1-ви клас- на шест или седем години???

  • 4 112
  • 96
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 11 607
Много твърдо за 7 г., без да се замисля....Стига сме бързали да правим децата големи.....А започването на училище си е вид работа, стрес, дисциплина - ставане в определен час, часове, междучасия в определено време, прибиране, домашни, отговорности......Психолозите дори казват,че е добре на 8г. да се тръгва на училище, за да може да узрее детето за това, което го очаква......Оставете външни неща като ръст, умения и пр. Вникнете в душата и вижте какво душата на детето ви говори.......

# 61
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Много твърдо за 7 г., без да се замисля...Психолозите дори казват,че е добре на 8г.

много правилно,поне за мен.малко хора обаче ги знаят тези неща ,за съжаление.особено за момчетата, на запад има изследвания,че на 8г. е най-добре.в България обаче това никой няма да го проумее скоро ooooh!

# 62
  • Мнения: 698
Самочувствието в детската възраст е изключително важно. Ако детето тръгне по-късно, то ще умее повече неща /сравнено със себе си преди година/. Да не забравяме, че ако детето тръгне на 6, то няма да се сравнява с тези на 6, които още са в предучилищна и да си мисли колко е напред. То ще се сравнява с тези на 7 и в някои отношения ще сме му вдигнали много високо летвата. Пише го /пак казвам/ майка на дете, което няма никакви проблеми с ученето и е тръгнало на 7, но на което не му се става рано, не му стигат ваканциите и играта. Цяла година не беше отсъствала от училище. Сега за първи път беше болна. Стана ми мъчно за това колко малко си почива и въпреки че оздравя бързо, я оставих вкъщи всички дни, които ми позволяваше извинителната бележка.

# 63
  • Мнения: 16
И аз съм пред същата дилема!Дъщеря ми е родена на 4 януари и сега е във втора група.Сериозно съм се замислила да я пусна този септември на предучилищна.Не ме притеснява умственият й капацитет,а това че ще я разделя с приятелчетата й от детската градина.Тя знае всички букви и цифрите до 30.Нямам представа на какво ще я учат в предучилищната?И тя расте по-височка от другите деца,но това не е все пак най-важното.Амбицията ми да я пратя по-рано на училище е,че и без друго ще учи много години...До май трябва да реша на 100%! Ако се беше родила 4 дни по-рано нямаше изобщо да си блъскам главата над това сега...

# 64
  • Мнения: 3 576
Надя, серизоно ли това? Аз бях студентка на 17 г. Завърших на 22 и започнах да работя. За мен това беше супер! Имах време после да се доразвивам, абе да правя каквото си искам. А дъщеря ми както върви на 19 ще завършва училище  Confused

Да, сериозно!  Grinning
Може би защото имах много забавни и весели моменти в училище, както и първите години от университета.
Време винаги може да намери човек да се развива, независимо от възрастта.

Наистина, кажи какво предимство може да е ранното завършване??

# 65
  • Мнения: 222
    
Re: 1-ви клас- на шест или седем години???
« #63 Четвъртък, 19 Март 2009, 11:52 »
   Отговори с цитат
И аз съм пред същата дилема!Дъщеря ми е родена на 4 януари и сега е във втора група.Сериозно съм се замислила да я пусна този септември на предучилищна.Не ме притеснява умственият й капацитет,а това че ще я разделя с приятелчетата й от детската градина.Тя знае всички букви и цифрите до 30.Нямам представа на какво ще я учат в предучилищната?И тя расте по-височка от другите деца,но това не е все пак най-важното.Амбицията ми да я пратя по-рано на училище е,че и без друго ще учи много години...До май трябва да реша на 100%! Ако се беше родила 4 дни по-рано нямаше изобщо да си блъскам главата над това сега...






мога да те посъветвам да я пуснеш с групата и.аз по принцип твърдо съм против  децата да тръгват на 6 години на училище,но тя  закъсняла само с 4 дни да влезне в годината на старите набори.ние в класа ми също имахме такова дете само че той беше роден на 15 януари.тя реално върви с предния набор нека така да си продължи.после пък ще бъде по голяма на години от своя си набор.не че има голямо значение но мисля че ще е по добре да си тръгне на училище с децата които познава ,а не вече  да отиде при деца които са си изградили приятелствата в детската градина.ще ти дам пример с едно дете от нашата група то беше с проблеми с научаването на някой неща.запомняше ги по бавно с повече обяснения,но ние я възприемахме като нормално дете и никога не сме се заяждали с нея.но когато отидохме в училище останалите деца и се подиграваха,само ние я защитавахме.не че детето ти  има нещо.просто искам да кажа че с децата от групата са си свикнали заедно и с познатите деца по лесно ще преодолее стреса който ще е следствие от новата обстановка,новите задължения,та дори новата учителка.нека поне нещо да и е познато и това да са децата с които е отраснала.това е моето мнение остава ти сама да си прецениш как е по добре за твоето дете.

# 66
  • Мнения: 1 650
Никол е родена януари, но не ме притеснява да я дам на 7 и половина.

# 67
  • София
  • Мнения: 13 206
Надя, серизоно ли това? Аз бях студентка на 17 г. Завърших на 22 и започнах да работя. За мен това беше супер! Имах време после да се доразвивам, абе да правя каквото си искам. А дъщеря ми както върви на 19 ще завършва училище  Confused

Да, сериозно!  Grinning
Може би защото имах много забавни и весели моменти в училище, както и първите години от университета.
Време винаги може да намери човек да се развива, независимо от възрастта.

Наистина, кажи какво предимство може да е ранното завършване??


Е, за мен е предимство. Не е задължително и за теб да е така. Аз на 22 г. имах висше образование и на 23 вече работех по слециалността си  Wink За мен това е предимство, излизаш в живота по-рано. Никога не ми е липсвала игра. Можех да чета на 4 г. и в училище ми даваха в някои часове да си чета книжки. Не виждма смисъл да ме задържат една година още. Но аз бях прилежно дете. Дъщеря ми е бяс и опредлено не е подготвена психически. Така че всичко е въпрос на развитие  Grinning За нея и да има предимство ранното завършване е все тая, защото тя така и така ще си тръгне с набора. Подчертавам, че аз не съм от експерименталните паралелки 6 годишни, просто отидох с предния набор. А за ранното завършване и времето за развитие. Ами все по-често ще четем теми кариерата или децата  Mr. Green

# 68
  • Мнения: 3 576
Е, за мен е предимство. Не е задължително и за теб да е така. Аз на 22 г. имах висше образование и на 23 вече работех по слециалността си  Wink За мен това е предимство, излизаш в живота по-рано. Никога не ми е липсвала игра. Можех да чета на 4 г. и в училище ми даваха в някои часове да си чета книжки. Не виждма смисъл да ме задържат една година още. Но аз бях прилежно дете. Дъщеря ми е бяс и опредлено не е подготвена психически. Така че всичко е въпрос на развитие  Grinning За нея и да има предимство ранното завършване е все тая, защото тя така и така ще си тръгне с набора. Подчертавам, че аз не съм от експерименталните паралелки 6 годишни, просто отидох с предния набор. А за ранното завършване и времето за развитие. Ами все по-често ще четем теми кариерата или децата  Mr. Green
Приличаме си значи:)

Аз на 22г бях с 2 висши, а работех от 2-3 курс в университета.
На 24г. бях вече доста уморена от този начин на живот и почивката около майчинството ми се отрази доста добре.
Но аз все пак не съм изявена кариеристка, предпочитам спокойния семеен живот, а работата приемам като развлечение Wink

# 69
  • Мнения: 3 268
Надя,без да подлагам на съмнение интелигентността ти,искам да попитам как на 22 си била с две висши,като едно висше се взема за 5 години.Нещо не ми излиза сметката.Или си ги взела едновременно?

# 70
  • София
  • Мнения: 13 206
Надя.. ами видя ли, полза имало  Grinning
Аз лично съм много доволна за моя си живот в това отношение. Сега гледам колежки с деца как учат. Ами да ти кажа аз не бих се хванала  Rolling Eyes Да се развивам да, ама тепърва да се хващам да уча, тц.. Naughty

# 71
  • Мнения: 3 576
Едновременно  Peace
В 3-ти курс започнах и Маркетинг, като ми се признаха голяма част от изпитите от първите 2 години.

# 72
  • Мнения: 3 268
Да,сега разбирам.Но това са по-скоро две специалности,а не две висши образования.Въпреки това,поздравления.

# 73
  • Мнения: 636
Е как да няма значение кой месец е родено детето.Имам приятелка чието дете е януари 2003 мойто дете е декември 2003 и ще бъдат в един клас.Това си е една година разлика и определено си личи.


Да, аз ще го пусна моето примерно на 7 г. 6 месеца, друга майка ще пусне нейното на 6 г. 6 месеца и определено цяла година е голяма разлика. Още ми е рано да мисля, но и аз съм в чуденка как е най-добре

# 74
  • Мнения: 436
Нашият ще тръгне на 6 год. и 10 месеца с набора си.
Според мен, ако го оставя да почива една година, после ще му е по-гадно.
В момента е предучилищна група в градината, с групата си ще отиде и в първи клас в една паралелка.
Надявам се така стреса да е по-малък, все пак ще си бъде с приятелите.
Иначе все още не се е научил да чете, въпреки че знае азбуката от 3 годишен.
Пишат цифрите сега, може да пише и буквите (с печатен шрифт).
Наесен ще видим.

Общи условия

Активация на акаунт