За да спазвам Дюкан следя стриктно всичко, което ям - 170

  • 23 859
  • 512
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 63
Gardenia ,мога да си направя изследвания .Чувствам се добре и за сега няма да предприема такава стъпка.Още повече ,че някой се дразни от това че имам успех с кг ,а той не.
Ще имаш мила успех и с килограмите и с резултатите  Hug Не ми се рови назад в темите сега, но всички (или почти всички), които са имали някакви проблеми и са пиели лекарства, сега са или спряли или намалили хаповете, да не говорим за изследвания... не съм прочела на някоя дюканка да са й се влошили показателите - въобще с режима всичко върви към по-добро  Hug

# 466
  • Sofia, BG
  • Мнения: 394
Здравейте сладки

Днес деня ми беше отврат  Close Close Close Сръфах се с няколко човека - нали съм зла (ама слабаааа  Twisted Evil Twisted Evil)  и се прибрах сърдита и нацупена  Crossing Arms

След като 9 месеца карах 5/5 от 3 седмици обърнах на 4/3 и се сблъсках със запека  Shocked Таквоз чудо имах само през първия месец от режима, че дори тогава не е бил толкова упорит... Поне ме успокоява факта, че режима действа с пълна сила и сега си приготвих чайче (не сание  Mr. Green) сена - кога да очаквам включване?  Crazy

Вики Паднах с твоя подпис  Joy Много яко!
Тумбе Браво! Имаш голяма разлика! Ако има хора, които не са забелязали да ти кажа, че е нормално - мен започнаха да ми казват, че съм отслабнала чак след като свалих 20тото кило  Shocked

Къде се изгуби  Котето newsm78 липсват ми сутрешните и постове. Звездопадната също не се е мяркала откакто влезе е трета. Риен ми се губи от погледа - оправи ли се вече  Thinking
Ааааа ще има санкции   за липса на отчетност Crossing Arms

# 467
  • Мнения: 899
Здравейте, момичета!

Много съм уморена и не успявам да ви изчета. Идвам само да докладвам, днес правя два месеца с режима и резултата е - 10.5 кг  Grinning .

Връщам се назад да видя какви сте ги вършили  Hug

# 468
# 469
  • Мнения: 1 575
Извинявайте за въпроса,но последно може ли да се яде кисело мляко Култура?
Пълномаслено е - ти си решавай!

А какво да си купувам?

Наистина обезмаслени са на Верея, Пършевица и Герма, останалите имат добавени растителни мазнини.Поне по съдържание и всякакви дребни шрифтове на етикети, капачки, дъна и др. скрити места  Wink!

ама защо така тъпо ми излиза цитата? не мога да си извадя текста отвън...

Последна редакция: чт, 02 апр 2009, 22:19 от Боби1973

# 470
  • Мнения: 5
здравейте момичета!! Hug Hug
При мен всичко е точно-ще си сменям линийката сега,но не искам да се хваля,да не се урочасам-май че вече отново тръгнаха нещата. newsm44 newsm44 newsm44
Тумбичка-браво мила!Направо си останала наполовина-и във фигура,и в лице,и имаш такова слънчево излъчване!!!!Радвам се искрено за теб!!! smile3501 smile3501 smile3501
Момичета-на всички с поводи и без поводи за празнуване-много целувки и успехи!! newsm10

# 471
  • Мнения: 35
Ограмотете се малко , от по долу написаното

Белчо Христов 25.01.09 в 16:01

Да, ти го каза най-точно 

3 Лора Попова 25.01.09 в 18:01

Не мислите ли,че щом толкова много хора са на този режим и го харесват,значи работи?Разбира се,че може да носи вреди,със всяко нещо с което се злоупотреби се получува така.Той човека го е написал,лошото идва ако прекалиш с дните в ударния режим.Аз я направих тази грешка и си понесах
последствията.Личния ми опит в тези неща ме е довел до заключението,че протеините най-бързо чистят.Просто трябва малко да се мисли като се правят нещата,да не е с цената на всичко.Все пак здравето е най-важно : )

4 Мирослава 25.01.09 в 19:01

 отдавна чакам този семинар…….ще има емоции:)Simple SmileSimple Smile

5 Ганчо 25.01.09 в 19:01

Белчо добра ли е комбинацията на Volumass 35 с Kreatin monohidrat.За хора които искат да покачьт мускулна маса.

6 Белчо Христов 25.01.09 в 21:01

@ Лора - ще отговоря много точно, но с един коренно различен пример: безумно много хора избраха и правителството на Испанския ни “цар”, но то не проработи, защото това правителство работеше срещу НАС!

Същото е с този режим - сляпото избиране на тази диета, като начин на живот дори, не е критерий, че този режим действа. Или поне не е пример за всеки! Хората сме индивидуални.

Днес видях в интернет следната обява - “Търся спонсор, който да осигури финансите по отпечатването на книгата ми “Как станах милионер”!  Ей такова ми е мнението и за Дюкан - хем има резон, хем е за боклука тази книга!

Защото протеинът не чисти нищо! Той захранва тъканта и нищо повече. Защо да се одрязват въглехидратите, след като и те и протеинът имат еднакви калории? Защо? Защото хората не знаят, че има прости и сложни въглехидрати. Не знаят, че въглехидратите хидратират клетката и така влизат аминокиселините вътре. Не знаят и много други неща - като например, че хората не топят мазнини, а се смъкват като изпразнен човал с картофи. Т.е. остава по тях опаковката, чувала, а ценните въглехидрати от картофа падат отстрани!

Трябва да съм завършил биологическото си образование със среден успех 3.50, както 99 % от колегите ми, за да твърдя, че протеиновата диета е здравословна. Разликата е, че го завърших с отличие (5.93 - само една 5 по Паразитология имам), а дипломите ме оторизират да двам факти и знания! Нищо друго! Неотдавна ме нарекоха по следния начин (бързам сега и не ми се рови в коментарите) “…г-н Христов явно оставал без хляб и затова критикувал Дюкан и си зарибявал клиенти с остри нападки …” - нещо от този род. 

На тази дама искам да й отвърна точно сега - нека заповяда на семинара и ще я оставя без дъх.  Всеки който иска да чуе истината на живо лично от мен да заповяда!

Започва да ми се върти една проект идея, да събера всички пострадали от режимите на мосю Дюкан, да заформя една статия и да ви покажа снимки на органите, пострадали в резултат на тази типична за мен кетонна диета! Защото съдим по бързите реултати. Не става 20 години да ядем бози и микици и за 40 дена да си върнем формата! Просто не става!

Да не си хабя аргументите, просто заповядайте! На вечерята след семинара, мога и да продължа анализа ми по темата до полунощ ако има желаещи!

Помнете - 1 кг подкожна, междуорганна или междумускулна мазнина се топи много трудно. Та това са 9 000 ккал! Ще бъдете като Спийди Гонзалес на пътеката, ако искате да ги стопите и пак няма да успеете! 

7 Д.Н. 26.01.09 в 04:01

“Не знаят, че въглехидратите хидратират клетката и така влизат аминокиселините вътре.”

Не казвам, че не си прав, но като каза аминокиселини се сещам, че в едно списание (мисля, че беше “Мускули и фитнес” от декември 2006 година) пишеше как въглехидратите блокирали усвояването на аргинина в организма. Там препоръчваха ако приемаш L-аргинин след тренировка да не ядеш храна богата на въглехидрати за следващите 2-3 часа. Става въпрос конкретно за тази аминокиселина.

8 Белчо Христов 26.01.09 в 09:01

А аз четох точно обратното веднъж …. незнам.!

9 Жоро 26.01.09 в 23:01

Преди около 2 години бях на диета без мазнини и въглехидрати с едно хранене на ден и по нещо малко за да не припадам между яденията. На практика: месо без мазнини / пиле, риба, телешко /и зеленчуци. За три месеца свалих около 12 кг.
Моля не правете това в къщи.
Тая диета много ми прилича на това, за което говори “Милионера”.
Не разбирам от медицина но резултата беше освен свалените кг.:
Виене на свят от прекалено ниско кръвно почти събрах границите. Налои се да търся лекарска помощ.
Загуба на остър ум - процеса на мислене бе много забавен вял и имах нужда от много прилягвания през деня за да не се “тупна на земята”.
Какво е ставало с тялото ми специалистите могат да обяснят.
Хора, които ме познават след 2 години посмяха да кажат, че тогава, когато са ме виждали са се плашели какво става с мен.
Няколко месеца след диетата започнах да тренирам фитнес за тонус /без да гоня мускулна маса и видими резултати бях с тежък проблем в кръста/ Отначало 2 дни в седмицата после 3 дни и след 6-8 месеца всеки ден без събота и неделя.
Много бавно състоянието ми се подобряваше и проблема в кръста отшумя но го пазя./заради кръста стигнах до телк на 35 г./Докторите ми бяха забранили всякакво натоварване /пълно безумие според мен/. От фитнеса състоянието и кръста ми укрепна и сега съм в много по-добро здраве. Малко се отклоних от темата, но си мисля: “Диетолозите, които не познават тялото на човека и какво става в него, а са само с тапия заради парите, аджеба по умни ли са от Господ който ни е дал: въглехидрати, протеини и мазнини. Къде е проблема се питам? Не е ли в това, че поради многото акъл, който си мислим, че имаме, поради собствената ни лакумия и алчноста на производителите на храни се получава така, че злоупотребяваме с храната, която ядем.
То пък, като започнах с въпроси взех да давам и отговори.
Как да решим проблема?
1. Простия /необразован/ човек е лесен за манипулиране. От това следва, че е добре да не вземаме съвети от хора, които са научили нещо заради парите, които дипломите осигуряват сиреч от дипломирани глупаци, а да търсим съвет от хора, които обичат това, което правят.
2. Що ядем? Тук е добре да сме информирани за начина, по който оперират търговци и производители. Подсказвам: Търговците от хипермаркетите мачкат цената на производителя до дупка и производителя за да оцелее поевтинява продукцията. Как? Е питайте тях. Голям хипермаркет, и производител с име това не е = на качество. Най-качествените продукти много пъти се произвеждат от малки фирми изолирани от голямата дълавера на големия пазар.
Да не съм голословен ще ви споделя: Произвеждам машини и предлагам машина за едно и също нещо в 4 ценови класа с цени 300 лв до 2700лв. и ….нагоре!
Най голям марж / процентна печалба / имам от най-евтините продукти.
Но какво получава клиента: Трабант 6-та употреба или Лексус, Мерцедес при това нов + гаранция.
Какво продава търговеца: Това за което плаща необразования и мълчащ клиент.
Висококачествените продукти поне в БГ засега ги няма на лъскавите щандове.
Те са изритани в ъгъла, но пак ще кажа: Прост народ лесно се маниполира.
3.Лична дисциплина в: Образоване, хранене и спорт.
Мъдрия човек работи със знание!

Белчо, нещо повече ще светнеш ли хората за флуора във водата и в солта в Бг.
Ще се радвам да чуя мнение на човек, който е по на ти с това, което става в тялото поради тоя химикал!

10 Белчо Христов 27.01.09 в 00:01

То за флуора, трябва да помоля моите познати от катедра Хидробилогия към Биологическия факултет, на Софийски университет да ми дадат даннни. Толква чак да съм запознат, не съм! 

Иначе добър пример, ама сега ще каже някой - “Да, обаче аз пък нямам такива проблеми!”. Доволен/на съм и това е!

И става една …

11 Мали 27.01.09 в 02:01

Поне на мен доколкото ми е известно, флуорът е клетъчна отрова. При някаква производствена злополука в САЩ бива изпуснато определено количество флуор и за да излязат от положението, изкарват, че флуорът е полезен за зъбите и започват да го влагат в пастата за зъби, а оттам и в хранителни продукти дори! Годината и точното място не мога да си спомня, чела съм го в “Световната конспирация срещу здравето” на Д-р К. Гълъбов.
Солта се сочи като много опасна и сигурно е така, особено, когато се консумира без мярка и безсистемно. Нещата не стоят съвсем така с Хималайската кристална сол, която съдържа 84 минерала и има кристална форма, като кристалите са се оформили при много силни налягания.
Любопитна е практиката и книгите на Д-р Ф. Батманжелидж “Тялото жадува за вода” и “Водата лекува, лекарствата убиват” - Лечение на всички болести чрез пиене на вода, но и с добавяне на сол. Е, аз пия по посочения начин структурирана вода, а солта, която използвам е хималайската сол.

12 Галина 27.01.09 в 13:01

Здравей Белчо,
изключително се развълнувах, когато прочетох за семинара. Аз сам стара Дюканка (много ме радва определението:) ),бях на диета точно по книгата 7 месеца.Не искам и да чуя повече за нея, да не говорим за ужасните овесени трици Simple Smile. За съжаление съм на много километри от Варна, въпроса ми е,има ли вариант да видим семинара ти или поне основните коментари от разтояние ?
П.С. Успех с новото ти начинание за пълно усъвършенстване и 3-тата книга !
Поздрави 

# 472
  • Мнения: 3
lola7802, това пък за какво го даваш? Поредният многознайко. Ето малък пример. Той казва, че Дюкановите последователи се радват на "бързо, подчертавам бързо свалените килограми", а в собствената си оферта предлага "В качеството ми на дипломиран биолог, работя на принципа до килограм сваляне на седмица." Схващаш ли?

Мислех си, че от предишните разговори, свързани с твоите постове, си разбрала, че никой няма нужда от подобен тип изказвания. Така че, лично аз те моля да спреш да ни занимаваш.  И то най-настоятелно те моля.

Боби1973 , края на цитата трябва да завършва със затварящия таг [/quote] и след това пишеш.

# 473
  • Мнения: 35
http://www.belchohristov.com/2429.html

специално за дебеланките от снощния дебат

всеки ден ще ви пускам малко инфо -дано се осъзнаете  навреме

Това е в България , не може човек да си изкорени простотията , ти Гледаш да го предупредиш за да не страда то се обръща срещу теб , типичен балкански манталитет
Това не е никакъв сайт за взаимопомощ а за взаимотровене

Масова утопия бих казала
Един ден  ще си спомняте за предупрежденията

Прочети този линк рхората който са задавали въпроси -има човек който е бил 2 години на Дюкан -стигнал до ТЕЛК

Коя от злобарките тук е била 2 години на тая диета ?
веднага щом започнете да се храните нормално ще станете 2 пъти по дебели

# 474
  • София :(
  • Мнения: 215
  Момичета, грабвайте пуканките, местата са на първия ред  hahaha hahaha hahaha
 Аз ви пожелавам спокойна нощ и сладки, красиви сънища
                                                   
   До утре  Hug
 

# 475
  • Мнения: 0
Лека нощ милички благодаря на всички за ритници побутване и други методи за помръдване на кантара Hug Hug Hug
Утре ще започнем с нови сили да спазваме режима  и да постигнем целите ни. Един ден и ния ще имаме  с какво да се похвалим.
 Да имаме нашите албуми с Преди и  новото ни аз сега.
 Обичам ви всички Hug Hug Hug Hug Hug Hug
 Имам нужда от всяка една без изключение от всяка взимам по зрънце и събирам един голям клас. Клас отличници  , горди и силни дами . Hug Hug Hug Hug Hug
epson, Мимииии, ФИЛЮДКА, mimensita, Dari68, esen, Jenusha, talka, keji, reni06, anita7, tony123, Lucie, miss_tyra, raddi, Дороти, Taniaa, zlatica, Снежка, dj100, ЦвеTи, dare, Dimiana, рошава, Боби1973, Bis (+ 2 Скрит/и) и 7 Гости преглежда(т) тази тема. Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug
Вещи  мила ,моля те дръпни казанчето, че се размириса пак, Мина някава  мърлячка и размириса . Много гнусно мирише

Последна редакция: чт, 02 апр 2009, 22:40 от mihi69

# 476
  • Мнения: 35
Не само дебели, болни дебелани

# 477
  • Мнения: 52
Момичета, грабвайте пуканките, местата са на първия ред  hahaha hahaha hahaha
 
Joy Joy Joy Popcorn

Люска, пак яхна метлата  love001

Последна редакция: чт, 02 апр 2009, 22:42 от Dari68

# 478
  • Мнения: 36
Авееееее Лорче ти на сека манджа мерудиика

# 479
  • София
  • Мнения: 1 590
Направих грешка, редактирам ... Popcorn
Не само дебели, болни дебелани
Да ти се връща, тройно!

Общи условия

Активация на акаунт