1-ви клас- на шест или седем години???

  • 4 111
  • 96
  •   1
Отговори
# 75
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
подкрепям мненията на майките ,които са за по-късното тръгване на училище.според мен тук плюсовете са повече от минусите. Peace
но пак да кажа,че много зависи от детето. Naughty
аз тръгнах на 6г. на училище и никога не съм съжалявала затова,нито пък родителите ми.справях се с някои неща даже по-добре от по-големите,винаги съм била повече от добра ученичка.
относно това дали ще го тормозят по-големите и дали ще му вземат парите и други подобни стресови фактори и неприятни инциденти:той ако не може да се пази,ако учителите и охраната не са си на мястото, и по-голям да е ,за съжаление няма гаранции,че няма пак да се случва. Cry аз имам опит по училищата(филолог съм) и съм виждала даже по-малки гамени да тормозят по-големи от тях деца... #2gunfireфакт,честно!
а иначе,като тръгнах по-рано на училище,завърших по-рано и  висше образование и т.н. но мноооооого зависи от детето.
за моя син например мисля,че по-късно ще е по-добре.
моят съвет към майката,започнала темата:води се по детето си,слушай сърцето си и майчината си интуиция.ако имаш нужда и можеш да си го позволиш,консултирай се със специалист.
каквото и да решите,успех на детето!а и на вас! Grinning

# 76
  • София
  • Мнения: 13 172
Да се включа и аз в темата.
Майка съм на вече голяма дъщеря. Когато я записах в детската градина, тя беше по-едра за възрастта си и изобщо не разбрах, че са я включили в групата на по-големите- там имало място. Когато групата завърши и тръгнаха на училище само две деца бяха 6 годишни и трябваше да ги записваме в непозната група или да тръгнат по-рано на училище. И до ден днешен съм благодарна на учителката от детската градина, която откровено ми каза, че не е узряла за училище. Наистина до момента никога детето ми не е било от изявените. Справяше се, но не блестящо. Остана в детската градина още една година и беше направо мъчителна година- не искаше да ходи с по-малките, не харесваше госпожите и т.н. В крайна сметка тръгна на 7 и половина на училище и явно беше "узряла", защото стана първа във всичко. Имаше самочувствие и всичко постига с лекота.

# 77
  • вкъщи
  • Мнения: 704
на 6 години е по добре на запад е така

# 78
  • Мнения: 222
на запад е така .неоспорим факт.НО!и на запад програмата е съобразена и с психическото здраве на децата.на дали  като училищна програма са толкова натоварени и раниците им тежат по тон и половина.племенника ми е 1 клас е повярвайте ми през никоя от оставащите му години в училище чантата няма да му бъде по тежка.е как няма да им се изкривят гръбчетата на децата.имах няколко съученика ,които отидоха да учат кой в щатите ,кой в германия,други в Испания.ами че те вървят с по 1-2 години назад от нас.моята най добра приятелка отиде в Испания и когато учеше казваше че това което в момента учат на нея не и е интересно  защото тук вече го е взимала.нашите политици правят толкова гадна програма на децата.опитват се голяма информация да поемат за една година ,а в много случаи това не е печеливша комбинация.

# 79
  • Мнения: 3 886
предпочитам да тръгне на 6г и 8м отколкото като магаре на 7и 8 месеца #Cussing out

# 80
  • Мнения: 222
то е логично че ще го пратиш с набора си да тръгне на училище.аз самата тръгнах преди да навърша 7 но в годината на тръгването ги навърших.то е ясно че ако е родено детето например декември ще го пуснеш на 6 г и 9 месеца.моята логика е че децата трябва да тръгват по набори на училище.но в крайна сметка всяка майка си решава сама за своето дете.

# 81
  • Карлово
  • Мнения: 4 664
DIVA_ORHIDEQ ,
Не така де! Stop
Моята е родена на 1.01.2000 г.
Можех да я пусна на 6г и 8м, но кръстницата (начална учителка) и ми препоръча, да изчакам, да се доусъвършенства фината механика и да пише с по-малко усилие. А това всъщност е и най-трудното в 1-ви клас. И защо да се зори със ченгелчета, като може да полага усилия другаде?
Не съжалявам. Бързо се подготвя и е най-добра в класа.
Има много време за допълнителни занимания - музика, спорт, английски.
Една от най-дребничките е от наботчетата.

# 82
  • София
  • Мнения: 1 654
Моята дъщеря е февруарско бебе и тръгна на училище на 6 г. и 7 месеца. Още на 6 се научи сама да чете, справяше се  чудесно в предучилищната група и нямаше желание да бъде още 1 година предучилищна. Имахме дете от групата което започна училище на 5 и половина Simple Smile Мисля че е индивидуално за всяко дете и родителите сами трябва да преценят дали е готово.

# 83
  • Мнения: 50
Моя син е роден през януари и аз ще си го пусна на училище на 7 г. и 8 месеца Sunglasses За никъде не бързам. Водя се по детето си, доста е буен и си мисля, че за него ще бъде по-добре тогава да си тръгне - с набора!

# 84
  • Мнения: 4 967
Болната ми тема. Но вече взех решение и записах сина ми за училище наесен. Той е роден през март и ще бъде на 6 и половина. Основната причина е, че върви от детската градина с предишния набор. Всичките му приятели са с половин година по-големи.  Детето ми също е добре с материала, има и желание да ходи на училище. Не ми се ще да го разделям от другарчетата му, с много от които ще са в един клас или едно училище.  Имам познати, които си дадоха децата на 7 г и 8-9 месеца, те бяха и доста едрички - ми огромни първокласници. Едното момченце дори беше по-тежко от мен, т.е. над  50 кг.
Програмата наистина е тежка, надявам се да не взимам погрешното решение. Но детето ми ще страда цяла година, ако го оставя да повтаря предучилищната с по-малките, както беше писала по-нагоре една мама. Малката пък е декември, ще тръгне с набора си, но ще бъде на 6г8мес. Два месеца разлика едва ли е от голямо значение.  Peace

# 85
  • Мнения: 698
Не помня в нашето детство да е имало друг вариант, освен децата да тръгват с "набора" си /малко военно звучи  Laughing/. В моя клас имаше дете, родено на 10 януари и дете, родено на 30 декември, но всички през една и съща година... Не мога да кажа, че е имало някаква видима разлика в уменията им.

# 86
  • Мнения: 54
Големи спорове водихме с мъжа преди 4-5г кога да тръгне големия. Аз исках на 7 и...., той - на 6 и.... Никога и за миг не съм съжалявала че пуснах детето на 7г и 8м на училище. В последната група все мрънкаше, че му е писнало от детската и иска на училище, а после ми казваше - Леле мамоооооо ако знаех...щях да си седя още в градината  Crazy Предполагам, че и за дъщеря си ще постъпя по същия начин освен ако наистина не я видя че се справя сама по-добре от брат си. Но се съмнявам...  Grinning Всеки родител сам определя кога детето му е готово да се справя с училище!

# 87
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
Моята е раждана май, така че пред мен такава дилема не съществува- ще си тръгне на седем годинки и 4 месеца.
Но иначе бих оставила детето да тръгне на училище по- скоро на седем години и отгоре, отколкото на седем без доста.

# 88
  • Мнения: 959
И аз, много мисля по този въпрос.  Rolling Eyes
Синът ми е роден в началото на януари.
До съвсем скоро бях на мнение, че е по добре да го пусна с предния набор, но все повече се отказвам. Като го наблюдавам, и виждам, че си едно малко дете, смятам, че  е по добре да тръгне на у - ще, на навършени 7 години.
Аз, съм тръгнала на 6г. и също пазя много хубави спомени, но ...
Истината е, че цялото му детство ще мине в учене, и няма смисъл да му отнемам една година от него.

# 89
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
Дъщеря ми е родена март, т.е. трябва да тръгне или на 6 и пол., или на 7 и пол. И тъй като върви с предишен набор в градината, и се пада да е първи клас на 6 и половина. Не ще и да чуе да повтаря трета група с "някакви си бебета" (които всъщност са колкото нея  Laughing).  
Още първата година, когато тръгна на градина, госпожите и не можеха да повярват, че е с една година по-малка от другите - справяше се и се справя отлично с материала (а е и по-едра за възрастта си). Единствено с рисуването е най-зле от всички, но според мен то е наследствено.
А що се отнася до дисциплината в училище, смятам, че това ще и е от полза. Винаги съм подкрепяла режимът във всяко отношение.


П.п: Аз не съм ходила на градина, но най-хубавите спомени са ми от първите класове на училище - щастливи и безгрижни дни.

Общи условия

Активация на акаунт