КОЗУНАЦИ - вкусни, дъхави, разкошни! (Козуначена тема)

  • 282 129
  • 1 422
  •   2
Отговори
# 570
  • Мнения: 364
Замесих първият си козунак, сега чакам да втаса Praynig и ще видим какво ще излезе.

# 571
  • София
  • Мнения: 4 141
Аз нямам избор и всичко ще правя в събота, а толкова много неща ми се иска да направя та не знам. Може евентуално меденките за четвъртък, но козунаци , козуначени кифлички и боядисването на яйцата ще бъде за събота. За петък знам , че не хубаво да се работи нали е Разпети петък

# 572
Момичета,моля ви пратете ми рецепти за вкусни и меки козунаци!Страхотни са ви на снимките вашите!Как го постигате? newsm17

# 573
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Момичета,моля ви пратете ми рецепти за вкусни и меки козунаци!Страхотни са ви на снимките вашите!Как го постигате? newsm17

На първа страница има огромно количество рецепти, просто трябва да си избереш! Peace

# 574
  • Мнения: 769
Natalyna,благодаря newsm51

# 575
  • Мнения: 2 142
Билянка, кажи по-подробно за макароните! Никъде не намерих в темата за тях, изчетох я пак цялата да не би да съм пропуснала, но никъде не видях... е, може и да съм кьорава  Crazy Иначе, ммммм, кожунако ти е станал много 'убав, ако, че си компилирала неколко рецепти  Laughing

# 576
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Билянка, кажи по-подробно за макароните! Никъде не намерих в темата за тях, изчетох я пак цялата да не би да съм пропуснала, но никъде не видях... е, може и да съм кьорава  Crazy

 Не си, не си LaughingНе знам дали е писано в темата за макароните.Когато тестото втасва, се мушкат в него няколко сурови макорони.Те сукоряват втасването, не знам защо.Може да се сложат и когато тестото втасва във формите.След като се извадят не остават следи.Гледайте макароните да не са дребни, че да се загубят в тестото и после да има счупени зъби.

# 577
  • Мнения: 4 358
Аз нямам избор и всичко ще правя в събота, а толкова много неща ми се иска да направя та не знам. Може евентуално меденките за четвъртък, но козунаци , козуначени кифлички и боядисването на яйцата ще бъде за събота. За петък знам , че не хубаво да се работи нали е Разпети петък
Същата ще съм като тебе.Дано да успеем.
През седмицата ще чистя, пък в събота ще меся.
Биляна освен да пробвам и аз с тези макарони Hug
Ох само не ми вкарвайте и тия курабийки в главата #Crazy.Ще устискам - дано Whistling

# 578
  • Мнения: 106
Хайде и аз да се впиша тук като притежателка едва от вчера на хлебопекарна Moulinex 3000.Мъжа ми я купи по повод днешния ми имен ден.Видях какви вкуснотии правите в тях и ми се прииска подобна машинка.Така,днес реших да спретна едно хлебче за обяд!Резолтата беше УЖАСЯВАЩ.Написах 1 000 000 съобщения на Джемма,както и тя на мен.Направо пълно разочарование беше  ooooh!.Втория хляб който направих веднага беше доста по сполучлив,но малко като,че ли недоопечен.При първия явно грешката ми беше,че бях сложила 1/4 от жива мая кубче и нито се наду,нито се опече,а не 1/2 както направих при втория опит на 500гр. брашно.Момичета с такъв модел машина моля ви да ми помогнете със съвети за изпичане на хубав хляб-рецепта и подходяща програма ,както и за козунак-по повод предстоящия празник.Първия хляб се меси,втасва и пече общо 4 часа  на 1 програма ooooh!,втория го включих на програмата за експресен хляб и за 1.30мин. стана-е трябваше му малко повече явно да го допека на 10-та програма.Чакам съвети...моооляяяя виииии  Praynig Кажете и какво брашно използвате за хляб и за козунаци,а също така и мая(суха или жива).Ако е жива,как я приготвяте преди да я сложите в съда на машината? Outta Joint
Миличка машинката ти е много добра! Вътре трябва да има книжка в която има рецепти, аз си купих и везна и следвах указанията 1:1 . Няма рецепта която да не ти стане. Съставките се слагат в реда в който са написани и за начало може би е по удобна  сухата мая. Ако държиш на прясна, задължително трябва да я разтвориш в течността от рецептата. 7гр. суха мая е равна на 21гр. прясна мая. Ще съм доволна ако съм помогнала с моя скромен опит!
Моята машина е Мулинекс 5000.Има мерителна чашка,и аз измервам брашното така-до 10 инча-150гр.А маята,когато е жива,я раздробявам най отгоре,когато пускам машината на отложен старт.За хляб 1 кг.слагам 1/4 жива мая и брашно на Софимел в синя опаковка.Сега вече има и опаковки от 5 кг.и съм много доволна, защото и брашното и цена са добри.

# 579
  • Мнения: 1 232
Нека някой да каже, колко време втасва маяното тесто за козунаци. Второ, кога козунака става по-хубав, когато маслото е разтопено или е размекнато?

# 580
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Нека някой да каже, колко време втасва маяното тесто за козунаци. Второ, кога козунака става по-хубав, когато маслото е разтопено или е размекнато?

 Зависи от температурата в помощението.Може 40мин., може и 3ч.Чакаш да си удвои обема.Маслото или маста трябва да са разтопени, но не горещи.Четете на първа страница линковете, написано е всичко подробно за приготвянето на козунаци!!!!!

# 581
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Хайде пак,преди малко е изваден от фурната


По рецепта на Пина,че и плетката е нейна,но много не личи.Трябваше още малко да втаса преди печенето,но нищо,следващият път.

# 582
  • Мнения: 11 747
max-mama , трябва да ти кажа, че и питките и козунаците ти са по- хубави от мойте!  newsm10
Аз, както не съм месила от близо 1 година, не се знае какво ще сътворя.... ама много напреднахте в тоя форум, много!  Crazy Laughing

П.П. На разпуканото се вижда, че има конци. Не знам дали е трябвало да втасва още, може би най- много 5мин.  Thinking

# 583
  • София
  • Мнения: 4 141
max-mama ти си знаеш, че е страхотен но и аз да кажа  bouquet.

Възхищавам се на ентусиазма на всички Ви. Умора нямате ли?

Аз направих един и приключих с репетициите, но почвам да се чудя баш на великденския да не се издъня  smile3506, но пък от друга страна каквото стане показах на домочадието че мога така че един провал не е провал newsm62

# 584
  • Разград
  • Мнения: 3 110
max-mama , трябва да ти кажа, че и питките и козунаците ти са по- хубави от мойте!  newsm10
Аз, както не съм месила от близо 1 година, не се знае какво ще сътворя.... ама много напреднахте в тоя форум, много!  Crazy Laughing

П.П. На разпуканото се вижда, че има конци. Не знам дали е трябвало да втасва още, може би най- много 5мин.  Thinking


Благодаря Hug  bouquet
Напреднахме,даааа,но основно с твоя помощ,за която още едно огромно БЛАГОДАРЯ  bouquet
За втасването,точно толкова му е било нужно на тестото,помислих си го,но не го оставих,метнах го да се пече.Нищо,друг път повече.

Общи условия

Активация на акаунт