Къде на море с 700-800лв /за провинциалисти /

  • 32 548
  • 280
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 4 188
Добре завърнали се Simple Smile
Да видим ние каква ще я свършим. Аз планирам 800-1000 лв за 3 деца... Засега резервирах 7 нощувки за 300 лева в един хотел между Несебър и Равда. В апартамент. Има кухненски бокс, с интернет в стаите.

# 256
  • Мнения: 7 947
И ние се върнахме вчера от морето, за  9 дена, 8 нощувки сме изхарчили към 900 лв.  6 нощувки бяхме в Приморско all incl. = 600лв+50лв глезотийки като лунапарк за малката и разходка по Ропотамо, 2 нощувки в Поморие по 30лв, около 100 лв за хапване и други в Поморие и към 70лв пътни / колата е на газ/.
Абе хора как 50 лв за малката - ми то дедето всяка вечер си иска на луна парк, на въртележки, памук, царевици, пояси, кофички, багерчета и тн тн тн - какво, отказвате ли му, то все пак заради него сме отишли основно...
Как ядене 100лв - вечер не излизате ли, то една кръчма е поне 50 лв на семейство...
А на плажа не харчите ли...въобще какво - стоите си в хотела само ли или аз нещо не разбирам  Crazy
Отиваш на почивка веднъж годишно мама му стара, поне тогава трябва да се отпусне човек и да се забавлява, поне аз така правя.

# 257
  • Мнения: 331
Майка ми вчера се върна с децата-момчета на 8 и 10 г. Бяха на Равда. Платили са 150 лв за 6 нощувки. Децата много са се забавлявали-всеки ден лунапарк, купили са си и пистолети за балончета/всеки от тях е 11.50/, разхождали са се и до Несебър. Нямаха осигурена храна. Ние дадохме за децата 200лв за спането и за храната. Майка ми е от хората, които са на заплата и едвам им стигат доходите, така че и тя няма да е похарчила много. Явно най-голямо значение има в какъв тип заведение се хранят почиващите.

# 258
  • Linz
  • Мнения: 11 619
И ние се върнахме вчера от морето, за  9 дена, 8 нощувки сме изхарчили към 900 лв.  6 нощувки бяхме в Приморско all incl. = 600лв+50лв глезотийки като лунапарк за малката и разходка по Ропотамо, 2 нощувки в Поморие по 30лв, около 100 лв за хапване и други в Поморие и към 70лв пътни / колата е на газ/.
Абе хора как 50 лв за малката - ми то дедето всяка вечер си иска на луна парк, на въртележки, памук, царевици, пояси, кофички, багерчета и тн тн тн - какво, отказвате ли му, то все пак заради него сме отишли основно...
Как ядене 100лв - вечер не излизате ли, то една кръчма е поне 50 лв на семейство...
А на плажа не харчите ли...въобще какво - стоите си в хотела само ли или аз нещо не разбирам  Crazy
Отиваш на почивка веднъж годишно мама му стара, поне тогава трябва да се отпусне човек и да се забавлява, поне аз така правя.

Ние не сме похарчили повече от 50 лв. за забавления на двете деца за две седмици. На лунапарк отидохме 3 пъти, но истинските забавления бяха през деня на плажа, а вечер- на поляната с другите деца.
Вечерята ни излизаше около 25-30 лв. на всички (ракия- 5-6 лв., безалкохолно- 3-4 лв., салата- 5-6 лв. и някакво ястие- 2 бр. за около 5 лв.). А когато правехме барбекю- и по-малко. При това аз винаги преяждах.
На плажа си носехме хладилна чанта. На плажовете, на които ходехме обикновено нищо не се продаваше.
Основните ни разходи бяха за транспорт, защото много обикаляхме, разходихме се практически по цялото Южно Черноморие.
Не е нужно да похарчиш много пари за да се забавляваш. Изкарахме много, много по-хубаво от миналата година, когато бяхме в 4* хотел и вечерите ги прекарвахме в лунапарка.

# 259
  • русе
  • Мнения: 140
И ние се върнахме вчера от морето, за  9 дена, 8 нощувки сме изхарчили към 900 лв.  6 нощувки бяхме в Приморско all incl. = 600лв+50лв глезотийки като лунапарк за малката и разходка по Ропотамо, 2 нощувки в Поморие по 30лв, около 100 лв за хапване и други в Поморие и към 70лв пътни / колата е на газ/.
Абе хора как 50 лв за малката - ми то дедето всяка вечер си иска на луна парк, на въртележки, памук, царевици, пояси, кофички, багерчета и тн тн тн - какво, отказвате ли му, то все пак заради него сме отишли основно...
Как ядене 100лв - вечер не излизате ли, то една кръчма е поне 50 лв на семейство...
А на плажа не харчите ли...въобще какво - стоите си в хотела само ли или аз нещо не разбирам  Crazy
Отиваш на почивка веднъж годишно мама му стара, поне тогава трябва да се отпусне човек и да се забавлява, поне аз така правя.

Забавлявахме се - всяка вечер имаше анимация към хотела и детето до 23ч лудееше там, още  разказва за представленията! В хотела не сме стояли затворени, но и на заведения в Приморско не сме ходили, това, което имахме като храна и напитки в комплекса ни беше достатъчно, всяка вечер преди анимацията си правехме разходки из градчето! Пояси, лопатки и всякакви такива играчки си носихме от вкъщти! Храни на плажа избягвам да купувам на детето! А 100-те лв за храна ги изхарчихме за двете нощувки в Поморие!
Починахме си супер, детето е много доволно, разходката по Ропотамо беше прекрасна, разгледахме пясъчните фигури в Бургас и накрая разнообразихме  с красивото Поморие!
Допълвам - планираме това да не е единствената ни почивка за цялата година!

Последна редакция: пн, 27 юли 2009, 22:39 от stef77

# 260
  • Мнения: 115
Леле хора,четох,четох,вече се обърках. Разгледах разни скъпи и гадни бунгалца, "евтини" хотели за 80 лв стаята и какво ли не. Наистина авторката не е конкретизирала какво точно търси,но аз мога да го направя! Ако съответно някой може да ми каже КОНКРЕТНО предложение,би било супер Simple Smile
   Ние сме 2-ма човека,двойка,която търси готина морска почивчица Simple Smile Южно или северно черноморие няма голямо значение... На бунгала сме ходили много пъти,но тези,в които сме били,са от типа- хол,спалня и кухня,баня и тоалетна, на ламинат и теракот,всичко е било ново,единственото,което не ми харесва,е че леглата са единични,а не спалня. Така... С радост и благодарност приемам оферти за : ПОДДЪРЖАНИ бунгала,изгодни за 2-ма човека (не например бунгало 70 лв за 4 човека,за какво ми е),най-вече държа да има прилична кухня и санитарен възел,леглата дори и да са разделени,ще си ги съберем,ако другото си заслужава. Парите пак са подобни - 700-800 лв като периода е 1 седмица.  Колкото по-стойностно и евтино предложение намерим,толкова повече ще стоим. Ако е хотелска стая,да не е само 2 на 2 да не може да се обърне човек. Пак най-добре е да има кухня,не толкова за готвенето,а по-скоро да има една маса за хранене,да можем да хапнем една салатка и да си разрежем пресна диня или пъпеш за закуска,или да си направим някой и друг сандвич за плажа,вечер ще се храним по кръчмите Simple Smile
  Т.е. искам да обобщя-не е важното дали е хотел,къща за гости или бунгало,а УСЛОВИЯТА ВЪТРЕ  и съотношението цена=качество. Ако има някакви нови вилички като тези,които има по планините,ще е най-добре Simple Smile Благодаря ви! Много моля само с конкретни предложения,че темата е станала много дълга и трудно ще се чете от интересуващите се.
 п.с. Кофти е,че датите на отпуската са в сезона - тъй,че предложенията да са валидни за 01-15 август Simple Smile

SweetCaty - има на Царево до малко хубаво плажче една новооткрита къща " Качика", мисля че е точно това което търсиш - апартаменти с кухничка, спалня и хол, всичко е чисто ново / те на 17 юли правеха освещаване / отвън си има обособено място за барбекю , двора е направен като в приказките с цветя търкалящи се делви и камъни. Цената на голям апартамент на вечер е 80 лева , а на малък 70 лева.

# 261
  • Мнения: 366
stef77, в кой хотел бяхте.

# 262
  • София
  • Мнения: 570
И ние се върнахме вчера от морето, за  9 дена, 8 нощувки сме изхарчили към 900 лв.  6 нощувки бяхме в Приморско all incl. = 600лв+50лв глезотийки като лунапарк за малката и разходка по Ропотамо, 2 нощувки в Поморие по 30лв, около 100 лв за хапване и други в Поморие и към 70лв пътни / колата е на газ/.
Абе хора как 50 лв за малката - ми то дедето всяка вечер си иска на луна парк, на въртележки, памук, царевици, пояси, кофички, багерчета и тн тн тн - какво, отказвате ли му, то все пак заради него сме отишли основно...
Как ядене 100лв - вечер не излизате ли, то една кръчма е поне 50 лв на семейство...
А на плажа не харчите ли...въобще какво - стоите си в хотела само ли или аз нещо не разбирам  Crazy
Отиваш на почивка веднъж годишно мама му стара, поне тогава трябва да се отпусне човек и да се забавлява, поне аз така правя.


50 лв. за малката хич не са малко. Ние даже и по-малко похарчихме за нашето дете.  На лунапарк ходихме точно  2 пъти. Просто не оставаше време. Прибирахме се от плажа към 19:30 ч., докато се изкъпем (четирима сме с бебето), малкия го кърмех преди да излезем и вече е станало 21 ч. Големия е умрял от глад и за това направо отивахме на ресторант. Докато се навечеряме и на двете деца им се доспало много и направо се прибирахме в хотела. На големия всеки ден му купувахме сладолед за 1 лв. и 2 пъти царевица. Кофи, лопати, багери си бяхме купили преди да тръгнем.
Вечерята ни излизаше около 30-35 лв. и сме се наяждали предоволно.
На плажа не сме харчили - кафе си правехме и си носехме в термос или си го пиехме в хотела на терасата. Носехме си и вода.
Определено много се забавлявахме всички и не сме се лишили от нищо.
Едно семейство може да си изкара добре почивката и без да се изхвърля в излишни харчове. 

# 263
  • Мнения: 7 947
Никъде не съм казала, че за да си изкарате добре трябва да има излишни харчове. Ние излишни не сме имали!
Но:
Хотела - 400лв.
Път - 100лв.
Ставане - кафе, сок, закуска - 15лв
Чадър - 5лв на ден
Към плажа отиваме с поне две шишета мин.вода - 2лв, задължително царевица, сок, сладолед за детето /защото като минат пищащите батковци - иска детето, нормално, пък и бяха три деца и гледат едно от друго - на едното купят ли нещо - и другите искат/, за нас по едно фрапе - тоест още 15лв.
Обяд - поне 15лв.
Излизане вечер - пътя от хотела към центъра минава покрай въртележките и джунджуриите - една въртележка, едни колички блъскащи, едни патици/не питайте това каква глупост е - вадиш с въдичка едни гумени патета, всяко от които с точки и според сбора им печелиш подарък играчка/ - 10 лв отиват, защото всичко е по 3лв. пак сладолед, или памук, или пуканки, или царевица - още няколко левчета.
Вечеря - поне 40-50лв, мъжете в компанията пият алкохол, мезят си, после се хапва мръвка и т.н.
Колко станаха до тук - близо 100лв на ден си отиват. Без глезотии за нас.
  

# 264
  • Linz
  • Мнения: 11 619
viliko, ходили сте в по-скъпи заведения. Ние никога не сме имали сметка от 40-50 лв. Освен това често си поръчвахме обедно меню, което е доста по-евтино и по-прясно.
А сладолед по 2 пъти на ден няма как да купя... избягвам го максимално, както и памука. Децата си знаят и не мрънкат за "джънк фуудс". На въртележки пък не са изявявали желание да се возят, вероятно са големи- на 8 и 5. Лудуваха с други деца, цяла тумба бяха.

# 265
  • Мнения: 7 947
Истината е, че и аз самата не очаквах толкова пари да изхарчим, а и не съм си позволявала кой знае колко за самата мен или за мъжа ми, но...факт. Също е истина, че съм повече от доволна, забавлявахме се прекрасно, ходехме си по дискотеки - нещо което в Сф отдавна не правя, само дето дестинацията не ще повторим.
Според мен с по-малко от 1000лв за семейство с едно дете е рисковано да се тръгва, просто защото парите, които там се харчат ежедневно са в пъти повече, отколкото вкъщи. да не говорим, че изникват непредвидени харчове.

# 266
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз мисля, че 1000 лв. са прекалено малка сума с която да се тръгне на море. Никога не се знае за какво могат да потрябват пари, всичко се случва. Но почивка като нашата излиза евтино- далече от цивилизацията и близо до природата. Неописуемо е усещането да си сам на огромен плаж и от едната страна да е морето, от другата- гората -  това чувство за сливане с природата и сякаш времето е спряло... Няма ги тълпите народ, няма го градския шум, мръсотията, снобарията... и от бански няма нужда Grinning А на юг от Синеморец природата е приказна Heart Eyes Макар, че в активния сезон сигурно и там става кофти Confused

# 267
  • Мнения: 7 947
Темата е за море със 700-800лв - което вече казах за мен е невъзможно, тоест поне от 1000 нагоре трябва да имаш, за да изкараш.
Само да спомена, че септември мислим пак да отидем, но този път за 4 дена, сами - без малчо и то в Гърция. за там предполагам вече тия пари 700-800 ще стигнат  Wink

# 268
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Зависи къде отиваш, как харчиш и колко ще стоиш. На мен например много ми хареса къмпинга на Силистар, а там практически няма за какво да харчиш... и по-малко пари са достатъчни за една 10-дневна почивка Wink

# 269
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
stef77, в кой хотел бяхте.

и аз се интересувам.
Стеф77, сподели моля  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт