Слънцезащитен крем за бебе на 2м?

  • 33 485
  • 183
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 44 122
nucaHa - никога до сега не съм имала петно върху дрехите на малкият от крем за слъце. а съм ползвамла мустела, дейлонг и а-дерма.
 на всеки от тях пише да се избягва досег със светли материи защото остава петна.
аз го събличам малчо, намазвам го хубаво, оставям го 5-10 мин, в които кремчето попива хубаво и после обличам....

# 166
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 018
Когато Станислав беше на 2 месеца не съм го мазала с нищо, но не го извеждах, когато имаше силно слънце.Сега го мажа с едно кремче с фактор 40 на Каротен и няма проблеми-не се цапат дрехите и малкия не е почернял.А и кремчето мирише много хубаво и аз също го ползвам и също не съм потъмняла(а аз съм много бяла и много лесно почервенявам от силното слънце).

# 167
  • Мнения: 199
Все си мисля, че реномираните марки, няма да пуснат бебешка козметика, без съответните тестове.А химията в козметиката няма как да се избегне.Крем без консерванти е потенциална хранителна среда за всякаква микробиологична флора.Купих Клоран и ще я мажа.То и самото слънце предизвиква алергии и рак.Да не чуе Дявола.

Не е така. Козметичните фирми не са задължени да спазват никакви стандарти за безопасност, за разлика от производителите на храни. (вредното въздействие на тези вещества се проявява с натрупване в организма с годините и е все още невъзможно завеждането на дело срещу определен продукт или компания за определено заболяване) Чак последно време започва да се говори за това покрай "Пакта за безопасна козметика", който е доброволен и стандартите за био-козметика. Също и около изследванията, че парабените (които масово се ползват за консерванти) примерно са естрогеноимитатори и могат да доведат до рак на гърдата. След медийния шум (не и в България разбира се) много известни марки, които са ги ползвали масово ги премахват от продуктите си.
Биомарките ползват консерванти, но на натурална основа - неща като екстракт от семки на грейпфрут, прополис и др. Като се прочете състава на биопродукт и пише неща като - кокосово масло, бадемово масло ... , етерични масла, пчелен восък... На един стандартен крем за да разбереш какво има в състава му, трябва да си завършил висше образование в областта на химията.

Може и тук да проверявате за съставките на кремовете.
Така е. ЗА съжаление е американска база данни и много от европейските марки козметика не фигурират, но Мустела например я има.

nucaHa тентата е много идейна. Мога да си ушия такава от тънък памучен плат, за по-лесно прикрепване и избягване на щипките. Даже ще си подбера готин десен в тон с количката  Wink

# 168
  • София
  • Мнения: 44 122
когато козметиката е медицинска има контрол.

# 169
  • Мнения: 19 303
За такава тента не се бях сещала. Също може и по-голям чадър за количка с мека дръжка, който да се извърта според разположението на бебето.

# 170
  • Мнения: 1 085
Трябва да правите разлика между бебешките и детските слънцезащитни кремове. Бебешките са само с екран, а детските с екран и филтър, който трябва да е на минерална основа, за да не предизвика алергии. Никога не мажете бебета с детски крем!

# 171
  • София
  • Мнения: 44 122
ами а-дерма например пише, че е от 0 месеца до 4 годинки....
дейлонг си имат детски и бебешки, мустела също имат детски и бебешки...като бебе беше до колкото помня от 6-12 месеца....
за другите не знам.....
общо взето да - не всички марки имат кремове за деца под годинка....

но така или иначе моят е с АД, така че винаги съм гледала да купувамм подходящи кремове за деца с такъв проблем, а те са все медицински козметики и са хипоалергични......
но и да нямаше проблеми с кожата пак такива бих взимала.....специално за слънце....

# 172
  • Мнения: 19 303
Angel_Dusт, бях забравила, че и твоето дете има АД. Имате ли още обриви на тази възраст и с какво ги мажете? При нас Слава Богу няма почти нищо вече, но се появяват екземи по крачетата от време на време. Големи колкото монета 2лв, близо до памперса.
Може ли пак да споделиш с какви слънцезащитни кремове мажеш сега. Видях, че си писала Адерма и Дейлонг. Всички ли ви понасят добре?
Извинявам се на авторката, че разводнявам темата.

Последна редакция: пн, 25 май 2009, 13:11 от В_и_В_и

# 173
  • София
  • Мнения: 44 122
само зимата, явно повече изсъхва кожата от студа...имаше по бузките и крачетата....сега вече не.....
иначе аз тук писах...сега както и миналатта година взех а-дерма 50+ детският...много съм доволна....миналата година с него на плажа даже не почерня....но сега в събота на авиошоуто го поопекохме малко детето.....но не мн аз направо поизгорях...така че добре е ....пък и бях позабравила д го намажа по едно време и за това май....

и трите горните му понасят добре...обаче с мустелата и дейлонга колкото и да мажех беше почрнял кат цигане....и то в сф, даже без да ходим на море...от морето допълнително...т.е. не видях да пазят особено....
а-дермата ако не се бях дпозабавила да го намажа сигурно сега  нямаше да е с тен...миналата година 7 дни на море до 12 на обяд гонейки го по плажа изобщо не беше грам почернял с него.....

# 174
  • Мнения: 19 303
Мерси много! Ще взема и аз такъв. Досега съм я мазала с Ла рош посе.

# 175
  • София
  • Мнения: 44 122
аз него не съм го пробвала...но ако й понася добре...защо ще го сменяш?

# 176
  • Мнения: 571
От новоредна е на Себа Мед.И такъв слънцезащитен крем и взех.Мисля,че е най-добре да е на маркта козметика която ползваш за бебчето

# 177
  • Пловдив
  • Мнения: 4 136
Постепенното изработване на тен е добра естествена слънцезащита. Няколко дена по 15 минути до час според типа кожа са достатъчни да си изработим симпатичен и полезен тен. Тези 15 минути без някой фактор, лепнат върху нас, са важни и за да може кожата да усвои витамин D, който си набавяме предимно от слънцето.Смятам да се придържам към тази препоръка от статията на greenlife.Тентата също е добър вариант, но ще ми върши работа, ако ползвах зимния кош.Сега количката е обърната по посока на движението и не знам ще стане ли.Така както е показано не ми върши работа.Но благодаря за предложението  bouquet

# 178
  • София
  • Мнения: 44 122
Да, разбира се, но това е по-добре да стане например след 16-17 часа....а не в най-голямата жега....пък когато детето е навън между 10 и 16-17 е хубаво да е намазано в тази жега Wink
Всичко с времето си както се казва Wink

# 179
  • Пловдив
  • Мнения: 4 136
Аз понеже цитирах дословно и не стана много ясно.Имах впредвид, че не може да се ходи само по сянка и все пак от време на време се излага на слънце.За мазането ще мажа.Не можем да върнем времето назад, когато слънцето не беше толкова вредно и ще търсим някакъв баланс. Peace

Общи условия

Активация на акаунт