохте .
Напишете в първия пост ... ЗАБРАНЕНО ЗА КУЧКАРИ
тук няма да решите един от вечните спорове

Последна редакция: пт, 17 апр 2009, 11:56 от juliana_p

# 142
  • София
  • Мнения: 1 508
Джулиана, аз съм чела оплаквания на кучкари, как просто си минават с вързаното куче покрай някой, и този някой така просто или удря кучето с бастун, или с камък, или с тояга, или го рита, че и тръгва да напада собственика на всичкото отгоре. Именно затова говоря за безопасността на кучето - даже вързано, не е в безопасност, но ако е пуснато свободно, кой знае на какъв идиот може да попадне. Извинявай, ако съм те засегнала.

# 143
  • сусурлево
  • Мнения: 474
Скъпа Джулиана!Чудесно е, да си отговорен собственик, но ти не спадаш към тези хора, защото не спазваш елементарни правила.

Абсолютно. И не само от гледна точка на безопасността на околните, но и на самото куче. Я си представи, че минете покрай човек, който мрази кучета до дъното на червата си, и той посегне на кучето или тебе? Или си представи, че нещо изплаши кучето, и то побегне нанякъде без да гледа и го блъсне кола? Или намери нещо привлекателно за хапване, а то е фрашкано с отрова? И най-добре обученото куче може да има моменти на затъмнение.
Точно за това е вързано пред магазина и по улиците , а в парка е  пуснато.
Това куче което го пускам свободно , не очаквам да ме защити ако някой мен ме нападне . Такова куче имам на двора  на което му е вродено да защити стопанина ако е застрашен по някакъв начин . Него няма да го пускам свободно (когато порасне) , а и се старая да го направя и него лигльо . Ако исках куче което да ме защитава в парковете ( незнам от какво обаче) щях да си взема агресивно и щях да го обуча да е такова ( пак казвам има и такива хора) . Но моля ви четете всичко , а не  само това което Ви изнася , когато решите да нападате някой .

# 144
  • сусурлево
  • Мнения: 474
Джулиана, аз съм чела оплаквания на кучкари, как просто си минават с вързаното куче покрай някой, и този някой така просто или удря кучето с бастун, или с камък, или с тояга, или го рита, че и тръгва да напада собственика на всичкото отгоре. Именно затова говоря за безопасността на кучето - даже вързано, не е в безопасност, но ако е пуснато свободно, кой знае на какъв идиот може да попадне. Извинявай, ако съм те засегнала.
Хора всякакви , немога и неискам да променя никой . Човешката злоба е безгранична . Ако го питаш, защо го направи ще ти отговори "Така " и това е нищо неможеш да кажеш .
Е аз лично като видя някой само лошо да гледа мен и кучето се отдалечавам от него .
Има една поговорка "Кучето е най - добрия приятел на човека" и тя не е от днес , а може би и не е случайна .

# 145
  • Пловдив
  • Мнения: 2 210



Така е, различни хора, различни мнения, неможем да предвидим всяка ситуация, моето куче го пускам само на определени места където няма много хора, скоро си защитих правото пред две баби, които настояваха да вържа кучето, макар в този парк да няма табели, забраняващи кучета и едно от малкото места в Пловдив, където мога да отида с децата и кучето, все пак и тя е живо същество и има права, но определено се съобразявам  Peace

# 146
  • сусурлево
  • Мнения: 474



Така е, различни хора, различни мнения, неможем да предвидим всяка ситуация, моето куче го пускам само на определени места където няма много хора, скоро си защитих правото пред две баби, които настояваха да вържа кучето, макар в този парк да няма табели, забраняващи кучета и едно от малкото места в Пловдив, където мога да отида с децата и кучето, все пак и тя е живо същество и има права, но определено се съобразявам  Peace
Е имаме съседка баба която пищи неистово дори когато види паяк , е обаче него няма как да вържем . Кучето ми вързано, плътно до мен съм го дръпнала и тя пак писка , и тя незнае защо , но го прави

# 147
  • Мнения: 9 990
Джулианче, ти четеш ли изобще, или реагираш като животно-първосигнално?Къде видя, че някой те напада.Изразила си мнение-ок, аз съм изразила моето и то е-че ти не си съвестен стопанин от това, което чета.Може причината да е в това,ч е тук се пише и не можеш да изразиш правилно случващото се.Примерно.Както си написала, че събираш фекалиите-тук всички така пишат, повярвай Laughing
ЗА мен не си съвестен стопанин.Може Много да обичаш кучето си, в което няма лошо, даже напротив.Но си във вреда и на него.Да връзваш куче пред магазин е най-тъпото нещо, което почти всички си позволяват да правят.
И ако беше чела наистина-щеше да знаеш, че пиша от позицията на гледал много кучета, и обичащ кучетата.
Апропо, именно, защото обичам кучетата, допуснах и аз една основна грешка-не "наплаших" детето си предварително.Защото една малка, според стопанката безобидна порода нанесе доста щети, като психическите още ги борим и незнам дали някога ще ги преборим.И да, беше вързана на дълъг повод, т.е-достатъчно "пуснато" за да нанесе щетите.До ден днешен същата стопанка се кълне в кучето си, че  ето, то е малко и не напада....само лаело....и за справка,детето е родено и расло до този момент сред животни, не е посегнало, нито е изпищяло, нито е ревало, така и не разбрах аз самата с какво предизвика кучето така да се нахвърли....най-добрия приятел на човека, дет ти казваш, и дето се кълнете, че децата не ги напдали..моето беше вързано в количка, нямаше възможност даже да се защити като побегне. Tired

ПП.След като някой те е помолил да прибереш кучето, защото има страх, не му е приятно или каквато и да е безумна причина-тя е такава само в твоите очи.В главата на другия си е основателна-ти си длъжна да не причиняваш на този човек постоянна среща с животното.Елементарно е.Не е нормално този човек да минава на другия тротоар заради твоето куче.Примерно.Не се хващай за думите ми-визирам всички с кучета, не теб в частност.

# 148
  • Мнения: 23 126
Пенелопа е абсолютно права.

# 149
  • сусурлево
  • Мнения: 474
пенелопа  ника ми е juliana_p , a не Джулианче , моля те не ме наричай така , не ме познаваш за да ме наричаш както искаш или както ти е удобно .
Ти как прецени , че не съм съвестен стопанин , това могат да го кажат хора само които ме познават ,но не и ти .
Сигурна ли си , че кучето е нанесло психологическите щети на детето ти , води ли го на психолог , а ако не е кучето, а предубедената му и злобна мама ?
ПП. Приемайте различните от вас хора  Peace Peace Peace
Не съм тук да се карам, обиждам и т.н

Общи условия

Активация на акаунт