Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 33-та тема

  • 47 583
  • 368
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 11 607
Пепи , каква е тази смес Техра ?  Embarassed И от какво са такива шаренки ? Като напръскани са !   Grinning

Това е кашкавалът. Така се получава. А Техра е фирмата - има различни смеси - селски хляб - разкошен е, многозъренст, ръжено-пшеничен, градински, грахам.....Винаги стават смесите, имам чувството,че не са много чисти, има и вярвам набухватели и пр., които обаче не са описани на опаковката Wink...Много ми приличат на едни кашкавалки на Порша....Разкошни са, и са точно така както Пепика е писала....Ммммммм.....

Ася, разкошен разказ с щипка хумор. Продължавай все така!

Бъни, ти почти си преписала от мен бе жена...Аааааааааааа....Да ви е сладко! Hug

# 46
  • Мнения: 3 770
Диде , благодаря !   bouquet И аз си помислих , че е кашкавалът , но кой знае защо ми се видя като напръскано !  Rolling Eyes
Днес бях в Метро , но като не знам и не съм и видяла тези смеси.Другият път !
  Grinning

# 47
  • Мнения: 7 418
 

  Сладкиш с ябълки и грис на Бъни!Мнооооого вкусен!  Hug Hug Hug
   Снимката с парчето е малко размазана,че ми трепериха ръцете в предвкушение..... Embarassed Crazy

# 48
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
........
от мен днес проста манджа - солен кейк със сирене, шунка и кашкавал
............
Lois, и аз на опашката за рецепта на тази вкусотия!  Peace

# 49
  • Мнения: 3 770
Селма , разсмя ме с тези треперещи ръце !  Laughing И аз му се каня на сладкиша , че е точно за постите !  Grinning

# 50
  • Мнения: 9 109

Иначе благодаря за поздрава много Hug, ама той е утре ден ден, и тогава ще е и разреза де. Още не се е родила Laughing

е утре пак ще те поздравя тогава, в другата тема  Blush

Ася, ще го побългариш тоз човек  Laughing Laughing

Момичета, картофените тухлички хич и не са толкова връткави, колкото ви изглежсат  Peace Габи е пуснала на снимката и ножчето, с което могат  да се изкопаят дупките - аз ползвах старото ножче за белене на картофи, в другия му край е ножче за чистене на чушки. Ако са и по-големи картофите, ще става още по-бързо и лесно, моите бяха сравнително дребни.

Маме, Бъни, тук съм. Селото беше снощи  Laughing стига толкова, само на гости. Сега готвя едно зеле за утре, че пилето с картофи си стои- нали всеки тийн хукна с по тава пица и кифлички на гости.

# 51
  • Мнения: 7 418
Селма , разсмя ме с тези треперещи ръце !  Laughing И аз му се каня на сладкиша , че е точно за постите !  Grinning
  Препръчвам го!Определено! Hug Така че дерзай,докато не е свършил поста! Wink

# 52
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 649
Първо, Далка - честито! Лека подготовка за сватбата! Много ми хареса чийзкейка ти.

Наде, страхотно ти е карпачото! Не е ли малко рано? Аз чакам да се стопли и слънце да изгрее, лятна манджа ми е на мен то Simple Smile

Майсторките на тортите и месенето - Krische, Мамето, Пепика, изобщо няма да ги споменавам - не светлинни години сте пред мен и само отстрани ще ви гледам и ще ви се възхищавам  Laughing

Ася, къде беше зачезнала? Радвам се да те видя отново  Hug Каква е тази шкембе-чорба от пакетче? Лиофилизирана?
Но пък Милен@ ми залипсва... newsm78

Аз миналата седмица почти не гoтвих - само един киш с пиле (ама то вие вече моите киши наизуст ги знаете  Laughing) а пък тия дни Камбанката беше при баба и дядо, а ние - по младоженски и по ресторанти  Laughing
Ще пусна все пак днешния обед - пиле мариновано със соев сос и лимонов сок, с тиквички на грил-тигана:


и десерта - моят "малък грях", който си позволявам 2-3 пъти годишно - макарони (купешки са, не съм ги правила аз!)
За довечера съм предвидила нещо със спанак (да се впиша в пролетната атмосфера Simple Smile).

Спрете се, хора, не мога да публикувам от вас!   Laughing

# 53
  • Мнения: 3 770
Роца , пилето ти е апетитно , но 7 пъти отварях снимката на тези макарониLaughing Изобщо не очаквах да видя това , даже се и бях зачудила за какво ти е да си купуваш макарони ? Кажи все пак какво представляват , защото очевидно не са нашенските макарони ?   Mr. Green

# 54
  • Мнения: 30
Пепика, няма проблеми душа smile3521, то алигатора свърши още докато излезе от фурната (лека му пръст smile3508), ама с етървата ша заформим още един -два звяра с радост, само ми ела с една от онези питки и направо.. newsm17..............незнам, то ще станат едни трапези.... newsm74................Селма как е сладкишчето- че като гледам мисля да го заформя тия дни, ама много ми е трудно с това бебе   ylinfantама ще се понапрегна #Crazy

# 55
  • Мнения: 1 283
Пепи , каква е тази смес Техра ?  Embarassed И от какво са такива шаренки ? Като напръскани са !   Grinning

Готова смес за Чийз Бред - продават я в Метро, стои при брашната, нали все там вися и ако има нещо различно, пробвам. Шарени са от кашкавала, настъргах го на едрото ренде и от разтапянето се ошариха, а ето и вътрешността



Deniska_80 шъ заформим бартер от теб Алигаторчето, от мен гледането на бебока /нека тииии.... за мен ще е удоволствие/  Mr. Green
Роца , като си дойдеш да не ме пропуснеш на летището. Аз ще съм тази, която ще те чака с питка и сол   bouquet

# 56
  • Мнения: 7 418
Селма как е сладкишчето- че като гледам мисля да го заформя тия дни, ама много ми е трудно с това бебе   ylinfantама ще се понапрегна #Crazy
 Лесно е!Много сладичко!Аз обичам такива! С хрупкава коричка! Heart Eyes

# 57
  • Мнения: 3 770
Леле , Пепи , вътрешността е убийствена !  #Crazy Ще трябва и аз да се завъртя при брашната явно !   Mr. Green

# 58
  • Мнения: 679
Deniska_80, браво за крокодила! Първият ми опит беше трагичен, в смисъл, че тестото се поразкъса и плънката се поизсипа...  Laughing Втори не е имало...  Mr. Green Но пък стана вкусен де, нищо че не мязаше на нищо.  Laughing
Направих ризотото на marulka_s, само че с коприва вместо спанак. Стана много вкусно, но на вид нещо не можах даго докарам, така че няма да пускам снимка сега. И понеже днес съм на вълна детски сандвичи - ето следобедната закуска на малката:

, а ето я и нея: .

Я да питам аз за тоя крокодил, в какъв съд го правите? Защото аз не съобразих и го направих върху дъска и после се опитах да го преместя в тавата... Та затова така се разкъса, иначе стана добре. Ако пък го правя направо в тавата... Чудя се как ще стане тая работа... Струва ми се, че е необходима ОГРОМНА правоъгълна тава???

Последна редакция: нд, 22 мар 2009, 19:03 от dixi

# 59
  • Мнения: 170
Я и аз да си покажа набързо сътворените дюкански хапки в новата ми съдинка за маслинки Grinning-хапките са от дюканско хлебче, пуешка шунка, краставичка, млечно изварен сос с пресен чесън и перца лук в легло от зелена салатка и една свежа дюканска салатка:







ПП И отивам да чета и слюнкоотделям Embarassed, че да наваксам с материала Laughing!

Общи условия

Активация на акаунт