Koлко време след като родите и се приберете с бебо искате гости?

  • 5 045
  • 129
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 149
   При нас първите гости бяха още на първата седмица, но на мен ми беше приятно да видя други хора освен мъжа ми и детето.
Разбира се нямаше гушкане и целувки по ръчичките, а само поглед докато си е в кошарата или като я държа аз.
   Майка ми беше дошла да я гледа на 2 пъти, за да мога да подам документи в Социалните за еднократна помош и детски, може би беше на втората седмица.

# 91
  • Мнения: 718
След 1-ия месец Peace

# 92
  • Мнения: 1 632
Изобщо не исках, но те си идваха и аз не можех да ги връщам.

# 93
  • Мнения: 1 558
Могат да ми идват приятелки през деня,но с приспиване.........поне след месец Whistling

# 94
  • Мнения: 1 197
Ми казваш го направо.

Аз лично нямах такива проблеми, радвах се на хората Simple Smile))
И аз беше ми много приятно като ми идваха на гости.Малката беше зимно бебе и ми беше много тягосно през първите месеци да стоя сама,така че, се радвах на всеки гост.

# 95
  • Мнения: 2 447
И моята свекърва е в Гърция и тя си дойде една седмица преди да родя.Ама живеем при тях и нямаше как да й кажа да не идва даже и да не исках.След като тя си тръгна дойде майка ми да ми помага.Обаче аз нямах нищо напротив.След като не искаш гости им казваш директно иначе няма начин.

# 96
  • Мнения: 3 268
Гости са едно,роднини са друго.Не може да забраниш на свекърва си или майка си да видят бебето.Не виждам защо така се настройваш?Един ден представи си твоето дете да не те иска у дома,когато станеш баба.Спокойно,нормално е да има всеобща еуфория в началото.Всичко ще си дойде на мястото.Аз например много се радвах,че мама беше до мен в началото след раждането.Болеше ме много операцията не можех нищо да вдигам.Добре,че беше тя.

# 97
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Роднините видяха бебето в деня на изписването.Второто посещение беше след месец и половина, когато ги поканихме на РД на голямото ми дете.Без покана не съм имала гости.

# 98
  • Мнения: 1 394
И с двете си деца не исках никой вкъщи,докато не направят 1 месец поне.Понеже и двамата ми са родени в най-студените и болнави месеци,та затова,а отвън се пренасят болести все пак!

# 99
  • Мнения: 4 362
Свекърва ми я видя още същият ден след като ни изписаха,за 30 мин.
Никой не ми е идвал на гости преди детето да беше навършило поне 20-30 дни  Peace
Гости не са ми идвали,аз така исках,роднини -да

# 100
  • Мнения: 1 919
роднините дойдоха на изписването, видяха бебето за около 15 мин и после го сложих в неговото си легло в спалнята, гости може би чак около месец Rolling Eyes бях предупредила, че не искам НИКОЙ да ми се мота из вкъщи Naughty

# 101
  • Мнения: 165
Ако ме питат мене никой не искам на първо време.Баби, стринки, учинайки.............но защо ли ми се струва че ще се влачат както те си знаят.Много са ми смешни като виснат да гледат(ама те като видят бебе не се сещат да излязат а дремят)и после сядат на масата и чакат-черпилката.Според мен си има време за всичко.

# 102
  • Мнения: 187
И при нас са си наточили зъбките още в деня на изписването да ми се изтипосат! За майка ми и "свеки" Ок, ама другите да си гледат работата! Двете не мога да ги спра! 100 пъти казвах, че не искам никой, а те 300 се натрисат! Хайде от мен да мине ще ги изтърпя ден-два! Ама наскоро разбрах, че разни там лели и други подобни искали да дойдат и предупредих, че няма, ако пък има някой вкъщи ще стане голям панаир! Първо ще пътуваме 150 км за да се приберем, второ сигурно ще е жега и трето според мен е ужасно невъзпитано да се натрисаш пък и почерпка да чакаш! Щото нашите без да хапнат няма начин! Иначе чак след месец ще разреша някой да дойде, ама и то пак за малко! Повечето индивиди тук са се приготвили да идват с вечери и за по 100 часа, ама не знаят какъв звяр мога да стана! За по кафенце и толкова! Ако пък някой се направи на ударен, ами по-зле за него няма да го пусна  hahaha !Смятам да си откача звънеца и да спра звука на домофона  hahaha ! Те тук повечето чакат и да бъдат поканени на почерпка като се роди бебока, ама не знаят, че ще сме във Варна и ще намажат роднините там! Иначе нашия татко решил да покани към 20 човека на заведение като се приберем  #Crazy ! Разбира се бързо го отказах от идеята, все пак няма да изхарча толкова пари та да храня тоя и оня... Да ме извиняват, ама повечето им роднини нямат усещане и за 20 човек може сметката и 600 лева да надскочи! А за тея пари, колко неща ще мога да свърша...Пък и за 600 каквито и подаръщи да ми донесат не си заслужава... Ами тъй де по-добре аз да си ги купя! Тъй, че всички увяхват! Няма да има ядене и пиене  hahaha !

# 103
  • София
  • Мнения: 2 132
The1, това все едно аз съм го писала. Днес една приятелка беше много учудена, че не искам роднини у нас на изписването, а какво остава за приятели... Естествено бабите и дядовцте не се включват в това число, но не искам да чувам за лели и стринки  Naughty За всичко си има време и си мисля, че като се прибера от болницата едва ли ще е  най-удобният момент да принасям на някой тука. Познати и приятели също са се надъхали нещо...
Не стига, че и по скайп и по телефона постоянно ми звънят да ме питат кога ще дойде бебето, а аз гледам да не разпространявам кога ще ми е секциото, че представям си какво звънене ще е предния ден.

# 104
  • Разград
  • Мнения: 3 110
И с двете си деца не исках никой вкъщи,докато не направят 1 месец поне.Понеже и двамата ми са родени в най-студените и болнави месеци,та затова,а отвън се пренасят болести все пак!

Точно,и аз така,въобще не ми беше до гости.След месец,след като имахме вече създаден режим си е друго.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт