Сърдечни малформации - тема 5

  • 60 358
  • 761
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 016
                 

       Нека са живи и здрави всички носещи имената на цветята! Бъдете благословени!

# 31
# 32
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
Честит празник на всички именници.
Пожелавам на всички здраве, пролетно настроение и спортен хъс.   bouquet

# 33
  • Мнения: 519
  Добро утро момичета.Днес май ще се позаседим у дома,защото навън е облачно.Ама и добре дошло за мен,тъй като ще стягам багажа за Софето.В сряда сме на контролен преглед,дано всичко е наред и да спрат най сетне лекарствата.От сега ми настръхва косата,как ще я прегледат.Тя още с влизането започва да пищи и да ме дърпа към вратата.Абе май пак ще вдигнем болницата.
   Нищо лично към мацките от София,но само като чуя вече този град и всичко ми се обръща.Колкото пъти сме ходили там,винаги е по лекари.Преди да забременея ходихме по клиниките за репродуктивно здраве.Родиха се малките,тръгнахме по лекари заради Ема.Зарекли сме се,живот и здраве да поотраснат малко,ще отидем там ама само и единствено на почивка.Имаме много добри приятели и те винаги ни карат да поостанем повечко.На този етап не искам и да чуя.Е,изплаках си душичката.Благодаря,че ме изслушахте   bouquet
   Весел и усмихнат ден на всички.

# 34
  • Русе/ София
  • Мнения: 695
Напълно те разбирам Мая. За мен София също е свързан само с негативни емоции - разбирай болници и прегледи. Това е от както се роди Дари разбира се. После и аз като теб ходих по прегледи за второто бебе - фетални морфологии, скрининг и какво ли не. Сега за съжаление пак ще посетим друга софийска болница - клиниката по детска гастроентерология. В момента Дари пак е в болница - с татко си. Този път й откриха аденовирус - с висока температура, която не можахме да смъкнем в къщи за 2 дни и с разстройство от време на време. Приеха ги в събота, а в четвъртък ги бяха изписали тъкмо. От март насам това е 4 болничен престой за Дари в Инфекциозно отделение ( и 6-ти от септември 2008 до сега). Незнам вече какво да мисля и да очаквам. Сатурацията на кислорода в кръвта й беше 58%. Лекарите се стреснаха - един казва заминавайте в 3-та градска, друг- на гастроентеролог, трети - имунитета й е проблем..... Изобщо нито знаят къде да ни пратят (на какъв лекар) нито могат да разберат какво й има. А тя се разболява толкова бързо че не ни оставя време да тръгнем за София. Преди да влезе в болницата беше като мъртвец- восъчно -жълт тен, сини ръце, устни, очи..... Щях да откача.
И аз не харесвам София (нищо лично към майките от този град), но честно да ти кажа съм готова да отида да живея там- на квартира до 3-та градска. Само така мога да бъда поне малко спокойна, че има лекари които си разбират от работата и ще ни помогнат, а няма да си правят експерименти с детето ми. Това последното го казвам с болка, че русенските лекари се учиха да слагат абокати по ръцете и краката на Дарина. Има над 20 спукани вени (обясниха ми, че заради обезводняването и азота в кръвта се пукали). Как да я заведа в София - та тя е като игленик, като наркоман......няма къде да я убодат вече. Направо ми се плаче повярвайте ми.............. Cry И е на антибиотици от 22.02 насам....... ooooh!

P.P:
 За да не си помислите, че съм незаинтересована майка, да ви обясня защо Дари е с татко си в болницата:
Последния път бях с нея – всичките й резултати бяха отрицателни и малко преди да ни изпишат сложиха в стаята ни друго дете – с ротавирус. Изправи ми се косата! Вече имам чувство, че нарочно го направиха- да ми заразят детето! Сега решихме, че като влезе с татко си не могат да сложат друго дете с майка в стаята им. Засега са отделно – явно и лекарите се чувстват гузни за случая.

Последна редакция: вт, 14 апр 2009, 11:33 от Elida

# 35
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
Elida, миличка, сърцето ми се къса, като чета.  Sad
Помислете за идване до София, все пак.Това със сатурацията
не звучи добре. Може би е най- добре да я видят в трета градска
лекарите. Дано скоро се оправи Дарето.

maya_78, хубави новини на прегледа ви пожелавам.  Peace

Elida, на никой тук не би му хрумнало, че си незаинтересована майка.  Hug

# 36
  • Мнения: 311
Здравейте,отдавна не съм писала но почти не ми остава време,но редовно ви чета!

Елида,миличка като чета направо сърцето ми се къса,мило малко слънчице дано скоро се оправи Praynig
и аз мисля че е най-добре в момента в коитo състоянието на Дари позволява да пътува да отидете в 3-та градска.

Пожелавам на всички на който скоро им предстой контролен преглед само хубави новини Praynig

Стискам палци на Дарито по-бързо да оздравява,поздрави на всички и весели великденски празници Hug

# 37
  • Русе/ София
  • Мнения: 695
Благодаря ви за оздравителните пожелания момичета. Hug
Преди малко ми се обадиха от болницата- открили са й нов вирус: инфекциозна мононуклеоза (болестта на целувката). Заболяването се характеризира с всички симптоми които има Дари от края на февруари насам: налепи в гърлото, висока температура, отпадналост, безапетитие..... само диарията нещо не попада в картинката, но пък тя може да е резултат от агресивното антибиотично лечение за целия този период. Добре че един лекар й погледна лимфните възли и видя че са подути. Пуснал й е някакво специфично изследване и открил проблема. Инкубационния период на тази мононуклеоза е 4-6 седмици и се лекувала с месеци, но не се влияела от никакви лекарства (още по- малко от антибиотици). Аз също имам това заболяване изглежда (кой кого е заразил не знам)- започнах с болно гърло в края на март, кашлица и силна болка под ребрата и диафрагмата - ходих на лекар, отхвърлиха бронхитпневмония и казаха, че сигурно имам мускулна треска от кашлицата (защото съм била много слаба).
Сега Дари я боли на същото място - от ляво и дясно под ребрата - увеличавал се далака (слезката) и черния дроб - това било характерно за мононуклеозата също. Добре че откриха проблема при детето, че да разбера и при мен защо тази "мускулна треска" продължава вече почти месец Whistling
Според този лекар ( "откривателя" Hug), Дари не е за гастроентролог, а иска да й изследваме някакъв показател - Имуноглобулин. Имал съмнения за липсата му в организма поради слаб имунитет на червата.
И изобщо всеки бил носител на мононуклеозата, но само хората със слаб имунитет развивали болестта.
Това е засега. Ще ви държа в течение.  По добре се чувствам когато споделям с вас.
Макар и само едно "желая ви да се оправите..."  ми помага. Благодаря ви! Hug

P.P: А преглед в 3-та градска ще направим при първа възможност, защото и мен тази последнна сатурация  от 58 % ме притесни. Взели са й кръв от пръстчето обаче (не от вената, защото там здраво място няма Tired), а ръката й е била страшно синя  - незнам дали това има някакво значение Thinking

Последна редакция: вт, 14 апр 2009, 15:11 от Elida

# 38
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
Elida, щом вече знаят какво и е на Дари, проблема е наполовина решен.
Остава да назначат правилното лечение и скоро ще е добре малката.
Бързо оздравяване на двете и да ни държиш в течение.  Hug

# 39
  • Мнения: 311
Браво,много се радвам че вече е открит проблема при Дари.

Дано като започнат адекватно лечение да се излекува малката бързо Praynig

Елида,наистина от сърце ви желая бързо оздравяване и пиши как се развива лечението Hug

# 40
  • Мнения: 1 588
Момичета, струва ми се през последните няколко дни Хриси се е подула под очите. Може ли това да е свързано по някакъв начин с операцията?

# 41
  • Мнения: 343
Мария, принципно може, но до колкото знам се подуват кръчета, ръчички, а не под очите. Обикновено съм чувала, че отоците около очите са свързани с бъбреците.. Най-добре е да се консултираш с лекар, но ти това си го знаеш Wink

# 42
  • Мнения: 42
Здравейте момичета,Елида дано най накрая са ви поставили вярната диагноза и излекуват Дари,че то милото се измъчи по тия болници.Но дай боже се въстанови бързо и скоро да си е при мама.                                                                                                                                                            Мария,моето мнение че  е желателно да се консулираш с докторите от 3-та грацка те ще ти дадът напътствие но мисля че трябва да знаят.                                                                                                                                                                    Желая ви много хубави моменти и усмивки в този слънчев ден lovekissот мен и Петко

# 43
  • Мнения: 196
Скъпи мами с тая палава Ивелина нямам време да ви пиша все иска да ходи  а се клати като пате .
Елида ,приятелко нямат ли край мъките ти толкова се измъчи сърцето ми се къса като чета какво преживяваш.Колко умно че си се сетила за съпруга ти найстина добро решение,но няма да се учудя ако му сложат и някоя жена там от тях всичко да очакваш.Когато за първи път Ивето се разболя и ни вкараха в болница там е инкубатор на зарази.Въртиш се в омагьосан кръг тъкмо се оправи и хоп вкарат в стаичката която е 2 на 2 дете с пнемвмония и хайде отначало затова избягах.Желая ти бързо оздравяване и да го отстраните тоя вирус.

# 44
  • Мнения: 355
Здравей те искам да ви се оплача,миналият четвъртък подадох документите на малкия за ясла каза ха ми че е приет и че от понеделник да го заведа,и така дойде понеделник отидох ме до яслата и какво става,от вътре ми се провикват майче не събличай детето има проблем,аз естествено оставам като гръмната.Излезна една жена и ми каза,че нямали места за моето дете,хем прието хем не.Така се ядосах че отидох при директорката и я попитах какви са тези работи и защо така стана,естествено вдигнах скандал и то луд.Казаха ми да се успокоя и утре да им се обадя за резултата,обадих се и ми казаха,че е прието и в сряда да го заведа но ще бъде в др.групичка.Отидох аз днес и се оказало за това което си мислех,че за проблема където го е имал със сърцето било ги страх да не му станело нещо и аз им казах,че детето ако ми не е добре ще го пусна ли там,просто им обясних че той е едно нормално детенце и че няма проблеми.от др. група щяли да викнат проверка за него.Моята лична док.им написа цял роман,че  е едно нормално дете и че може да посещава детски заведения.Отидох в 12 да го взема и ми каза ха че едно спокойно детенце и въобще не е проблемен.И така много обидно ми стана но с луд скандал всичко се оправи.
Целувам Ви всички и на всички дечица бързо оправяне и дано на предстоящите празници всички да сме живи и здрави и да няма проблеми. newsm17

Общи условия

Активация на акаунт