Просветете ме малко в чалгата

  • 4 836
  • 98
  •   1
Отговори
# 90
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Ако ще се местиш обратно за дълго време, може и да се съглася за културния шок, така хууубаво да се наместиш в битието, да плащаш тока, да чакаш цяла нощ за място пред детската градина... всичко.

Ама за няколко седмици ваканция културен шок... ммммм, превземка.

Иначе в оригиналния въпрос на темата не виждам лошо - и на мен ми дойде полезно резюмето на Пина.

# 91
  • Мнения: 3 835
Общото м/у тухлите и чалгаджийките е, че в основата си и двете са бивши естествени природни материали, които вследствие на високотехнологична преработка чрез външна намеса, първите термична, вторите медицинска, изпълняват някакви функции, за които трябва да покриват стандартите по БДС.

Разликата е, че първите имат поне 1 % теоретичен шанс да имат нещо общо с културата, докато вторите никакъв. Първите имат много висок КПД като цяло за благото на обществото и хората, вторите никакъв.
В този смисъл не разбирам логиката да сe използва думата „културен”, в контекста на темата. Ако се питаше за най-новите тенденции в тухлопроизводството, за да сме в час с културните тенденции в страната, по щях да намеря някаква логика.

# 92
  • София
  • Мнения: 3 099
Общото м/у тухлите и чалгаджийките е, че в основата си и двете са бивши естествени природни материали,...

От кал (глина) са дошли, в калта ще се върнат (при чалгаджийките май няма рециклиране?...)

ПП. Към авторката: ако попаднеш на Мюзик Айдъл при завръщането си и видиш Мара Отварачката, не се плаши, не е обезобразена, това е търсен ефект, а не са и качили онази работа на лицето при лифтинг!  Wink

# 93
  • Мнения: 5 710
Когато се връщам в София предварително влизам в час с програмата на кината, театрите, концертите и новите заведения. Има страшни сайтове. За манджите има един страшен сайт  гладен.бг  Няма такова чудо просто... предлагат храна и за бебета, тука това като го кажа ме гледат ето така  Shocked
Редовно се возя на трамвай, тролей, въпреки, че страшно много народ държи да ме 'вземе' с новите си луксозни возила, за да ме впечатли с напредък по европейски, пък аз с моята Панда много съм назад :–)))
Аз обаче си обичам трамвайчето -много е яко да се върнеш към нещо, което си е все такова, каквото е било, когато си бил и на 5 , невероятно е как все още се движат тези превозни средства, дано ги има вечно, защото сега са и еко...
Истината е, че месец да мръднеш в друга страна ( която и да е тя), като се върнеш получаваш културен шок. на 17 бях в Япония и ясно помня, като се върнах как се качих на 94 за училище. Шок не , ами на терца, още помня как зяпах гумите в средата, които са като хармоника ...Аз и в Беларус получих културен шок преди няколко години - броях дните да се прибера в София, чувствах се целуната от съдбата, че съм българка.
Но товава 'културен шок' не беше нищо срамно, просто наблюдателност с елементи на разсъждение.
Минава за ден-два. Самите хора няма да ти позволят да изпиташ нещо толкова грозно като 'културен шок", ще се постараят да ти набият в канчето, че си се взел много насериозно нещо  и нещо си се позабравил...

Последна редакция: нд, 29 мар 2009, 14:01 от 10cent's

# 94
  • Мнения: 3 447
След всяко пътуване в чужбина, дори и за три дни да е, човек получава културен шок, когато се прибере тук. Не виждам защо скачате толкова.

# 95
  • Мнения: 4 300
Дефинирай "културен шок" Mr. Green

# 96
  • Мнения: 3 835
Лени, то и аз ще преживея същия шок, ако сега се кача на рейс 94, нищо, че не се връщам от Япония. Laughing Ще изпадна в умилителни спомени за студентските години. А на трамвай се возя с голям кеф, стига да ми върши работа като маршрут. А сега са сложили една интересна машинка, пускаш монета, плюва билетче, много удобно, обаче най се радвам като се падна в трамвая, дето същата машинка не плюва нищо, а само гълта монетите. Не можеш да си представиш колко е забавно да наблюдаваш изненаданите физиономии на хората, а след това и разговор се завръзва.

# 97
  • Мнения: 5 370
След всяко пътуване в чужбина, дори и за три дни да е, човек получава културен шок, когато се прибере тук. Не виждам защо скачате толкова.
Наистина ли говориш сериозно или лекинко се подхилкваш в мустака, под лулата? Mr. Green

# 98
  • Мнения: 197
Питам как си обяснявате, че се държи толкова дълго време този вид музика.

И самите вие как я обяснявате на децата си

Сигурно наистина изглеждам като с изгорял бушон, но се опитвам да разбера и защо тази тема провокира толкова нападки
Защо си толкова уплашена от чалгата? Аз мисля, че изобщо не ти се налага да се запознаваш с предишни, или настоящи чалга изпълнители. А и не е нужно да обяснявам каквото и да е на децата ми. Просто съм си аз и толкоз. Изказвам си мнението само, ако ме попитат. Всеки сам решава какво да харесва и това обикновено не е проблем. Аз лично не слушам чалга и не се интересувам от нея. Живея в България, но не мога да ти цитирам имена на такива изпълнители, нито каквото и да е от тази област, просто защото не се интересувам. За сравнение - много от най-добрите ни приятели, и мои и на съпругът ми слушат чалга. Баща ми също я харесва, но това никога не е било проблем и аз и мъжът ми продължаваме да не знаем нищо за нея. Не се насилвай да слушаш тази музика, щом не я харесваш. Аз мисля, че въпреки културният шок, който неминуемо ще изпиташ в началото /имам опит в тази област и обикновено не е свързан много с чалгата Laughing/ ще има и много неща, на които искрено ще се зарадваш! Все пак в къщи си е най-добре!
 Peace Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт