Курс за бъдещи и настоящи мами - ПАЗАРДЖИК 6

  • 16 769
  • 288
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 938
Хм...
Аз съм една от тези, които НЕ подкрепя твърдението, че акането на 5 дни, освен ако не е инцидентно), е нормално и това значи, че бебето усвоява кърмата.
Това автоматично би означавало, че бебе, акащо всеки ден, не усвоява кърмата, което, естествено, не е вярно. Peace
300 г за месеца не са много...
Бих препоръчала:
 1. Да се увеличи броя на кърменията, като поне 2 от тях са нощни.
 2. Да се предлагат и двете гърди на хранене (ако трябва - и по два пъти да се редуват).
Захранването на 5 месеца не е престъпление.  #Silly
Но като се има предвид, че то е бавен процес (нали се почва с лъжичка-две), не можем да разчитаме само на него за покачване на теглото. Важното е да се увеличи броят на кърменията.
    Гери, колко г се роди Дани? Heart Eyes
    А колко г тежи в момента?
 Hug Hug Hug

# 271
  • Мнения: 941
В определени кърмения през деня сменям гърдите , даже ги и повтарям.
В месеца в който ми качи 300гр. имаше и нощни хранения - поне 2бр
роди се 4 кг. сега е 6600гр.
И..ми се струва че тиквата малко го разяде..  Grinning
..и...моя грешка...като сме в къщи яде повече отколкото навън..защото го свикнах все лежейки да яде...и като го гуша навън...и не му е много комфортно...
при меренията ми качи така: 850гр., 1150гр., 500гр., 300гр., - когато ми качи най-много ядеше през час и половина..а може и от жегите да не му се яде толкова...знам ли вече..ще видя този месец колко ще качи.... Thinking

# 272
  • Мнения: 1 938
Гери, не трябва ли скоро да ходите на консултация?
Нека да видим колко е наддал за последния месец.
Ако пак е наддал малко, моето предложение е да си продължаваш с тиквата и зеленчуците, като след 2 седмици примерно, въведеш и каша. Така ще имаш 2 твърди храни на ден плюс кърмата и мисля, че нещата ще потръгнат.
 Hug Hug Hug

# 273
  • Мнения: 3 499
Добре де, как ще обясните масовостта при разреждането на изхожданията. при много бебета този период продължава около месец, ама точно на тая възраст, и после почват пак да си акат всеки ден, независимо дали са захранени , или не newsm78
Гери, не го "изаквай", щом няма запек, ще го свикнеш така и в чудо ще се видиш после.(не е задължително, де)
като ви гледам наддаванията, за тези месеци даже е едър. Не виждам защо да наддава повече Shocked За кърмено бебе 300 гр са си екстра...Нали покрай мен  са все кърмени - гледам ги - повече от 2 до 400 гр месечно не качват - да не говорим за жегите. И ето, вече са на по 9 месеца, по 7 кила са, изправят се сами и искат вече да ходят. В цветущо здраве. А моята слонка хич и не помисля. Александра беше тежко бебе, все се надах тази да не е , ама и тя с тия темпове..... ooooh!
Иначе и аз смятам, че зеленчуците ще му стабилизират изхождането Peace Ама за наддаване не разчитай в жегите. Ние миналия месец нищо не качихме....Само 3 см. Ако не качва на ръст, тогава щях да се притеснявам.

# 274
  • Мнения: 1 938
Аз гласувах.
А вие?

# 275
  • Пазарджик
  • Мнения: 36
Здравейте, момичета!
От следващата година май ще се засичаме по градинките. Аз съм от Пазарджик, бременна съм в края на четвърти месец. Имам едно момиче на 9 г., а сега все още не зная какъв е пола на детенцето. Имам предчувствие за момче. Това всъщност няма значение, само да е живо и здраво.
Искам да Ви попитам, знаете ли дали има гимнастика за бременни в Пазарджик. Преди да забременея спортувах и сега много ми липсва движението. А знам, че е много полезно, не само относно кг-те, а и за по-лесното раждане.
Ако знаете нещо по въпроса ще се радвам да споделите.
Приятен ден на всички!

P.S. Аз гласувах.

# 276
  • Мнения: 3 499
Привет, мамче, и аз гласувах , заедно с бебока Crazy Снимаха ни от БТВ Shocked Интервюираха мен, една баба, и мъжа ми Mr. Green
Успях да измрънкам нещо, добре, че бабата пое щафетата Embarassed така се притесних, че си глътнах цялата българска филология Crazy

бубулинка, на курса е много интересно Peace На мен ми беше също много полезен, независимо, че ми беше второ бебе.

Мислех си за акането (пак на`рахме темата Laughing) -може би това е идеалния момент за захранване...както беше и при нас. Коремчето вече е готово за друга храна и става лениво, защото е свикнало с млякото..... Thinking

# 277
  • Мнения: 941
Гери, не трябва ли скоро да ходите на консултация?

Mи ние ходихме във вториник и затова от четвърък започнах с пюретата .. Tired

Нинка, ама моето барбаронче се роди 4 кг. и би трябвало за тези четери месеца и половина да се доближава до дубъл на килограмите си...поне така мисля.... Камелия помня че беше 2кг и колко 600-700гр. , и е било нормално да удвои килограмите за същия период....бе незнам...вече...

А ние с БТВ-то се разминаха на тротоара - ще гледаме довечера новините Peace

И аз гласувах - до Кауфланд почти ходих за целта... #2gunfire , щото не ми позволиха по настоящ адрес, ми по постоянен гласувах..

# 278
  • Мнения: 3 499
Не знам,миличка, ма на мене лично 5 месечно бебе на 8 кг ми звучи много Embarassed Мисля, че наддавате идеално, даже 300 гр за жегите са си екстра. Дара на Видю е 8кг, по-лека е от нас, а нали си я виждала Peace

# 279
  • Мнения: 5
И аз гласувах Peace

# 280
  • Варна
  • Мнения: 858
Иаз гласувах - с Вики двете гласувахме и тя даде своя "глас" пред урната  hahaha  така се извика че всички се стреснаха  Joy

# 281
  • Мнения: 1 938
Иаз гласувах - с Вики двете гласувахме и тя даде своя "глас" пред урната  hahaha  така се извика че всички се стреснаха  Joy

 Joy Joy Joy

# 282
  • Мнения: 941
замалко да пропусна  Blush

Добре дощла на новата мама  Hug

Да се надяваме че ще се срещнем и на курса  Peace

Нелка от колко часа е следващата среща? Вземи сложи тази карта, в началото че е по-голяма, да се вижда хубаво  Peace

Последна редакция: пн, 06 юли 2009, 17:43 от mother-of-pearlS

# 283
  • Мнения: 1 938
Курсът е на 8 юли от 17.30 часа. Hug
Peace

Гери, благодаря! Hug

# 284
  • Мнения: 6
mother-of-pearlS благодаря за гостоприемството.  bouquet
Да разкажа малко за нас,имам дъщеря Лора на 4 год. и бебчо Виктор  на 4 мес и 24 дни.И двамата ги раждах в ВМИ Пловдив.Лора се роди 3900кг,а Вики 3840 кг и 55 см.Още се кърмим,от 2 седмици ядем и зеленчуково пюренце,с не особено желание.Надявам се и другите мами да ме приемат в отбора.Обещавам да пиша по-често,отколкото до сега. Embarassed
Хубав ден на всички.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт