наистина ли е толкова ужасно???

  • 12 874
  • 284
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 185
 smile3511
Защо непрекъснато се разправят такива ужасии на бъдещите майки! Да, боли. Да, много боли и вероятно не те е боляло толкова много друг път. Но: 1. Вече има упойки за тези, които не могат или не искат да издържат а болката; 2. Не познавам майка, която да съжелява, че се е "подложила на това". Болката се забравя в мига, в който раждането завърши.
 Peace Успех и спри да слушаш ужасии, така само се разстройваш. Аз родих без упойка (макар че исках със), имах епизиотомия, сега малък бебео е на 4 месеца, а аз вече кроя планове за второ  smile3504

Стискам палци   bouquet

# 241
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Мен пък не ме е боляло, раждах и двата пъти нормално с епидурал, вторият път даже нямаше време да ме хване упойката.
Не боли, спокойно. А и да те заболи за броени часове минава  Hug
Важно е само бебчето и майката да са живи и здрави и да започнат да се опознават  Hug

# 242
  • Мнения: 204
Аз раждах в Италия и сега ще раждам тук,в болницата в която раждах а и в много други(разкази от приятелки) ,епидурална упойка не слагат,не ти дават никакви обезболяващи,при разкъсвания те шият без упойка,не боли изобщо.Вярно е 4е всяко раждане е индивидуално ,но каквото и да е се забравя.Леко раждане на авторката.
Нищо подобно.
Раждах тук, с епидурал, имах прекрасен екип, не допуснаха разкъсване, направиха епизотомия, защото бебето беше голямо и ми включиха окситоцин за не повече от половин час след 7-8 см разкритие.
Освен късмета, който явно съм имала, моят лекар не ме засили към болницата, веднага след получаването на първите контракции, за да се оттърве от мен след час, а търпеливо изчака часове наред, докато се засилиха контракциите и се получи задоволяващо разкритие.
Отделен въпрос е, че аз не съм доволна от епидуралната упойка, в следствие на която получих тежко главоболие в продължение на няколко дни и не можех да си кажа заглавието, но това е друга тема.
                                                                  За кое "Нищо подобно"? newsm78

# 243
  • София
  • Мнения: 3 452
Ако си говорила за Италия- извини ме.
Аз говоря за "тук" България.
Имам близка приятелка, която ражда в Рим, обаче с всички екстри.
Ти къде ще раждаш?

# 244
  • Мнения: 204
Аз съм раждала и ще раждам в Милано,не искам да кажа 4е е практика на вси4ки болници ,спицялно в тази в която съм раждала аз .Друго което искам да кажа (напиша)за след  раждането ,4е след един 4ас обикалях болницата без проблем .Сама станах от родилното легло ,да кажа за имфо 4е имах много шевове .

# 245
  • София
  • Мнения: 3 452
Разбирам. Е, Милано не е някакво незнайно селце, обаче вероятно екстрите са платени.
Аз, както казах не съм очарована от епидурала и не бих повторила.

# 246
  • Мнения: 277
Според мен си боли, но минава.Много бързо се забравя и после имаш едно сладко бебче което с всеки ден обичаш все повече.

# 247
# 248
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Раждането е рисково и е като руска рулетка. Който както иска да го приема.


То и пресичането на улица е рисково и е като руска рулетка  Mr. Green
smile3511
Защо непрекъснато се разправят такива ужасии на бъдещите майки! Да, боли. Да, много боли и вероятно не те е боляло толкова много друг път. Но: 1. Вече има упойки за тези, които не могат или не искат да издържат а болката; 2. Не познавам майка, която да съжелява, че се е "подложила на това". Болката се забравя в мига, в който раждането завърши.
 Peace Успех и спри да слушаш ужасии, така само се разстройваш. Аз родих без упойка (макар че исках със), имах епизиотомия, сега малък бебео е на 4 месеца, а аз вече кроя планове за второ  smile3504

Стискам палци   bouquet
Съгласна съм напълно  Peace

# 249
  • София
  • Мнения: 30 204
ние си чакаме още и ни хваща вече страха  Cry

# 250
  • Временно
  • Мнения: 788
ние си чакаме още и ни хваща вече страха  Cry
Аз пак да кажа-не се страхувай,успокой се!
Наслаждавай се на последните дни с големия корем.
А като започнат контракциите,последното нещо за което ще мислиш е страха!

# 251
  • Мнения: 280
ние си чакаме още и ни хваща вече страха  Cry

Всяко раждане е различно - някой ги боли повече, други по-малко. Важното е да си спокойна  Peace

Аз лично родих много бързо и лесно, нормално, без каквито и да е упойки. Дори не се наложи шеф и кройка  Wink
 
Контракцийте бяха малко болезнени, но всичко отшумява като гушнеш малкото съкровище. банално, но това е истината.

Спокойствие и леко раждане ти желая  Hug

# 252
  • Мнения: 755
ние си чакаме още и ни хваща вече страха  Cry

Не се притеснявай, мисли си за малката душка, която носиш и за бъдещата ви среща.  Hug
Не мисли за болката,тя отминава, забравя се.  Peace
И най-вече не чети тук, ужасиите на някой мами, това не се случва на всеки и не е задължително всеки да го почувства така.
Спокойно, леко и безпроблемно раждане ти пожелавам!  Peace  bouquet

# 253
  • Пловдив
  • Мнения: 1 856
ние си чакаме още и ни хваща вече страха  Cry
Не се страхувай  Hug
Ще боли, няма начин да не боли. Но няма място за страх.
Нали затова бременеем, да се появи човечето на бял свят. Затова в процеса на раждане трябва да се концентрираш върху това да му помогнеш  Hug

Желая на всички леко раждане и хубави и здрави бебчета   bouquet

# 254
  • София
  • Мнения: 8 286
Глупаво изказване на М. Вачкова. Тя какво е очаквала? Да е хубаво, както когато е "влизало" "бебето" ли? 
Аз след първото си раждане казвах "Не боли", не защото "не съм приятел на някого" а защото болката се забравя.
Втория път стисках зъби до последно, даже разсмях екипа, на чийто въпрос "Боли ли?", аз "Не" в същото време се опитаха да ми разтворят краката и да проверят разкритието и Не-то ми стана "Неееее""Не боляло, а ?" hahaha

Общи условия

Активация на акаунт