ЯНУАРЧЕТАТА СЛАДКИ БЪРЗО РАСТАТ,МАМИТЕ СЕ ЧУДЯТ КАКВИ ДРЕШКИ ДА ИМ ИЗБЕРАТ

  • 16 650
  • 295
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 63
Добро утро!
Сладурчеста, благодаря за кафенцето! За ваксините- нашта педи препоръчва предварително да давам Панадол ( с Гого така правех), така сме една крачка напред.
Дони,благодаря за темата, супер си , както винаги!
Хайде и по една полезна закусчица!  Wink

# 16
  • Мнения: 30
Пепи, мерси за закусчицата! Точно такава отивам да хапна след малко.

Кажете по колко време оставяте бебето да суче- до преди няколко дни Преслав висеше поне по 25-30 минути. От вчера обаче се налапва за около 10-15 мин. пуска гърдата и няма сила, която да го накара да продължи да суче. Аз си мисля, че щом като е пуснал, значи се е нахранил, ама все пак, споделете............
Ако е пълна гърдата и млякото тече по бързичко понякога и 5-10 мин. са му предостатъчни и даже преяжда. Щом не иска повече значи най-вероятно се е нахранил. Никола като се наяде пуска рязко и обикновено иска да се оригне. След това ако е нервен и му предложа пак гърдата не отказва и почва да си играе с нея, ама ако се е наял и е на кеф, нищо не може да го накара да я захапе отново.  Ама това е отскоро. Преди с часове можеше да си виси и да суче.
Четох, че това може да означава, че е пораснал, минали са му коликите и вече да му интересни и  други занимания освен циците на мама. 

# 17
  • Мнения: 656
Добро утро!

Пепи, мерси за закуската!
Сладурчеста, много гадно това с температурата  Sad Горкият Никола... Вече е ок, нали?  Hug
Таис, аз нямам и идея колко време яде, хич не засичам. Щом пусне гърдата или заспи на нея значи е готов. Е, предлагам и другата, пък той ако иска яде..

Леле, момичета, последните няколко дни е ужас при нас.. Такъв рев няма просто - не се е спрял  Sad От снощи го почнах със Саб, но продължава да пищи - те с натрупване ли действат?  newsm78 И някой знае ли дали може да се комбинират с Инфакол? Последните почнах да ги давам като почне да реве и май има някакъв ефект  newsm78.. Няма ли да се свършва тая гадост и да ми остави детето на мира  Sad  Даже почвам да се чудя дали са колики наистина или нещо друго го боли.. Ама уж здрав ми изглежда..

# 18
  • Мнения: 356
Добро утро!Благодарско за кафенцето и закуската,която на мен ще ми е малка.Искам нещо по-калорично!
И нас коликите ни мъчат много от три дни.Ама многоооо и нищо не помага.
Angelviolet,ще чакам снимчици на костюмчетата  Hug Стават ли ви вече?

# 19
  • Мнения: 45
Или сте всички сте много оправни женоря и са ви спокойни децата, или моята организация куца (да не кажа, че е парализирана) hahaha Като ви гледам как бързо изписвате темата се чудя кога намирате време ooooh! - на мен все не ми стига...

Леле, момичета, последните няколко дни е ужас при нас.. Такъв рев няма просто - не се е спрял  Sad От снощи го почнах със Саб, но продължава да пищи - те с натрупване ли действат?  newsm78 И някой знае ли дали може да се комбинират с Инфакол? Последните почнах да ги давам като почне да реве и май има някакъв ефект  newsm78.. Няма ли да се свършва тая гадост и да ми остави детето на мира  Sad  Даже почвам да се чудя дали са колики наистина или нещо друго го боли.. Ама уж здрав ми изглежда..[/color]

И Яна преди два дни имаше такава поредица от три кошмарни дни. Но си личеше, че е проблем със стомахчето. В крайна сметка сметка смених АМ и от вчера е спокойна, даже вчера имаше 4,5 часов сън, което никога не се беше случвало.
И аз забелязах, че Саб действа по-добре, ако се дава, когато започнат коликите, а не преди всяко хранене, както пише в листовката.
Установих вчера, че Яна страхотно се успокоява от биба и заспива. Преди си мислех, че е гладна, но като видях, че виднага след хранене също търси да дъвче нещо и реших да пробвам с биба. Цокне два-три пъти и заспи - супер е така, щото иначе ревеше.
Откакто смених АМ не са й зелени изпражненията и не се дере така истерично - може пък да не й е понесло онова. Силно се надявам да се успокои вече, защото аз съм на ръба на силите си.... Praynig

# 20
  • Мнения: 854
Добро утро и от нас  Simple Smile
Smiling_Sisi и нашия реве постоянно, от вчера реших да го пробвам с анасон но не ще да го пие  Thinking
Момичета в началото ни се белеха крачетата и спряха, а сега ни се бели гръбчето при вас има ли такова нещо  newsm78

# 21
  • София
  • Мнения: 276
Добро Утро!

Сладурчеста, какво сте преживели тази нощ baby_neutral но добре че му е минало. Нас още след ваксината лекарката каза да си купим Ефералган и профилактично за болката да му дадем 1 доза.

Иначе относно килограмите- ние сме + 1400 г, но не са ни се карали че е много, или че ще развие рахит. Всеки път яде различно. Едим път 90 г., а следващото хранене 160 г., затова не мисля че кърмено бебе може да се прехранва.

Сиси...да не би нещо да му е стегант памперса или да му е мн. топло на Коко? За този рев има причина, но каква  newsm78

Дони...както каза Мини, с малкия дявол си се разминала  Hug все пак това са само вещи, преходни неща, не се ядосвай!  Аз вече за тези козунаци не знам каво да правя. По една и съща рецепта- един път стане, следващият- Не ( и го хвърля) #Cussing out

Тази сутрин пробвахме с Дуфалак-а....на 15-тата минута имаше ефект  Laughing   Но не знам, след като детето не се напъва и мъчи, а е жизнено и енергично , дали изобщо се касае за запек  newsm78

# 22
  • Мнения: 30
Ох, за щастие нищо му няма вече на Никола. Да живее Панадола!!!

Аз забелязях, че като пия от българския лактогонен чай коликите не са се обаждали. Отдавна го бях забелязала това, ама се чудех дали не си въобразявам. Бях го спряла преди няколко дни и пак писна от колики. А иначе май и при нас Еспумизана действа като започнат коликите, а не преди ядене както пише.

Сиси, и Саб Симплекс, и Инфакол, и Еспумизан са на една основа, едва ли ще му стане нещо ако ги редуваш. На нас педи ни беше казале да редуваме Саб Симплекс и Еспумизан, когато бяха много тежки коликите.

Или сте всички сте много оправни женоря и са ви спокойни децата, или моята организация куца (да не кажа, че е парализирана) hahaha Като ви гледам как бързо изписвате темата се чудя кога намирате време ooooh! - на мен все не ми стига...
Ами тези, които кърмим пред компа, все имаме време за нета  Laughing Laughing Laughing.

Иначе относно килограмите- ние сме + 1400 г, но не са ни се карали че е много, или че ще развие рахит. Всеки път яде различно. Едим път 90 г., а следващото хранене 160 г., затова не мисля че кърмено бебе може да се прехранва.
И Никола яде така, ама как да обясня на педи, че не може кърмено бебе да яде точно по 130 мл. на всяко хранене  hahaha.
 

# 23
  • Мнения: 45
В градината на каката има скарлатина #Cussing out
И сега се притеснявам за бебето... Thinking

# 24
  • Мнения: 3 861
Рано пиле, рано пеее.....
лелеее, не съм ставала толкова рано от много време и сега ми е кривооооо

Сладурчеста, важното, че Никола вече е добре. Аз пък съм метнала Анчето на активната гимнастика и пия кафе, след малко ще я храня. На мен ми се струва пък, че нищо не е наддала...трябва да я замеря и да видя в картона колко е била на консултация.

Вчера имах мнооооооого кърма, не съм дохранвала цял ден, дори и вечерта, даже замразих един контейнер от 150 мл. Днес обаче нещата стоят по друг начин. Сга се наливам със сок от ябълка, но пия и кафе.
Анчето вчера беше със силни колики милата, измъчи се. Тя по принцип ги кара леко тези неща, но вчера беше голям рев.
Днес баща и ще и купи копъровото чайче на Хип. Това чайче прави чудеса или поне при Калоян правеше.

Павлина, много кофти това със скарлатината, Калоян нали заради това си седя 2 месеца и половина в къщи...

# 25
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Сиси, Сладурчеста, благодаря за отговорите- аз време гледах досега- поне половин час да е сукал, че понякога заспива на третата минута, буди се след час е реве пак гладен. А като е сукал поне 30 мин. после е спокоен и нахранен около 2-2.5 часа. Но изглежда е позаякнал и се храни по- бързо.
За коликите- аз и преди съм казвала, че при Преслав подейства комбинацията на Инфакол  с Био Гайя- сега съм се запасила за 1-2 месеца напред, че като видя да намалява инфакола- а, ми претръпва при мисълта за пищенето (Преслав не реве, той направо пиши от болка). Давам около 4 пъти инфакол, 2 път био гайя и обикновето 1 път пропуска- това на 6 хранения.
Мисля,че не е добра идея да се редуват препарати с еднакво активно вещество, още повече, че капките против колики са на принципа на натрупването, доколкото съм чела и едва ли дадени в момент, когато бебето има болки ще действат- ако коликите са в червата, не могат да отидат и се свържат с мехурчетата въздух (всъщност това правят капките) за 15 минути например. Това обаче е моята логика. При смесването на лекарствени препарати във всички случаи питай лекар!!!  Naughty

# 26
  • Мнения: 387
здравейте и от нас...а аз си мислех, че вече сме големи за колики...аз да се похваля почти не знам какво са това колики...само в началото и то вечер...ама пак не е ревала много...а иначе миналата седмица след едно мое ядене на боб имаше малко по-силни(по рева познах, то беше по скоро пищене...) ама пък и тя много пърди и явно така и минава, щото като пърди не плаче...явно газовете излизат и не я мъчат...та пожелавам на всички коликоимащи вече да спират...нали до към третия месец е това...

и много хубав ден...ние ще ходим после до Айко за чаши, чинии че там имат много готини...пък да видим ще си купим ли нещо...

аз да ви кажа вече навсякъде я водя с мен...където съм аз и Катерина там...храним се навсякъде...в колата, по парковете...даже оня ден шашнах едни познати/...щото тя замрънка и аз им казах, че е врем за ядене, а те си помислиха че ще се прибера и тогава, да ама не...извадих си гърдата и се нахранихме...в парка в кафето в центъра на Враца...

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 959
Здравейте!
Сладурчеста , много неприятно с тези ваксини и температури  #Cussing out Наистина по принцип много рядко дават страничен ефект, даже за пръв път чувам. Дано при следващите приеми да няма проблеми  Peace
pavlina_k - дано от млякото да е била неспокойна и вече да спинка повече Simple Smile И аз не съм видяла повече от 4-5 часа сън наведнъж, и то рядко  Cry
tais -Ники цока не повече от 5-10 мин. , мнооого рядко повече виси. Но това не му попречи да качи 1,600 кг. предния месец. За този ще знам след днешната консултация  Wink
Сиси, ами те Саб и Инфакол нали имат еднакъв състав , не би трябвало да пречи , но пък не знам дали ще има разлика  newsm78

Ох, и аз да ви се пооплача малко..Моят синковец взе да се събужда сутрин към 6-7часа и се опулва, няма заспиване. Тъъкмо към 8 се унесе, каката пристига с гръм и трясък и ако не е заспал, купонът настава  Laughing Вчера така - Ники се разрева безутешно, трябваше да го държа, в същото време кук куса на Мима изкипя, а тя през това време се качила на масата и тъкмо хвърля една чаша от нея, тя също готова да пльосне на плочките  Rolling Eyes После ми висна за анцунга, защото гушкам само Ники, направо си ме съблече  Joy Докато дойде детегледачката на Мима , задължително и двамата правят най-големите магарии, после кротват  Laughing

# 28
  • Мнения: 429
Добро утро  Hug
Снощи Петя се буди на 1-2 часа- нервничи, слагам я на гърда тя засуква, след това я плюе яростно, върти се повръща...Започвам и аз да се чудя дали имам кърма, никога не съм можела да изцеждам много с помпата  newsm78 А при нас методът с шишето с изцедена кърма не действа, защото тя пие от шише само когато е в "особено настроение" newsm78. Постоянно си лапа ръчичките, понякога толкова надълбоко, че се дави и повръща  #Crazy
Сладурчеста, аз не бих се притеснявала за кг на Никола, нито пък да го слагам на диета...нали е само на кърма...Аз се радвам на всяко грамче на Петя, но всеки с тревогите си Embarassed
Бръм, Петя не се беше изхождала 36 часа- страшно много се мъчеше и нервничеше, а щом Сами е бил спокоен може просто по-добре да усвоява кърмата. Петя ака по 4-5 пъти на ден и тези 36 часа не изхождане много и тежаха!
Павлина, много гадно за скарлатината...стискаме палци да ви подмине!
Хайде чао, че ми подвиква от дивана Simple Smile

# 29
  • Мнения: 5
bebka 2304 и ние бяхме така. Мажи обилно с бебешкото олио. Ще отмине

Общи условия

Активация на акаунт