ЯНУАРЧЕТАТА СЛАДКИ БЪРЗО РАСТАТ,МАМИТЕ СЕ ЧУДЯТ КАКВИ ДРЕШКИ ДА ИМ ИЗБЕРАТ

  • 16 651
  • 295
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 613
Да се запиша и аз в темата, страхотна е  bouquet
Аз пък да чукна на дърво, мисля, че тези дни моята не е имала колики, защото почти не е плакала, през нощта си спи спокойно по пте часа и половина, през деня помрънква малко, ама е вече когато трябва да яде.....даже аз чак се учудвам, Rolling Eyes
Прочетох някъде, че чайчетата на бебчетата за колики и лактогонните чайове си приличат по съставки, понеже моя лактогонния беше свършил, реших да си направя, от чайчето на бебока за коликите- е, няма такава гадост Sick, то направо така лъха на анасон от него, лактогонния поне на вкус е по-приятен:roll:
Момичета, вчера си намерих едни снимки точно от преди да забременея- леле, бая съм далеч в момента от там...а аз тогава си мислех, че съм зле, а сега направо ooooh!- и корема ми е увиснал, и на ханша имам много качено Confused
Въпросче- забелязвам, че сутрин и двете ми гърди са препълнени и бебока така настървено яде, че чак не смогва да преглътне и на мен ми е много готино, като я чувам, ама през деня гърдите ми не са така....и си мисля, обаче, ако са така препълнени всеки път, то това би означавало хиперлактация, нали? Rolling Eyes

# 31
  • София
  • Мнения: 443
Добро утро момичета!  Simple Smile

Сиси, само гледам черните облаци дали ще се разсеят да подрусаме малко офроуд юнака и девойката. Да видиш как ще спят после! Аз последните дни хич не съм я извеждала. Дано на Кало скоро му мине коремчето, че и ти си се измъчила вече.
Бръмче, скоро ще се засилвам към кооперативния, че трябва да търся пролетни обувки за баткото.

А за бибата, ние отдавна си я смучем. Успива се с нея. Цокне с я колкото й хареса, после плюе, но мълчи. В началото съвсем не я искаше, смучеше ми пръста, обаче аз упорито я тренирах  Wink Все пък пръста си е моя собственост  Joy Joy Бебоците имат нужда да си посмучат, може и да не са гладни, действа им успокояващо.

Бебата предната нощ спа 8 часа  #Crazy О, чудо. Обаче вечерта преди да легне имах доста мляко и хубаво се напука. Явно й е държало ситичко. Затова пък тази нощ бяхме на 3ч. Confused няма ли млекце - свърши далаверата.

Сладурчеста, не се притеснявай, това е нормална реакция след ваксина. За няколко дни ще отшуми.  Просто ще си знаеш вече, че трябва винаги да имаш температуропонижаващо в къщи. След  ваксините бързо ще минава, но по принцип да знаеш ако се разболее детенцето и температурата е мн. висока, може да слагаш половин свещичка в дупето. Свещичката сваля за 15ина минути. Ако температурата е упорита и не пада, се редуват например Панадол/Ефералган и Нурофен.  Аз по принцип съм фен на Нурофена. Сваля много успешно. Ние с баткото сме редували Панадол и Нурофен на 4 часа. Отделно кърпите с оцет.

Павлина, ако каката случайно се разболее, мисля че трябва да я изолираш при някоя баба. Защото това чудо е заразно.  Confused Пробвай да й даваш нещо имуностимулиращо, да не се разболява. На баткото ни действаше много добре Есберитокса. Давах го профилактично по 10ина дни

Последна редакция: ср, 18 мар 2009, 11:07 от kalimbi

# 32
  • Русе
  • Мнения: 1 770
Здравейте! Малката се буди тази нощ през 2 часа и сега доста ми се спи. Времето е отвратително, но ще трябва да изляза да й поръчам Пентаксим-а, защото на 26.03 трябва да й я поставят. За това не мога да я взема с мен ( заради лошите метеорологични условия) и чакам баба ми да дойде да я наглежда. Решила съм и да готвя едно пиле за вечеря. Въобще като имам да правя нещо, обикновено са много неща за един ден. Оплаках ви се. Успешен ден на всички желая!  bouquet

# 33
  • Мнения: 45
Решила съм и да готвя едно пиле за вечеря.

И аз това ще правя за вечеря. Тъкмо ще пробвам новата "Малка тайна за сочно пиле" - дано да е хубава...

# 34
  • Мнения: 925
Добър ден и от нас!
Павлина споко за скарлатината. Наскоро на моя приятелка племенничката беше болна, та се позачетох по въпроса - бебета до 6 месечна възраст не боледуват. Ето линк: http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%BB%D0%B … D0%B8%D0%BD%D0%B0  Hug
Доника повлякох крак с моя удар на колата в неделя  Joy Ама ти лошо си го научила твоичкия - бива ли така за пръв път да удряш колата. Моя съпруг след третата - четвъртата катастрофа свикна. Сега само гледа щетите и оправя пораженията  Hug Споко, нали ти и децата сте добре, ламарини се оправят много лесно / пък и майстор си имаш  Hug /
Чао за сега, че звяра се буди и ръмжи  Laughing

# 35
  • София
  • Мнения: 3 249
Решила съм и да готвя едно пиле за вечеря.

И аз това ще правя за вечеря. Тъкмо ще пробвам новата "Малка тайна за сочно пиле" - дано да е хубава...
МММ кусно, както казва Хриси. Правила съм с паприка, а утре и с чесън Blush

# 36
  • Мнения: 3 861
Сочното пиле става много вкусно, ние у дома често го ядем заради Калоян, много си пада по "лудото пиле". Предпочитаме това с чесън и винаги слага малко масълце и една идея биричка от мен, става още по-вкусно.

Аз пък ще правя мусака, обаче ме мързи. Това белене и рязане на картофи ме убива просто...е след малко ще ми се наложи да се надигна. ooooh!

# 37
  • Мнения: 656
Бръм, абе и аз го гледам за това дали му е топло и т.н.. не мисля, а и пампата му е ок (ползвам на пуфис 3-ката, а те са от 4 до 9 кила,  та място докато почне да му стяга има  Laughing - между другото като ги бях взела за проба ми се сториха ок, сега обаче много взеха да ми пропускат и все напикан или насран го намирам  #Cussing out. Лошото е, че пакетът е голям и ще трябва да си изчакаме да свърши и тогава ще купувам други).

Лорини, на Калата коликите му се усилиха зверски като навърши 2 месеца.. Дотогава и аз си мислех, че ще се разминем, но уви.. Не че и при вас трябва да се случи така, дано да не се случи, но нали знаеш - надявай се на най-хубавото, но бъди подготвен за най-лошото  Peace Иначе и Калоян като пръцка и ака се успокоява... че даже и като повръща  Laughing  Thinking

Таис, права си.. Ще звънна днес на педи да питам кво да правим  Peace Мерси  Hug

Кали, и аз преди малко си мислех за излизане... още не знам обаче, много ми се спи, въпреки промоцията, с която ме черпи Калоян. Ама не знам, сега като го нахраня ще се пробвам да си почина малко, пък дано се поразкарат облаците и можем да пообиколим блоковете Wink А вятър има ли всъщност  newsm78

Павлина, готино е сочното пиле. Моят мъж ми го готви  bowuu и му слага и картофи, нарязани на филии - те стават просто превъзходно  Heart Eyes

# 38
  • Мнения: 645
Добър ден!
Ралче аз като погледна снимките преди да се омъжа  ooooh!ама сега съм в процес на ограничаване,понеже не кърмя.
Сладурчеста много неприятно с температурата на Никола,но важното че вече е ок,ако искаш дай му пак довечера панадол,аз поне така давах на Марио  2 -ве вечери след ваксината за всеки случай,нищо че той я понесе добре
Колкото до наддаването незнам какво да мисля като Марио миналия месец беше качил 1.800кг.е скараха ни се малко,ама гладен ли да стои,ще видим след няколко дни на консултацията как сме
Нашите колики са на изчезване,ама и много пръцкаме Mr. Green и да се похваля че от няколко нощи след като папка в 21 часа се буди сутрин към 6 да яде и пак заспива до към 8 та вече се наспивам

# 39
  • Мнения: 61
 Досега си играхме с Краси, умори се и каза на неговия си език "махай се, мамо, искам да спя". Според татко му същите звучи значат "искам тати", но темата за интелектуалните заложби на бащите и способността да разбират бебоците е твърде дълга и спорна.

 Днеска пак му дадох Дуфалак и ся се чудя всеки ден ли трява да му давам, или само като не е акал. Миналия път му дадох, изчисти се и от тогава още не е акал. Питах за смяна на адаптираното мляко, но докторката каза "Ц, тамън сме го уцелили." (е не с тези думи, но това искаше да каже). А толкова ми се искаше да минем на това Фризовом, братовчетка ми само с това оправи на Любчо Бубчо акането.

 За това дето ГЕП можело да е резултат от прехранване - пак пример с моите тъй любими братчетки - Гошко беше много ама мнооооооооого ящен. Страшен рев падаше за ядене. Обаче пък после как повръщаше, като портативен ниагарски водопад беше. Маже и да има някаква връзка, но пък сега нищо му няма (на почти 2 години е) - освен че се блъска в стени, ама то нашето семейство не се отличава с особено съобразителност.

 Аз ще готвя днес телешки гърди за мене си. Оплаках се вече предполагам, че таткото е в Пловдив по работа. Не го е срам, налага ми се да къпя бебето... Това ако го запиша на видео, ще ви се изправят от косите от що съм сръчна, добре че детето диша при ушите иначе да съм удавила триста пъти до сега.

# 40
  • София
  • Мнения: 276
Павлина, готино е сочното пиле. Моят мъж ми го готви  bowuu и му слага и картофи, нарязани на филии - те стават просто превъзходно  Heart Eyes[/color]

И аз тъка..Simple Smile   Картофки - за гарнитура вътре в плика. Е, друг въпрос е, че не уважавам синтетичните вкусове на 'Маги" и си слагам в плика бира + черв пипер, чубрица.
  Днеска пак му дадох Дуфалак и ся се чудя всеки ден ли трява да му давам, или само като не е акал.

Инки, нашата лекарка ми каза първият ден- 5мл. и после 2 дни - 2,5 мл.....Тоест само 3 дни се дава и би трябвало за този период да се е регулирало стомахчето

# 41
  • Мнения: 857
Здравейте.
Аз си седя пред компа и си ви четаааа, а вие си пишетеее.
Доника благодаря за новата тема.

Иники, Фризовом доколото знам е против повръщане И заедно с това регулира изхождането. Лактулозата се пие докато редовно започне да се изхожда, предполагам и с Дуфалака е така.

Мъжът ми много ме харесва по разни стари снимки. Даже ми даде една и ми каза - така да изглеждам  hahaha. Е ....

При Марти коликите май изчезнаха, ноооо вече взе да проявава характер - с две думи: усети се! Разбра, че като го гушкат е хубаво и викаааа докато не получи своето. Разбра че е по-хубаво да заспива върху мен и докато не го взема - вика /за драматизъм пуска и сълзи/. И си живеем така от няколко дни - опитва се да се налага и вика с пълно гърло /то пък поне плач да беше/. И аз като една мама-дето-се-опитва-да-угоди все му уйдисвам.
Купувам Памперс 3 с разтегателни краища - много съм доволна, нямам забележка. Даже с последния пакет дали на мъжът ми литър сок от моркови  Party.
Днес и аз ще готвя пиле /от вчера съм почнала/. Фрикасе и нещо на фурна. Тези на Маги тайните, моя мъж хич не ги долюбва - изкуствени му били и аз изобщо не купувам.
Сладурче, добре че каза, да се застраховам и аз другия месец с температуропонижаващо нещо.

Хайде чао за сега.

# 42
  • Мнения: 63
Eй, на много пилета днес ще им стане горещо.  Laughing
Анастасия напоследък яде около 10- 15 минути ( в началото беше повече времето). Тя също се приспива с биберон, дръпне два пъти и като се унесе, го изплюва.
 Днес вече си имаме жълто ако  newsm44 , но и колики си имаме. Добре че само през деня си поплаква, през нощта спи, хапва и пак заспива.
Лорини, браво на теб, че кърмиш навсякъде. Аз не знам дали ще се престраша  Thinking

# 43
  • Мнения: 641
Здрайвейте момичета,

Честита трета месечинка на Елия и Анджелика
Доника, благодарско за темата  Hug

Сладурчеста, добре че Никола вече е добре представям си какво ви е било нощес, ще знам да взема панадол другия път при ваксинацията.
За ГЕР и прехванването – рових се из интернет и това което разбрах, че ГЕР е вроден и се израства, прехранването само може да влоши нещата, ако детето има ГЕР, но никъде не пише, че прехранването води до ГЕР. Пък и как да предпазиш кърмено бебе от прехранване – то си дърпа колкото реши. И на време не можеш да го ограничиш, щото за 5 минути може и 100 грама и 160 да изсмуче
Елена, и Сами така прави с пищенето – много е смешен, като вляза да го видя и веднага млъква, после като разбере, че има публика още по силно писка. Но....ако не го взема и го оставя да се написка 5-10 минути и млъква, после пак се пробва след известно време. Но определено плаче различно като го боли нещо или е гладен и когато иска просто за кеф. Много се надявам скоро да почне да се смее с глас, че с баща му почнахме да си мислим, че сме случили на дете-киселче.

Аз ще правя пълнени чушки и гюведжета за днес. Не ги харесвам малките тайни аз – много са ми изкуствени нещо.

Хубав ден от мен  bouquet

# 44
  • Мнения: 147
Поздрави за темата, Доника   bouquet

Привет на всички Simple Smile Записвам се само, а после като приспя баткото ще почета Wink

Пращам много слънце в този мрачен ден  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт