Имахте ли гости веднага след изписването от болницата?

  • 8 388
  • 174
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 176
При нас имаше много желаещи,като най-настоятелна беше свекървата.Имаше огромното желание да дойде,да маже входната врата със светена вода преди да влезнем с бебето,да ми носи питка с мед и още подобни безумни желания,но успях да ги отрежа всичките.Дойдоха само нашите за час и нещо и то не за да ми досаждат на главата,а майка ми да ми помогне малко.
Тогава бях толкова неоринтирана,че само гости ми липсваха на главата.
Свекърва ми я допуснах чак на десетия ден и то само и само да спре да досажда.
Не виждам смисъл първия месец да идват хора,при положение,че бебето в повечето време спи,а когато не спи се храни.А и в двата случая е тъпо някой да му виси на главата.
Първите гости,които дойдоха бяха жените на погачата.

# 151
  • Мнения: 1 701
При първите три деца - да, имаше. При останалите четири вече явно се бяха оттегчили Grinning


Смях се с глас!   bouquet
Поздравявам те за голямото семейство! Да са ти живи и здрави!


По темата - и в болницата и после у дома, ме изнервяха всякакви посещения. Исках само мъжа си и бебето край мен!

# 152
  • Мнения: 49
Нашето изписване беше много скромно-само съпругът ми и неговите родители, но аз така си го поръчах.Имах нужда от почивка и спокойствие, а не да готвя и шетам на 15-20 човека.Дори свекърва си едва я изтърпях 2 дни.С мъжа ми имахме нужда да останем сами със сина си и да се адаптираме към новата ситуация.Накрая се наложи да помоля мъжа ми да каже на майка си да си ходи, защото тя нямаше такова намерение и дори не ми даваше да взема бебето си в ръце.Беше го обсебила и това страшно ме изнервяше, чувствах се чужда в собствения си дом.Тя направи грозна сцена и накрая ни освободи от присъствието си.Затова съм и решила, ако си имаме друго дете на никой да не казваме кога ни изписват, за да ни е по-спокойно.За гости винаги има време.

# 153
  • BG
  • Мнения: 2 217
Аз не бях много ентусиазирана да посрещам гости ... Родителите ни видяха детето около 3 седмици след раждането.  Peace

# 154
  • Мнения: 247
И на мен ми предстои скоро раждане и на всички приятели, които кажат "хайде да раждаш, че да го видим" директно режа, че ще го пазя до 40- ят ден. Който иска да се сърди не ме интересува, аз винаги съм спазвала 40 дни да минат преди да отида на гости при новородено така, че..... А за изписването сестри  братя и родители, това не е изложба в галерия...

# 155
  • Мнения: 57
при нас още от първия ден в къщи се почна с гостите smile3511направо бях луднала в един момент,съвети ,съвети, съвети.........smile3515

# 156
  • Мнения: 9 460
Да,събрахме се най-близките,хапнахме ,пийнахме .....и  после всички се разотидоха.

# 157
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Живеем с моите родители на долния етаж, ако това се брои за гости. Иначе от следващата седмица почнаха да прииждат близки и далечни, канени и неканени.

# 158
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 560
Да имах , но не смятам ,че беше много уместно.Нямаше как да кажа да не идват - става въпрос за мн. -близки хора.

# 159
  • Мнения: 251
при нас още от първия ден в къщи се почна с гостите smile3511направо бях луднала в един момент,съвети ,съвети, съвети.........smile3515

И у нас беше така!Като прибавим и факта че малката беше много ревлива, все се получаваше така че когато си казвах "Сега ще си почина!", идваше някой гостар Whistling

# 160
  • Мнения: 1 100
При нас през първата година не са идвали гости за ядене и пиене. Mr. Green Само това ми липсваше - изтормозена и недоспала да готвя и посрещам гости. За изписването дойдоха само мъжът ми и свекърът ми, но колкото да ни вземат и закарат вкъщи. Не правихме никакъв купон, дори най-скромен.

# 161
  • Мнения: 1 269
не.
и на изписването дойде само мьжа ми.така исках аз.

# 162
  • Мнения: 428
Аз нямах нищо против гостите.
На моето изписване дойдоха мама, татко, сестра ми и съпругът и. Живеят на 300 км. от мен и така им се радвах! Родителите ми останаха за седмица, бях много щастлива.

# 163
  • Мнения: 672
Първия път като родих и ми сервираха, че са подготвили малко скромно тържество с родата вкъщи  Shocked Аз млада и глупава нищо не казах. Втория път, обаче предупредих, че не искам никой да идва. Може и да са се обидили, ама не ми пука. Исках само да се изкъпя като хората, да се видя с мъжа си и баткото и да си гледам бебето на спокойствие.

# 164
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Не сме канили гости и пак бих постъпила така. Първо имаше проблеми с малкия в родилното и дори не знаехме кога ще ни изпишат. Баща ми беше в болница... Само до гости ми беше тогава. Когато ни изписаха дойдоха при мен акушерките и ми казаха "След 30 минутки ще ви изписваме... къде са дрехите на бебето". Звъннах на съпруга ми и дойдоха само той и майка ми. Дори закъсняха заради трафика и се наложи да ги чакам на крак с целия багаж пред залата за изписване.
Свекърите тактично изчакаха да им звънна когато сме се окопитили, за да видят бебето. 

Общи условия

Активация на акаунт