Първокласници (n-та тема)

  • 30 313
  • 289
  •   1
Отговори
# 240
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз не можах да присъствам на празника. Малката е болна, с висока температура Sad Майка ми отиде като представител на семейството.

# 241
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Брей...кво стана с тези деца,
много болни ,температури,скарлатини.. ooooh!

Ми да се похваля и аз,цяла седмица ги лекувам от кашлици и сополи,
а от днес ще лекувам малката и от скарлатина.
От де се взе пък и тая пущина.Да му се невиди.
Отиде ми и ваканция и све...

Нашето тържество е във вторник ,да видим какво ще направят децата.
Като чета вашите ,интересно ще да е.
Притесняваме ,че моя мързелан не чете много добре,
но се надявам като се заемат само с Читанката да се пооправи.

Айде със здраве и бързо оздравяване на всички болнички.. Hug

# 242
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Ей, вЕрно май има бум на скарлатината. Днес бях при лекарката заради малката-хрема(класика при ясленчетата) и тя ме пита какво е положението откъм скарлатина в нашето ОДЗ. Няма за сега, ама знае ли човек. Пфу, да беше някоя от шарките, които не повтарят, ами то......Оздравяване бързо ви желая.

# 243
  • София
  • Мнения: 3 611
Ужас,аман от тази скарлатина Close 4години ни преследва в градината(но все неуспешно Mr. Green )Бързо оздравяване на болничките,че да изкарате хубава ваканция.
Нашето тържество е довечера,после ще споделя как е минало.
Flash,има слон в  зоологическата Grinning (поне миналата година имаше).

# 244
  • Linz
  • Мнения: 11 619
В нашата ДГ също има скарлатина. От вчера си мисля за това, че не знам какви са симптомите. Днес търсих личната, но не отговори. Рая е с температура, хрема и леко дрезгав глас, дали може да е скарлатина? Александра е при майка ми за да не е в контакт със сестра си. Днес трябваше да я водя в НСА, но й се размина.

# 245
  • Варна
  • Мнения: 2 036
И нашето тържество мина вчера. Много добре се справиха децата, бяха чудесни!
Не ми хареса това,че много от росителите не бяха се съобразили с молбата на г-жата да има по най-много двама души на дете, защото тържеството беше в класната им стая... Те са 25, но някои деца бяха дошли с по 7/8 роднини, вътре направо беше ужас ooooh!

# 246
  • Мнения: 1 111
Ooo, и при нас беше така, преброих към 60 възрастни, моят малкият по едно време като вика силно-"ама нали е забранено за татковци и дядовци?"И аз седя в недоумение как пък го измисли това.  ooooh!А то, през деня питал дали и тати ще идва, а батко му казал, че било забранено за мъже. newsm78 Та така де, посмяха се малко хората.
 Скарлатина Мартин е карал цели два пъти, на една годинка и миналата-на шест.Вторият път освен всичко се беше и подул, лицето му беше направо обезобразено, ужас.Беше събота и го заведох направо в приемно в болницата, там дежурната детска не можа да разбере, че е скарлатина, вика приемаме ви и го включвам на урбазон, алергично нещо е, обаче казва, че ви пратя за всеки случай в Инфекциозното.А там като го видя доктора и направо си каза, че е скарлатина.Та така де, да знаете, че е възможна и такава странична реакция като оток на лицето при скарлатината.


# 247
  • София
  • Мнения: 3 611
Току що се прибрахме от тържеството.Много бяха сладки дечицата и мъничко притеснени.Моят хубостник беше изпитващото букварче и като зададеше въпрос гледаше да пита тези дечица,които не вдигаха ръка,та голямо насмитане стана(взел се беше на сериозно човека  Mr. Green ).Имаха програма и от английския-представиха азбуката и броиха до 6 в стихотворна форма.
И немога да не се похваля-има грамота за второ място на състезанието по най-красиво и правилно писане Blush от всички първи класове.Като беше писал с един ужасно тъп молив.
Раздадоха им читанките и по едно списание "Арти" .

# 248
  • София
  • Мнения: 39 777
Ками правихте ли изследвания? Как са хлапетата?

# 249
  • Мнения: 1 817
liani, браво на твоя хубостник за грамотата. Голяма гордост си е Wink Браво!Сигурно е много отговорен. Wink
Много празници, пък снимки не показвате. Дайте да се порадваме на децата. Wink Моляяяя

Крис и в момента има гости-приятели от класа. Много се забавляват.
Нашият празник в понеделник ще е. Имаме и покана. Laughing
Хайде всички болни да оздравяват babydust7

# 250
  • Мнения: 2 716
Галя се прибра благополучно.
С изключение на 1 панталон и 1 обувки.
Но си върна единият сандвич (от вторник), 1 баница, солети и т.н.
Справило се е детето. Дрехите са сгънати и подредени в сака.
Измила си зъбите само веднъж но с 4 пасти (на всички от стаята)  Joy
Донесе подаръци.

# 251
  • Мнения: 3 886
Галя се прибра благополучно.
С изключение на 1 панталон и 1 обувки.
Но си върна единият сандвич (от вторник), 1 баница, солети и т.н.
Справило се е детето. Дрехите са сгънати и подредени в сака.
Измила си зъбите само веднъж но с 4 пасти (на всички от стаята)  Joy
Донесе подаръци.
УХАААА БРАВО НА ДЕТЕТО ПОДАРЪЦИТЕ КАКВИ СА

# 252
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Аз пак минавам да се "похваля"...и баткото ми е със оная пущина -скарлатината.
Вчера беше изряден на прегледа ,а тая сутрин,айде и той температура.
Сега им викам,Господин и Госпожица Скарлатина.
Най-лошото е ,че ще изпусне празника на буквите във вторник.. Confused

# 253
  • София
  • Мнения: 320
Отбой. Джи пи-то рече, че в никакъв случай няма как да е скарлатина. Обрива изчезна, гърлото и не е червено, езикът не е ставал малинов, температура от вторник няма, а тя се чувства прекрасно, даже успя да ни вдигне кръвното няколко пъти.  Mr. Green
Вероника я водят алергична (неизвестно от какво), баща и също има някакви утикарии, които така и не изясниха от какво се причиняват. Така че според лекарката е алергична реакция.
Като се сетя какво е яла през деня, не допускам да е от храна. Но този ден за пръв път я оставих да се къпе съвсем сама и тя взела, че си мила косата и тялото с моя шампоан и душ-гел. Май от там дойде проблема. Thinking
Ели пък, да чукна на дърво, освен че и е запушен носа, нищо друго няма. За сега капя коларгол и се надявам да не слиза надолу. Че тя беше януари с бронхиолит, чак в болница лежахме за седмица и се притеснявам да не повтори.

Знаток, къде ще търсите сега обувките и панталоните? Дали не са в багажа на някоя от "съквартирантките" ?

# 254
  • Мнения: 2 716
Със сигурност са в чужд багаж.
Подаръците са икони и кръстове с различна големина. На тате лепяща се за колата, На кака кръст за врата, който бил за мен първоначално. Но ми намерила сова и кръста е за кака + обици-паяци и гривничка от маниста.

Браво на оздравелите.
Леко пъпчене на разболелите се.

Общи условия

Активация на акаунт