От кого зависи, бързото осиновяване на Дете?

  • 66 481
  • 108
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 11
Писах тук за съвет, а не за да критикувам някого. Май не сте ме разбрали правилно Simple Smile Нямам никави расистки възгледи, просто се двуумя. Все пак не си купувам парче месо от магизана - това е еднократно решение за цял живот. Не познаван нито един циганин и нямам представа що за хора са. Единствено, което знам е какъв е външния им вид и че от време на време рушат блокове! О, и типичната българска реплика "Циганска работа". Да, много често хората (в това число и Анджелина) си взимат деца от други раси - аз не съм холивудска звезда и не знам дали съм въобще от тия хора и дали ще се справя с това детето ми да е коренно различно от мен и от хората с които жевея!

# 46
  • София
  • Мнения: 787
Нямам никави расистки възгледи, просто се двуумя. 

Сигурно нямате. А каква беше причината, след като не са расистките възгледи, да откажете 5-6 деца, дето тези зли и крайно нетактични социални имаха неблагоразумието да ви предложат и да смутят по този начин душевния ви комфорт.

# 47
  • Мнения: 11

Мен с две ме прецакаха, ни петна, ни остри прави коси с цвят на грамофонна плоча, ни ниски чела и дебели вежди, а отгоре на всичко ми носят и "сестици" почти всеки ден.

Ама май срока за рекламация изтече.  ooooh!

Именно за това говоря - не ми пука коя го е родила, но поне да не е толкова очевидно, че не съм аз (ако изобщо има значение, не знам  Sad )

# 48
  • Мнения: 11
Нямам никави расистки възгледи, просто се двуумя.  

Сигурно нямате. А каква беше причината, след като не са расистките възгледи, да откажете 5-6 деца, дето тези зли и крайно нетактични социални имаха неблагоразумието да ви предложат и да смутят по този начин душевния ви комфорт.

Ставаше въпрос за това, че след като човек си е дал изикванията би трябвало да ги уважат - е как пък нито едно от децата не беше поне във възрастовата граница? Защо ме викаха на среща с 9 годишно, като съм казала максимум 4г? Нито едно не беше под 4г - това също е от значение за нас. И в края на краищата защо да нямам претенции? Имам чувството, че нещо не сте доволни от мен - не знаех, че съм длъжна да взема първото дете, което ми се предложи (както може би Вие сте направила)  newsm78 . Една от социалите още от вратата ми каза "Боже, ама ти руса! Ако знаех, нямаше да те разкарвам!!!" Значи знаят какво се случва обикновенно, но все пак пробват, ако мине.
Изглежда не съм само аз - до колкото знам по домовете все още е пълно с деца, може би 80% от ромски произход, а около 100 хил кандитат осиновители си чакат ли чакат.

# 49
  • София
  • Мнения: 787
Изглежда не съм само аз - до колкото знам по домовете все още е пълно с деца, може би 80% от ромски произход, а около 100 хил кандитат осиновители си чакат ли чакат.

Не си само ти, да. Учудващо много хора, поставят в основата на човешките отношения изключително важни характеристики като цвят и структура на косата. Да не забравяме и петната по кожата - че възможно ли е да бъде обичан някой, който има лишеи от недохранване.

# 50
  • Мнения: 11
Изглежда не съм само аз - до колкото знам по домовете все още е пълно с деца, може би 80% от ромски произход, а около 100 хил кандитат осиновители си чакат ли чакат.

Не си само ти, да. Учудващо много хора, поставят в основата на човешките отношения изключително важни характеристики като цвят и структура на косата. Да не забравяме и петната по кожата - че възможно ли е да бъде обичан някой, който има лишеи от недохранване.

хе, хе - всяка пролет като започна с диетите се нацвъквам с лишеи Simple Smile Някои хора тук питаха по какво се отличават циганите от българите и аз си публикувах мнението като дадох някои видими черти. Пак ще подчертая - в България (и не само) имаме като цяло вкоренено по рождение мнение за циганите, има дори цели организации базирани на определено отношение към тая прослойка от нашето общество. Да не забравяме, че дори французите ги прогониха та какво остава за нас! Интересно ми е защо в тоя форум срещнах за толкова кратко време няколко ентусиаста доста добре настроени към циганите, а в реалния живот нещата стоят съвсем ралично. Като че идеята тук е да се публикуват 100% противоречиви мнения с цел да върви темата (по-скоро спорът) и да се пълни форума. Жалко че това, което пишете тук не се прилага на практика и циганите са си все така не - интегрирани в българското общество.

P.S. в заключение само ще допълня, че независимо от всичко явно и аз не съм готова да си променя отношението към циганите. Какво да се прави - дървен шоп който държи на българските си корени !

Последна редакция: нд, 16 яну 2011, 16:32 от Valex

# 51
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
... Жалко че това, което пишете тук не се прилага на практика и циганите са си все така не - интегрирани в българското общество.

Имам удоволствието да ти съобщя, че току-що, макар и само виртуално, се запозна с няколко човека, които прилагат на практика интеграцията на циганите (между другото тази дума е натоварена със същия негативизъм, както и "негър).

А ако госпожа строителката на архитектурни шедьоври в близост до морския бряг реши да си изпълни обещанието да организира среща на софийските майки и чавета от форума, може да дойдеш да се запознаеш и съвсем реално.  Simple Smile

# 52
  • София
  • Мнения: 9 517
виж, Велкс, аз не се шегувам - наистина сменете изискването, иначе ще имате още 5-6 неподходящи срещи Peace
на колко години сте?

# 53
  • Някъде в България
  • Мнения: 1 036
 Я, какви тъпи били социалните...ми тъй като не четат докладите правилно...пък там и копия от личните карти има даже и до колкото помня там пише цвят на очите има и фотография. Чудя се как са пропуснали арийската ви принадлежност! newsm78

Ганката, тази мацка си мисли, че наистина съжаляваш, че срока е изтекъл ooooh! Ужас!
Като чета се чудя да се смея ли, да плача ли...
виж, Велкс, аз не се шегувам - наистина сменете изискването, иначе ще имате още 5-6 неподходящи срещи Peace
на колко години сте?

Послушайте я!

# 54
  • София
  • Мнения: 787
Ставаше въпрос за това, че след като човек си е дал изикванията би трябвало да ги уважат - е как пък нито едно от децата не беше поне във възрастовата граница? Защо ме викаха на среща с 9 годишно, като съм казала максимум 4г?

Викали си ви на среща, защото това е единствения начин да бъде "преодоляно" изискването едно дете да има три отказа от български граждани за да може да бъде вписано в регистрите за осиновяване в чужбина.
Не мисля, че причинения ви дискомфорт е твърде висока цена, за това едно 9 годишно дете от ромски произход, което няма почти никакъв шанс да бъде осиновено у нас, да получи шанс за нормален живот и семейство.

# 55
  • Западен парк
  • Мнения: 395
В никакъв случай не осиновявайте дете от ромски произход, щом мислите по този начин!

Детето, което ще вземете ще има нужда от безусловна любов и безгранична подкрепа. То трябва да знае, че дори и да сгреши или направи беля, през главата ви няма да минава мисълта "Хубава работа, ама циганска". Вие не сте готови да гледате дете от малцинство - не си правете експеримент с него и себе си, само за да осиновите по-бързо.

Нас също ни повикаха за малко по-голямо детенце, подозирам че е с цел отказ, защото имаше готови документи за чужбина и два отказа. Обаче ние решихме, че това е нашето дете.

А относно лишеите и цвета на кожата - всички по-мургави кожи имат цветни петна и това си личи най-вече в детството, когато мелатонина не се е разпределил правилно. Моята племенница е така, особено след море - чиста циганка, ако я гледа непознат. Без никакъв примес в кръвта последните четири поколения.

Каквото и да ви пишем, обаче докато не извървите пътя си ние ще ви звучим кухо или заядливо...

# 56
  • Мнения: 358
Ха ха любимата ми тема - ПРОЗХОД
Мили мами защо не искате да разберете че има различни от вас хора които искат бъдещото им дете да не е с ромски произход. Отказала е жената 5-6 деца - ами не са били това което е искала. нищо не и е трепнало. Скоро в друга тема кандидат осиновителка писа че отказва дете на годинка и нещо защото нямало реч, замятало малко крачето, било недоносено и т.н . Защо никой не я критикува и не и разясни че  децата там в домовете се развиват много ама много след врастниците си а да не говорим и за това че детето е и недоносено.
Колкото пъти тук някой е писал че има изисквания и аха да го изядете с парцалките.
Вече 6 години съм в този форум виждам снимки на децата ви - чудесни са. Зная че това не са ромче защото не се отглеждат в такава среда. Това са вашите деца.  Това обаче не може да промени мен и много други аз продължавам да мисля така както и преди и ако осиновявам второ дете пак бих държала на произход дори и да чакам 10 години.

# 57
  • София
  • Мнения: 9 517
Ха ха любимата ми тема - ПРОЗХОД
Мили мами защо не искате да разберете че има различни от вас хора които искат бъдещото им дете да не е с ромски произход.
виж, Велкс, аз не се шегувам - наистина сменете изискването, иначе ще имате още 5-6 неподходящи срещи Peace
на колко години сте?
В никакъв случай не осиновявайте дете от ромски произход, щом мислите по този начин!

мира, проблемът на жената не е че не иска дете от ромски произход, а че е писала, че иска дете от всякакъв произход - е, няма начин социалните да отгадаят, че тайно в душата си тя не иска ромче:
Привет на всички и от мен!
Реших да се включа и аз в темата, тъй като от две години се разкъсвам от мисълта дали да осиновим някое от многобройните циганчета, които ни се предлагат или да чакаме за беличко детенце. Като добавя и това, че мъж ми не ще и да чуе за дете с т.нар. "изразени ромски черти",  шансовете ни да се сдобием с отроче са почти нулеви. Вече не знам колко деца сме отказали (може би 5-6) и избягвам да мисля за злополучните срещи, защото страшно се подтискам.
.....Между другото изискванията ни са за дете от 1-4 г. и не сме дали произход но сме определили, че не трябва да има изразени ромски черти. За нас това е комбинацията от права, остра коса с цвят на грамофонна плоча (никой друг произход не предлага това удоволствие, освен азиатския и ромския) , ниското чело над доста често дебели вежди,  и най-вече - кожата и петната по кожата.

# 58
  • Мнения: 11
В никакъв случай не осиновявайте дете от ромски произход, щом мислите по този начин!

Детето, което ще вземете ще има нужда от безусловна любов и безгранична подкрепа. То трябва да знае, че дори и да сгреши или направи беля, през главата ви няма да минава мисълта "Хубава работа, ама циганска". Вие не сте готови да гледате дете от малцинство - не си правете експеримент с него и себе си, само за да осиновите по-бързо.

Нас също ни повикаха за малко по-голямо детенце, подозирам че е с цел отказ, защото имаше готови документи за чужбина и два отказа. Обаче ние решихме, че това е нашето дете.

А относно лишеите и цвета на кожата - всички по-мургави кожи имат цветни петна и това си личи най-вече в детството, когато мелатонина не се е разпределил правилно. Моята племенница е така, особено след море - чиста циганка, ако я гледа непознат. Без никакъв примес в кръвта последните четири поколения.

Каквото и да ви пишем, обаче докато не извървите пътя си ние ще ви звучим кухо или заядливо...

Изглежда само вие сте ме разбрала - някои хора много объркаха понятията и набързо ми лепнаха няколко етикета. Не ми стана ясно от кога предпочитанията към детето, което искам да осиновя са определящи за "расистки възгледи". Ами представете си че бях написала, че не искам българче - тогава сигурно щяхте да ме линчувате на Народно събрание  #2gunfire Не мислите ли, че ако нямахме право на предпочитания към произхода, религията, външния вид, възрастта и пр.  нямаше да има такива подточки в заявлението?! Що за глупости ми пишете?!??! Няма нищо по-нормално от това да искаме децата ни да са еди-какви си и аз си имам моите предпочитания. Бих могла да кажа, че атакувайки и осъждайки ме за това и бъркайки понятията самите вие, които сте срещу мен подхождате доста егоистично, да не кажа расистки - ами че вие явно имате нещо против моя произход и това, че държа на него. Не виждам обаче от къде на къде решихте, че аз имам нещо против циганите само защото искам да осиновя българче!?! Явно имате нещо против последните!
 
Това, че искам детето ми поне по някои черти да прилича на мен си е мое дълбоко убеждение и няма абсолютно нищо общо с това какво мисля за другите раси. За всеки има място под това слънце и всички хора са е днакви. Никой няма право да обижда или да не толерира някого само заради цвета на кожата му - независимо тъмна или бяла. Доста расистко ми звучи и етикета "арийка" - пак ще повторя: става въпрос за моето дете, а не за това дали толерирам циганите!!!!!!!!!! Нямам нищо против хората, които "не са чисти българи" и никой не ми пречи. Точно обратното - как живеят, битовите им навици и това, че самите те се дистанцират до голяма степен от БГ общество (не си изпращат децата на училище, ами ги пращат да крадат в Лондонското метро ) си е тяхна работа и мен това не ме интересува.
Интересува ме, че социалните работници много много не си гледат работата от една страна и от друга - що за практика е това да се предлага едно детенце три пъти на БГ семейство докато се изпрати в чужбина? Нима това не е расистки подход - защо БГ семейства трябва да са с предимство? Още един напълно грешен закон, от прилагането на който си страдат и децата! Моят конфорт не се нарушил ни най-малко от това, че съм пообиколила България, но не смятате ли, че е доста по-добре, ако ни се предлагат деца, които поне на 50% отговарят на изискванията ни? Много повече деца ще бъдат осиновени моментално, ако се ликвидира тоя закон и ако се промени този за българите - кандидат осиновители, живеещи в чужбина. Заща ПОПЪЛВАМЕ ЗАЯВЛЕНИЯ и ни се правят интервюта с часове, защо ни искат снимки, защо са всички тия глупости ако бяха без значение и защо накрая никой не ги чете, ами ни използват за целите на някакъв недообмислен и явно неработещ закон???
Между другото ЛК и снимка имат само в софийското РД където сме подали заявление, не и в останалите 27.
@Gankata Вашият случай може само да служи за пример и мога само да Ви поздравя - явно сте попаднала на Вашите си деца. Е, при мен сигурно важи правилото, което и според социалната ми работничка е много определящо в осиновителния процес - още при първите секунди на срещата човек разбира, дали съществото пред него му е на сърце.  

# 59
  • София
  • Мнения: 9 517
аз ти пиша, пиша, пък ти си въртиш, въртиш, ако искаш чети. Само да вметна, че в заявлението няма графа за произход  Peace

хайде, лека ти вечер, дано скоро се срещнещ с детето, което ти е одрало кожата  Peace

ПП Само внимавай като избираш, че тя и моята щерка в момента е руса, ама чукам бас, че до пубертета ще стане тъмнокоса  Wink

Общи условия

Активация на акаунт