Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 35-та тема

  • 39 203
  • 370
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 4 358
Ох Нел сега ще си сънувам тези палачинка.Така ми се доядоха ooooh! ужас.Тигана ми Тефал се надраска и не мога баш сега да си направя.Просто ужас като ти видях снимката.Няма да спя.
Деси моля те  Praynig пълни подробности душко за солените мъфини - предполагам една основна свмес и другото е импровизация  newsm78
Lina dm как скромно бе жена.Екстра си е PeaceОсвен това дебнатх рецептата за тестото за тарталетите.Мерси  bouquet

# 361
  • Мнения: 1 461
малее пак вкусотий тези яйца изглеждат ммммм

Лабрекс и аз си копнах рецептата за скумрия  Peace

от мен едни толумбички



Пети много хубави соленки лесно ли се приготвят ,ако може рецептата
какво е кефир гледам тук в руските магазини го продават но незная дали е заквасена сметана или кисело мляко

# 362
  • Мнения: 1 777
Бъни не риВи ,ето една рецепта за палачинки дето не ти трябва тиган. Grinning

http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,2077.msg41264.html#msg41264

# 363
  • Мнения: 7 418
Сега влизам и ето Селма-масленото тесто-замесва се от 200г разтопена мас,1яйце и един жълтък,100г пудра захар,кората и сока на един лимон,400г брашно/абе за меко тесто/ и 1ванилия.Омесва се,правят се топчета и в кошничките се оформя тестото по стените и дъното,слага се по едно бобче,за да не се надуе и да си запази формата-кошничка.Пекат се до порозовяване.Пълнят се с крем-моят беше нишесте портокал,става и с други кремове,отгоре поръсвам с кокос и шок.пръчици.Като престоят са супер.
   Благодаря ти ,Лина дм! GrinningПредполагам,маста може да се замени с масло или маргарин? Thinking




какво е кефир гледам тук в руските магазини го продават но незная дали е заквасена сметана или кисело мляко
   кефир  -кисело мляко! Wink Заквасена сметана е Сметана. Simple Smile

# 364
  • Мнения: 1 777

Пети много хубави соленки лесно ли се приготвят ,ако може рецептата
какво е кефир гледам тук в руските магазини го продават но незная дали е заквасена сметана или кисело мляко
Ето това е кефир
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B5%D1%84%D0%B8%D1%80

Не е кисело мляко.

# 365
  • Мнения: 11 607
Lina dm, честито! Да си жива и здрава, щастлива, обичана и късметът да е винаги с тебе! Весел купон довечера! Чудесно меню си спретнала!   Heart Eyes  bouquet

 Peace Peace Peace PeaceТова са и моите думи към теб Лина!

Аз днес реших да правя една плакия от зелената книга - Българска национална кухня...Но...в последния момент я измених, но пак се получи чудесна вечеря от тиквички, червен пипер, зелен лук, моркови, картофи и накрая - рендосани сирене и кашкавал...Щом дъщерята си сипа цели 3 пъти......Нищичко не остана в тавата.....

Плакията

И...по Г-жата дето сега е на СПА да спи - кокосовите блокчета, но при мен не се получиха така ефектни....

Без форма, но вкусни, макар и доста сладки


Сега един козунак се пече, но нещо.....го изтървах и май ще стане сладка питка........

# 366
  • Мнения: 1 461
Селма, Пети  благодаря ви за разяснението  Hug

Красимира шоколадовия сладкиш изглежда супер можели рецептата

# 367
  • Мнения: 7 418

Пети много хубави соленки лесно ли се приготвят ,ако може рецептата
какво е кефир гледам тук в руските магазини го продават но незная дали е заквасена сметана или кисело мляко
Ето това е кефир
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B5%D1%84%D0%B8%D1%80

Не е кисело мляко.
  Е....хайде!Да кажем,кисело-млечно произведение. Laughing Но не е и заквасена сметана. Peace
  А това "Кефирът има консистенция на разредено кисело мляко (айрян)" не е вярно!Има консистенция на разбито кисело мляко. Wink

# 368
  • Мнения: 804
Селма,за тарталетките,предполагам ще станат с масло,аз винаги ги правя с мас,от маста стават хем хрупкави,хем омекват като поотлежат.Абе пробвайте,няма да съжалявате,резултата е един път.Още веднъж благодаря за поздравите!И Вие дами-кулинарки от здраве и щастие да не се отървете! Hug   Laughing    Laughing     Peace      bouquet

# 369
  • Мнения: 1 283
Заповядайте в новата ТЕМА

# 370
  • Мнения: 81
За закуска соленки и по чаша домашен кефир. Simple Smile


Много моля, може ли рецептата за домашен кефир. Дали не е както се кваси кис мляко, но с закваска кефир? Незнам.... Ммммм, много обичам.

Общи условия

Активация на акаунт