Темпераментните деца - 7

  • 10 473
  • 198
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 1 328
borianna, не знам какво да ти кажа.. освен да се въоръжиш с много търпение и да търсиш "вашия" метод. Аз вярвам, че не за всяко дете върши работа дадено нещо.. Срам от хората наоколо вероятно всеки е изпитал в даден момент, но тогава си прилагай Додсъновите - самоирониите Simple Smile 

Скоро правихме на нашия син ЕЕГ по друг повод. И се оказа, че мозъка му работи повече на алфа вълни, отколкото на бета и тита - присъщи за деца на неговата възраст. Алфа-та били за деца над 7 г. Невроложката ми обясни, че сигурно има и ще има по-буен нрав, което е вече е "доказано". Поне вече знам на какво се дължи това му поведение понякога..

# 181
  • Мнения: 1 098
 jenny_b, това значи ли, че умствените му възможности са по- напреднали?

# 182
  • Мнения: 7 803
моята хубустница я тестваха за хиперактивност, още нямам резултати (към средата на септември) та казаха, че си моториката и е доста по-развита. прави неща, които 6годишни не не успяват, умствено също е малко по-напред, да видим накрая какво ще кажат

# 183
  • Мнения: 1 328
моята хубустница я тестваха за хиперактивност, още нямам резултати (към средата на септември) та казаха, че си моториката и е доста по-развита. прави неща, които 6годишни не не успяват, умствено също е малко по-напред, да видим накрая какво ще кажат
При нас казаха твърдо, че хипер няма. Само активност. 
А какво точно са изследвали при вас? И как?

jenny_b, това значи ли, че умствените му възможности са по- напреднали?
Тези алфа вълни за които споменах, ги имат и малките децата с аутизъм. При тях обаче, те са бавни.(Всъщност всички деца ги имат, но мозъка започва да работи на тях от около 7 г. възраст). При активните и хипер активните деца са бързи. На въпроса - да, значи че възможностите му са по-напреднали, но аз не съм го стимулирала досега в умствена насока. По-скоро наблягаме на всякакъв вид физичекса активност - катерене и т.н.. Но не мога да кажа определено, нито че знае 1 песен, нито стихотворения... Напреднали да, но неразвити Simple Smile От около месец говори и разказва с детайли, преразказва.. Усеща се ако не си е формулирал правилно изречението, помисля малко и тогава изстрелва каквото има да каже. Някак си е в тялото на 2-3 годишен, с възможности в някои насоки за 6-7..

# 184
  • Мнения: 7 803
ами първо разговарях с директорката и тя прецени кои изследвания да направим. едното беше за общо развитие, второто за моторика. на няколко пъти ги чашка с отговорите, повечето деца не разпознавали верните отговори примерно или има умения на по-голяма. доста упражнения бяха за време, тя съответно го прави няколко пъти и спира, като и стане скучно и не иска повече. казаха, че определено и липсва концентрация, но за мен и става скучно, като е лесно упражнението и няма желание повече. иначе помни като слон, бърбори като картечница, сравнително правилно и на двата езика и може да беснее 12 часа без прекъсване. последно направихме един преход около 10 км пеша, 4 часа с влак и диването даже за 5 мин не дремна, аз бях умряла, диването ...

# 185
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Да изкарам темата напред  Confused
С големия.... тръгна на предучилищна в у-ще, всичко е точно, слушал в час (само той и Тоше не приказвали - цитат), пише, рисува, ходи с кеф.
Изпада в истерия и дива ярост, когато не е свършил нещо "както трябва" или обърка нещо (при изрязване, примерно). Трудно овладява емоциите.....както се досещате.

Вчера ходихме на театър със сестра ми и братовчедка му, "Островът на съкровищата", много им хареса, всичко точно. След театъра отидохме на пица, разхождаха се из пицарията и в един момент Борис започна на напада братовчедката. Естествено не без причина, но дори и след като вече бяха "квит", тя укротена седна на стола, той продължи да налита, някаква ярост го беше обзела и направо не подлежеше на контрол. Минутите, докато дойде сметката и платим ми се видяха часове.
Като излезнахме "шоуто" продължи, докато не се разделихме. После естествено пак се сещаше и издивяваше и изобщо не чуваше какво му се говори.
Лошото е, че и аз съм издивяла и в дадени моменти не реагирам адекватно. Някаква безпомощност ме е обзела напоследък.....
Тази седмица трябваше да имаме втора среща с логопед. Още на първата дамата ми предложи да ме свърже с  детски психолог, ама заради грипната ваканция май няма да се проведе (трябваше да е в у-щето). То срещите с психолога ще са по-полезни на мен и баща му....ще почакаме до другата седмица.
Просто малко да ми олекне, защото едно е да чувстваш безпомощност при 2-3 годишно, но при 6-годишно е направо депресиращо.

# 186
  • Мнения: 7 803
при нас има вече резултати от тестовете. трябва да правим 2 терапии, едната е ерготерапия, другата моторик. още не сме ги започнали, защото ми дадоха часове сутрин, а аз ходя на курс по това време и не знам как ще стане. баща и нямал време да я води и така

# 187
Има ли нова тема или тук да пишем newsm78

# 188
  • Мнения: 289
Май няма друга. Пиши тук!  Hug

# 189
  • Мнения: 262
Май-май и моето синче попада в споменатата категория... (на темата де)
За пръв път я виждам, поради късния час успях само да хвърля едно око, аз нищо не съм съм чела и съм съвсем в небрано лозе в "проблемни", тъй де се каже ситуации...

Но ми идва наум един въпрос - повечето деца, за които се пише тук, имат ли братче или сестриче (при това близко до тяхната възраст) или са по само детенце? Защото винаги съм си мислела, че някакво "налагащо" се поведение го има предимно при единствените деца...
Разбира се, че е наивно да вярвам, че при поява на второ ще се реши проблема от раз, но все пак някакъв вид "толерантност" би трябвало да възпитава тая поява... Защото като е единствено, то чувства, че мама и татко са някакси "вперени" в него и... така нататък.

# 190
  • Мнения: 1 243
Отдавна не съм исала, та реших да ви навестя.
Моят син е на 3г и 8 месаца и в сравнение с преди половин година имаме подобрение. Явно започна да разбира и се опитва вече сам да се контролира, но все още е много малък. Когато усети, че нещо не е наред казва, че започва да се изнервя и трябва да го успокоя  Laughing. Тези думи явно от мен ги е чул, но те пък взеха ,че имат чудодеен ефект. Така той самият ми подсказва наближаващата криза или избухване, както аз им викам. Вече ги имаме през ден или през два, а не всеки ден, и минават по-бързо. Днес ходихме на един карнавал с много други деца и съм страшно горда- за първи път нямаше разревано или пострадало дете от нас или гневни родителски погледи .
Аз много промених подхода към малкия и явно това дава своите резултати. Най-важното е търпението и разбирането!. Детето усеща, че искаш да му помогнеш, че искаш да го разбереш и само се опитва да си помогне и то! Колко пъти дребния е истерясвал и се е тръшкал пред погледите на толкова много смаяни минувачи, но аз повтарям ли повтарям, че го обичам, той е най-доброто дете и в момента има лош период, който ще отмине и всичко след малко ще е наред. Ей, вярвайте ми в тези моменти съм на крачка от откачането Laughing Чувствала съм се толкова безсилна и ми е идело д апобягна, но знам, че малкото същество има нужда от мен и мозъчето му още не може да се справи само! Ясно ми е ,че винаги ще сме по-палави, по-непослушни и буйни от връстниците и комшиите ни , но пък тези темпераментни деца са толкова чувствителни, състрадателни и умни, че са страхотни  Hug
Да са живи и здрави малките ни палавници, другото е лесно Peace

# 191
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Разбира се, че е наивно да вярвам, че при поява на второ ще се реши проблема от раз, но все пак някакъв вид "толерантност" би трябвало да възпитава тая поява... Защото като е единствено, то чувства, че мама и татко са някакси "вперени" в него и... така нататък.
Дааам, като категорично заявява, че мрази цялото си семейство и иска сам да живее....това големия. Напоследък често има изблици на ярост. Осъзнава го, чувства се кофти от поведението си, ноооо това е положението.
В училище попаднахме на страхотен логопед....много я харесва и чака с нетърпение разговорите с нея. Аз също  Wink Сама ми е много трудно да вървя в правилната посока, та с нейна помощ се справяме.

# 192
  • Мнения: 7 803
ами аЗ съм с блиЗнаци и цирковете ги прави само едната

# 193
  • Мнения: 1 243
Дъмпер вие някъде около Винса ли живеете? Майка ми разказва за 2 дечица близначета и само едното момиченце било като нашето диване. Да не сте вие? Hug

# 194
  • Мнения: 7 803
а какво е Винса?

Общи условия

Активация на акаунт