Имахте ли гости веднага след изписването от болницата?

  • 8 379
  • 174
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Цитат
Здравейте?Предстои ми 2ро раждане след 2 месеца и още от сега близки и далечни роднини си правят планове да ми гостуват (и да празнуват) в деня на изписването ни от болницата-да дойдат да видят бебето,ядене,пиене и т.н.Аз,обаче нямам такива планове точно в този ден!Моля ви,кажете при вас как се получиха нещата и ми дайте някакъв съвет! Благодаря!
Zdraveite?Predstoi mi 2ro rajdane sled 2 meseca i o6te ot sega blizki i dale4ni rodnini si pravqt planove da mi gostuvat (i da praznuvat) v denq na izpisvaneto ni ot bolnicata-da doidat da vidqt bebeto,qdene,piene i t.n.Az,oba4e nqmam takiva planove to4no v tozi den!Molq vi,kajete pri vas kak se polu4iha ne6tata i mi daite nqkakav savet! Blagodarq!

ed. Пишете на кирилица.

Последна редакция: вт, 14 апр 2009, 22:03 от skarlet_

# 1
  • Мнения: 4 434
Дойдоха веднага след изписването най близките ни Wink

# 2
  • Мнения: 3 804
Не, гостите започнаха да идват по късно-поне след месец.Според мен е по добре да кажеш на изявилите желание да идват на изписването,че при малко бебе и родилка не се ходи до 40 тия ден. Peace

# 3
  • Мнения: 2 521
Дойдоха моите и на съпруга ми родителите и сестра ми.Това са ми най-близките които не мога да изгоня естествено WinkНо ти говориш за близки и далечни роднини-не мисля че изписването е момента да се правят банкети.Можеш тактично да им намекнеш че не ти е до събирания.Ако продължат да си правят планове-казваш директно кога ще приемаш гости.
Ето ти и една друга такава темаhttp://www.bg-mamma.com/index.php?topic=320616.msg8290770#msg8290770

# 4
  • Мнения: 2 910
След изписването дойдоха само най- близките, така, че не се притеснявах от време на време да си отпочивам в спалнята.

# 5
  • Мнения: 133
Имах гости при изписването ни от болницата - двете смейства (общо 8 човека). Не беше по мое желание, но т.к. в деня на изписването мъжът ми беше на работа, те някак си се самопоканиха. Беше ужасно, защото бях адски изморена и изнервена (изписаха ни с много зор от Майчин дом) и единственото което исках бе да си остана насаме с детенце. Затова ги зарязах да си празнуват, а аз си отидох в спалнята и си кърмих момчето. Не съм стояла при тях и 5 минути. Живот и здраве ако имам второ детенце няма да повторя тази грешка.  
Съветвам те учтиво да им откажеш. Все пак ти и бебето сте на първо място  Peace

# 6
  • Мнения: 2 013
Единствените гости които допуснах след изписването (а и преди 40-я ден въобще) бяха родителите и сестрата на мъжа ми,за нашите е ясно понеже живеем у нас.

# 7
  • Мнения: 1 740
Не, гостите започнаха да идват по късно.

# 8
  • Мнения: 3 420
И аз те съветвам да откажеш Simple Smile На моето изписване дойдоха най- близките роднини и кумовете ни, ама то пак са над 10 човека  ooooh! Венци рева 2 часа, аз бях изнервена, уморена, шокирана и уплашена, и последното, което можех да направя е да седна на масата с гостите и да ядем и пием  #Crazy после пък поне месец всяка вечер имахме гости, мъжа ми беше толкова радостен, че имаме дете, че постоянно канеше някой да го види  Joy а аз исках да си почивам, защото гостите нещо не ми се връзваха с денонощно ревящо бебе и колики  Tired в началото ви трябва най- вече спокойствие  Hug леко раждане!  Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 204
Да,първият месец имахме постоянно гости ooooh!,сега не искам никой да идва ,поне първите седмици.

# 10
  • Мнения: 3
I az se kanq da im ohladq strastite,a i bez tova ne sam ot nai-spokoinite! Mr. Green A tezi obi4ai s poga4ite koga se pravqt?Ne si spomnqm kak be6e to4no kato rodih da6terq mi Simple Smile


Моля, пишете на кирилица!

Последна редакция: чт, 18 юни 2009, 00:40 от Tatti

# 11
  • Мнения: 2 521
Мисля че на 40 ден когато се води бебето в църквата се прави погача.Но не съм много сигурна тъй като това не съм го правила.

# 12
  • Мнения: 3 420
Аз правих погача ( по нашия край обичая се нарича "питка"), когато Венци направи 3 месеца и положението с реването се поуталожи. Не ми харесва да се прави, когато бебето е много малко. Все пак идват хора, всеки иска да го види, пипне, гушне, а бебоците лесно се превъзбуждат.

# 13
# 14
  • Мнения: 200
Да имахме гости, но това не ми попречи да остана при детето си в стаята, аз не съм канила никой, който е канил да си седи при гостите.

# 15
  • Мнения: 2 015

 Дойдоха най-близките:родителите ми и племенницата.Кажи на желаещите да изчакат малко, а след 40-я ден са добре дошли.Дано са съобразителни Peace!

# 16
  • Мнения: 5 393
Дойдоха за половин час само най-близките ми( моите родители, братята ми и баба ми) и то след много мръщене от моя страна.  На изписването пак бяха само те, изобщо не исках шумотевица и тълпа около себе си. Копнеех за спокойствие и тишина и ги получих. Нямаше сърдити, всички се съобразиха с желанието ми.

# 17
  • Мнения: 2 658
Първия път, да. Втория не, слава Богу. Но първия път си бях в Бг и най_блиzки, най_блиzки, ама пак си се събрме десетина човека  Rolling Eyes  Ми кофти си беше, напрегнато, пренаселено...
Сега, с малката ми беше сто пъти по_добре  Peace

# 18
  • Мнения: 4
ami da oshte sushtata ve4er no te ne bqha vinovni a moq suprug no slava bogu si trugnaha rano az vse oshte nemojeh da sqdam - s mnogo shevove bqh i sushto se oteglih .no za vtoroto ne mislq 4e sht se povtori pone ne i sled izpisvaneto.ñama da go pozvolq. Naughty

# 19
  • Мнения: 447
Дойде само майка ми и то за да се увери ,че настина съм добре.Не исках  и не бих допуснала други хора.

# 20
  • Мнения: 2 677
Не, само свекърва ми мина след изписването.

# 21
  • BG
  • Мнения: 1 900
Точно веднага не съм имала гости,но пък и не спазвам такива суеверия,че след 40 дена да идват.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 535
Не. Дойдоха само баща ми и свекърва ми да ни посрещнат от болницата.
Гости по-късно и то поединично. Не съм събирала цялата рода  Whistling

# 23
  • Мнения: 188
Дойдоха само родителите ни,баба и дядо  и кумовете! Но за малко! Все пак тогава исках само да е тихо и бебо да е спокоен! Не съм спазвала чужди хора да не влизат в къщи 40 дена!

# 24
  • София
  • Мнения: 3 754
Като родих и още докато бях в болницата съпругът ми беше поканил всички близки приятели в заведение,но при изписването никой не бяхме поканили.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 139
Тъй като раждах в родния град на мъжа ми,свекитата и девер ми си бяха там.
Аз обаче държах да дойдат и моите родители и брат ми.
Та се събраха една прилична групичка на изписването Peace

# 26
  • Мнения: 567
На изписването бяхме само с майка и съпруга ми.  Някъде след месец се заизреждаха гостите, а те мнооогооо

# 27
  • Мнения: 8 999
Да, дойдоха най-близките ни роднини, но без ядене. Пихме по една напитка /а може и повечко да са били!/, малко ядки и соленки и това е. На всички им беше ясно, че хич не ми е до размятане на трапези. Но пък ми беше приятно, дори се радвах, че има хора вкъщи. Разнасяха най-младата издънка на рода като коте. А то, милото, спеше като пън. Дори не си отвори очите. Само по едно време промрънка за храна, накърмих го и го оставих в стаята му да си спинка.
В деня на раждането на детето, мъжът ми беше спретнал голям купон у дома - приятели, родителите ни, по-далечни роднини. Тогава е било голямото пиене и ядене, но аз и бебето не сме присъствали. После свекърва ми и майка ми изчистили къщата и подредили всичко.

# 28
  • Мнения: 3 641
А, моята свеки мисли да кани цялата рода.Убедена съм в това. Не знам как ще се разбирам с нея ooooh!

# 29
  • Мнения: 511
На изписването бяха само най-близките-баби,дядовци, брат и сестра. Взеха ни от болницата и се прибраха. Вкъщи дойде само майка ми, за да ми помогне.

# 30
  • София
  • Мнения: 803
На въпреки общата нагласа да се изсипе цялата рода в къщи прекратих напорът още в болницата  Stop До вкъщи ни придружиха сестра ми и племенникът ми , точно колкото да помогнат за разтоварването и настаняването на хлапетата по легълцата. Това с бабините запивки , го изтърпях един следобед в болницата , тъй като имах неблагоразумието да поканя свекърва ми да види първия близнак , то като се стовари тая жена цял ден и устата и не млъкна да ръси всякакви простотии. Момичето до мен тъкмо я бяха качили от реанимация и нейната рода се изсипа и като се заформи една седянка, повече и двете не рекохме да повторим такъв род покани. Та и сега избягвам всякакви роднински сбирки , дори и навън , камо ли в къщи.

# 31
  • Мнения: 169
Дойдоха само роднините. Бебето си беше в неговата стая , само го погледнаха и толкова. В другата стая майка ми беше сложила масата. Ако бях сама нямаше да искам никой да идва бях и без това достатъчно уморена.

# 32
  • Мнения: 262
Дойдоха само роднините. Бебето си беше в неговата стая , само го погледнаха и толкова. В другата стая майка ми беше сложила масата. Ако бях сама нямаше да искам никой да идва бях и без това достатъчно уморена.
  И при мен беше почти същото. На изписването дойдоха зълва, етърва, леля ми и мъжа ми, а като се прибрахме свекърва ми беше сложила масата в др. стая и всички отидохме там, а с бебето остана свекърва ми в нашата стая (докато хапна).

# 33
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Не, гостите започнаха да идват по късно.
Peace свекърва ми дойде веднъж като ни изписаха, понеже не бяхме извикали никой на изписването.Мъжът ми и синът дойдоха и си ни взеха.Не обичам суетните, още по- малко след операция , въобще не ми беше до гости та казах на всички, че ще чакат

# 34
  • Мнения: 209
Не никакви гости , на изписването до  болницата  дойдоха близките ни , почерпихме се с някой друг бонбон и после  всеки у тях си Hug

# 35
  • Мнения: 3 315
дойдоха само най-близките ни , аз си стоях с бебето в спалнята - при тях не съм ходила  Peace  не ми беше до гости в този момент а и ми дърпаха конците на операцията и гледах да съм легнала

# 36
  • София
  • Мнения: 17 592
 newsm78
Ами не, но и никой не е искал да идва - не бих спряла никого, май аз повече си пречих, отколкото другите... Впрочем, можеш да ги поканиш вместо на хапване и пийване и почерпки на почистване - да свършат работа някаква, да има полза. Връчваш им четките, гъбите и лопатите... и мисля, че доста ще се откажат предварително.

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Имахме, но само близки.

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Аз  бях казала къде на шега, къде наистина че гости след раждането няма да приемам . Аргументирах се с факта, че е зима и има вируси и второ , че ще съм секцио и няма да ми е до гости.Повечето ми познати се съобразиха с това, дойдоха само роднини , които работят в чужбина и си бяха дошли за празниците .

# 39
  • Мнения: 641
Имахме, но само близки.
И ние така

# 40
# 41
  • София
  • Мнения: 44 129
ами да беше първото внуче и за двете страни, първото ни детенце...дойдоха най-близките ни Simple Smile) и беше много приятно.
Дечко си спинкаше в своята стая, погледнаха го кой от по-близо, кой от по-далеч, помогнаха ми с първата ми самостоятелна смяна на памперс, порадваха ни се, бяха си приготвили сами почерпката, аз просто си хапнах малко с тях...въобще беше приятно и леко.....не стояха много и така....

# 42
  • Мнения: 1 273
Мъжът ми ме взе от изписването, а вкъщи бяха майка ми и свекърва ми. Много бях щастлива, защото бях доста уморена, а те бяха изчистили и сготвили. Чак след няколко дена дойдоха други хора  Peace

# 43
  • Мнения: 136
Дойдоха само най близките и беше много приятно

# 44
  • Мнения: 1 322
На изписването вкъщи дойдоха само майка ми, баща ми и свекърва ми. Другите гости дойдоха чак за погачата /малкия беше на 39 дни/.

# 45
  • Мнения: 718
Гости в деня на изписването е абсурдно ooooh!

# 46
  • Мнения: 1 512
В деня на изписването в къщи бяха най-близките хора.Следващите дни идваха за около 30 минути братовчеди и приятели.

# 47
  • Мнения: 2 011
Освен сестра ми,която помолих да остане за 3 дни,друг не е идвал.В такъв момент без пък да мога да слугувам на гости  Naughty  Кажи си открито,че като се посъвземеш след събитието,ще ги поканиш.  Simple Smile

# 48
# 49
  • Мнения: 766
Даже и на самото изписване бяхме само аз и мъжа ми  Grinning
Родителите ни дойдоха да се запознаят с малкото човече след 2-3 дни  Peace

# 50
  • Мнения: 489
Да, но само най- близките. Аз през цялото време си почивах, не съм се занимавала с посрещане и изпращане.

# 51
  • Мнения: 4 555
При нас дойдоха бабите и дядовците, поседяха два-три часа и си заминаха.
Съветвам те като искат да празнуват, нека да празнуват, само да не е в апартамента с бебето. Все пак трябва да се съобразяват и с него и с теб.

# 52
  • Мнения: 183
Както ти си прецениш, зависи как ще се чувстваш!
Нас като ни изписаха, доста народ се извървя през къщи, и на мъжо приятелите и моите приятелки. Не са ми попречили с нищо, нито са ме притеснили. Майка и татко бяха командироване в къщи, те чистеха след тях. Голяма веселба беше, а бебка си спеше. Предполагам, че постоянното присъствие на приятели, ми помогна да пропусна прословутата следродилна депресия. Просто не ми остана време да мисля за нея Laughing

# 53
  • Мнения: 2 447
Ами живеем със свекърите,така че тях нямаше къда да изгоня.Освен тях и моите родители,и сестра ми и баба ми бяха на изписването.

А за погачата мисля че се прави на 40 ден,но и аз не съм правила.

# 54
  • Мнения: 493
На изписването и след това в къщи бяха майка ми и свекърва ми,а след месец започнаха да идват роднини и приятели.

# 55
  • плевен
  • Мнения: 644
Не не исках да виждам никой,само майка ми и сестра ми идваха.Бях толкова изтощена че не ми се говореше с никой Peace

# 56
  • Мнения: 113
На изписването бяха майка ми,баща ми,брат ми,свекър ми и свекърва ми и моята баба .И ми беше много хубаво с най близките ми.

# 57
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Имах за съжаление. Laughing
Последните два дни в болницата нямаше вода, беше някакъв ад.Бях уморена, мръсна, исках да се прибера, да се изкъпя, да си видя мъжа и да легна поне за малко, ама не.
То не, че бяха чужди хора, но дори и до роднини не ми беше точно в този момент.
Ако ще повтарям, начинанието без капка притеснени ще предупредя родата, че в деня на изписването не искам гости.Дори и няколко дни след това.Никой няма право да се сърди.

# 58
  • Мнения: 542
аэ също съм против гости в деня на изписването !при нас в болницата дойдоха  на изписването но в къщи само родителите ни и каката!

# 59
  • Бургас
  • Мнения: 337
не....на изписването бяхме само аз,малката,мъжа ми и майка(раждах в друг град) и като пристигнахме в къщи майка си се прибра и останахме тримата- бях изтощена (меко казано)..в последствие,когато Аз и малката се осъзнахме и по4увствахме бодри и отпо4инали заприиждаха гости...

Няма смисъл от напрежение то4но в този момент.... Peace

# 60
  • Мнения: 1 900
Нито на изписването е имало някой друг освен мъжа ми, нито у нас. За мен беше по-спокойно и приятно да сме си тримата. Най-важно е да се чувстваш спокойна независимо дали ще има или не някой. Въпрос на личен избор. Peace

# 61
  • Мнения: 6 010
 В къщи живеем  много хора(10),вечерта след  изписването домашните  бяха гости на родителите ми,то ние с детето почти не ги видяхме може би са били при нас за около 5 ,при други обстоятелства бих била против гостуване

# 62
  • Мнения: 1 098
Веднага след раждането у нас дойдоха родителите. Бях много уморена, но хората се радваха на внучето си.

# 63
  • Мнения: 108
На изписването бяхме само аз, мъжът ми и бебето. Бабите дойдоха вкъщи за 1-2 часа колкото да си видят внучето и на скромна почерпка. Никакви безкрайни гости, софри, празнувания и др. подобни.

Последна редакция: вт, 14 апр 2009, 23:06 от Grönebееr

# 64
  • София
  • Мнения: 7 097
Не, всички изгоних  Mr. Green
Само свекърите ми дойдоха за малко.

# 65
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Никой не дойде след изписването. На изписването дойдоха много хора, но никого не поканих в къщи. Има си време за всичко. Точно първия ден, когато тепърва се ориентираш кое как и защо и да ми се натруфят 100 човека на главата ....... не би ми било приятно  Naughty

# 66
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
След изписването у дома дойдоха майка ми и баща ми и свекървата.

# 67
  • Мнения: 1 586
Гости не сме имали,само до гости ми беше.... ooooh!Само най близките дойдоха до болницата а майка ми и баща ми в нас.(те са от друг град)

# 68
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не Naughty, единствено свекърва ми  дойде (тя е от друг град). и моите родители бях при тях преди да родя.

# 69
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Имах да. Живеем в гарсониера, дъщеря ми е родена юли. На изписването беше само майка ми, но след няколко дни дойдоха свекъра, свекървата, братът на мъжо с гаджето си. Щях да полудея...

# 70
  • София
  • Мнения: 4 589
Да, част от роднините ни дойдоха за няколко часа. Въобще не са ми пречили и не ми е било неприятно.

# 71
  • София
  • Мнения: 3 064
Имах - моите родители и тези на мъжа ми. Почерпихме се и си отидоха. Майка ми остана една нощ вкъщи, но като видя, че се оправям добре, си тръгна. Не са ми тежали, как да не им дам да си видят внучето?

# 72
  • Мнения: 180
Родителите ми само дойдоха,другите чак след 40-я ден.  Peace

# 73
  • Мнения: 266
След изписването се събрахме най близките,майка ми,сестра ми и родителите на мъжо.
Вечерта свекър ми си беше поканил гости но никой не допуснах до бебето,тъй като имаше грипна епидемия,и ни беше страх нещо да не прихване малкия.Не е хубаво първите дни детето да контактува с много хора.

# 74
  • София
  • Мнения: 1 185
В деня на изписването, моите родители, свекърите, брат на мъжа ми и първа братовчедка дойдоха! Седнаха за 30-40 минути на по едно наздраве и си тръгнаха! Аз бях с детето и мъжа ми в спалнята през повечето време! Определено не ми беше до гости!

# 75
  • Мнения: 5 391
Само първият път, вторият не.

# 76
  • София
  • Мнения: 3 679
Аз бях казала на всички, ако искат да ни видят да дойдат на самото изписване - после си бяхме самички вкъщи - това с второто. С първото ми се искаше да изгоня всичи от нас, затова втория път казах предварително.

# 77
# 78
  • Мнения: 4 292
Да, родителите ни и брат ми. Но те останаха за малко, колкото да ги видят. Това и с двете ми деца.

# 79
  • Мнения: 71
Да за 10-на минути. След това отидоха на ресторант.

# 80
  • Мнения: 1 817
Да родителите ни. Но те за нас не са гости.
Те дойдоха за кратко , по-скоро да  помогнат с каквото могат. Мен не ме ангажираха с нищо. Аз си гушкаш бебо. Wink .....и виждах радоста в очите им.

# 81
  • Мнения: 2 334
Дъщеря ми се роди зимата в грипен период и дори лекарите от болницата ми казаха да не идват хора при бебето и на изписването бяха само майка ми и свекърва ми.И по добре че стана така и без това не ми беше до гости,но мисля че и да не беше грипен период пак щах да кажа да не идват.

# 82
  • Мнения: 2 960
С нас от болницата директно в нас дойдоха родителите ми ,баба и дядо ,свекърва ми.Тях обаче за гости не ги пиша.
Познатите и приятелите ни дойдоха след няколко дни.

# 83
# 84
  • Мнения: 210
Дойдоха най- близките от изписването

# 85
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 357
За около половин час вкъщи дойдоха родителите ни, бабите ни и семейството на чичо ми. Нито са досаждали, нито са се задържали дълго вкъщи. Само видяха бебето и си тръгнаха всички. А и не ги смятам за гости, това са най- близките ни хора.

# 86
  • Мнения: 22 963
На изписването дойдоха само най-близките и семейни приятели.Останаха малко у дома,не сме се черпили.По-късно мъжа ми събра близки и приятели и почерпи.НЯмаше как да е след раждането,защото бе с мен през цялото време в болницата,както и на раждането.

# 87
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Не.  Naughty

# 88
  • Мнения: 2 587
Ако броим майка ми и свекърите за гости - да,иначе не.

# 89
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Да,дойдоха ни гости.Само семейството от двете страни.

# 90
  • Мнения: 693
На изписването в болницата присъстваха родителите на мъжа ми и майка ми. След изписването дойдохме всички в къщи. Сещам се, че се черпиха с кекс и безалкохолно, заедно с педиатъра, който мъжът ми докара след половин час. Малко след педиатъра си тръгнаха свекър ми и свекърва ми, а майка ми остана една седмица.

Други хора не са стъпвали в къщи до 40-тия ден, тогава поканих всички приятели и роднини.

# 91
  • Мнения: 1 305
Само родителите ми дойдоха. По далечните гости идваха след 1 м. 

# 92
  • Мнения: 9 776
Ами имах гости, да. Ако живеехме сами, т.е. без свекърва, нещата едва ли биха били така. Идваха само най-близки, но можех да мина и без тях. Съвет мога да ти дам, но надали ще го приложиш на практика - отрязваш директно!

# 93
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Свекърва ми, зълва ми, майка и сестра ми дойдоха у нас след изписването.

# 94
  • София
  • Мнения: 5 079
Не, за мен изписването не е панаир, затова държах да сме само с моето семейство (с което живеем). Peace

# 95
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 019
Ако свекърите се броят за гости тогава да.

# 96
  • Мнения: 1 372
В деня на изписването нямах гости, но за сметка на това от другия ден започна голямото посрещане на гости.

# 97
  • Мнения: 2 401
Тази традиция с гостите след изписването, когато майката и бебето не знаят на кой свят са ми е едно от най-непонятните неща.  Rolling Eyes При мен имаше малко повечко хора само на изписването, но в къщи не сме канили никой, чак след известно време, когато аз се почуствах по-добре и с бебчо нещата се понагласиха, дойдоха гости.

# 98
  • Мнения: 114
След изписването в къщи дойдоха само свекърва ми, зълва ми, майка ми и баба ми. Аз бях толкова изморена, че не им обърнах достатъчно внимание, с бебека си се гушкахме в детската стая. Но съм против точно на изписването да присъстват гости у дома, така че за второто бебче няма да има никой в къщи.

# 99
  • Мнения: 3 932
Само двата чифта баби и дядовци, но не се застояха много, за което им бях изключително благодарна.

# 100
  • Мнения: 189
                                 При нас така се полу4и 4е малката се роди на 28.12 и гостите дори решиха 4е трябва да празнуват и нова година в къщи  ooooh!.
                                 Беше наистина голяма лудница и с бомби4ките навън съвсем я втасахме  dohДобре 4е бебе нищо не разбра. Laughing

# 101
  • Мнения: 645
Дойдоха родителите ми и свекърите

# 102
  • Мнения: 1 738
За изписването бях казала, че не искам никой освен таткото. Тези делегации пред родилното хич не ги харесвам. Радвам се, че уважиха мнението ми.
След изписването в къщи дойдоха майка ми и майката на половинката ми. Да помагат. Единствените хора, които дойдоха веднага след изписването на гости бяха две мои приятелки. Прибирайки се от болницата им звъннах да ги поканя. Но те постояха 15-20 минути и си тръгнаха.
Ако нямаш желание да виждаш никой, казвай директно. Премълчаваш ли си ще ти се качат на главата.

# 103
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Само свекърите, девер ми и бабата на мъжа ми дойдоха, но не са стояли много. Чукнахме се за здраве, по една бонбона и безалкохолно и си тръгнаха. Изобщо не са ме притеснили с нищо, а и аз стоях повече с бебето Mr. Green.Моите родители тогава живееха с нас

# 104
  • Мнения: 346
На самото изписване дойдоха няколко роднини.А иначе преди това таткото три дни беше организирал общонационален празник,така че аз се прибрах и спокойно се тръшнах да спя,защото в болницата бебка ми разказа играта.

# 105
  • София
  • Мнения: 632
На изписването бяха най близките ни, после и дойдоха вкъщи.Иначе по късно започнаха да идват приятели и роднини.

# 106
  • Мнения: 312
Дойдоха най близките ни!И ако не искаш никои да идва просто им кажи,предполагам че ще уважат мнението ти.

# 107
  • Мнения: 1 546
Дойдоха родителите и свекърите. Имах нужда от тях, исках да си поговоря, да разкажа, да споделя. Simple Smile Освен това майка ми и свекърва ми много ми помогнаха, сготвиха, въртяха се около нас с бебето, вечерта си тръгнаха и така. Simple Smile

# 108
  • Мнения: 616
Дойдоха веднага след изписването най близките ни Wink
Peace

и при нас така  Peace

# 109
  • GYM
  • Мнения: 814
На изписването присъстваше само съпругът ми, а вкъщи ме чакаше майка ми, която остана да ми помага. Иначе и свекървата довтаса, но си тръгна бързичко Wink

# 110
  • Мнения: 4 784
Само най - близките. Другите да не си правят илюзиите, че могат да идват, когато си поискат. Само след покана от моя страна.

# 111
  • Мнения: 274
След изписването дойдоха най-близките Peace

# 112
  • Мнения: 222
В болницата дойдоха роднини и близки, които с малки изключения дойдоха и вкъщи. Бяхме някъде към 12 човека. Поседяха около час и си тръгнаха, кой от къде е. Майка ми и свекърва ми останаха малко повечко да разтребят, но и те после ни оставиха да се радваме на новия член на семейството.

# 113
  • Мнения: 297
Да,най-близките ни,родители и приятели

# 114
  • Мнения: 137
Да,първият месец имахме постоянно гости ooooh!,сега не искам никой да идва ,поне първите седмици.
И ние бяхме така в къщи беше като ХАН ooooh!

# 115
  • Мнения: 682
Бяха само най-близките и то за час-два. Определено не бях в състояние да посрещам гости.

# 116
  • София
  • Мнения: 67
Спестих си това удоволствие като заявих на родата,че на изписването искам само таткото и после тихо и кротко да се приберем у дома, много се радвам,че постъпих така.Спестих си много нерви. Роднините /най-близки/ дойдоха след 2 седмици,когато вече нещата станаха по-спокойни.

# 117
  • Мнения: 168
Дойдоха веднага след изписването най близките ни Wink
Peace Peace Peaceи при нас така

# 118
  • Мнения: 2 336
Само най-близките за няколко часа! Peace

# 119
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 325
Никой не може да ми дойде без да съм го поканила. Ако все пак реши да дойде, точно в този ден ще стигне само до вратата. Може да звучи негостоприемно, но .....

При мен дойдоха само най-близките - майка, баща, и то не на гости да вдигат шум, а тихичко и спокойно да ми помогнат.

# 120
  • Мнения: 1 558
На изписването дойдоха само родителите ни и кумовете Peace

# 121
  • Мнения: 417
Гости не може да се каже, но най близките дойдоха за няколко часа и на мен ми беше много приятно и те да споделят радостта ни, тогава се чувствах несигурна и имах нужда  от близки хора, не е имало трапези и кой знае какво.

# 122
  • Мнения: 1 650
Гости не може да се каже, но най близките дойдоха за няколко часа и на мен ми беше много приятно и те да споделят радостта ни, тогава се чувствах несигурна и имах нужда  от близки хора, не е имало трапези и кой знае какво.
Не ми беше до когото и да било. Дойдоха майка ми и сестрата на мъжа ми за 20 минутки и си тръгнаха. В този момент исках да си почина и да бъда само с мъжа си и бебчо.

# 123
  • Мнения: 1 725
Да, роднини, но слава богу за малко останаха. Почти не бях спала за 3-те дни в болницата + предния ден-раждането, че и от вечерта преди това, когато ми започнаха контракциите и бях гроги. След това покрай суматохата вкъщи пак не успях да си почина малко от малко и така месеци, но незнайни са силите майчини, явно. До преди това не знаех, че съм способна физически да издържа това. При второ раждане, евентуално, ще им обърна внимание да не идват, че да не вземат да решат, че вече съм старо куче и мога веднага с тях да празнувам.  Naughty

# 124
  • Мнения: 236
Да. Донесоха си храна, сложиха си масата, хапнаха, след час си измиха чиниите и си тръгнаха.

# 125
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Да. Донесоха си храна, сложиха си масата, хапнаха, след час си измиха чиниите и си тръгнаха.

И при мен така - не ми бяха гости, а най-близките роднини! Едва ли някой чака току-що излязла родилка да го обгрижва! Rolling Eyes

# 126
  • Мнения: X
Първия път имах-цялата делегация от посрещането се изсипа вкъщи......и едвам ги изтраях да си ходят/дори и след най-лекото и бързо раждане родилката има нужда от почивка,да поспи...да си види детето на спокойствие,да чуе  внимателно какво и казва педиатъра /и затова втория път предварително казах,че не желая никакви посрещачи и посещения.Прибрахме се само със мъжа ми и майка ми и баща ми/които доведоха баткото който бяха гледали през това време,пък и  те определено не се брояха за гости,а за помагачи/.......след десетина дни,като се освестих,открихме сезона на гостуванията.

# 127
  • Мнения: 2 478
Ами оказа се, че имах гости, да.И при това неканени.Вярно, че бяха родителите ни, но имаше и други роднини на мъжа ми, които определено можеха да изчакат с гостуването. Аз лично се подразних от това, защото след 6-дневният престой в болницата имах нужда да се прибера у дома на спокойствие. Но следващият път няма да е така Wink

# 128
  • Мнения: 544
Мисля, че най-добре мъжът да ги посрещне, докато майката и бебето са още в болницата? Така и тя ще си доволна, и те.

# 129
  • Мнения: 252
Никакви роднини-дори и най-близките,Исках този момент да си е само за нас тримата и мисля,че това беше правилното решение.

# 130
  • Мнения: 437
Дойдоха най-близките ми. След това, който е поискал да ни види не съм отказала. Раждането ми беше тежко и повечето около нас се съобразиха с това и изчакаха да се възстановя.

# 131
  • Мнения: 270
Охх и при нас имаше делегация ooooh!.Уж най-близаките,ама си бяха 12 човека. Crazy Определено имах нужа от почивка,а и малко адаптация,но се затворихме в спалнята да си я кърмя и там си и останахме hahaha

# 132
  • Мнения: 2 803
Само родителите и братя, сестри..........

# 133
  • Мнения: 2 309
След изписването от родилния дом вкъщи бяхме само бебето, аз и мъжът ми. Толкова личен и интимен момент не бих споделила с никого друг.

# 134
  • Мнения: 45
Ами за изписването само най-близките, но след това ......  #Crazy почти всеки ден имаше някой нагости - да види бебунчо. Малко е дразнещо че още не си се климатизирал , ама имайки впредвид че при хубаво време излизаш на 7-8 ден най-късно на разходки /поне аз/ не мисля че е кой знае какво(мое мнение) Peace

# 135
Да, и то все тъщи, майки, стринки и лели, които искаха да лигавят детенце. Ама то не беше виене на баници, то едно чудо. Малко досадно ми беше, но аз се интересувах повече от детенце.  Simple Smile

# 136
  • Мнения: 239
При нас само свекърва ми дойде .Тогава ние живеехме в майка ми

# 137
  • Мнения: 48
Аз като тежък характер се наложих така,
че си бяхме само с мъжа е детето.
И без това бях зле,
исках да се прибера, да се съблека и да лежа цял живот.
Нито исках баници, нито питки, нито лели, нито никой.
Всъщност беше много хубаво. Sunglasses

# 138
  • Мнения: X
Цялата ми рода  Crazy
но си тръгнаха на другия ден,
само мама остана за 10 дни Heart Eyes

# 139
  • Мнения: 238
Само най-близките бяха на изписването - таткото, майка ми, свекитата и чичото на беба - общо бяхме 6 възрастни на главата й, но тя се държа геройски и през повечето време спа. Свеки беше сготвила, а мама остана още 2 седмици да ми помага докато се възстановя, че бях секцио. От тогава сме си само тримцата и е супер. Първите гости дойдоха за погачата, като ние я направихме не на 40 ден, а към 60-тия.

# 140
  • Мнения: 1 354
На изписването бяхме доста хора,но в къщи дойдоха само родителите ми и тези на съпруга ми.

# 141
  • Мнения: 4 187
Дойдоха веднага след изписването най близките ни Wink


Не съм се съобразявала с тях, нахраних се и си легнах   Grinning.

# 142
  • Мнения: 3
При първите три деца - да, имаше. При останалите четири вече явно се бяха оттегчили Grinning

# 143
  • Мнения: 126
При мен имаше 10 човека,спомнвм си че постоях малко при тях и после се затворих при бебечо

# 144
  • Мнения: 4 187
При първите три деца - да, имаше. При останалите четири вече явно се бяха оттегчили Grinning

Eхааа, браво бе  Grinning!

# 145
  • Мнения: 75
Само до гости ми беше  Crossing Arms ,само най-близките бяха на изписването, без ядене,пиене и т.н  Simple Smile

# 146
  • Мнения: 2 622
Само най-близките,но ние сме голяма рода,така че се събраха много хора.Моите родители + брат ми,на мъжа ми родителите +неговия брат.Общо-взето с първото дете еуфорията на роднините беше в пъти по-голяма,гостуванията започнаха кажи-речи на другия ден след като ни изписаха от болницата.Вечно имаше някой в къщи,отделно свекървата пък остана да помага и като цяло ми беше пренаселено.С второто  нямаше такъв голям наплив от роднини и гостувания,пък и  беше края на зимата и аз изрично предупредих да се въздържат поне 20-тина дена от посещения .Та както си го направиш Peace

# 147
  • Мнения: 6 365
[bitchy rant]О, да, за съжаление. Казвам аз на таткото- в двустаен преходен апартамент сме, нямам нито столове, нито чинии за посрещане с баници дори на родителските тела. Той обаче това не го възприе като "черпи ги с по един бонбон и ги пращай да си ходят", а като "вземи столове назаем и организирай обяд".

Разбира се, по-добре е да причиним неудобство на родилката, отколкото на маминка, която да я пратим да хапне на ресторант... това няма да мине безнаказано и за маминка, и за синчето, ще им се измисли подобаващо наказание.

Та стоя си аз в спалнята и ми идва млякото заедно с температура, а в съседната преходна стая се пие ракия...е, ще си позволя да използвам емотиконката  #2gunfire

Пристигам аз с порт бебе на ръце, слагам бебето на леглото за 5 секунди преди да оправя легълцето и свекървището вече се включва с наставление: "ама новородено не се слага по гръб". Не думай, все едно не съм прекарала с него три дни нон стоп в болницата...

Затова препоръчвам на всички мами като мен с тежък змейски характер- кажете в прав текст на половинката си, ако направиш събиране на изписването, ще има тежки последствия. [/bitchy rant]

# 148
  • Мнения: 286
Имах гости, да, но е силно казано, защото бяха майка ми и сестра ми, те живеят в Сандански и е естествено, че бяха в нас. Даже бяха дошли няколко дни преди изписването ни и бяха оправили всички дрешки, креватчето и количката - голяма помощ си е в началото. Но гости, които да ядат и пият и празнуват биха ми дошли в повече. Сега смятам да се получи по същия начин, още повече че някой трябва да гледа малката.

# 149
  • Мнения: 282
Веднага след изписването нямахме гости у дома по мое желание и това на съпруга ми.

# 150
  • Мнения: 176
При нас имаше много желаещи,като най-настоятелна беше свекървата.Имаше огромното желание да дойде,да маже входната врата със светена вода преди да влезнем с бебето,да ми носи питка с мед и още подобни безумни желания,но успях да ги отрежа всичките.Дойдоха само нашите за час и нещо и то не за да ми досаждат на главата,а майка ми да ми помогне малко.
Тогава бях толкова неоринтирана,че само гости ми липсваха на главата.
Свекърва ми я допуснах чак на десетия ден и то само и само да спре да досажда.
Не виждам смисъл първия месец да идват хора,при положение,че бебето в повечето време спи,а когато не спи се храни.А и в двата случая е тъпо някой да му виси на главата.
Първите гости,които дойдоха бяха жените на погачата.

# 151
  • Мнения: 1 701
При първите три деца - да, имаше. При останалите четири вече явно се бяха оттегчили Grinning


Смях се с глас!   bouquet
Поздравявам те за голямото семейство! Да са ти живи и здрави!


По темата - и в болницата и после у дома, ме изнервяха всякакви посещения. Исках само мъжа си и бебето край мен!

# 152
  • Мнения: 49
Нашето изписване беше много скромно-само съпругът ми и неговите родители, но аз така си го поръчах.Имах нужда от почивка и спокойствие, а не да готвя и шетам на 15-20 човека.Дори свекърва си едва я изтърпях 2 дни.С мъжа ми имахме нужда да останем сами със сина си и да се адаптираме към новата ситуация.Накрая се наложи да помоля мъжа ми да каже на майка си да си ходи, защото тя нямаше такова намерение и дори не ми даваше да взема бебето си в ръце.Беше го обсебила и това страшно ме изнервяше, чувствах се чужда в собствения си дом.Тя направи грозна сцена и накрая ни освободи от присъствието си.Затова съм и решила, ако си имаме друго дете на никой да не казваме кога ни изписват, за да ни е по-спокойно.За гости винаги има време.

# 153
  • BG
  • Мнения: 2 217
Аз не бях много ентусиазирана да посрещам гости ... Родителите ни видяха детето около 3 седмици след раждането.  Peace

# 154
  • Мнения: 247
И на мен ми предстои скоро раждане и на всички приятели, които кажат "хайде да раждаш, че да го видим" директно режа, че ще го пазя до 40- ят ден. Който иска да се сърди не ме интересува, аз винаги съм спазвала 40 дни да минат преди да отида на гости при новородено така, че..... А за изписването сестри  братя и родители, това не е изложба в галерия...

# 155
  • Мнения: 57
при нас още от първия ден в къщи се почна с гостите smile3511направо бях луднала в един момент,съвети ,съвети, съвети.........smile3515

# 156
  • Мнения: 9 442
Да,събрахме се най-близките,хапнахме ,пийнахме .....и  после всички се разотидоха.

# 157
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Живеем с моите родители на долния етаж, ако това се брои за гости. Иначе от следващата седмица почнаха да прииждат близки и далечни, канени и неканени.

# 158
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 549
Да имах , но не смятам ,че беше много уместно.Нямаше как да кажа да не идват - става въпрос за мн. -близки хора.

# 159
  • Мнения: 251
при нас още от първия ден в къщи се почна с гостите smile3511направо бях луднала в един момент,съвети ,съвети, съвети.........smile3515

И у нас беше така!Като прибавим и факта че малката беше много ревлива, все се получаваше така че когато си казвах "Сега ще си почина!", идваше някой гостар Whistling

# 160
  • Мнения: 1 100
При нас през първата година не са идвали гости за ядене и пиене. Mr. Green Само това ми липсваше - изтормозена и недоспала да готвя и посрещам гости. За изписването дойдоха само мъжът ми и свекърът ми, но колкото да ни вземат и закарат вкъщи. Не правихме никакъв купон, дори най-скромен.

# 161
  • Мнения: 1 269
не.
и на изписването дойде само мьжа ми.така исках аз.

# 162
  • Мнения: 428
Аз нямах нищо против гостите.
На моето изписване дойдоха мама, татко, сестра ми и съпругът и. Живеят на 300 км. от мен и така им се радвах! Родителите ми останаха за седмица, бях много щастлива.

# 163
  • Мнения: 672
Първия път като родих и ми сервираха, че са подготвили малко скромно тържество с родата вкъщи  Shocked Аз млада и глупава нищо не казах. Втория път, обаче предупредих, че не искам никой да идва. Може и да са се обидили, ама не ми пука. Исках само да се изкъпя като хората, да се видя с мъжа си и баткото и да си гледам бебето на спокойствие.

# 164
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Не сме канили гости и пак бих постъпила така. Първо имаше проблеми с малкия в родилното и дори не знаехме кога ще ни изпишат. Баща ми беше в болница... Само до гости ми беше тогава. Когато ни изписаха дойдоха при мен акушерките и ми казаха "След 30 минутки ще ви изписваме... къде са дрехите на бебето". Звъннах на съпруга ми и дойдоха само той и майка ми. Дори закъсняха заради трафика и се наложи да ги чакам на крак с целия багаж пред залата за изписване.
Свекърите тактично изчакаха да им звънна когато сме се окопитили, за да видят бебето. 

# 165
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Не!

# 166
  • Мнения: 1 522
Ако се броят за гости моите родители,сестра ми,свекито и едни мн.близки приятели.
Но става въпрос за 2часа.Пихме по едно кафе и всеки по къщите си.Никой не е оставал и 1 ден.
Моето желание беше такова.

# 167
  • Мнения: 269
Да, и беше ужасно!
Следващият път няма да повторя тази грешка

# 168
  • София
  • Мнения: 119
Да.
Почти всеки ден имахме гости, за на бързо.

# 169
  • Мнения: 6 619
бабите и дядовците дойдоха ,но тях не ги броя за гости.

# 170
  • Мнения: 1 919
Имах..30 минути за по 1 кафе и ги изгоних културно, обясних че имам нужда от почивка.

# 171
  • Мнения: 3 929
Вечерта след изписването дойдоха девер ми и етърва ми, но те така или иначе са често присъствие и снищо не са затормозили обстановката. Иначе гостите вкъщи са добре дошли, защото така се разсейвах и забавлявах. Далеч обаче не съм слагала маси и да принасям и да отнасям.

# 172
  • Varna
  • Мнения: 603
След първото раждане като се прибирахме от родилното у нас ме чакаха много много гости.Софри, чудесии, а на мен просто ми се лежеше и почиваше.Исках да гушна таткото и да се радваме на бебка. За второто раждане родата се тъкмеше за същото,но аз им казах,че посрещане на втората бебка няма да има.Дойдоха само майка ми , свекърва ми и разбира се таткото.Майка и свекърва ми си заминаха вечерта и така ми беше много хубаво и спокойно.Е имаше сърдити,но на мен ми беше много хубаво и приятно така.

# 173
  • Мнения: 16
о, да - гости имаше веднага след изписването и прибирането у дома! но на мен лично ми беше приятно, макар че бях малко изморена, защото в болницата ми беше писнало (въпреки краткия 4 дневен престой)и нямах търпение да изляза от там и срещата ми с приятелите и роднини беше много освежаваща за мен. имам още пресни и хубави спомени, защото беше само преди 15 дни  Grinning

# 174
  • Мнения: 591
И при нас бабите и дядовците, и сестра ми с племенницата. Не бяха за дълго, но си признавам, че единственото, което ми се искаше е да си легна при бебата  Peace

Общи условия

Активация на акаунт