А получавали ли се шамар срещу добринка

  • 5 036
  • 94
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 401
,но реакцията на съседа показва че са доста елементарни и простовати хора.И макар по правило да се въздържам от оценки ,не разбирам как постъпка на такива хора може така да те разтрои......искам да кажа пълно е простовати люде-гледай през тях!

Бреййй как ги квалифицирА хората набързо.   ooooh!

# 76
  • Мнения: 2 401
.. За мен това са прости хора. ..... Профани.  #Cussing out

... Абсолютни лицемери, явно. ...Аман от нещастници. ...Луда работа.

Но комшийски отношения там няма да завъдя. С подобни лицемери. И ще им го върна тъпкано.

Малиииии...  ooooh! ooooh! ooooh!  язък ти за ника.

# 77
  • Мнения: 5 468
Аз бих я взела,за да покажа,че отчитам жеста който е направен към мен,а какво ще направя с тортата си е моя работа.
Аз ще взема тортата и ще я оплюскам с ръмжане...
Стига хуморески, бе хора. Детето й било болно от варицела и тя с торти пренася зарази  Tired... дърн-дрън. Просто онази с мартениците е постъпила просташки..., каквито и проблеми да е имала, човек й носи усмихнат торта на вратата. Как ще й тръшне вратата и ще се фръцне?  Crazy
Да я хвърли после, щом е такава кикимора.

# 78
  • Мнения: 5 468
Олимпия, прочетох няколко пъти постинга ти и не мога да повярвам. ooooh!
Срещу шамара си тя направо си е заслужила да й дръпнеш полата
заедно с гащите. Joy
hahaha или да върне обратно полата hahaha... може пък, госпожата да се е ядосала, че Олимпия й е измъкнала умишлено навряната пола там... така е по-секси.

# 79
  • Мнения: 2 401
Случката на Олимпия е виц. И във вица  човека набутва обратно полата на жената съпроводено с тлъста ..благословия.

# 80
  • Мнения: 589
Случката на Олимпия е виц. И във вица  човека набутва обратно полата на жената съпроводено с тлъста ..благословия.

 Абе виц,виц, ама аз шамара си го изядох!
 Не е виц, колкото и да прилича на такъв.Случката стана през 1989 година на спирката на ЗMK в Благоевград.Имам и свидетел- прочутият в града Пеле, музикант тогава в ансамбъл Пирин...

# 81
  • Мнения: 1 520
.. За мен това са прости хора. ..... Профани.  #Cussing out

... Абсолютни лицемери, явно. ...Аман от нещастници. ...Луда работа.

Но комшийски отношения там няма да завъдя. С подобни лицемери. И ще им го върна тъпкано.

Малиииии...  ooooh! ooooh! ooooh!  язък ти за ника.

Ами, язък, ама аз наистина не разбирам поведението на такива хора.

И имам реално мнение за себе си, че съм от точните хора. И подобни недомлъвки в очите и много смелост зад гърба не ги разбирам.

И предвид, че подбирам хората, с които общувам, не виждам защо да си губя времето в излишни любезности с хора, които явно е - не си струват.

Твърдо защитавам тезата, че човек трябва да си цени и времето , и контактите.

# 82
  • Варна
  • Мнения: 472
Темата ми е поредна от предходни две, които са чудесни и от последвалия образно казано шамар, който получих сутринта...

Преди няколко дни съседка ми даде мартеничка, която каза, че е от църквата Свети Мина.Детенце ми е варицела и някак си дали заради това, но ми стана някак мило, много мило от жеста!
Естествено започнах да мисля как да отблагодаря и запретнах ръкави.Направих една торта, която ми отне два дена.Правих струвах, тя все не става и става, но нейсе след няколко опита, след час подир час проверяване дали се е получила, стоене до нощите пустата стана и...
Отивам сутринта усмихната, приветлива до съседите казвайки, че се надявам да не съм изпуснала сутрешното кафе и давайки чинийка с торта обяснявайки, че това е благодарност за мартеничката.
Отсреща обаче много навъсено ми казаха нервно, с лош тон, че няма нужда, че няма смисъл и едва не ми затиснаха носа на вратата...
Стана ми едно тъжно, едно чуждо и болно....разплаках се във вкъщи, мъж ми се видя в чудо! Sad
Аз просто исках да благодаря! Confused

Седя и се чудя защо, какво се случва и защо понякога хората сме така неприветливи, така невъзпитани - можеше просто да я вземе пък да прави каквото си иска. Не ми е пръкнало ей така да я занеса за да съм ги притеснила с нещо, имах идея просто да благодаря....
Без да съм изчела цялата тема, още при този пост се изприщих. Ти наистина ли си вярваш? Не съм медицинско лице, но по спомени - варицелата е силно заразна, домовете с болни деца се поставят под карантина!!!
Не мога да си представя ВЪЗРАСТЕН човек да измисли подобен начин за "отблагодаряване", аз лично бих го възприела по абсолютно същия начин като съседката ти/особено ако имам деца/ Предполагам, че тя ти е дала мартеничката отвън и не е влизала у вас. Не е ли достатъчен факта, че сте под карантина и че варицелата се предава по въздушно-капков път!!!
Шокирана съм, честно! При такава НЕВЕРОЯТНА липса на досетливост, и аз бих го изтълкувала като върховна неблагодарност и опит да заразиш собственото ми дете.
/ помисли, ти за твоето дете би ли приела такава торта, направена в дом под карантина? /

Последна редакция: пн, 23 мар 2009, 10:49 от EliZ

# 83
  • Мнения: 2 401
Мдааа невероятни шамари наистина, са получавали съфорумките срещу добрината си.  Laughing

# 84
  • Мнения: 5 468
Шокирана съм, честно!
Муцка, шока поотмина ли?  Tired Притеснено ми е за теб.

# 85
  • София
  • Мнения: 15 486
EliZ, кой в днешно време слага под карантина за шарка?Внука не го слагаха под карантина. А в Белгия видях майка с трите и деца, целите обринати, как си се качи в автобуса и никой не и обърна даже внимание.

# 86
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Без да съм изчела цялата тема, още при този пост се изприщих.  

Поотмина ли ти шока, защото много бих искала да прочетеш темата, преди да се изразяваш по този начин!
Първо, както вече казах по горе, ноооо ти нямаш време да четеш Mr. Green - съседите са пенсионери. Peace
Второ, когато ми дадоха мартеничката едва не ги насилих да оставят мартеницата пред вратата върху шейната на детето, само и само да не отварям вратата.Така, че драга ми не е нужно да си медицинско лице за да бъдеш осторожен и главата ти да мисли, кое е редно и кое не!
Трето, опитах се да благодаря най-малкото заради това, че ми беше подчертано, че е от Свети Мина, освен заради жеста като жест!
Четвърто, изчаках да мине карантината, въпреки, че не я бяха сложили нужната бележка на вратата - а и не се слага вече май! Peace

За другите, които писахте в темата - Размислих се върху написаното, и да, различни хора, различни нрави. Всичко може да се е случило, всеки може и го приема по различен начин. Аз просто някак си се стреснах може би, не очаквах такава реакция, не сме имали проблем никакъв за каквото и да било, но знам ли всичко се случва. Rolling Eyes Simple Smile
Не писах/споделих в първия си пост, че да не става дълго във времето, но явно трябва да споделя и това/не искам съвсем да ги очерням или каквото и там да си помислите/. - Те ни бяха дали три мартенички вече, и след това пак дадоха за сина ми тази от Свети Мина. Как да не искам после някак си да се отблагодаря. newsm78
Ами реално и аз можех да се обидя, ако мисля по повърхностно, а не с идеята, че просто е искала да направи жест.Можех спокойно да си кажа "Ееее чак пък от Свети Мина, че детето ми да не е прокажено или разни подобни бла, бла, бла..." - все пак тя вече ни беше дарила един път с мартенички. Peace
Както и да е - минало заминало. Peace

olimpiia Истински виц направо! hahaha Joy
На мен ми се е случвало да казвам под сурдинка /че и на мен ми е неудобно/, я че някой мъжки цип отворен, или я някоя дама се е изцапала с цикъл. В първия случай са ме гледали подозрително, и жената с него да ми е казвала " Ти какво гледаш там, да не си търсиш...../ - ми онемях Crazy
Във втория, че това не ми било работа. Rolling Eyes
Но твоето си е прецедент направо! Laughing

Последна редакция: пн, 23 мар 2009, 12:02 от s_sunny

# 87
  • Мнения: 431
Как да вземеш торта в чужда чинийка, като се знае, че после трябва да върнеш чинийката, ама не празна, защото празно не се връща. Връщаш я с няколко бонбона-лукчета, обаче отсрещната страна може да реши и за лукчетата да се отблагодари, и става един малък хранителен съседски кръговрат...

# 88
  • Остров Приятелство
  • Мнения: 648
Как да вземеш торта в чужда чинийка, като се знае, че после трябва да върнеш чинийката, ама не празна, защото празно не се връща. Връщаш я с няколко бонбона-лукчета, обаче отсрещната страна може да реши и за лукчетата да се отблагодари, и става един малък хранителен съседски кръговрат...
Ама и това си е истина. Joy

# 89
  • Мнения: 4 785
Добре де - приеми, че има много фактори. Ако примерно точно в момента е имала скандал с мъжът й - най-подходящото време да приема торта и да седи 10 мин на вратата - или да те покани за кафе. Второ -  за варицелата вече казаха. Изобщо...не го приемай твърде лично. А и за една мартеничка - да ми цъфнат на вратата с цяла торта, за която не са спали 3 дена - би ми станало много странно и некомфортно

Общи условия

Активация на акаунт