Помощ - кражба! Съвети как да си опазим рецептите......

  • 65 676
  • 794
  •   1
Отговори
# 765
  • София
  • Мнения: 15 485
Цитат
Sonya Shateva
много амбициозно начинание...
Харесвам ·  · преди 17 часа от Blagoevgrad, Bulgaria
2 души харесват това.



All recipes да така е кой знае ще има ли успех, но искам да опитам....
Харесвам · Отговор · 1 · преди 17 часа

Мариана Видева Дори не разбираш,че авторката на снимките с макароните и кюфтета не те хвали!
Харесвам · преди 16 часа · Редактирано

Dida Dimitrova Мариана Видева - иди на лекар,миражи ти се привиждат,нещастнице.
Харесвам · преди 3 часа

ТаНя кИнИгОПолУС Много важно за макароните!
Харесвам · преди 31 минути

Мариана Видева Аз ще ида, но при теб гледам нуждата е по-наложителна!
Харесвам · преди 4 минути

All recipes Винаги ще има недоволни...ще го преживеем
Това е от страницата във Фейсбук!

Наистина страда от раздвоение, сама си пише, сама си харесва мнението, сама си отговаря!

Цитат
ТаНя кИнИгОПолУС Обичам всички подправки мания са мш!
сряда в 22:23 чрез мобилния · Харесвам · 1

All recipes the spices are the flavour of the life
четвъртък в 13:11 · Харесвам

Последна редакция: сб, 18 май 2013, 10:35 от Тайна

# 766
  • на втория етаж
  • Мнения: 248
  Ох, горката  ...  #Crazy  върнала се е няколко години назад, сега е пак на 18, забравила е, че е учила педагогика(то и на какво ли може да учи децата, с това "морално" съзнание) и английския е позабравила(нали има Гугъл преводач за статиите, които пише Joy ) ... Тежък случай за едни хора в бели престилки....  Peace

   

# 767
  • Мнения: 1 466
Снимка която свалих от първите резултати на Гугъл, с това не нарушавам никакви закони освен моралните, А АЗ НИКЪДЕ НЕ СЪМ СПОМЕНАЛА че смятам да ги спазвам! Мое решение, поне за сега ще процедирам така, може би до следващият път когато сготвя това в къщи! Peace

Закон за авторското право и сродните му права:
Цитат
Чл. 2. Авторското право върху произведения на литературата, изкуството и науката възниква за автора със създаването на произведението.
Чл. 3. (1) Обект на авторското право е всяко произведение на литературата, изкуството и науката, което е резултат на творческа дейност и е изразено по какъвто и да е начин и в каквато и да е обективна форма, като:
7. фотографски произведения и произведения, създадени по начин, аналогичен на фотографския;
Чл. 5. Автор е физическото лице, в резултат на чиято творческа дейност е създадено произведение.

Наказателен кодекс:
Цитат
Чл. 172а. (1) Който записва, възпроизвежда, разпространява, излъчва или предава, или използва по друг начин чужд обект на авторско или сродно на него право, или екземпляри от него, без необходимото по закон съгласие на носителя на съответното право, се наказва с лишаване от свобода до пет години и с глоба до пет хиляди лева.

(3) Ако деянието по ал. 1 и 2 е извършено повторно или са причинени значителни вредни последици, наказанието е лишаване от свобода от една до шест години и глоба от три хиляди до десет хиляди лева.

# 768
  • Пловдив
  • Мнения: 614
Sonya Shateva ами аз да си кажа, че кюфтетата и сосът са от моя блог http://mysweethobby.blogspot.com/2012/06/blog-post_09.html

Моето сладко хоби: Пържени кюфтета и доматен сос
mysweethobby.blogspot.com
Кулинарни експерименти в снимки и рецепти, без претенции за изключителност
Вече не харесвам · Отговор · 4 · преди 21 часа

Yordanka Dobreva Много хубаво казваш, Сонче!
Дано има и кой да разбере, че не може с "чужда пита да правиш помен"!
Вече не харесвам · 1 · преди 21 часа

All recipes Изпратила съм на авторката питане дали мога да преведа рецептата! Преди да пишете коментари е добре да знаете това, след всеки превод ще следва линк към личния блог на авторите!!!!!!!!!!Разбира се при получено съгласие!
Харесвам · преди 21 часа

Dida Dimitrova Yordanka Dobreva , много неща не са Ви известни,защо не поучите малко,не зависимо от възрастта си. All recipes, желая успехи всякакви, не обръщайте внимание на кокошарника, малък му е умственият багаж!!!
Харесвам · преди 20 часа

Мариана Видева Dida Dimitrova,нали от същия тоя "кокошарник" копирате снимките и рецептите. И искате да не протестират ли?
Харесвам · преди 3 часа

ТаНя кИнИгОПолУС Еее де голям проблем са кюфтетата..хахах смешно ми стана ще извинявате!
Харесвам · преди около час

Зиче Кокиче Нали рецептите ти са от тефтера на баба ти, ПЪК СЕГА КАЗВАШ ,ЧЕ ЩЕ ПИТАШ АВТОРКАТА? Не трябваше ли по напред да питаш авторката дали е съгласна и тогава да публикуваш нейната рецепта???
Харесвам · преди 3 минути



Sonya Shateva не е протест , а уточнение
Харесвам · Отговор · 1 ·

Пълно безумие и наглост има в  тази жена!!!!! Crossing Arms

# 769
  • Мнения: 7 420
......

Пълно безумие и наглост има в  тази жена!!!!! Crossing Arms
   По-скоро първото . То се видя .
   Не очаквайте отговорност от въпросната .

# 770
  • София
  • Мнения: 15 485
......

Пълно безумие и наглост има в  тази жена!!!!! Crossing Arms
  По-скоро първото . То се видя .
   Не очаквайте отговорност от въпросната .
И от дружките и.

Цитат
Dida Dimitrova Мариана Видева, плачи си на твоите гробища,не на чужди, ясна ли съм, мърло ?
Цитат
Dida Dimitrova Мариана Видева - иди на лекар,миражи ти се привиждат,нещастнице.

Последна редакция: сб, 18 май 2013, 17:39 от Тайна

# 771
  • Berlin
  • Мнения: 11 283
Може да дадете report page. Peace

# 772
  • Бургас
  • Мнения: 6 606
Като почнат жегите и спрат да си пият хапчетата,тъй става. Mr. Green

# 773
  • Мнения: 1 466
Хем крадат, хем са нагли, хем обвиняват хората от които са откраднали, а и на всичкото отгоре обиждат.  Sick

# 774
  • Мнения: 1 777
Момичета не се занимавайте с тази жена.Оставете я да си живее в нейния си измислен свят,дано само един ден се осъзнае и изплува от там.Както каза някой по напред това е едно безумие.

# 775
# 776
  • Мнения: 134
 Доста късничко загряхте.....без значение кои кога писал...мислих да изпробвам два три линка от бг мама...ама вие ми дадохте достаааа повече...айде, когато е готов сайта пак!  Peace

# 777
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
И какво си доказваш по този начин, bebetuuu??? Намери си друго място за избиване на комплексите, които те тормозят. Не мисля, че някой тук ти е дал нещо, по-скоро ти си крадеш каквото решиш, но нали знаеш, че Интернет не е място за игра и че никой не е анонимен. Твоето избиване на комплекси ще се превърне, както ми се струва, съвсем скоро в играчка-плачка.

# 778
  • Мнения: 1 777
Доста късничко загряхте.....

Не миличка ние загряхме още от първия ти пост в тази тема.Лошото е че ти  след толкова писания на момичетата така и не загря за какво става въпрос.Но нищо малка си още и дано проумееш някой ден,че не вкичко което лети се яде. Simple Smile

# 779
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Преди ми ставаше неприятно, когато някой открадне моя рецепта, но отдавна мисля вече по друг начин. Simple Smile
Все пак всеки знае, че се краде хубавото, стойностното, това което всеки иска да го има. Също знаем как се крадат рецепти. Променят се пропорционално количествата на продуктите и хоп, ето ни нова рецепта.
Как се получи рецептата за "Козунак Venetta" съм го писала много пъти. Labrex беше пуснала рецепта за тутманик без яйца, мисля че беше, по рецепта на майка и´. Аз лично предпочитам рецептите да са леки и със съвсем малко мазнина, затова от тази рецепта се роди този козунак. Технологията е резултат от прочетеното в някои австрийски готварски книги. И така съчетах рецептата на тутманика на майката на Labrex и австрийската технология. Разбира се всичко това ми коства труд, време и усилия, затова смятам, че имам пълното право да смятам рецептата за лично мое творение. Знам, че някои "другарки" ще подскочат и ще кажат, че не съм открила топлата вода аз, но точно затова и описах така подробно, кои са източниците. Нещо, което аз лично никога не съм крила и никога не съм се страхувала, че ако посоча източниците, това ще подрони авторитета ми на кулинарка.

Много са тези, които оттогава искат да си присвоят точно тази рецепта и точно тази технология. То не беше козунак без месене, не беше вместо нагъване, опъване, дърпане, разтягане, захлупване, какво ли не. Но както вече споменах, краде се хубавото, ценното, това което наистина е добро. Когато обаче кулинарка с отлични кулинарни умения си позволи да си присвои моя рецепта, мога да кажа, че се чувствам много, много поласкана. Такъв е и този случай. Знам, че ще подскочи и каже, че рецептата си е нейна, но факта, че ми писаха толкова много хора, които казаха, че веднага са забелязали, че е моята рецепта, е показателен. Все пак рецептата на "Козунак Venetta" стана толкова популярна в Интернет пространството, че едва ли има някой, който да не може, да я разпознае.
Пиша всичко това, не за да се оплача, а за да благодаря за поредната реклама на моя козунак. Simple Smile

Ето линк към моята рецепта във facebook.

https://www.facebook.com/VenetaMcNeall/media_set?set=a.349563015 … 683569&type=3

Тук  на първата публикация, която беше тук във форума. Обърнете внимание на датата на публикацията. Wink

http://i1127.photobucket.com/albums/l640/Elisabeth545/Screenshot … /Moiatkozunak.jpg

А това е неудобният коментар на една много уважавана блогърка, който разбира се беше много скоро изтрит от плагиатстващата. Wink

https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/19183 … 5&oe=574B24B1

Ето и линк към рецептата-плагиат.

http://zi4e57.blogspot.co.at/2016/03/blog-post_21.html

Преценете сами. Simple Smile


P. S.
Някои ми казаха, че чрез тази публикация ще направя по-голям трафик на посещенията на блога и´, но нищо, аз не съм нито злобна, нито завистлива, нека има тарфик, нека се радва. Wink

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт