Отговори
# 285
честито бебче на щастливата мама Ели  smile3525
geribg 32 часа браво на теб- за мен си героиня  Heart Eyes наистина ли слагат само бусколизин за болката  #Crazy
аз съм много ЗА нормалнотот раждане, но колкото по-наближава момента все по-страшно ми става. то с този бузколизин и болката от бъбречна криза неможаха да ми намалят преди 2 месеца- представям си тогава каква работа върши по време на раждането  smile3514

# 286
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 532
Пак прочетох една камара градски легенди относно секциото CrazyБе момичета единственото вярно нещо според мен за секциото е,че е коремна операция.Елфичка,специално за теб ще си снимам белега и държа да кажа,че като ходих в Плевен на преглед доктора,който ми прави секциото ме пита предния път как съм раждала.Бях със събути гащи.Вече съм ви писала,че след първото секцио на 8ден сама си измих двете тераси и абсолютно сама съм си гледала детето.Така,че хайде да не пишем на изуст.Не съм раждала нормално,но доста съм чела за "епизиотомията" и как се чувстват жените след нея,но всеки с късмета си.Така,че нека оставим генералните обобщения за след като сме родили.
Имаме право да си избираме как да родим и всеки си избира.

За болницата ще взема 7 бодита и 3-4 горни комплекта.Предният път ми бяха достатъчни.

Жената,която чисти ми е изчистила перфектно,но утре продължава с бодри сили.Така живота ми изглежда по розов Mr. Green

# 287
  • Мнения: 16
Честито Ели за синчето ти! Бъдете здрави и бързо да се гушкате в къщи ви желая! Безкрайно се радвам, че всичко е наред и дано повече никакви притеснения да не ви тормозят!


Мами и още нещо доста изчетох smile3529 за и против секциото, та се питах има ли от вас такива, които си искат секцио без да имат медицински причини за това?И мен ме затресе вече яко страха smile3518

Деси, аз искам и ще бъда секцио без медицински причини, като ще раждам за първи път. По принцип имам положителен резултат за папилома вирус, което малко ме плаши за нормално раждане- няма доказателства, че се предава на бебока, но не ми се рискува...
Но определено не това е причината да искам секцио.
Възхищавам се на майките, които искат да родят нормално! Аз просто не съм от тях.
Предпочитам да страдам няколко дена след като видя бебока, отколкото ако имам трудно раждане преди това. Иска ми се да не рискувам с момента - ако не може да излезе бързо и започна да се задушава...както и от егоистична гледна точна с това да се разкъсам много. И нещо на психична основа...имам чувството, че ако родя нормално после няма да искам да правя секс. Sad

# 288
  • Мнения: 367
И ОТ МЕН ЧЕСТИТО ЗА ТРЕТОТО НИ БЕБЕНЦЕ ГЕОРГИ!!!   smile3525

ДА РАСТЕ СИЛНО И ЗДРАВЕ С МНОГО ОБИЧ И ДА СЛУШКА МАМА И ТАТЕ И ТЕ ДА ГО СЛУШКАТ!!!

МАМА ЕЛИ БЪРЗО ДА СЕ ВЪЗСТАНОВЯВА И ДА ГО ВОДИ НА РАЗХОДКИ . newsm81 newsm81 newsm81 baloni bdbaloni

# 289
  • Мнения: 172
marsia_kzl,могат да ти сложат каквато искаш упойка, просто аз не съм искала никаква.И чесно казано, аз съм за секциото-защо трябва да се мъча 10-20 или 32 часа, след като мога да свърша работа и за 30-40 минути?Говорих с моя доки за секцио, но уви, той не му е фен  SadКаза ми, че няма да реже, само защото ме било страх! А да си призная, си ме е страх!

# 290
  • Мнения: 2 172
Елфичка,специално за теб ще си снимам белега и дпържа да кажа,че като ходих в Плевен на преглед доктора,който ми прави секциото ме пита предния път как съм раждала.

Еми аз пък въобще не искам белег,предвид,че коремната ми област е най-слабата от тялото и там е гордостта ми  Mr. Green Ще вземе да ми стане някое прищипване или да изкочи някоя сланинка отгоре и всичко ще отиде по дяволите,няма да мога да се съблека като хората.Няма гаранция,че ще стане,но няма гаранция, и че няма да стане  Wink  Така че от келешлък няма  да се подлагам на секцио.Ако след секцио възстановяването е за няколко дена,то след нормално раждане е за няколко часа(че и по-малко),ако става въпрос за миене на тераси.Пак казвам единственият ми дискофорт бяха 2-та шева,които не,че боляха,а просто опъваха.Ако ме бяха накарали да измия терасите веднага след  2-часовия престой в легнало положение след нормално раждане,щях да го направя без да ми стане нещо или да ме заболи нещо.Но това е в кръга на шегата разбира се,просто давам сравнение за разликата във възстановяването.Но все пак всичко е въпрос на приуритети.Ако една жена реши,че предпочита няколко-дневно възстановяване с не толкова силна болка пред няколко часа силни болки си е абсолютно нейно решение.Не агитирам никого.Пак казвам въпрос на приуритети спрямо болката е  Peace

   Говорила съм с майки раждали секцио и досега не съм чула нито една от тях да е казала,че все едно не е оперирана.Въпреки,че са минали вече по няколко години след секциото,те още усещат лека болка и придърпване в областта на операцията   33uu  Ако няма конкретна причина бих го избегнала определено  Peace

# 291
marsia_kzl,могат да ти сложат каквато искаш упойка, просто аз не съм искала никаква.И чесно казано, аз съм за секциото-защо трябва да се мъча 10-20 или 32 часа, след като мога да свърша работа и за 30-40 минути?Говорих с моя доки за секцио, но уви, той не му е фен  SadКаза ми, че няма да реже, само защото ме било страх! А да си призная, си ме е страх!
че кой не го е страх  Confused проблема при мен е че ме естрах от абсолютно всичко и немога да реша кое да предпочета. страх ме е от секциото, защото самата мисъл че е операция и  Sick , страх ме е от болката при нормалното раждане , страх ме е от поставянето на епидуралната упойка  newsm78 просто безнадежден случай. иска ми се просто по-богат коктейл от обезболяващи  Mr. Green
в крайна сметка ще е по преценка на Док (пък дано да оцелея)  Laughing

# 292
  • Мнения: 1
Понеже изписвате темичките със скоростта на светлината  Crazy, бързо бягайте да пълните новата http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=388467.new#new

Общи условия

Активация на акаунт