Първокласници (n-та тема)

  • 30 324
  • 289
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 2 829
Днес--Габриелите имали имен ден Thinking
живи и здрави да са имениците!!!!


Семирамида--страхотен  е  bouquet



в нашето училище няма такива неща въобще
организацията им куца отвсякъде ooooh!
Направо съм разочарована

Последна редакция: чт, 26 мар 2009, 13:45 от *Мънки*

# 226
  • Мнения: 455
Мънки, да ти е жива и здрава именничката на патерица!!! Много радост да ти носи!
Аз пък с мислех, че на 25-ти имат имен ден - Благой, Благовест и т.н. newsm78

# 227
  • Мнения: 1 033
Мънки, да ти е жива и здрава Габи!
Ние празнуваме днес, не знам защо вчера така съобщиха по тв-то.... Нашата замина днес накипрена, с почерпка, която самата тя избира Simple Smile Да почерпя и аз.

# 228
  • Мнения: 2 829
и аз така си мислех,че не празнуват
докато не получих смс с поздравления за именичката Joy

Днес не я накиприх ,нищо не е занесла да черпи,,
защото пак тръгна да се разболява
та сутринта ходихме на лекар

По роден край им искат покълнали леща или боб
вие носихте ли?

Последна редакция: чт, 26 мар 2009, 13:45 от *Мънки*

# 229
  • Мнения: 455
И на нас ни искат покълнал боб.Трябва да покълне през ваканцията и да го занесат в първия учебен час по роден край. Опитвам се да си спомня какво правихме в час по биология, бобът се слагаше в мокро памуче и трябваше да покълне?

# 230
  • Мнения: 301
Цитат
По роден край им искат покълнали леща или боб
вие носихте ли?
Охоо,нас ни бяха разделили на групи -на тъмно ,на студено, а ние бяхме на топло и светло .
Бързо покълна и порасна повече от педя .
Но това го правихме преди Нова година

# 231
  • Мнения: 308
Бобът се слага в мокро памуче.А ние си го насадихме в училище, в пръст и децата си ги следят всеки ден, поливат и им се радват.Има едни прозрачни кофички, в тях е най-хубаво, че се виждат корените.А, според мен е най-добре да се посади в пръст.Ние утре сме на София в Двореца на децата, за празник на буквите.До сега съм правила 2 пъти, но в училище, сега за първи път ще ходим някъде.Ще разкажем после.Първокласничката е много развълнувана.

# 232
  • Мнения: 479
В класа на ТЕди няма да има празник на буквите, както изглежда. Вчера обаче им е гостувала Леда Милева. Две дечица от класа са изпълнили нейно стихотворение - Теди е единият  bowuu Всички дечица са се сдобили с книжка - Карнавал в гората - с автограф от авторката. Аз мислех, че е като за по-малки дечица, но той я изчете с голям интерес.

# 233
  • София
  • Мнения: 320
И при нас празникът на буквите ще се размине май. Полвината дечица са болни, включително и Вероника. В неделя вдигна температура и беше с много силни болки в гърлото. Джипката каза, че е грип. Вчера научихме, че едно детенце от класа е със скарлатина. Джипката каза, че няма страшно, Вероника вече е здрава. Да, ама не. Тази вечер се изрина. Чета в нета, скарлатина се лекува 10 дни с антибиотик.  Sad
А с малката какво ще правим - не знам. Имам братовчедка, която е лекар. Нейния съвет е и на малката профилактично АБ, нищо, че няма симптоми. Склонна съм да приема, защото от усложненията , за които четох, че могат да се получат, ми настръхва косата.
Сега ваканцията, вместо да отидем на плануваната почивка, ще си стоим в къщи, да се лекуваме.
Пък ме е яд и за празника! Дано само да го отложат, че децата се готвеха с желание...

# 234
  • София
  • Мнения: 39 825
Ками и за Дияна имаха такова подозрение. Тя имаше някакъв обрив, но за час и нещо. Направи й гърлен секрет. Ако го направиш в Цибалаб, без талон, ще ти излезе 32лв. Резултатите ще бъдат готови за три работни дни. На Дияна гърленият секрет го правиха в събота, рез. бяха готови в сряда следобед. В Рамус, без талон, ще те излъжа за цената. Правих изследване на Алекс - ПКК и гърлен секрет - платих 23лв. Пак изследванията ги правихме в събота. Рез. Бяха готови във вторник следобед.
Съветвам те обаче да направиш изследване. Да се види на антибиограмата какви са бактериите и на кой АБ са резистентни.

И бързо оздравяване  Hug

# 235
  • София
  • Мнения: 320
АнМари, ще послушам съвета ти. Четох, че е редно да се направи гърлен секрет на контактните деца и си го бях решила за Ели. Но е логично и за Вероника да направя същото.
Добре, че татко ни е в отпуск и ще може да ни заведе още утре до някоя лаборатория.

Благодаря за загрижеността!  Hug

# 236
  • София
  • Мнения: 39 825
Рамус е по-близо. Сайта им все още не работи. Копвам ти адрес и телефон от разпечатката.
София, ул. "Ангиста" 2-4; 02/943-1196, 02/944-8206 - карта
Улицата е зад старото пазарче (което вече го няма, има ограда и строеж) на Сточна гара, м/у бул. Васил Левски и ген. Данаил Николаев.
Миналата събота имаше 2-3 човека.
Дияна я изследвахме в Цибалаб, зад Пирогов. Имаше над 30 човека. Ние бяхме с двете деца. Само една жена каза "не чакайте, минете напред с децата". Глас в пустиня.

При Дияна имаше изолирани две бактерии. Двете седмици ми се видяха ад. Ние даже стигнахме по спешност до Токуда. Алекс обаче устиска фронта. Изолирах ги до колкото мога, т.е. без много физически контакти, мачкане и целуване на Алекс от Дияна. Спяха обаче заедно в стаята.

Дано малкото не се разболее, а каката бързо да оздравее.

# 237
  • Мнения: 1 111
 Празникът мина чудесно. LaughingСамо по едно време съжалих, че не съм взела Саридон. LaughingТия деца много шумни беее, как издържа госпожата не знам.Имаше такива, дето не спряха да говорят и викат  Crazy А моят си бъркаше в носа, ужас!После го питам защо, а той ми вика не е вярно, как викам да не е, аз те снимах. Mr. Green

# 238
  • Мнения: 505
И нашия празник мина - тържествено и божествено  Mr. GreenДецата пяха, рецитираха, четоха, имаше и по-големи ученици, които задаваха въпроси на първолачетата - много се бяха постарали. Тържествено им връчиха читанките, а от родителите по една книжка. След тържеството всички отидохме на заведение, където за децата имаше почерпка и много хубава торта - буквар. Имаше и томбола, естествено от типа "всеки печели". Моята щерка и още 2 деца не си харесаха наградите, но когато предложих да си ги разменят по между си, изведнъж никой не искаше да се раздели със своята награда  Laughing


Ji и аз се чудя на г-жата как издържа всеки ден в тези условия на малка джунгла. А ти стига с компроматите - "аз те снимах"  Joy

# 239
  • Варна
  • Мнения: 6 881
Здравейте. И нашия празник на буквите мина, много ми хареса, децата бяха чудни. Очаквах нещо в стил тържество от детската градина но се изненадах приятно. Бяха много забавни и артистични. Grinning
Сиси засега се разминава с боледуванията, пу-пу.
Смених и занималната и от понеделник е на ново място. Тя няма проблеми с учебния материал, други неща ме дразнеха и въпреки това бях решила да изкара на старото място до края на уч.година. Ама ме ядосаха тази седмица и реших друго, дано да е за добро.
Ваканцията ще я заведа за седмица при нашите в Етрополе да поиграе. Преди това съм и обещала да минем през София на гости на брат и и да идем да види жив слон. Laughing... нали има в софийския зоопарк?

Общи условия

Активация на акаунт