Бъдещи майки АВГУСТ 2009-Тема 24!

  • 13 132
  • 288
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 2 374
Сънчо от лекаря който ми прави ФМ на мен разбрах че 1-та и 3-та са най-важни.............

Само да вмъкна, че според мен 2-рата също е много важна, защото се прави оценка на органогенезата. При всяка една ФМ се гледат различни неща, така че е най-хубаво да се иде и на трите.
Разбира се и аз съм на това мнение.ФМ в този гестационен срок (18-23 г.с.) позволява внимателно оглеждане на всички органи на плода,защото те вече са се развили.Всъщност между тези седмици се изключват или съответно установяват по-голямата час от аномалиите на плода (при наличието на такива разбира се).Така,че си е много важна дори.

# 256
  • Мнения: 3 372
Сънчо,аз мисля да ходя на третата ФМ Peace

# 257
  • Мнения: 439
Между другото при тази проверчица доки видя, че шийката на матката ми е много къса и ми изписа и магнерот за 20 дни профилактично
 newsm78
миличка, доктора затова ме прати на специалист, защото ако е къса шийката на матката, може да се наложи серклаж, което позволява да износиш бебето.
Иначе нямам представа защо ти е изписал магнерод по този повод.
Дано няма проблем

Qiuli, мерси - ще проверя. А иначе тези колелца са за един батко, които става на 6годинки - ще му ходим на РД

# 258
  • Мнения: 111
здравейте,момичета мога ли и аз да се вкюча при вас,бремена съм 17г.с, с близначета до сега само ви четях несмех да пиша,защото бременосат ми е проблемна и рискова,но се реших в крайна сметка Embarassed ще ми бъде приятно ако ме приемете във вашите редици.целувки от мен Hug Hug Hug

# 259
  • Мнения: 1 240
Мързелана, добре дошла!  Hug Вярвам, че всичко ще бъде наред при теб и август ще се радваш на две бебчета!

Дай ни термин, за да те включим в 1-ва стр.

# 260
  • Мнения: 331
Добре дошла myrzelana , не се притеснявай...и аз в началото само четях,и несмеех да се включа...но от няколко дни се усмелих и да ти кажа, че не е страшно ...тук мацките са много готини, не хапят...само могат да ти помогнат със съвет и мила дума...а все пак от това имаме нужда нали Hug  Лека бременност
Всичко ще е наред, само позитивни мисли....

# 261
  • Мнения: 2 382
Мързелана, радвам се , че се престраши най-накрая Hug.Добре дошла!
Днес се качих на кантара и се оказа, че за една седмица съм качила 1 кг #Crazy.Ако до края темпото е такова, не се виждам Shocked.
Бебчо снощи каза "здрасти" на баща си  Laughing, а днес аз реших малко да поошетам в къщи и цял следобед съм с контракции.
Явно ще се огранича само с готвене, а чистенето тотално ще го оставя на таткото.В крайна сметка- колкото изчистил, толкова.След няколко месеца ще си наваксам Laughing.

# 262
  • Мнения: 140
Здравейте и от мен!
Днес бях на втора ФМ (май няма да се наложи 3-та). Само че ме изпращат в ІІІ градска на кардиолог.
Моля да ми смените розовите  гащи със сини football! Видяхме едно голямо пишле и ахнахме всички, вече се бяхме настроили че е момиче, даже и докторката се учуди newsm81 !
Само да не му объркаме ориентацията, че досега му говорехме на ТЯ Crazy

За болките в кръста и таза, аз ги имам от 3 месец, доста силни и вечер и през деня, даже ме болят костите до двата крака. Докторката ми каза, че се разширява таза, така че не е проблем, изписа ми да се мажа с Волтарен (няма загряващ ефект и действа облекчаващо). Сега обаче "почивам" една седмица и болките пак се възстановиха с пълна сила newsm78

# 263
  • София
  • Мнения: 540
И аз бях на ФМ преди 3 дни, голямата изненада е, че чакаме момиченце Simple Smile

# 264
Извинявайте за невежеството ми,ама какви са тия ФМ,на които ходите по 2-3-4 пъти,какви са тия чудеса  newsm78  Thinking
Мен само веднъж ме изпратиха на изследвания и на 4 Д!Сега ми предстоят още едни изследвания за COOMBS и т.н.

Относно ориентацията-и на мен първото ми го бяха объркали,че ще е момиче и 1-2 месеца му говорехме в женски род  Grinning.Засега си е абсолютно нормално момченце  Peace

# 265
  • Мнения: 0
момичета, здравейте! искам да ви питам за хапчетата за зъбките коге хубаво да се започнат да се пият  Thinking

# 266
  • Мнения: 751
Извинявайте за невежеството ми,ама какви са тия ФМ,на които ходите по 2-3-4 пъти,какви са тия чудеса  newsm78  Thinking
Мен само веднъж ме изпратиха на изследвания и на 4 Д!Сега ми предстоят още едни изследвания за COOMBS и т.н.

Относно ориентацията-и на мен първото ми го бяха объркали,че ще е момиче и 1-2 месеца му говорехме в женски род  Grinning.Засега си е абсолютно нормално момченце  Peace
ФМ-Фетална морфология.Ето ти нещо за четене:
http://www.mc-markovs.com/index.php?option=com_content&task= … 72&Itemid=133

# 267
Знам,че ФМ е фетална морфология.Просто се учудих защо са ви толкова много Thinking
Както казах аз ходих на 4 Д-в 19г.с. /сега съм в 22г.с./.Слава Богу,с бебо всичко е ОК засега! Peace
А бе,лекарите си знаят работата щом ви пращат толкова пъти на ФМ! Simple Smile

# 268
  • София
  • Мнения: 358
Знам,че ФМ е фетална морфология.Просто се учудих защо са ви толкова много Thinking
Както казах аз ходих на 4 Д-в 19г.с. /сега съм в 22г.с./.Слава Богу,с бебо всичко е ОК засега! Peace
А бе,лекарите си знаят работата щом ви пращат толкова пъти на ФМ! Simple Smile
Лично мое мнение - ама мисля че доста се е комерсиализирало всичко около бременността и раждането, пък да не говорим за после - като се появи малкото човече.
То не са изследвания, то не е чудо. Да ви кажа мои приятелки само преди 2-3 години родили не са чували ни за ФМ ни за БХС, ние тука по 100 пъти ги правим.
Не че и аз не ги правя ама ... хората си раждат здрави бебета и без 4Д ехографи и прочие ... да не говорим че в по-малките градове пък и нямат достъп до тях изобщо.

# 269
  • Мнения: 370
  Здравейте момичета Simple Smile
И аз не съм много запозната с ФМ и мерси за инфото.Почвам да следя темичката и съм сигурна,че ще сте ми много полезни Hug

Последна редакция: пт, 20 мар 2009, 20:29 от dolls

Общи условия

Активация на акаунт