Слънцезащитен крем за бебе на 2м?

  • 33 486
  • 183
  •   1
Отговори
# 150
  • вкъщи
  • Мнения: 704
фактора трябва да е много висок-40 или 50 -на нивеа

# 151
  • Мнения: 199
Тези вещества в  слънцезащитната козметика, които предпазват от слънцето също така запушват порите, предизвикват алергии и даже проникват в кръвта. За чувствителната кожа да новородено това може да отключи алергии за цял живот.
Памука и лена имат много висок фактор на слънцезащита - Запознай се с UPF (затова се изгаря на потник на супер силно слънце дори,  а не слънцето да проникне и под дрехата.) Предполагам, че докато се движите по слънцето ще е достатъчно една тънка памучна пелена да се метна върху количката. А после под дебелата сянка на някое дърво е най-добре, пък е и прохладно.

В по-развитите от нас страни не се препоръчва дори био-слънцезащитната козметика да се ползва на тази възраст (под 6 месеца).  Голяма част от нашите акушерки, педиатри и дерматолози не са чели нищо за нови изследнавия и резултати, откакто са си взели държавните изпити.

Какво има в белите кремчета против изгаряне и доколко ни предпаз … т силното слънце?

Ето един добър вариант за слънцезащитни кремове, но пак не от първите месеци.
http://www.greenpeople.co.uk/organic-sun-products.aspx     доставят до България

# 152
  • Мнения: 19 303
Подкрепям greenlife.
Освен това няма голям смисъл да се ползва фактор над 30, защото не предпазва повече, а химията вътре се увеличава многократно.

# 153
  • Пловдив
  • Мнения: 4 136
Да се чуди човек как да избере по малкото зло.Толкова е топло, че аз гледам да е облечена колкото може по леко, защото още не може да сяда и гърбът се поти.Ако я покрия с пелена, дори и само краката, ще я сваря.Съвсем да няма въздух.Да се ходи само по сянка е абсолютно невъзможно.И в къщи само да стоим не може.То е ясно, че точно по обяд няма да сме по улиците, ама...Все си мисля, че реномираните марки, няма да пуснат бебешка козметика, без съответните тестове.А химията в козметиката няма как да се избегне.Крем без консерванти е потенциална хранителна среда за всякаква микробиологична флора.Купих Клоран и ще я мажа.То и самото слънце предизвиква алергии и рак.Да не чуе Дявола.

# 154
  • София
  • Мнения: 44 122
аз с пелената мисля, че се има предвид не върху детето, а да покриеш самата количка, все едно както слагаш дъждобрана.....но ще си е задушничко...
а за сянката...да ако нямаш парк или горичка до д-то си...трудно е само по сянка...
остава варианта - ранни разходки до към 10-10,30....и след това след 5...

# 155
  • Мнения: 19 303
Става въпрос да се покрие количката с тънък тензух, докато се движите по слънцето. Като сте на сянка, махаш тензуха. Тук почти всички слагат такива пелени, но мен в България ме гледаха малко странно с покритата количка. Може да носиш крема в себе си и ако видиш, че няма да сте на сянка, тогава да намажеш откритите части.
Може и тук да проверявате за съставките на кремовете.

Последна редакция: нд, 24 май 2009, 14:53 от В_и_В_и

# 156
  • София
  • Мнения: 44 122
като с комарник ли?

# 157
  • Пловдив
  • Мнения: 4 136
И това с пелената го пробвах, ама ако има вятър защипвам с едни щипки и се получава...В Пловдив си е голям задух.Вече съм пуснала климатика, който не е в стаята при нея.Така ще е.Разходки преди 10-11 часа и после след 17 часа.

# 158
  • Мнения: 666
Аз в крайна сметка взех на малката мляко слънцезащитно на Ла рош 50+..обаче забелязвам,че пак има разлика в тена на лицето и другите части newsm78Гледам да не я изкарвам по топло...ама то сега от 9 часа е топло ooooh!при нас за пелена и дума не може да става..малкия тиранин като не вижда извън количката какво става и реве като заклан Crazy

# 159
  • Пловдив
  • Мнения: 4 136
Абе тя и нашата не е много съгласна да не вижда.Да не казвам че с тези щипки все едно съм проснала прането и адски много ме дразнят.Все се успокоявам, че е месец май все пак, ама като гледам как пече.Добре, че не е много беличка.Педиатърката като я видя и каза:"А!Вече имате тен.", а още не бях я пуснала по къси панталони и къс ръкав.  Laughing

# 160
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Аз ползвах Клоран 50ф.

# 161
  • София
  • Мнения: 292
Ние досега ползвахме Себамед 50+
но на слънце са ни само крачета и ръчички, и то за малко. Но свекито я пече  #2gunfire на слънце и лицето "било много добре за бебето". За което постоянно се караме Cry и не я оставям сама с детето.
Иначе гледам да е на сянка.
За бебета под 6 месеца навсякъде пише да не се излагат на пряка слънчева светлина.

# 162
  • Мнения: 16
След като поизчетох темичката с вашите мнения и препоръки и още доста допълнителна информация, последно се спрях на Eucerin лосион за деца SPF 25.
Педи ни беше препоръчала Себа Мед, изпробвах няколко мостри и като цяло съм доволна (то ефектът и ползата/вредата по-късно се проявява), но за отрицателно време оцветих всички дрешки от току-що подбрания летен гардероб на сина ми. Остават петна, които не се премахват и след многократно изпиране. Същото се получавало и при мазане с иначе прекрасните продукти от серията Дейлонг на Spiring.
А по повод пелената за предпазване, има доста удобен и естетичен вариант на тента с нормална и 50+ UV защита като този:
http://www.mytoys.de/catalog/search?query=Sonnensegel&submit … roductsPerPage=20
А, че на детенцето няма да му е приятно да остане без гледка, то е ясно, ама мама като е решила....

Иначе на самите продукти пише, че са за деца на 6 месечна възраст и за индиректно слънчево въздействие, тъй като по подразбиране деца под 3 гпдишна възраст не се излагат на пряка слънчева светлина sweating

# 163
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Мустела използвам и съм много доволна!

# 164
  • София
  • Мнения: 2 006
Педи ни беше препоръчала Себа Мед, изпробвах няколко мостри и като цяло съм доволна (то ефектът и ползата/вредата по-късно се проявява), но за отрицателно време оцветих всички дрешки от току-що подбрания летен гардероб на сина ми. Остават петна, които не се премахват и след многократно изпиране. Същото се получавало и при мазане с иначе прекрасните продукти от серията Дейлонг на Spiring.
Аз ползвам на Spirig и досега нищо не съм оцветила. На листовката към крема пише да се маже и след десетина минути да се облекат дрехите. Така и правя и досега няма проблем.

Общи условия

Активация на акаунт