За сестра ми

  • 3 301
  • 59
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 540
Ето една тема, чиято авторка се е обърнала към адвокат.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=358709.0

Много съжалявам, че се е получило така със сестра ти  Sad

# 31
  • Мнения: 7 723
И кво сега, в крайна сметка?
Сестра ти откраднала ли е нещо, или не?

# 32
  • Мнения: 468
...
Ако сестра ти има как да докаже че не е виновна за кражбата да си потърси адвокат, ако обаче няма как , няма смисъл да наемате такъв, сама казваш че е имало 3-ма свидетели
Иначе е добре да намерите фирма в която да се осигурява.
...
И аз съм на това мнение относно адвоката.
 Колкото до болничните- не съм запозната, но както са ти писали вече в "Майчинство счетоводно" ще ти отговорят компетентно. За майчинството са и нужни:
 1. Една година осигурителен стаж- може да не е непрекъснат.
 2. Трябва да се осигурява по трудов договор когато излиза в 45 дневен болничен преди раждането- договора може да е сключен малко преди тази дата.
 3. За размера на обезщетението- изчислява се на базата на доходите 1 година назад. Пример: Ако сестра ти излиза в 45 дневен болничен преди раждане на 10 август 2009 год. , за изчисление се вземат доходите през месеците от август 2008 до юли 2009 включително. За месеците през които не получавала заплата (ако има такива) се смята минимална работна заплата.
И кво сега, в крайна сметка?
Сестра ти откраднала ли е нещо, или не?
И да е и да не е ситуацията не се променя.
...Все едно не се случва служител да краде - всеки работник, който може го прави. За съжаление това е действителността в България... На нас ни се е случвало и бременна да краде, така че успокойте малко топката.
По- полека с обобщенията Stop . Не всеки, който може го прави Naughty . Относно бременността и кражбата- дори да е истина обвинението, на мен ми е по- интересно как точно като са разбрали, че е бременна и това е станало проблем? Ако си работиш може да си пооткрадваш, ако обаче ставаш проблемен- дисциплинарно уволнение!

# 33
  • Мнения: 7 723
....
И кво сега, в крайна сметка?
Сестра ти откраднала ли е нещо, или не?
И да е и да не е ситуацията не се променя.
....
За майчинските, болничния  и осигуровките- да, така е.
Факт е, че вече не се води на работа...
Но за всичко останало (включая коментарите тук) се променя  Wink

# 34
  • Мнения: 3 268
Май ще излезе,че сестра ти е откраднала нещо.Твоите думи ме карат да мисля така.В такъв случай няма никакво значение бременна ли е или не.Естествено,че ще ще я уволнят.Ти какво искаш да направят?

# 35
  • Мнения: 7 723
Май ще излезе,че сестра ти е откраднала нещо.Твоите думи ме карат да мисля така.В такъв случай няма никакво значение бременна ли е или не.Естествено,че ще ще я уволнят.Ти какво искаш да направят?
...да я съжалят, щото е бременна... Thinking
Интересно, и трима свидетели има даже  Thinking

# 36
  • Мнения: 468
...
Но за всичко останало (включая коментарите тук) се променя  Wink
За това- нова тема в "Клюкарник"  Peace

# 37
  • София
  • Мнения: 44 229
То до колкото знам има значение и дали е уведомила писмено работодателя - тогава има защита от закона, но  ако го няка като документ.....а той просто е знаел......

А и на мен ми е странно - 3-ма свидетели., че е откраднала.... ако е така  и аз съм и работодател и в 9-тият месец ще я уволня...... освен ако не става дума за открадната химикалка или захарчета за кафе ест Wink

# 38
  • Мнения: 468
Май ще излезе,че сестра ти е откраднала нещо.Твоите думи ме карат да мисля така.В такъв случай няма никакво значение бременна ли е или не.Естествено,че ще ще я уволнят.Ти какво искаш да направят?
Аз не видях нищо в поста на авторката, което да навежда на подобни мисли. Тя иска да наеме адвокат, което за мен означава, че смята сестра си за невинна.

# 39
  • Мнения: 3 268
Май ще излезе,че сестра ти е откраднала нещо.Твоите думи ме карат да мисля така.В такъв случай няма никакво значение бременна ли е или не.Естествено,че ще ще я уволнят.Ти какво искаш да направят?
Аз не видях нищо в поста на авторката, което да навежда на подобни мисли. Тя иска да наеме адвокат, което за мен означава, че смята сестра си за невинна.
aliende,сега виждам,че предположенията за евентуална кражба са били твои.

# 40
  • Мнения: 7 723
Май ще излезе,че сестра ти е откраднала нещо.Твоите думи ме карат да мисля така.В такъв случай няма никакво значение бременна ли е или не.Естествено,че ще ще я уволнят.Ти какво искаш да направят?
Аз не видях нищо в поста на авторката, което да навежда на подобни мисли. Тя иска да наеме адвокат, което за мен означава, че смята сестра си за невинна.
Пише, че е обвинена в кражба и има трима свидетели.
Това си е доста тежко обвинение и не вярвам да се стигне до там без причина.
Ако наистина е невинна, то тогава не би трябвало да се притесни от нещо и да се стигне до съд...
Хубаво е, че не са й връчили заповед за уволнение.
Не е много приятно това да й го нанесат в трудовата книжка.

# 41
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356
Зу, дека изчезнА?

# 42
  • Мнения: 7 723
Дири адвокат вероятно... Thinking

# 43
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356

Явно. Тука вече крими сериал се заформи, а тя не казва къде е истината. Да знаем кого да плюем-работодател или работник.

# 44
  • Мнения: 468
aliende,сега виждам,че предположенията за евентуална кражба са били твои.
Само се опитвам да бъда обективна. Темата вече е съдилище за крадливите работници- бременни или не.

Общи условия

Активация на акаунт