Имахте ли гости веднага след изписването от болницата?

  • 8 393
  • 174
  •   1
Отговори
# 135
Да, и то все тъщи, майки, стринки и лели, които искаха да лигавят детенце. Ама то не беше виене на баници, то едно чудо. Малко досадно ми беше, но аз се интересувах повече от детенце.  Simple Smile

# 136
  • Мнения: 239
При нас само свекърва ми дойде .Тогава ние живеехме в майка ми

# 137
  • Мнения: 48
Аз като тежък характер се наложих така,
че си бяхме само с мъжа е детето.
И без това бях зле,
исках да се прибера, да се съблека и да лежа цял живот.
Нито исках баници, нито питки, нито лели, нито никой.
Всъщност беше много хубаво. Sunglasses

# 138
  • Мнения: X
Цялата ми рода  Crazy
но си тръгнаха на другия ден,
само мама остана за 10 дни Heart Eyes

# 139
  • Мнения: 239
Само най-близките бяха на изписването - таткото, майка ми, свекитата и чичото на беба - общо бяхме 6 възрастни на главата й, но тя се държа геройски и през повечето време спа. Свеки беше сготвила, а мама остана още 2 седмици да ми помага докато се възстановя, че бях секцио. От тогава сме си само тримцата и е супер. Първите гости дойдоха за погачата, като ние я направихме не на 40 ден, а към 60-тия.

# 140
  • Мнения: 1 354
На изписването бяхме доста хора,но в къщи дойдоха само родителите ми и тези на съпруга ми.

# 141
  • Мнения: 4 187
Дойдоха веднага след изписването най близките ни Wink


Не съм се съобразявала с тях, нахраних се и си легнах   Grinning.

# 142
  • Мнения: 3
При първите три деца - да, имаше. При останалите четири вече явно се бяха оттегчили Grinning

# 143
  • Мнения: 126
При мен имаше 10 човека,спомнвм си че постоях малко при тях и после се затворих при бебечо

# 144
  • Мнения: 4 187
При първите три деца - да, имаше. При останалите четири вече явно се бяха оттегчили Grinning

Eхааа, браво бе  Grinning!

# 145
  • Мнения: 75
Само до гости ми беше  Crossing Arms ,само най-близките бяха на изписването, без ядене,пиене и т.н  Simple Smile

# 146
  • Мнения: 2 651
Само най-близките,но ние сме голяма рода,така че се събраха много хора.Моите родители + брат ми,на мъжа ми родителите +неговия брат.Общо-взето с първото дете еуфорията на роднините беше в пъти по-голяма,гостуванията започнаха кажи-речи на другия ден след като ни изписаха от болницата.Вечно имаше някой в къщи,отделно свекървата пък остана да помага и като цяло ми беше пренаселено.С второто  нямаше такъв голям наплив от роднини и гостувания,пък и  беше края на зимата и аз изрично предупредих да се въздържат поне 20-тина дена от посещения .Та както си го направиш Peace

# 147
  • Мнения: 6 365
[bitchy rant]О, да, за съжаление. Казвам аз на таткото- в двустаен преходен апартамент сме, нямам нито столове, нито чинии за посрещане с баници дори на родителските тела. Той обаче това не го възприе като "черпи ги с по един бонбон и ги пращай да си ходят", а като "вземи столове назаем и организирай обяд".

Разбира се, по-добре е да причиним неудобство на родилката, отколкото на маминка, която да я пратим да хапне на ресторант... това няма да мине безнаказано и за маминка, и за синчето, ще им се измисли подобаващо наказание.

Та стоя си аз в спалнята и ми идва млякото заедно с температура, а в съседната преходна стая се пие ракия...е, ще си позволя да използвам емотиконката  #2gunfire

Пристигам аз с порт бебе на ръце, слагам бебето на леглото за 5 секунди преди да оправя легълцето и свекървището вече се включва с наставление: "ама новородено не се слага по гръб". Не думай, все едно не съм прекарала с него три дни нон стоп в болницата...

Затова препоръчвам на всички мами като мен с тежък змейски характер- кажете в прав текст на половинката си, ако направиш събиране на изписването, ще има тежки последствия. [/bitchy rant]

# 148
  • Мнения: 286
Имах гости, да, но е силно казано, защото бяха майка ми и сестра ми, те живеят в Сандански и е естествено, че бяха в нас. Даже бяха дошли няколко дни преди изписването ни и бяха оправили всички дрешки, креватчето и количката - голяма помощ си е в началото. Но гости, които да ядат и пият и празнуват биха ми дошли в повече. Сега смятам да се получи по същия начин, още повече че някой трябва да гледа малката.

# 149
  • Мнения: 282
Веднага след изписването нямахме гости у дома по мое желание и това на съпруга ми.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт