114 немска тема> хляб и зрелища по (МГ)Мърморански

  • 10 553
  • 297
  •   1
Отговори
# 45
  • Germany
  • Мнения: 1 262
.bibitka.  Честит  Рожден Ден   bouquet  bouquet Hug

Сърф, аз не съм знаела, че борите такива гадини - как се усъмнихте, че ги има?, ние тази зима все сме болни и започва да ме гложди нещо и мен  Confused Thinking

# 46
  • Мнения: 1 190
Сърфи, честно да ти кажа за първи път пия такова чудо, естествено, изпих го по най-бързия начин (в линка е указана и дозировка), след това усещах леееко горчив вкус в устата, но след първата чаша сок изчезна.  
В интерес на истината се чувствам много добре + лекичък глад, но вече довечера ще хапна някакъв плод. Сериозно съм решила да се детоксицирам  Wink

# 47
  • Мнения: 3 521
Денииис, ами ситното го оскарлатиниха по-миналата седмица. С пълни кръвни изследвания ги диагностицирахме съвсем официално  Laughing .

Бискара, а твоето чеденце как е?

# 48
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Аууу, аз значи не съм чела внимателно преди  Embarassed Embarassed

Днес ми е едно сговнясано...времето дали смята изобщо да се оправи някога...

# 49
  • Немция
  • Мнения: 6 903
Ех, много мило му става на човека(в случая аз), когато чете толкова много пожелания...  bouquet

Дезитке, това суши, което си го сложила на аватара взе, че ми се прияде. Crazy Аман от изкушения на този свят!
Пробвах що е то сушено манго- тук се бяхте разговорили на тази тема. Открих такова в Биомаркет и ми хареса- много ми напомняше на печена тиква. Wink

Ситното не пие боза. Т.е. не е опитвала до момента, но аз като бременна наливах яко и не изключвам възможността да пропие на база пренеталното(така ли беше думата?) и възпитание Thinking
Сърф, ти не си ли бременяла в Де? Откъде си успяла да се наливаш с толкова боза? Да не си правила домашна такава  Wink(започвам да замислям за мен този вариант- някой от вас да е майсторил собственоръчно боза?) Май ще трябва да попитам в готварския форум...

# 50
  • Мнения: 1 584
Нямате вие милост към работещите Crossing Arms Отивам да чета назад.

Само да кажа, че в Хайделберг до 26.4 могат да се видят вътрешности  Mr. Green Ако желаещите за среща са навити - може да се помисли за съчетаване Wink

# 51
  • Germany
  • Мнения: 1 262
Имаше една фирма, която произвежда боза тук в Де, имах й някога координатите, но сега абсурд да ги намеря... в Бон веднъж пред посолството раздаваха по бозичка и визитна картичка  Crazy

Бибитка, ти като бременна, не ти се полага суши, така че моя аватар не го гледай много много  Mr. Green Mr. Green

# 52
  • Мнения: 3 521
Да не си правила домашна такава  Wink

 Mr. Green Mr. Green Mr. Green Ъхъ. Сега кажи колко много ме обичаш и ще ти изкопая и рецептата от архивите - става супер, но и дупето расте право пропорционално на количеството погълната течност Laughing.

# 53
  • Германия
  • Мнения: 8 102
Ха! Светът е малък- на мюнхенската снимка разпознавам бивша "Илменау-вка"  Sunglasses

# 54
  • Германия
  • Мнения: 8 102

Бибит, много слънчеви дни и години ти пожелавам!Бъди честита!

# 55
  • Мнения: 2 567
Ха! Светът е малък- на мюнхенската снимка разпознавам бивша "Илменау-вка"  Sunglasses
Пепе, мда, много поздрави ти прати Hug Тя ми е дружка тук Simple Smile
Бибитка, да си жива и здрава, весела и засмяна!  bouquet
Срещата беше супер, ще правим пак Party
Боза правихме веднъж, не стана обаче....децата не пият, аз обожавам.

# 56
  • Мнения: 1 584
Честит рожден ден и от мен на Бибитка!




Ясмин харесва боза - ама отдавна не е пила. Ще видим сега след месец в бг Wink

# 57
  • Варна
  • Мнения: 153
Сърфииии,ОБИЧАМ ТЕЕЕ,давай моля те рецептата,обожавам бозичка,а сега като заговорихте така ми се допиии.
Като бях бременна ми носиха от Бг

# 58
  • Мнения: 3 521
 Laughing Laughing Laughing

Боза
• вода - 5 л.
• брашно - 2 ч.ч.
• захар - 2 ч.ч.
• закваска (боза) - 1 ч.ч.
 За закваската: • брашно - 1-2 с.л.
• вода (хладка) - 1 ч.ч.
• захар - 1 с.л.

Брашното се препича до бледорозово, като се внимава се да не прегори ( бърка се по време на печенето). Разтваря се в малко хладка вода. Така получената смес се изсипва в съда с останалото количество вода и се поставя на огъня. Добавят се двете чаши захар и се бърка, докато заври. След завирането продължава да се бърка в продължение на 5-6 минути. Оттегля се от огъня, охлажда се и след това се досипва или 1 чаша боза, или 1 чаша от предварително приготвената закваска. Съдът се държи 2-3 дена на топло да ферментира, след което се налива в бутилки и се съхранява в хладилник.
Приготвяне на закваската: Препеченото брашно се размива във водата и се прибавя захарта. Оставя се на топло 2-3 дни да шупне, като отвреме-навреме леко се разбърква.

# 59
  • Мнения: 1 677
Бибитка, ЧРД, бъди жива и здрава, лъчезарна, щастлива и обичана!!!

Аз преди няколко седмице се бях сетила за боза. surfline, благодаря, че даде рецепта, в близките дни ще я направя.

Общи условия

Активация на акаунт