1-ви клас- на шест или седем години???

  • 4 100
  • 96
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 613
на 6 години е по добре на запад е така

Това, което е на "Запад" няма нищо общо с това, което е в България от гледна точка на натовареността. Изобщо не може и не бива да се сравнява.

Аз споделих и по-горе. Дъщеря ми в момента е във втори клас, в САЩ. Започна на 6г.

Но - например по математика - ето вече е почти месец Април, не са и започнали с таблицата за умножение. Ако сравниш с учебника по математика за 2ри клас в България ще видиш огромна разлика.

По роден език - пак база за сравнение никаква.

Приготовлението на нейните домашни не отнема повече от половин час (това е абсолютен максимум), имала е домашни и за 5 мин.

Учебници тук не се носят, те стоят в училището, тя в раницата си има само 5, 6 листа и снак.

И други неща мога да напиша, подкрепяйки че сравнение между двете системи е напълно неуместно.

# 91
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 321
На въпроса на авторката - прецени си сама по детенцето, ако има интерес отсега да научава нови неща, ти знаеш как е с буквички, цифри, запиши го на 6г. и 8м.
Ако обаче още му се играе на детето, трудно се съсредоточава за по-дълго - тогава не го мъчи и ползвай възможността да го пуснеш малко по-късно.

# 92
  • София
  • Мнения: 13 148
Но - например по математика - ето вече е почти месец Април, не са и започнали с таблицата за умножение. Ако сравниш с учебника по математика за 2ри клас в България ще видиш огромна разлика.

На приятелка детето, което учи в Канада учат таблицата за умножение до 4, за да видят механизма на умножение. Другото не било нужно - има калкулатори.  Laughing

# 93
  • София
  • Мнения: 2 271
И аз мисля, че е според детето. И двата варианта имат плюсове и минуси, напиши ги на един лист и класирай по-добрият вариант.

# 94
  • Мнения: 367
Важно е ти как си преценяваш детето. Wink
Аз като малка бях по-дребна на ръст и малко по-малка но години/твоя случай/,понеже видях,че има майки които това притеснява децата им...да имаше такъв момент,но децата са безмилстни,те могат да си намерят кусур и в къдравата коса и в дългия нос и в тъмния тен и в големите зъби...на свое другарче и пак да са безмилостни,нищо ,че то е на тяхната възраст.Така ,че според мен това се надживява и не е чак такъв проблем.Мисля ,че възраст от 6 години и 8 месеца си е направо 7 години.Така ,че нека върви с другарчетата си,не е ясно ако остане да повтаря още един път ,а другарчетат му продължат ...как ще се почувства....Така ,че решението е изцяло твое,колкото и да те съветваме,а може би просто и него попитай,може пък така да решите кое е по-добро!Успех! Peace

# 95
  • Мнения: 620
Мисля ,че възраст от 6 години и 8 месеца си е направо 7 години. Peace
Не, не е така.  6 години и 8 месеца са си 6 години и 8 месеца, не са 7.
И аз мислех, че разликата не е голяма и пуснах детето си на 6 години и 8 месеца на училище. За вече почти 3 години от тогава няма и ден да не съм съжалявала за това, отчитам го като най-голяма грешка в отглеждането на дъщеря ми и смятам, че съм постъпила с нея жестоко.
Моля ви, всички майки с тази дилема - на 6 или на 8 - не забравяте за непригодеността на програмата ни за деца на 6 години, за непригодеността й дори за децата на 7, за изключително-безумно-безобразно тежките раници, липса на здравословна храна в училищата и още много-много кусури мога да изброявам.

# 96
  • Мнения: 544
А като си помисля, че детето ще учи 12 години в училище, това значи, че ще завърши на 18 г и 8 м или на 19 г и 8 м. Как няма да се отегчат на 19 г и 8 м при тази образователна система? Това е още един аргумент за започване на училище на 6г и 8 м. А друг въпрос е, че съм против ученето до 12-ти клас.

Общи условия

Активация на акаунт