цветна снимка с упойка?

  • 27 524
  • 91
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 10
Здравейте,
искам да попитам момичетата, които са минали тази процедура направление от личния лекар взима ли се? Каква е цената за да ти я направят. С цветната снимка има някаква вероятност да стане отпушване.
Благодаря Ви за отговорите

# 76
  • Мнения: 60
Диди 03 в клиниките по стерилитет не важат направления от личен лекар!Отпушване на тръби става с лапароскопия,а не при цветната снимка която цена в Малинов и 120 лв.УСПЕХ не боли много ,ако не си правила моята беше без упойка! newsm10 newsm53  love001

# 77
  • Мнения: 189
И аз миналия месец трябваше да направя цветна снимка. Отидох на осмия ден от началото на МЦ. Биха ми две обезболяващи инжекции и след около 30 мин. хайде към рентгена. Отивам аз, лягам и акушерката ме подготвя. Отварят контрастното вещество, приготвят всички инструменти и в момента в който започваха маниполациите се оказа, че имам ръждиво кървене. Всичко отиде по дяволите - и битите инжекции, и контрастното вещество, и пътуването ми до друг град и изобщо какво ли още не и то защо - защото не се сетиха първо да ме прегледат долу и да видят състоянието ми. Отивам пак след 2 дни - на 10-ти ден от началото на МЦ. Този път ПЪРВО МИ НАПРАВИХА ПРЕГЛЕДА и пак имах ръждиво кървене. Пак не стана. Щяло да се получи ендометриоза. И така сега съм на Дуфастон и следва Клостилбелгит. Изобщо взе да ми писва от всичките тези неща. Оххх, май съм много гадно настроена тази вечер.
Sorry за объркания пост.

# 78
  • Мнения: 1 699
Диди 03 в клиниките по стерилитет не важат направления от личен лекар!Отпушване на тръби става с лапароскопия,а не при цветната снимка която цена в Малинов и 120 лв.УСПЕХ не боли много ,ако не си правила моята беше без упойка! newsm10 newsm53  love001
Ха много интересно  Grinning би ли  споделила как става това отпушване newsm78 Grinning
 rumid много неприятно че те разкатават така.Аз да ти кажа при мота снимка имах кафеникаво зацапване-аз винаги го имам след цикъл,така ми се изчиства.Казаха че това не е проблем и ми направиха снимката Peace

# 79
  • Мнения: 7 201
...Пак не стана. Щяло да се получи ендометриоза. И така сега съм на Дуфастон и следва Клостилбелгит. Изобщо взе да ми писва от всичките тези неща. Оххх, май съм много гадно настроена тази вечер.
Sorry за объркания пост.
Клостилбегит не се приема без направена цветна снимка и добра спермограма на партньора! Stop

Диди 03 в клиниките по стерилитет не важат направления от личен лекар!Отпушване на тръби става с лапароскопия,а не при цветната снимка която цена в Малинов и 120 лв.УСПЕХ не боли много ,ако не си правила моята беше без упойка! newsm10 newsm53  love001
Ха много интересно  Grinning би ли  споделила как става това отпушване newsm78 Grinning
И на мен ми е чудно...
С хидротубация знам,че продухват,ама с лапаро и отпушване... Thinking

# 80
  • Мнения: 396
На мен ми правиха цветна снимка с упойка - Д- р Персенска в Клиника"Малинов". Не съм поставяла изрични условия за това, попитаме дали бих предпочела с упойка  и така... Нямам никаква представа как протича - заспах и се събудих. Правих я на 8 ден от МЦ и след това пих антибиотик 5 дни. Преди това си бях направила влагалищен и цервикален секрет, кръвна картина с утайка.

# 81
  • Мнения: 60
Диди 03 в клиниките по стерилитет не важат направления от личен лекар!Отпушване на тръби става с лапароскопия,а не при цветната снимка която цена в Малинов и 120 лв.УСПЕХ не боли много ,ако не си правила моята беше без упойка! newsm10 newsm53  love001
УУППСС  сори тогава каква е целта на лапароскопията ако не отпушват по някакъв начин тръбите?Чела съм,че точно това е целта по някакъв начин или бъркам незнам съжалявам ако съм подвела някоя мацка Embarassed newsm78 #Crazy

# 82
  • Мнения: 7 201
Малко извън темата,но:
Лапароскопията се използва само за диагностициране (но не и лечение) на коремни заболявания.
Чрез нея:
=>Виждаме как изглеждат вътрешните полови органи -- матка, яйчници, маточни тръби.
=>Можем да добием представа дали яйчниците функционират нормално.
=>Категорично установяваме дали маточните тръби са проходими, а когато не са проходими -- къде точно се намира запушването.
=>Получаваме достоверна информация за всякакви други изменения в таза и корема.

# 83
  • София
  • Мнения: 23 165
Малко извън темата,но:
Лапароскопията се използва само за диагностициране (но не и лечение) на коремни заболявания.
Чрез нея:
=>Виждаме как изглеждат вътрешните полови органи -- матка, яйчници, маточни тръби.
=>Можем да добием представа дали яйчниците функционират нормално.
=>Категорично установяваме дали маточните тръби са проходими, а когато не са проходими -- къде точно се намира запушването.
=>Получаваме достоверна информация за всякакви други изменения в таза и корема.

Май не е само за диагностициране.  Rolling Eyes
Махат се кисти, тръби ако се налага.
При ендометриоза пак се прави нещо, но не съм много наясно.

# 84
  • Мнения: 60
Здравейте! Преди месец и нещо и на мен ми направиха ЦС без упойка, болеше наистина, но мина.Оказа се,че едната ми тръба е запушена и този месец щяха да ми ги продухват.Незнам как стана,но след тази цветна снимка веднага забременях .Simple Smile А 4 години с моя приятел се мъчехме,а то стана когато най-малко очаквахме.Пожелавам на всички това щастие!

# 85
  • Мнения: 419
И моя позната тук след цветната снимка забременя спонтанно, и нея много я боля, но пък ,после изненадта беше за всички много хубава Peace

# 86
  • Мнения: 7 201
Незнам как стана,но след тази цветна снимка веднага забременях .Simple Smile А 4 години с моя приятел се мъчехме,а то стана когато най-малко очаквахме.Пожелавам на всички това щастие!
Радвам се за теб.Честито!  bouquet
От моята ЦС минаха 11 мес.,а резултат така и няма... Sad

# 87
  • Мнения: 60
Благодаря ти, Mam4е,   bouquet
стискам палци за теб !

# 88
  • Мнения: 138
Извинявам се ако въпросът ми не е за тук,но...На 30.11. правих цв.снимка в НиаМед-Ст.Загора-тръбите ми са проходими,та въпросът ми е може ли веднага да правим опити.Някъде бях чела че не е желателно заради облъчването от рентгена. newsm78Та сега незнам да пробваме ли или да изчакаме на следващия цикъл чак.Моля ви за мнения и съвет. Hug

# 89
  • Мнения: 7 201
Извинявам се ако въпросът ми не е за тук,но...На 30.11. правих цв.снимка в НиаМед-Ст.Загора-тръбите ми са проходими,та въпросът ми е може ли веднага да правим опити.Някъде бях чела че не е желателно заради облъчването от рентгена. newsm78Та сега незнам да пробваме ли или да изчакаме на следващия цикъл чак.Моля ви за мнения и съвет. Hug
Моята също беше там.Не ти ли казаха?
На нас ни беше казано да пропуснем опитите същият цикъл,точно заради облъчването,а и бях с пълна упойка. Peace

Общи условия

Активация на акаунт